Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 15 Nov 2012, 14:49

Ahojte, prosím poradte mi...

Syn mám 5,5 mesiaca. Ako malé bábätko spal ukážkovo, do tých 3 mesiacov sa budeil na dojčenie zhruba 2-3 krát, s tým že do polnoci spla úplne tvrdo a po polnoci boli tieto prebudenia na papanie. Ale čím je väčší, tým viac sme hore. Mám pocit že už nevládzem, som permanente nevyspaná.
Odkedy zaspinká (okolo 6-7 večer) je hore do polnoci každú hodinu a po polnoci buď spí len s cicikom v ústach... ak mu vypadne, okamžite je hore. A ak náhodou aj zaspí a prsník pustí, stačí aby som si zhrnula tričko a už je znova hore a všetko odznovu. Alebo (čo je v poslednej dobe) spíme tak, že do polnoci hore každú hodinu a potom je schopný nespať aj 3 hodiny :cry: neplače, ale tak piští v posteli, rozpráva sa, kvíka... Spinká medzi nami...neviem čo už mám robiť, snažím sa stým zmieriť, ale niekedy ma prepadne únava a všetko sa nakopí. Okrem toho sa zhrošili aj denné spánky. Doma pospí cca 15 minút, tak 2-3 x za deň, iba vonku v kočíku tak 1 hodinu. Dokonca ani uspávanie v šatke nie je také jednoduchoé ako bolo predtým. Niekedy som sa s ním prešla po byte a spinkal tvrdo, teraz s ním poskakujem aj pol - trištvrte hodiny a stále sa v šatke mrví, niekedy nezaspí tvrdo vôbec... prosím poradte... čo môžem urobiť??? dojčí sa na požiadanie aj cez den, aj v noci, cumlík ani fľašu nepozná...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Nov 2012, 16:19

klemka pisala nedavno v inej teme....ze pomohlo mamickam, prave pri zlom nocnom spanku,ak vyriesili najprv problem s dennym spankom...

ja osobne nie som za hodinove spanky vonku v kociku..to by som nevladala proste...kym dieta spi, ja sa este prechadzat, a zatial,co ono vstane svieze, ja padat unavou, najlepsie, zalahnut spolu do postele pre mna a obom dobit baterky...

a taky detail,co som si vsimla na vasom nocnom dojceni...ze kym zhrnies tricko sa zobudi...tak ho nezhrnaj....najdi si nieco s velkym vystrihom, aby si sa nemusela mrvit, a nemala hole krize, to by som ja nepredychala...najlepsie nech ma maly prsniky stale k dispozicii

ja co si pamätam, som dala maleho spat, a potom este 1x viac krat, som ho musela ist nanovo uspat, kym som si do postele lahla aj ja...ked som sa uz konecne ulozila aj ja, znova som ho nadojcila, lebo sa zobudil na to, ze som ho posunula, bola pri nom, a bud som zaspala pri nom, alebo pockala kym sa uspi a pusti ma...cim bol starsi tym to bolo lahsie...ak bol taky malicky, tak to som si nedovoilila sa od neho ani otocit, stale som spala otocena k nemu a jeho otacala podla toho,z ktorej strany dojcila...teraz ked to porovnam, tak uz spavame kazdy na inom konci postele :D ...ale dojcim ho stale...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Nov 2012, 16:24

Súhlasím s Norikou. Nestíham bohužiaľ napísať viac momentálne :( Poznáš tento článok? https://sites.google.com/site/blogodojc ... m-odstavit
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Nov 2012, 16:36

ja som chcela len k tým denným spánkom- ja som mala chvíľu také obdobie, že som prišla z roboty, hodinu a pol šlapala s malým cez pole s manducou aby sa vyspal, potom som sa venovala prebratému dieťaťu a v noci som nespala tiež, takže som rýchlo hľadala, ako to uľahčiť. Osvedčilo sa mi počas denných spánkov nič nerobiť, len sa pohodlne posadiť s malým na prsníku a čítať si knižku alebo pozerať tv, k sebe som si zobrala niečo piť a jesť- ked som si nedoniesla, niekto mi podal. 9 mesiacov mi spával iba takto na rukách, nedal sa položiť, celý spánok s prsníkom v puse ( aj 2 hodiny a viac) Takto som si vedela oddýchnuť. ja som nevedela s malým ležať, ale ked to dokážeš o to lepšie, možno by si si časom vedela s ním aj pospať. Takže je dôležité mať čo najmenej náročné dni.. Ja som nikdy nepristala na reči, aby dieťa spalo vonku na čerstvom vzduchu, najlepšie pri kočíkovaní :mrgreen: S vekom sa to zlepšuje ;) (nemyslím s mojím)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 16 Nov 2012, 10:55

Dakujem za odpovede, ako ... on doteraz spával krásne doma, ja by som s ním ani nemusela vonok výjsť. Ráno sa zobudil, hodinu bol hore a už sa pýtal spať, pospal síce iba 3/4 hodiny - hodinu, málokedy viac. A celý deň takto, hodinu hore a už šúchal oči a chcel spať.
Ale čo sa mu teraz stalo neviem... doma nezaspí vôbec, ked tak 10-15 minút. No ved ale, ani vonku v kočári to nie je
žiadna výhra.
Ale aj ked sme takto krásne spinkali cez deň, že každú hodinu sme šli spať, aj tak tie noci boli des. A aj večerné uspávanie. Kedysi som ho šupla do šatky a o chvíľu tvrdý, teraz vidí šatku a má nervy. vrtí sa v nej, hopkám s ním aj pol hodinu - hodinu.

A aj ked som si nechala prsníky odokryté, nezhrňala som tričko, stačilo aby som trošku šuchla s perinou a bol hore znovu. A o otočení mu chrbtom, o tom ani reči, ked sa aj otočm a on sa na to nezobudí hned, po chvíli akoby vedel, že som chrbtom, tak zakaždým sa zobudil po chvili a začal plakať...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 16 Nov 2012, 11:09

Klemka
Ďakujem za článok, poznám ho. Aby osm to uviedla ešte na správnu mieru... Mne nevad budiť sa na dojčenie aj každú hodinu, keby to bolo tak ako je v článku napísané...priložím a spíme dalej. Ale u nás to vyzerá tak, že priložím a ked začne mliečko tiecť pomalšie, začne sa jedovať a musím prsník vymeniť a takto ich vymieňať až kým sa neunaví a nezaspí. Aj napriek tomu, že dojčenie používam ako nástroj na papanie, utíšenie, ukľudnenie, uspávanie... malý je jednoducho asi zvyknutý na rýchly tok mlieka. Takže ako sa píše v článku, u nás to trv aj hodinu kým zaspí a to ja sa zasa preberiem a často už zaspať nemôžem, resp. ked už zaspávam, on sa znova zobudí a večný kolotoč. Toto ma unavuje... Kedysi sa napapal a spinkal v kľude dalej, toto by mi vôbec nevadilo aj každú hodinu, ale toto striedanie ma vyčerpáva. A keby som mu ich nestriedala, tak sa rozjeduje a plače, to ho zasa budem musieť uspávať o to dlhšie...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Nov 2012, 23:49

nika, 5mesacne dieta je uz privelke na to, aby po hodine bdenia slo znovu spat - pravdepodobne z toho vyrastol a uz to nepotrebuje, len tato prechodna faza, ked sa meni pocet spankov, je velmi casto problematicka. Skus uspavat neskor, az po 2-3 hodinach bdenia, a ak sa dlhsie nedari, nechaj to tak a skus o polhodinku neskor. Tiez ma napadlo, ci sa naisto prisava spravne a vypije dost mlieka? Takato nervozita moze byt prejavom hladu. V noci kym je hore, ale kludny (ako si pisala ze si recni), tak to mozes spokojne prespat - da sa na to zvyknut, aby si zaspala aj ked ti vykecuva pri hlave. Pises, ze vecer od tej 6-7h spi celkom dobre - nemohla by si ist spat s nim uz o 7-8h, aby si mala aspon par hodin ako-tak kvalitnejsieho spanku?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Nov 2012, 01:58

Ja by som sa tiez pozrela na to, ci sa nezmenilo nic v tvorbe mliecka. Ono je to ruka v ruka v ruke aj so stresom - nieco sa stalo, znizi sa tvorba, na to sa zvysi dopyt (ako u vas), to zase ovplyvni zvysenie stresu a je to uzavrety kolotoc. Kazdopadne na stres je najlepsi dokladny oddych - uplne idealne na cely den sa s dietatom strcit do postele v kontakte koza na kozu a potom si to cele vyhodnotit.

Stalo by to za osobne poradenstvo, ci naozaj nie je vhodne zvysit tvorbu. Kazdopadne aspon otazky na doplnenie- pocet pocikanych plienok sa nezmenil? MOzes uviest prirastky od narodenia?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 17 Nov 2012, 14:54

Ďakujem za odpovede.

Určite sa mu mení spánkový režim. predtým po tej hodine zíval, šuchal očk, teraz nie. vydrží už tie 2 hodky minimálne.ale spí krátko tak 35-45 minut. dnešná noc bola už o čosi lepšia, nemal svoju pauzu na vykecávanie ale cickali sdme sa asi zo 6 x. Problém je, že ja som večer neni až tak unavená, jednoducho skorej ako o 10 zaspať neviem, aj to je už u mňa rekord ked idem o 10 spať. Horšie to je v noci a hlavne ráno. Potom to už nejako rozchodím. Ked som unavená tak si samozrejme zdriemnem cez deň s malým.

Neviem či je to hladom, možnéé to je, ale cez den mi nepýta papať. Vydrží aj 3 hodinky v pohode, ale kedže sme chodili spinkávať vždy po hodine, tzn. že hodinu spal, hodinu bol hore - spolu dve hodiny a potom som ho šla uspať, tak dostal cicik na papanie a uspanie a takto dokolo celý deň každé dve hodinky. Dojčím z 90% poležiačky.

Priberal zatiaľ krásne, presné váhy som si ja nezapisovala, a ani v zdravotnej karte jeho to nie je napísané. Ale keď mal 5 meisacov vážil 7800g. Teraz má 5,5 mesiaca, tak ho môžem odvážiť koľko pribral.
Nemyslím si osobne že mám málo mliečka, ked pekne ťahá a neodtrha sa, tak sa mi spúšťa znova aj po 5-10 minútach stále.
Okrem toho mal zistený aj slabý reflux a ešte stále vygrckáva mliečko, len neviem či je prejedený alebo stále z toho refluxu.

Dnes v noci sa dokonca napapal a pustil cicik sám. Toto sa stáva teda aj častejšie, ale ako ho pustí a nebodaj sa ho prsnk dotkne (ak ešte tvrdo nespí) tak po ňom znova chňapne :dojcenie: a už vôbec ani nedudká, len ho má v puske a je spokojný, opička malá :D

JankaMich ja moc s tvorbou mliečka pracovať nemôžem, lebo mám zistený už 2 roky mikroprolaktinóm na hypofýze, takže Costi pre mňa vôbec nie (je to aj v príbalovom letáku napísané) a bylinky som síce užívala, ale neviem či som si tým nenarobila zle, lebo znova mám prolaktín moc vysoký (normál je cca 26 -600 a ja mám hodnotu 2200), takže bylinky mi endokrinologička kázala vysadiť a po vysadení som bezproblémovo dojčila dalej, vôbec nebol rozdiel v mliečku, nezmenšil sa objem, práveže sa mi zdá, akoby mliečka bolo ešt eviac.

Okrem toho mi endokrinologička povedala že dojčiť budem môcť len tak do pol roka- maximálne do roka, ukecala som ju zatiaľ na ten rok a s touto otázkou sa chcem obrátiť na poradňu Mamily.
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 17 Nov 2012, 14:56

JankaMich je možné že si zvyšuje aj tvorbu mliečka, ale tento nočný spánok máme takýto už 2 mesiace... :/
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Nov 2012, 00:43

Este jedna z moznych veci je ako bolo pisane inde, skusit castejsie vyprazdovanie - idealne skusit bezplienkovu metodu, vzdy, ked sa zacne vrtiet a nic ine nepomaha. Podla tohto co pises, to na nedostatok mliecka nevyzera, nosite sa, spite spolu - to su vsetko obvykle faktory, ked je dietatko nepokojne. A nemoznost sa vyprazdnit mimo plienky je dalsi mozny faktor.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 20 Nov 2012, 22:36

Fíha, to ma ani nenapadlo... normálne ho v noci vziať na WC ? a skúsiť vycikať? lebo teda v noci nekaká, až nad ránom niekedy... Trošku sa ale bojím že ho rozoberiem ešte viac... alebo že by som si dala iba kýblik ku posteli a dala ho nad to?
Dnešná noc o čosi lepšia, síce medzi 1 - pol 3 stále cuckal, ale potom už zaspal a ani si nepamätám, možno raz bol hore, ale napapal sa aa spinkal dalej...

Vlastne už dlhšie rozmýšľam, že s tým začnem, lebo na ňom vidím teraz ked papá aj príkrmy, ked začne tlačiť, ale cikanie ešte neviem rozoznať, resp. ked sa zahľadí niekam do prázdna tak ciká, ale to by som ho už nestihla asi rozbaliť, dnes v noci vyskúšam, ak budem vládať vstať :) dakujem za radu, dám vedieť ako to dopadlo...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 20 Nov 2012, 22:39

Ešte ma napadlo, je normálne aby 6 -mesačné dieťa spinkalo cez deň aj 4x ??? pospí tak 3/4 hodiny vydrží hore hodinu a už si šúcha očká, nervný je a plačká čo chce spať. Bojím sa aby mu niečo nebolo... mi to je zvláštne. Nemá vlastne čas sa ani pohrať, naučiť sa pretáčať a loziť, ked stále chce spinkať.
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Nov 2012, 01:36

Ku vyprázdňovaniu si pozri tému Bezplienková metóda. Ale ako píšeš, v zásade stačí zobrať kýblik ku posteli. Samozrejme, nácvik odporúčam ešte cez deň.

Čo sa týka spánku, nie som odborník. V zásade keď priberá ako má a vyvíja sa ako má, tak by to malo byť ok - ale pediatrička by mala mať väčšie skúsenosti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Nov 2012, 01:36

pozrieť môžeš aj práve akrívnu tému učenie sa na šerblík
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 22 Nov 2012, 01:09

Nika, ja ked si tak spominam, mne Hanka v takomto veku tiez spinkala cez den 4x a pomerne kratko. Nejak som odsledovala, ze pokial do hodiny a pol po prebudeni zas nezaspala, tak bola hrozne nervozna a vsetko bolo zle, aj uspavanie. Hranie alebo akekolvek ine aktivity ju bavili maximalne 5-10 minut a potom sa chcela nosit, tak sme sa veeeela nosili. Prislo mi to normalne, ona bola vzdy taka, takze sa netrap, vsetko je v najlepsom poriadku. Aj ta hodinka bdenia je dostatocny cas na to, aby ste trenovali ;) Radsej nech si pospinka a je spokojny ako ho zbytocne nutit byt hore.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 22 Nov 2012, 14:45

Zigi :
Ano, aj ja si myslím ,radšej nech si pospinká, teraz prekvapivo spinká už skoro 2 hodiny, najprv 3/4 hodky v šatke, potom začal pišťať, tak šup do postele s cicikom :) a zaspinkal :)

Chcela som sem už napísať po 2 nociach, že ako super, od 8 -12 sa nezobudil ani raz a po polnoci cca 3x, ale to sa napapal a spinkal dalej, ale dnešná noc zasa horšie. Zasa oči vytreštené ako sova, kukal na mna v tej tme :D až mi bolo smiešno trochu. Ale niekdey nadránom zaspal a spal do 7. Tak som si trochu pospala. Na mobil už radšej nekukám, že koľko je hodín a odkedy dokedy je hore, lebo to bolo psycho, potom sa mi zdalo že vôbec nespím. Takto to je lepšie, ked to neriešim :)

Hádam sa raz polepší aj v tom spaní, inak je to skvelé dieťatko, cez deň neplače hádam vôbec, len ked chce spinkať :) nemôžem mať teda predsa všetko však ? :)
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod evitentia » 22 Nov 2012, 23:27

Nika, moj sa tiež často v noci budil, a vlastne aj budí. Na nevyspatosť mi pomohlo, čo si už písala v posl. príspevku - nepozerať na hodinky a nerátať, koľko som v noci prebdela. Odvtedy som vyspatejšia :) . No a cez deň ho prakticky neuspávam. Zaspí, keď je unavený, v nosiči alebo v posteli.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 23 Nov 2012, 19:59

evitentia :

Prosím ťa ako ti zaspíva v posteli? s cicikom či len ležíš vedľa neho a zaspí sám ?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod evitentia » 23 Nov 2012, 21:30

Zaspáva len na prsníku v leže, ináč ho uspať ani neviem. Keď ale vidím, že po pár minútach nezaspáva, alebo sa začne zlostiť, tak to nechám tak a skúsim neskor. Dosť sa tak jeho denný spánok zredukoval, ale zdá sa mi spokojný.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 23 Nov 2012, 22:00

aj ja tak uspávam, tiež dojčím v 90 % len po ležiačky, síce teraz už pomenej, lebo ked už prikrmujeme tak aj pred obedom, aj po papaní dojčím. Predtým som vždy ked išiel spať... a kedže chcel spať vždy hodinu po tom čo sa zobudil a spal max. hodinu, tak som nemala odstupy väčšie ako 2 hodiny, tak som to spojila rovno papanie so spinkaním :) teraz už čosi viac aj po sediačky papame...
Ja mám zdravotné problémy (veľmi vysoký prolaktín - nádor na hypofýze) a lekárka mi nechce dovoliť dojčiť viac ako rok a aj to nie je isté. Musím ísť na MR vyšetrenie a podľa toho sa uvidí. Stále dúfam, že sa to zlepší a budem môcť dojčiť dokedy chcem, ale ak nie... už teraz sa toho hrozím čo bude, ked nebude mať v noci cicku... sa nevyspím, pojdem rovno do bláznica...
Mne tiež aj cez deň zaspáva na prse, alebo v šatke, alebo v kočári ked ideme von. Na kočár si zvykol až posledný mesiac, inak sme ho doteraz skoro nevyužívali, ale už sa na šatku zozimilo a aj dosť váži ... 8,5 kg. Ale ešte ju ráno používam, ked idem venčiť psa, malého oblečiem do overalu a na 10 minút vybehneme von. To sa mi kočár nechce trepať do výťahu :)
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod evitentia » 26 Nov 2012, 12:23

Tak ako sa vám darí? Je ten spánok a uspávanie o niečo lepšie? Len teraz som si prečítala, aké si mala problémy s rozkojovaním sa. Klobúk dole. Pekne ti priberá.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod Marika » 26 Nov 2012, 13:41

jej,Karolko je o den mladší od nás
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod evitentia » 26 Nov 2012, 23:01

To je milé. No možno by boli aj rovnako starí, len doktorka ma nahovorila na indukciu :( kvoli jeho hmotnosti.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: Veľmi nepokojný spánok 5 - mesačného bábätka

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Nov 2012, 00:06

evitentia :

Ahoj, no.... spanie už lepšie, ale to zaspávanie čistá katastrofa. Ale viem pčero, idú mu zúbky. Má bielu bodku dolu, cez deň upišťaný, kaká niekoľkokrát do dňa redšie, akoby mal hnačku. Sranda ale je, že spí omnoho tvrdším spánkom ako predtým, aj ked mu tie zúbky idú. Ale nad ránom sa teraz asi 4-5 x zobudil a tááák plakal. Nedal sa utíšiť, prsko absolútne nechcel. Maximálne si tak cucol od smädu, vypľul a už som ho naň nedostala, akurát ešte väčší záchvat ked som ho chcela priložiť. Normálne sa až prehýbal ako luk, čo sa nechcel prisať.

A dnes zaspávanie detto... chvíľku pocuckal a potom revy, na cicik už som ho nedostala, tak som ho na rukách musela uspať. Potom sa do hodiny ešte 3 krát prebral a dosť plakal. Dala som mu aj Calgel na ďasná, 10 minut dobre a zasa revy. Cez deň spí už iba 3 krát. ale málo, stále si šúcha očká po spánku, ešte by spal. Lebo maximálne spí vždy 3/4 hodiny...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 18 dní


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron