ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Okt 2011, 21:59

zienky, je mi z toho ockovania na nic, prestudovala som si tu knizku ockovanie pre a proti,len tak zbezne...a uvazujemzeby som maleho dala ockovat len proti zaskrtu,ciernemu kaslu a obrne, myslite zeby sa to nejako dalo?? ci to na slovensku existuje len hexa a nemam inu moznost??

prevenar nejdem davat, a hrozne sa bojim,co to bude,ked ma doktorka nahlasi, ja vobec nie som recnik, neviem,ako sa pred tou socialnou pracovnickou ubranim, a tie tlaky mojej rodiny,ze co to zas vymyslam,ze nam vezmu maleho a bla bla...:( pomozte mi....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Okt 2011, 22:32

Norika ano možeš si nechať doviesť zvlašť vakciny na tieto choroby, ale samozrejme všetky si hradiš z vlastneho... Inak smiem sa spytať prečo zrovna na tieto choroby? Napr obrnu by som absolutne neriešila. Jedine pripady obrny tohoto typu v poslednej dobe boli akurat z toho očkovania. Ako ja kebyže si davam priviesť vakcinu tak proti tetanu...
A neboj sa ja som odmietla teraz mmr nikde sa nemusim obhajovať, kamaratka nedala maleho očkovať ničim a tiež z toho zatial nič nema. Teraz je straaaašne vela pripadov kedy rodičia odmietaju očkovať a robi sa z toho väčšie bububu ako nakoniec je
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 13 Okt 2011, 22:44

NOrika,

ja som dnes na poradni odmietla ockovanie, lekarka to vzala velmi v pohode. To ockovanie co si vybrala neviem, ci existuje vakcina na SLovensku, taka kombinacia urcite nie, ta obrna sa nevyskituje na Slovensku uz 50 rokov, zaskrt iba v Ruskus a Bielorusku, potom Azie a subsaharska Afrika a cierny kasel sa znova vyskytuje, moze ho dostat aj zaockovany a je velmi dorbe liecitelny.
Lekarka ti moze dat maximalne podpisat, ze odmietas ockovat, nepodpisuj nic vopred, vezmi si to, porad sa a podpis potom, a max podpis odmietnutie nazvy vakcin, nie ze odmietas ockovanie proti tym ktorym chorobamm v tom pripade konac priestupok. Ak ta nahlasi lekarka, tak ti moze prist predvolanie pred RUVZ, tam s tebou moze ist pripadne aj niekto, kto sa v tom vyzna, alebo mozes prist vopred s prichystanim vyhlasenim a max mozes dostat pokutu 331 EUR. http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a ... ockovanie/ to je ta najhorsia varianta, zalezi ak v ktorom kraji to odmietas.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Okt 2011, 00:40

Predvcerom som sa stretla s jednou mamickou, co mala zlu reakciu po BCG (TBC) vakcine. Ze s malym bola u doktorky (tusim v Podunajskych Biskupiciach), kde maju vyhradene ordinacne hodiny len pre neziaduce ucinky tejto vakciny! A tiez ze vie o dvoch umrtiach po tejto vakcine. Uff, dufam, ze naozaj zrusia toto ockovanie ako slubuju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Okt 2011, 09:21

ja som rozhodnutá dať tretiu hexu a viac už nič.. mám z toho velké stresy, zatial sme mali očkovanie úplne bezpríznakové, má dokonca aj rotavíry, prevenar, bcg...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod didulka » 19 Okt 2011, 13:15

Dnes som na ihrisku zistila, ze jedna mamicka neockuje svojho syna. Jej manzel je tazky atopik od narodenia a ona alergicka. Syn aj napriek tomu, co mu dali "do vienka" rodicia nema zatial ziadny zdravotny problem. Mozno by to mnohe "autority" sokovalo, ale mamicka nepatri do stada ziadneho inziniera, teda sa rozhodla sama, bez nejakeho natlaku. :D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2011, 17:38

No ono je to tak, že "podľa seba súdim teba". Konkrétne: keďže oni nie sú schopní samostatného myslenia, ale len nasledovania autorít, tak presne to si myslia aj o svojich protivníkoch. Ako keby všetci, čo odmietajú očkovanie boli len pod mojím vplyvom. Pritom ja som sa tomu začal vážnejšie venovať až v januári 2010 a odmietanie očkovania tu už bolo dávno predo mnou. :-)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2011, 20:04

Stádovité tu je presvedčenie, ktoré je v rozpore s realitou, a z toho vyplýva veľmi vysoké riziko neúmyselného poškodenia zdravia. A za to nikto nechce niesť zodpovednosť.

Takže stádovitosť je v tomto ohľade len a len na škodu. Blaženosť z pocitu príslušnosti k stádu sa rozplynie s prvým vážnym nežiaducim účinkom účinkovania. A potom človek zistí, že ho stádo vôbec neochráni ani nepodrží, ale naopak - začne sa na ňom vyvršovať, že čo za bludy to trepe, čo si vymýšľa a pod.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Okt 2011, 20:19

Vdaka za tie "ovecky", ktore sa rozhodli odrhnut od stada a ist inym smerom aj napriek riziku, ze budu zoci-voci vlkovi uplne same... :-)

Tak neviem, ja som sa tiez rozhodla neockovat a pod tlakom som, zo strany okolia, ktore sa az zurivo dozaduje, aby som zaockovat dala.. Moje okolie ani len netusi a vobec si nie je ani ochotne pripustit, ze by mohli byt nejake vedlajsie ucinky ockovania. Vdaka za kazdeho, kto sa snazi spristupnit informacie ostatnym, aby sa mohli slobodne rozhodnut..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 20:37

my sme vcera boli v poradni a odmietla som ockovjnie...
Najhorsie na tom,je ze lekarka mi vysvetlila situaciu takto:videli ste na cintorinoch tie hrobcek deticiek? To su vsetko deticky,co umierali na choroby,proti kt.dnes ockujeme...
A ja jej na to:a viete kolko autistou,cukrovkarov a inak poskodenych deti je po ockovani?
Na to sa napajedila a ze odkial to mam a ze to nieje dokazane...
Takze debatu sme uzavreli,tym ze nieje dokoazane ani to,ze ockovanie je ochrana zdravia...takze asi menime pediatricku...
Som za slobodnu volbu a nech hlavne tento stat nesankcionuje ludi ak to stado opustia na zaklade presvedcenia.
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2011, 21:00

Bibiq píše:takze asi menime pediatricku...


V prípade potreby môžem poradiť rozumného pediatra blízko Dúbravky.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 19 Okt 2011, 21:04

dakujem,poznam v dnv pediatricku aj pediatra,uz som rozhodila siete...su to tusim surodenci :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod bobulka » 19 Okt 2011, 21:07

manof píše:
V prípade potreby môžem poradiť rozumného pediatra blízko Dúbravky.

manof, poznas aj pediatra ochotneho neockovat v Brezne alebo okoli?? dik. My sme sa definitivne rozhodli viac nic neockovat, dvaja synovia su plne ockovany ,a dcera ma len tbc po ktorom mala dlho hnisave pliecko
bobulka
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 19 Okt 2011, 20:52
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 3
1. dieťa: syn M
Rokov: 21 rokov, 7 dní
2. dieťa: syn D
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 9 dní
3. dieťa: dcera T
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 19 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Okt 2011, 21:28

ahojte, pridam nasu najcerstvejsiu skusenost...v pondelok sme boli na ockovani, tretia vakcina Hexa...povedala som doktorke ze Prevenar nechcem, tak povedala, ze ona ho nasilu zaockovat nemoze, ale ze ma musi nahlasit....ale ze za tuto vakcinu je pokuta 5000 sk....tak som zavahala a pristala som na to, ze ho zaockuju o mesiac, a zrejme tu vakcinu dam aj dobrovolne, lebo som nevedela, ze to je aj proti zapalu mozgovych blan, a toho sa bojim, kedze mi na to zomrel brat a skoro aj spoluziacka,....

a co sa tyka tej hex&, tak maly bol v den ockovania samozrejme nekludny, ale vela spal, hned ako sme prisli od doktorky, pospal asi 3 hodiny, potom chvilu hore, zas pospal hosinku a zas vecer,v noci sme celkom spali...mal vecer 37,5 ale potom mu to kleslo, na druhy den bol ako srnka, uz viac menej v normale a dnes treti den, uz uplna srnka :D tak dufam,ze to tak aj ostane, ze uz obranne reakcie prebehli, vytvorili protilatky, a ze mame pokoj....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:00

norika ja si len myslim že doktorka to myslela že vo velmi velmi važnych pripadoch pneumokokov môže vzniknuť zapal mozgovych blan... Neviem kolko je takych pripadov tu na slovensku ale nieje ich vela. Zapal mozgovych blan však možeš dostať z inych XY pričin. Ale samozrejme je to tvoja volba. Moj prevenar zaočkovany ma kedže som sa o to ešte nezaujimala, ale druhemu už nechcem dať, lebo som o prevenari čitala dosť toho.

Ale ako strašne zvlaštna formulacia mi to pride od tej tvojej doktorky že očkovanie je proti zapalu mozgovych blan
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:02

a je mi velmi luto čo sa stalo tvojmu bratovi... On to mal z pneukokov či aka bola pričina toho zapalu ak sa smiem spytať.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod Tean » 19 Okt 2011, 22:09

skuska mikrofonu ...
teraz som si vsimol, ze ani tu nie je grcajuci smajlik.
Urcite sa bude hodit do buducich diskusii :D
Tean
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 19 Okt 2011, 21:53

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 22:19

Murtagh - admin nejakeho grcajuceho smajla pre nás určite vyhrabe :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Okt 2011, 22:22

vejula píše:a je mi velmi luto čo sa stalo tvojmu bratovi... On to mal z pneukokov či aka bola pričina toho zapalu ak sa smiem spytať.


vejul, taktoneviem, to bolo pred 40 rokmi, mal pol roka...ale spoluziacka to mala zhruba pred 15 rokmi..tiez neviem, a doktorka nepovedala, ze ockovanie je proti, ale ze ci som normalna, ci chcem aby dostal ten zapal... alebo ze opznaju jedneho profesora, ktory dostal ako 68 rocny obrnu, tak uz zacali vsetko splietat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 19 Okt 2011, 22:32

No pekne sa to tu rozbieha, vitaj Manof aj ostatni (ne)zodpovedni na kojo fore :dojcenie:
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 22:32

včera sme doockovali prevenar, cize maly má všetky dávky hexy a prevenaru...uz viac nic neockujem ale toto som dala. Ľahké rozhodnutie to nebolo ale každý mame nejake pohnutky, pre ktore sa priklonime k nejakej voľbe...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 19 Okt 2011, 22:34

norika ako mne to fakt pride ako take bububu od doktorky, ako vo vynimočnych pripadoch velmi zriedkavych sa može dostať z pneumokokov zapal mozgovych blan. Ale to by si potom musela ešte očkovať aj encefalitidu, lebo ta spôsobuje zapal mozgovych blan a neviem kolko inych chorôb to môže spôsobiť. Neviem mne toto pride zvlaštny argument. A neviem kde všade sa prevenarom ešte očkuje, fakt neviem či sa vôbec ešte niekde nim očkuje... neviem to sa všetko spytaj vo vedlajšej teme manofa on ta toto všetko preštudovane
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Okt 2011, 22:34

Dnes vidím "invaziu" nových registrovaných užívateľov...kde bola hromadna výzva na registráciu na fórum? :D :D Super, teším sa
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Okt 2011, 22:36

Zhrniem to takto...najradsej by som sa vybodla na cele ockovanie, lebo ak to vezmem tak,ze kedysi ziadne ockovanie nemali a zili a ziju aj bez neho...ale kolki zomreli na choroby,proti ktorym sa ockuje, a ten pocit zodpovednosti, ze mam po ruke prostriedky,ktore mozu takym zavaznym ochoreniam predchadzat, je strasny, pretoze ak sa k tomu prida strach z neziaducich ucinkov :( je mi z toho nanic
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Vselico o ockovani...

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Okt 2011, 22:40

bobulka píše:manof, poznas aj pediatra ochotneho neockovat v Brezne alebo okoli?? dik. My sme sa definitivne rozhodli viac nic neockovat, dvaja synovia su plne ockovany ,a dcera ma len tbc po ktorom mala dlho hnisave pliecko


Koľko kilometrov je pre Teba okolie Brezna?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron