Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Sep 2011, 16:55

Trva to u nas snad uz mesiac, ze sa mi nedari Misku dospat. So spanim mala vzdy problemy, cas od casu sa nam podarilo na chvilu nabehnut na nejaky vyhovujuci rytmus, vzdy to bolo dost krehke, rychlo sa to rozbilo, no vzdy sa to nakoniec utriaslo na nejaky novy rytmus. No uz asi mesiac je zufalo nedospata a ja neviem, co s tym. Zobudi sa, nie je poriadne vyspata, no uspat sa uz neda. Skusala som zaviest pravidelne casy spanku, no nepomaha to, je to dost antirezimove dieta. Skusala som ju drzat cez den bdelu, nech ide vecer skorej spat a dospi sa po nociach, no nepomaha to. Skusala som nechat to cele na nu, nech spi, ked potrebuje, no nic nepomaha. Uz sa davno nestalo, ze by sa zobudila s usmevom a v dobrej nalade. Je stale unavena, mrzuta, podrazdena, pre kazdy hlupost sa hned rozplace, ziadne vesele usmievave dieta, skratka potrebuje sa poriadne dospat. Len neviem, ako to urobit. Mali ste niekto taketo obdobia? Je to prechodne a prejde to? Ci ste to nejak vyriesili? Ci za tym moze byt nejaky problem s vyzivou, ze ma niecoho nedostatok, ci co?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Sep 2011, 22:01

Ja som nadobudla presvedčenie, že dieťa, ktoré nespí od narodenia, tak spať ukážkovo nikdy nebude...ja osobne som prečítala množstvo literatúry a veľa rôznych postupov, ale na spaní syna sa to nijak neprejavilo, treba sa jednoducho zmieriť st ým, že komu nie je súdené spať, tak spať nebude...môj syn aj po totálnom vyčerpaní zaspí tak na 45 min., tiež pri zobúdzaní plače...v noci sa neustále budí...ale aj tak je to po roku s prejavmi vyčerpania oveľa znesiteľnejšie ako po narodení...spal iba vonku a to pri teplote mínus dvadsať...takže nechajme tomu voľný priebeh...bohužiaľ....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod Anna » 23 Sep 2011, 22:15

Ešte som chcela dodať, že možno je to aj tým, že som išla porodiť priamo z práce, takže syn bol zvyknutý na frmol, ale nemám pocit, že som mu vopred škodila...je fakt podľa pediatričky veľmi vnímavý, myslením dopredu a veľmi, veľmi spoločenský, odvážny...a teda o to viac si užívam "relatívnu pohodu" materstva...spachtoš som nikdy nebola, takže mi to jeho nočné budenie až tak "nevadí", ale normálnu pohodu na tri hodiny počas jeho spania cez deň všetkým mamám otvorene závidím...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Sep 2011, 14:19

Vdaka, Anna, vidim, ze nie som s takym niecim sama. Tomu rozumiem, ze od nej nejake uzasne spanie cakat nemozem, ale to mi ani tak nevadi, ze mi nespava cez den tri hodiny a ze sa v noci budi, na to som si uz zvykla. Ale hneva ma, aka je v poslednej dobe zufalo nevyspata. Napriklad vcera sa mi ju podarilo udrzat cez den spiacu 2 hodiny (bola som pri nej a dojcila, ked bolo treba), a potom v noci mi spala 8 hodin, cize za den dokopy 10 hodin, to je fakt malo, cosi viac by potrebovala, no ona sa zobudila a spat uz ani za svet, za kazdu hlupost plac, mrncanie, na striedacku skleny pohlad a stav "neviem, co so sebou", po niekolkych hodinach to trochu rozchodi, nasleduje chvila, ked sa s nou da ako-tak fungovat, ale trvalo to cele 7 hodin, nez sa nechala konecne uspat. A takto dookola. Az taketo zle to vzdy nebyvalo a hlavne nie takto dlho. Mozno to treba naozaj len nejak preckat, neviem. Suseda mi prave vravela, ze jej chlapec zacal konecne poriadne spavat az ako 3-rocny, tak snad raz pride zlepsenie. Len ma mrzi, ze v podstate nic z tych dni nema, ked je stale taka bez nalady, kvoli tomu nedostatku spanku.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod hysterka » 24 Sep 2011, 14:30

ahoj
nieco podobne som zazila s dcerou, tiez bola od narodenia extremne nespave dieta, a trochu to bolo aj tym, ze som ju takmer do dvoch rokov uspavala na rukach. Potom som zostala tehotna, tak som ju naucila zaspat samu v posteli a az potom, zacala spavat lepsie. Nehovorim, ze prespi cez den 3 hodiny - my sme teraz uz vo faze, ze obcas cez den nespi. Ale fakt podstatne zlepsenie nastalo, az ked zaspala sama, bez mojej pomoci, len som pri nej lezala a drzala ju za ruku.
Z mojej skusenosti ti este mozem napisat, ze extremne unavene dieta zle a nepokojne spi. Idealne je ked, je unavena, tak akurat - ale je mi jasne, ze je to tazko dosiahnut.
drzim palce.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Chronicky nevyspate dieta - co s tym?

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Sep 2011, 21:51

Jani, skús chodiť veľa vonku, mne sa zdá, že môj synček je nevyspatý len doma, ale na vzduchu ožíva....z toho vyplýva, že nie som žienka domáca, lebo nemámam čas vyvárať a upratovať, manžel mi objektívne nemôže pomôcť/ alebo ja ho šetrím, má toho dosť/, takže varím večer keď malý spí, ale rýchle zdravé jedlá...moja pediatrička mi povedala, že jej syn spal cez deň tak pol hodiny a v noci vstával 7-8-krát do štyroch rokov a vôbec ho nedojčila a šiel do školy ako päťročný....a mám ďaľších kolegov, ktorí to mali podobné...takže deťom nespanie a nočné vstávanie nevadí, bohužiaľ sú z toho zničení rodičia...ja vyhľadávam a rada prijímam návštevy, lebo vtedy mám pokoj...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron