Pityol krem

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Pityol krem

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Nov 2011, 18:06

ahojte,neviete niekto nieco viac k tomuto kremu? lebo je na nom napisane,ze od 10 rokov sa moze pouzivat a vela ludi mi pritom spominalo,ze ho u babatiek pouzivali.
ked hanka ma strasne vystipanu,az spalenu celu pokozku na zadocku,kvoly lieku,co berie a jedine toto pomoze. nepouzivame takmer ziadnu kozmetiku,doteraz sme pouzivali na zadocek len weledu krem ale teraz nepomaha..tak som skusala vsetko,co mame doma-rybaciu mast,bepanthen,nechtikove bambucke maslo od saloosu,rakytnikovy balzam,calciovu mast-proste este to zhorsilo,vobec nic neucinkovalo a ked natriem pityol,ked to ma uz velmi zle,tak vidim za chvilku,ako to mizne.
ono idealne by bolo,keby uz chodi na nocnik. rano je zadocek vzdy ako-tak ok a cez den,ked sa vykaka,kde sa dotkne stolica pokozky,tak hrozna reakcia. neviem,ci sa ten pityol moze dlhodobo alebo moze mat nejake vazne neziaduce ucinky...
no a ked vas napadne,ze preco jej davam ten sirup,ked ju takto vystipuje,tak si myslim,ze lepsie nejaku dobu takato reakcia ako transfuzia krvi,co nam hrozi.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Nov 2011, 18:24

helou, aj my sme ho v extremnom pripade pouzili na ritulu. zabral okamzite. ak to neprezenies s dlzkou uzivania, tak sa nemas coho obavat. nam ho odporucila kozna v ba (my mame vzdy naj problemy, ked sme na sk) s tym, ze jedine toto zabera. a odvtedy sa mu to nevratilo uz v tak extremnej podobe. mne sa osvedcilo aj sprchovanie po kazdom kakani takou mierne vlaznou vodou a caste "vetranie". ako dlho budete ten sirup brat?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Nov 2011, 20:43

ved to,ze dlhodobo to budeme musiet brat.. u nas sprchovanie ritky nepripada do uvahy,hannah ma z toho hystericke zachvaty uplne. kupanie jej nevadi,ale sprchy sa strasne boji,uplne sa trasie a hotova je z toho. proste toto je jedine problem toho,ze kaka velmi agresivne. aj ked okamzite prebalim,tak aj tak. keby napriklad dva dni nenatriem nicim a ani nepije ten sirup,tak to same zmizne. neviem to inak opisat.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Nov 2011, 20:49

estterka, mozno soda bikarbona by jej to dokazala tiez zneutralizovat. mozes popri pityole vyskusat
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Nov 2011, 21:14

ako? do vody a na gazu a potriet? nebude ju to stipat?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Nov 2011, 23:37

nemalo by ju, takto sa totiz robia normalne sedave kupele pri kvasinkach. skus oba sposoby. koncentraciu neviem, snad v lekarni by vedeli
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Nov 2011, 01:32

Estterka, neviem ako umyvas ritku ty, ale ja som dala dietatko na jednu ruku (popod prsia chytit za vzdialenejsie ramienko) nad umyvadlo a zadocek som umyla pod tecucou vodou. Hoci je to uplne jednoduche, naucila som sa to az pri druhej dcerke, ked som bola v inej porodnici. Pri prvej som mala spociatku iba vlhcene utierky, pri druhej som utierky rozdala :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod estterka » 14 Nov 2011, 02:18

jani,hanka ma cez 12 kil,to neudrzim jednou rukou. do umyvadla sa nezmesti uz :/

leelo,ale kde by tu vedeli. to by na mna akurat tak cumeli jak na blbca a potom poslali lekarovi,ze co to zase chcem s malou robit. sodu v lekarni ani nemaju. tu nemaju nic, nepoznaju nic,hroza strach. a toto nie su kvasinky,tak neviem,ci by to pomohlo .
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Nov 2011, 11:37

no viem si tu lekaren predstavit. soda b. sa ako neutralizator moze pouzit na vela veci. sak aj do
kolacov sa dava ;)
ked sa boji sprchy, tak jej napusti vzdy po kakani trosku do vane a tym ju ospliechaj.
inak aj B mal v roku 12kg a to ma vsetci lutovali, ked ho dvihli.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 14 Nov 2011, 11:49

Essterka, ja tak umyvam aj mladsieho, cez 11kg, dokonca aj starsieho po kakani, aj rano, ked dam nocnu plienku, ma 15,5kg, zdivhnem ho nad kraj umyvadla, aby mu zadok pretrcal dnu, pustim vodu a poumyvam, dokonca si to tak ziada sam, po papieri ho svrbi zadok.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Pityol krem

Neprečítaný príspevokod estterka » 14 Nov 2011, 13:15

dakujem baby,ale hannah ma z takehoto umyvania panicku hrozu,takze ostanem pri utierkach,pouzivam tie iste od narodenia. tu je problem cisto,ze ten sirup je tak agresivnym,ze kde sa potom dotkne pokozky,tak je reakcia okamzite. je jedno,ci to umyjem potom vodou,zostane to. nastastie hannah nevyzera,ze by ju to nejak specialne trapilo.

len som nevedela,co s tym pityolom,mala som info,ze sa pouziva pri babatkach a potom na kreme napisane,ze od 10 rokov..to som sa cudovala a zlakla trochu. uz aj koloidnym striebrom som jej to vycistila a nic. nezhorsi sa to,ale ziadna zmena. jedine ten pityol to uplne ukludni a stiahne. vcera vecer som nenatrela a ma to krajsie po noci-a to je v noci v mokrej latkovke. teraz sa vykakala a opat podrazdene.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron