choroba počas dojčenia

choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 10:27

čavte kočky. Chcem sa spytať ako si ma chytila nejaka choroba. boli ma hrdlo priedušnica,neprijemne kašlem, soplim, hlava boli, asi aj horučka. Nechcem isť ku dr a zbytočne uživať ATB. Pijem zazvorový čaj. Čo by ste poradili, niečo dobre ako sa z toho vylizať čo najrychlejšie. Maly už tiež sopli a trošku kucka, ale nezda sa že by to bolo nejake strašne. Rozmyšlam či mu dať trifed, alebo ešte počkať. Po trifede mu vždy pekne sopliky ustupia a on môže piť, lebo takto sa len trapime.
Ďakujem za rady
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 10:31

ešte som sa chcela spytať ako to je s paralenom počas dojčenia. Uživam na noc a potom v noci ked sa zobudim, lebo ma bolieva hlava cela som taka mechom praštena. Rozmyšlam že by som si dala paralen aj počas dna, vraj je aj protizapalovy. Ako často môžem užiať paralen ked dojčim? Alebo je vhodne radšej niečo ine? A proti suchemu kašlu by ste čo poradili?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Nov 2011, 10:51

Z hľadiska dojčenia môžeš Paralen užívať ako bežný dospelý človek, podľa dávkovania na návode.
Je mi ľúto, že si chorá...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 11:03

dakujem klemka :-)
Ešte sa chcem spytať či ten zazvorovy čaj možem piť v neobmedzenom množstve, alebo su nejake maximalne davky?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod didulka » 18 Nov 2011, 13:53

Vejula od zaciatku tehotenstva az doteraz som bola x krat chora a nikdy som si nic nedala. Nie som fanusik liekov. Choroba mi trvala presne tolko isto ako ked som do seba supovala paraleny a podobne sprostosti.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod artemis » 18 Nov 2011, 15:36

Mne pomohol na takýto gripálny infekt domáci výrobok: zmiešať 4-5 lyžice medu spolu s 2 lyžicami JABLČNÉHO octu a to zjesť (nie naraz) lebo je to hnusné....ale pomáha
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Nov 2011, 15:40

ja som tiez uzivala paralen len ked sa mi horucky splhali k 40, potom uz bez a preslo mi to do par dni. Iba vela tepleho caju (ja som ale pila ovocny, k bylinkovym neviem, zial, poradit ake maju obmedzenia), potit a setrit sa najviac ako sa da ...prajem skore uzdravenie!
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Nov 2011, 16:19

ja niesom fanusikom liekov,ale take na kasel co nam zabera je cibulovy sirup(1cibulu nakrajat,zasypat cukrom a stavicku pit po lyzickach viac krat denne)ak je kasel skaredy kombinujem so sirupom sinupret(je na bylinkovej baze)...zvyknem aj naparovat nad morskou solou+eukalipt.kvapky ak je upchaty nos...na bolave hrdlo mam najradsej kloktat morskou solou...ak do 3dni neprejde moze ist o bakterialny zapal a treba ist k dr...drz sa!skore uzdravenie!
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Nov 2011, 17:26

Vejula, aj zázvorový čaj môžeš piť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 18:20

dakujem dievčata. Tak idem na to fakt len tymi teplymi čajikmi a tu cibulu som si zaliala medom a už poctivo pochlipkavam šťavu.

Čo ma viac trapi že maly to chytil odomna a už mu stupa teplota. Na noc mu dam asi jeden čipok, lebo nebudem riskovať že mu to v noci vyskoči a ja budem spať...
Vy to ako robite ked maju detičky teplotky?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 18 Nov 2011, 18:34

Tiez nie som zastanca liekov, paralen a spol som nemala dobre 4 roky, ale moze sa popri dojceni...A ten cibulovy sirup prave papa moj starsi syn, tiez nepekne kasle uz treti den.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Nov 2011, 20:24

Výborný- božský- karamelový čaj s cibuľou (vynikajúca a vylepšená varianta cibuľoveho čaju)a chutí aj deťom.ZABERIE!!Výborný na kašeľ ,priedušky,zápaľ pľúc
POTREBNÉ PRÍSADY
cukor, cibuľa, voda, ak máte zázvor
POSTUP PRÍPRAVY
Tento typ čaju ju vylepšenou variantou cibuľového čaju, ktorý ako vieme nie každému chutí.Tento chutí výborne
a môžem zaručiť,že aj najmenším.Výborný je na PRIEDUŠKY(hneď v ten deň sa uľaví a vykašliava sa )
Robievam ho odoka,ale prídavam ak mám aj nastruhaný zazvor.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Nov 2011, 20:29

jeej dakujem, zazvor mam :-) aj bylinky od svokry, tak robim... MAličky mi už spinka hodinu a to normalne chodi spavať okolo deviatej, ale mal horučku tak som mu dala paralenovy čipok aby mu to v noci priliš nestuplo.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Nov 2011, 22:26

Zázvorový čaj je super/nemali by ho piť iba tehotné,/, ten pijem denne preventívne...Paralen a Ibalgin úživať môžeš, ale na čo ich vlastne užívaš, lebo teplota do 38, by sa nemala potláčať ani u detí ani u dospelých, je to prirodzená ochranná reakcia...na sople je vynikajúci SINUPRET, sú to iba bylinky a môže to užívať aj malý...okrem zázvoru, veľa surovej mrkvy a červenej repy, cesnak dvakrát denne, veľa vlákniny a vody, selénu a zinku/ na imunitu/ a probiotiká/ ak nie v tabletách, tak kyslá kapusta, pre malého dosť slané, takže on určite BIOGAIA kvapky pre deti/.Oddych!!!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Nov 2011, 10:26

Dojčené dieťa dostáva dostatok probiotických baktérií prostredníctvom materského mlieka.

Anka, mňa osobne zaujíma k tomu zázvoru - prečo ho nesmú piť tehotné? Ja som sa tiež stretla s touto informáciou, bez nejakej referencie k tomu, prečo ho nesmú konzumovať a potom ma prekvapilo, že WHO zázvor odporúča pre tehotné na zmiernenie tehotenskej nevoľnosti (v odporúčaniach pre starostlivosť o tehotné). Takže kde je pravda? :-|
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Nov 2011, 12:46

ja tiez nie som zastanca liekov,ale ked som v lete 5 dni mala teploty nad 39 a hrdlo take spuchnute,ze som tri dni nejedla,k lekarovi som isla a kedze moje alternativne liecenie streptokoka nevynicila,brala som aj atb. hanka bola instiktivne cely cas zalezena so mnou v posteli a non-stop sa dojcila. myslim,ze aj preto neochorela,lebo mala dost protilatok z mlieka. a dokonca,co som sa ja bala a klemka ma ukludnila,ze aj ked som niekolko dni nejedla,tvorbu mlieka to neovplyvnilo. paralen som si ale dala len ked som skutocne bola sama s hankou a musela som byt schopna sa postarat o nu,inak som nechavala telo bojovat.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Anna » 19 Nov 2011, 15:12

Klemka presnú toxikológiu pôsobenia zázvoru neviem, ja som o tom čítala v knihe o bylinkách , že vraj môže spôsobiť kontrakcie ...ale pozri si stránku www.akv.sk-stránka MUDr. Bukovského, tam uvádza farmakolog. pôsobenie zázvoru a to sa mi pozdáva viac ako možnosť vyvolania kontrakcií a mutácií, však nikto nezje naraz celý koreň alebo balenie sušeného zázvoru...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Nov 2011, 15:13

No ja si tu akurat popijam zazvorovy caj a prave citam, ze kedze som tehotna, tak by som nemala :? Ja som tiez praveze citala, ze sa zazvorovy caj odporuca pri tehotenskych nevolnostiach. Ze by sa v tehotenstve nemal, s tym sa stretavam prvykrat. Ten, co som si prave navarila, je tiez dobry pri prechladnutiach, tak rovno pridavam navod:

do 1 litra vody dat 3-4 klinceky, 4cm skorice, lyzicku mleteho zazvoru a povarit 5 minut. Nechat trochu ochladnut a pridat 1-2 lyzice medu a stavu z jedneho citrona. Mnam.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2011, 17:35

artemis píše:Mne pomohol na takýto gripálny infekt domáci výrobok: zmiešať 4-5 lyžice medu spolu s 2 lyžicami JABLČNÉHO octu a to zjesť (nie naraz) lebo je to hnusné....ale pomáha

my toto jeme ale s so šťavou z 1 citróna, nie s octom. trošku lepšie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2011, 17:38

Anna píše:Klemka presnú toxikológiu pôsobenia zázvoru neviem, ja som o tom čítala v knihe o bylinkách , že vraj môže spôsobiť kontrakcie ...ale pozri si stránku http://www.akv.sk-stránka MUDr. Bukovského, tam uvádza farmakolog. pôsobenie zázvoru a to sa mi pozdáva viac ako možnosť vyvolania kontrakcií a mutácií, však nikto nezje naraz celý koreň alebo balenie sušeného zázvoru...

ja ked som už chcela rodiť, tak som okrem iného skúsila nejaký zázvorový nápoj, ale skoro som sa dovracala :twisted: (dočítala som sa že to je nejaký babský recept, no nefungoval)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Nov 2011, 23:31

dakujem kočky. Dufam že s tym zazvorom to nebude nič tragicke, lebo ja ho teraz pijem velmi intenzivne, ale tak tehotne niesom a pri dojčeni to snad nemôže vadiť.
Inak dnes mi maly grckal hlieny zmiešane s mliečkom . Chudatko, ale ulavilo sa mu potom.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod lusia » 26 Nov 2011, 16:50

ja mam zase krce v bruchu asi od stvrtka, asi som si pokazila zaludok, tak som si dala dietku, krce mi troska ustupili, uz jem normalne
maly mi dnes ale strasne vracal, dvakrat prudom vela a potom asi 4 krat len troska, zobudilo ho to zo spanku, ked som ho chcela po tom vsetkom dat opat spat a napúil sa MM - lebo zaspava iba na prsniku, tak prestal pyt a opat vyvracal aj mliecko :roll: zaspal na mne
myslite, ze moje zaludocne problemy ovplyvnili aj MM?
lusia
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 27 Mar 2011, 19:56
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 21 dní

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Nov 2011, 16:56

lusia, ja si nemyslim že by to bolo materskym mliečkom. skôr si myslim že ste obaja chytili nejaku črevnu virozu. Teraz j e toho vela, maly to zrejme od teba dostal, ale určite nie prostrednictvom mliečka.
Držim palce nech ste obaja čim skôr fit
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Nov 2011, 17:35

lusia píše:ja mam zase krce v bruchu asi od stvrtka, asi som si pokazila zaludok, tak som si dala dietku, krce mi troska ustupili, uz jem normalne
maly mi dnes ale strasne vracal, dvakrat prudom vela a potom asi 4 krat len troska, zobudilo ho to zo spanku, ked som ho chcela po tom vsetkom dat opat spat a napúil sa MM - lebo zaspava iba na prsniku, tak prestal pyt a opat vyvracal aj mliecko :roll: zaspal na mne
myslite, ze moje zaludocne problemy ovplyvnili aj MM?

nemyslim si,zeby nieco preslo na drobca cez MM...skor vzduchom, alebo inaksie....najlepsie na hnacku a zvracanie je len a len dojcenie...pomaly ,nech to zaludok dokaze vstrebat
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: choroba počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Nov 2011, 20:47

Lusia, môže byť, že si prekonala niečo infekčné a dieťa to od Teba dostalo (a nepomohlo by Ti ani keby si preventívne dieťa odstavila, lebo si chorá alebo by si od neho úplne odišla, aby si ho nenakazila - pri mnohých chorobách je človek infekčný - schopný nakaziť ľudí v okolí - ešte v čase, kedy vôbec netuší, že bude chorý) a teraz sa to prejavuje uňho. Každopádne - najdôležitejšie je pokračovať v dojčení, ale je dôležité v tejto situácii dojčenie špeciálne menežovať (https://sites.google.com/site/blogodojc ... -s-hnackou). Nestihla som si všimnúť, že dieťatko už je aj prikrmované - ak áno, je dôležité ho nechať jesť, ak má záujem, ak nechce, nenútiť ho. Ak by chcelo jesť, netreba mu robiť žiadne špeciálne diéty proti hnačke.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron