Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 28 Sep 2011, 21:19

luciole - kus latky ktory saje tak hnusne aku hnusnu ma cenu :-))
shira - ja mam 6 ks - do nocnych a niektorych kaps... na www.mamaja.cz zvyknu mat akcie (minuly rok mali zlavu 30 percent)
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Sep 2011, 21:46

objednala som 6 ks z peluskova, dúfam že prídu skoro ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Sep 2011, 22:39

Mne osobne stacil na noc do kapsovych BG 2 zakladne vkladacky z mikrovlakna + obycajna poskladana stvorcova plienka. Dolezite je, ze vkladacka z mikrovlakna sa dala blizsie k telu (rychlejsie odsava tekutiny, ale horsie ich drzi) a bavlna dalej od tela (lepsie drzi tekutiny).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Okt 2011, 19:07

hehehe ;) tak toto, čo tam všetko dáš, mi príde v porovnaní s pamperskou úplne šialene obrovské... zajtra by mi mali prísť tie bamusové, vyskúšam, uvidíme. ale ak budem musieť plienky stále nejak extra vypchávať alebo byť prečúraný každú chvíľu, kašlem na to. ale ked capne na zadok, aspon ho to menej bolí :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 19:54

Shira, my akurat tiez slusame latkovat a teda musim povedat, ze ked dam do tej kapsovej plienky bambusovu vkladacku a navrch este tu z mikrovlakna, tak mam pocit, ze mala lezi dolu hlavou :D
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Okt 2011, 20:00

akurát som zabalila malého na noc. plienčisko ako svet a ak bude ráno prečúraný, tak ma porazí :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 02 Okt 2011, 20:01

my sme mali tiez ten pocit, ale uz sme si zvykli a teraz ked ma jednorazovku, tak mi to normalne pride divne :mrgreen: no je fakt, ze aj my teraz bojujeme s vypchavanim, lebo sa nam Hanka rozcikala a cez den 500x prebalujem :( a ako sa ochladzuje, uz mi neschnu plienky z rana do vecera, resp. z vecera do rana, tak uvidime, ci aj mz neskoncime na jednorazovkach do leta, alebo minimalne do vykurovacej sezony :?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Okt 2011, 21:13

ja neprebalujem často, nie je dovod, v podstate ráno, na desiatu, na obed, poobede a potom na spanie na noc- denne 4-5 plienok, myslím jednorazových. medzitým sme bud niekde vonku, alebo spí a už som spomínala, prebalujem čo najmenej lebo je to hrozný boj :mrgreen: ale ked dám čistú plienku, idem do incheby na výstavu, podebatujem pri stánku a muž mi kričí, že malý je prečúraný skrz-naskrz, tak som len vyvalovala oči, však prešli 2 hod... tak na toto nie som zvyknutá...nemala som ani náhradné nohavice, však sme šli len na otočku. skoro ma šlak trafil. prebalovali sme ho tam na stojáka pri lavičke :evil: ja mám sušičku, takže so sušením nemám problém, lenže ma odradila tá neistota. uvidíme, ako nám to pojde dalej.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Okt 2011, 23:45

Mam na otazocku, potrebujem poradit kamoske - aku zostavu plienok by ste odporucili kupit dnes po vasich skusenostiach s plienkovanim? Jedna sa asi o 8 mesacne dvojcata, kvalita a pohodlie na prvom mieste (pri dvojcatacj je to potrebne) + vas odhad ceny tejto zostavy. Zostavu staci samozrejme na jedno dieta, potom sa to vynasobi x2. Dakujem
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 01:49

ahoj jani,ja som zacinala s hankou,ked mala 8 mesiacov a pohodlie bola aj moja podmienka :) velmi jednoducho doma pouzivame system flip vrchne gatky a do toho original vkladacky,na von pouzivame BG kapsu a na noc mame tots bots bamboozle bambusovu plienku a na to uz vrchne nohavicky podla mna ake sa jej budu pacit. inak celkom dobre kapsovky su aj Little lamb,su o dost lacnejsie. nie je to Bum Gennius kapsa,ale su dobre,nepretiekli ani raz a ani ked sme dlhsie zostali vonku a neprebalila som.
mam 3 flip gatky
15 vkladaciek na den
mam 7 BG kapsoviek a 3 Little lamb (teraz mam uz aj ine,ale to len kvoly tomu,ze sa mi pacili vyzorovo,nepotrebovala som ich,stacili mi plienky na kazdy druhy den prania)
na noc mam 4 bambusoe plienky a jedny vrchne nohavicky Little lamb

zostava ma stala okolo 400 euro a to som kupovala v zlavach.ale tie Bum gennius by sa podla mna dali nahradit little lamb plienkami a mozno jej nebudu prekazat stvorce,tam sa da poriadne usetrit na vkladackach na den. som spokojna so vsetkymi plienkami co mam:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 01:50

este som zabuda,tie nocne treba dovypchavat nejakou savou bambusovou vkladackou.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 01:53

lenkaa , od zojec mam doma dve plienocky a su naaadhernee:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Okt 2011, 08:53

ja som kvoli cene nekupovala nové, ale v bazári, podarilo sa mi kúpiť BG kapsy po 7 eur, sú vo výbornom stave. 400eur mi príde šialená suma :(
no dnes sme neboli precikaní, dala som dve vkladačky. očakávam "bambusovú dobierku", budem si snád už v tom látkovaní istejšia. zatial si trúfam len na kapsy ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 09:08

shira,ja som nevedela kupit pouzite,nedalo mi to. ale tak ja som asi aj poznacena tymi nasimi infekciami mocovych ciest,tak co sa tychto veci tyka,som opatrna. blbost,lebo by sa to vypralo,ale nedalo mi to. a aj pri tych 400 euro nakoniec usetrim pri plienkach a bude aj pre dalsie dieta,takze tam uz usetrim poriadne(snad). ale priznavam,som maniak,keby je hanka konfekcnejsia,teda nie je jej vacsina plienok mala,tak by som mala vaicej.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Okt 2011, 09:18

estterka a davas 2 flipky vkladacky, alebo vkladacku + nejaky booster? Ci mas tie bavlnene, ktore vraj viac nasaju, nez tie stay-dry? Lebo ja mam stay-dry vkladacky, kedysi mi vydrzala jedna aj 2 hodky, no teraz, ked Hanka podrastla davam 1 vkladacku, pod nu popolinku viacvrstvovku, lebo nemam boostre a tieto som mala nakupene, tak ich vyuzivam na dovypchatie a vydrzi mi to asi hodinu :) Ak by som davala iba flipku, prebalujem asi kazdych 10 min. :) Sa desim, co budem davat neskor...alebo sa to nejako ustali a potom uz deti zase menej cikaju,c i ako to je?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Okt 2011, 09:31

shira, inak kuk na plienocky, co mas, lebo tusim, ze nie vsetky sa kamaratia so susickou
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 09:43

luciole,mam 10 organic,tych velkych a 5 stay dry a som spokojnejsia ovela s organic. hlavne prekaka vzdy az na vrchne nohavicky,ked ma stay dry. vacsine ludi vyhovuje stay dry,ale mne skor ta velka organic. davam len jednu vkladacku vzdy.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Okt 2011, 09:52

aha, takze asi preto, som pocula, aj sa teda oficialne uvadza, ze viac saju...my ich nemozeme mat, lebo Hanka sa zo vsetkeho vlhkeho zaparuje, tak prirodne materialy na dotyku nehrozia :( vsetko musime mat stay-dry :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 03 Okt 2011, 09:57

no neviem,ktore lepsie saju ale mne vyhovuju pretoze pokryju cele vnutro flipky. davam vzdy aj stay dry separacku,ale mas pravdu,tato vkladacka je vzdu uplne mokra ked prebalujem. teda v porovnani so stay dry :/
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2011, 22:20

diky
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod mamusia » 05 Okt 2011, 17:49

Shira na von TI na 100% odporucam prefold od Babyidea,uplne najlepsie plienky,ake mam,odskusane aj na starsej,perfektne saju a urcite ich neprecika aj velky cikac,no eba ich tak 6x vyprat.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 05 Okt 2011, 19:32

JankaMich dvojnasobnu zostavu pre dvojicky by som asi nekupovala, ved tolko plienok nevprace do pracky... ;-) Teda, ak nemaju nejaku velku...
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 05 Okt 2011, 20:09

JankaMich, prepac, chvilu mi to trvalo, kym som dala dokopy, co teraz pouzivame a co to stoji, lebo sme zacinali s inou zostavou, ale po zisteni, ze sa nam drobec z mokreho zaparuje, tak sme presli na vsetko stay-dry a aktualne pouzivame toto:

- 2 sady BG FLIP, tj. 4ks nohaviciek a 12 mikrovlaknovych stay-dry vkladaciek
- 5 ks kapsoviek (4 BG, 1 Baba&Boo)
- 12 ks viacvrstvovych popolini
- 2 ks BI bamboo twofold
- 2 ks BI bamboo prefold
- 4 ks BI bamboo hour


Spolu cca 250,- EUR a stacilo nam to v pohode pri prani kazdy druhy den, v lete sa vsetko bez problemov schlo, uvidime jesen a zimu, ako bude. Doma cez den pouzivam FLIPku a pod nu viacvrstvovku alebo bamboo hour, to je velmi sikovne, ale je to na caste prebalovanie, vydrzi mi to aktualne tak hodku. Pokial babatku nevadi mokre, lepsie su asi tie organic vkladacky, tie nasaju viac, asi ich ani netreba dovypchavat, ako sme si tu pisali s Estterkou. Su o nieco drahsie, ale savejsie a je to bavlna, nie umelinka ;) Von davam kapsovku a podla toho, na ako dlho, dovypchavam bamboo prefold alebo twofold. Na noc my ale pouzivame jednorazovku.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Okt 2011, 21:28

mám už tie prefold bambusové, 8ks. zatial raz prané, už po 1.vypraní je to lepšie ako tie povodné vkladačky.. dnes na noc som to trochu prehnala, dala som tam zo srachu dva kusy. ked na to riadne nacikal, zostal mu vpredu velký tvrdý kopec, normálne to tlačilo aj mna ked som ho vzala na ruky. v noci bol nervózny, spáva na bruchu ale asi sa nevedel uložiť a stále si tú plienku chytal, aj ked som ho kojila, úplne nervózne sa mykal a stále riešil tú plienku... na den som dala po jednom kuse a pohoda, povymienala som všetky vkladačky za bambus. dnes na noc jednorázovku, nech je pokoj...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Okt 2011, 21:36

luciole píše:shira, inak kuk na plienocky, co mas, lebo tusim, ze nie vsetky sa kamaratia so susickou

mam BG a možu sa, na bambuskách je písané, že volne vysušiť, ale skúšala som a nič sa im nestalo. ale ani v sušičke sa celkom nevysušia, treba ich dosušiť vonku. mám množstvo vecí, na ktorých píšu, že nesušiť v sušičke, ale suším komplet všetko, niečo na nižšej teplote, aj vlna sa dá, čokolvek... aspon nemusím skoro nič žehliť a veci sú omnoho mäkšie, hlavne rifle sú úplne super, to sa teším.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron