otehotnenie počas dojčenia

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 09:42

etnicka no pekne.... len ja som chcela tak za par mesiačikov aj pracovať na druhom babu, no ale tak kojiť preto neprestanem. a ty ako netužiš už po druihom mimi
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Jún 2011, 20:44

Vejula, ja som prestala kojit v 17. mesiacoch prveho prave preto, ze som chcela otehotniet a nemala som cely cas menstruaciu, tak som ho odstavila a teda aj sa podarila do 2 mesiacov otehotniet, ale lutujem, ze som nepockala (nie kvoli druhemu), ale odvtedy mi starsi nevypil ani kvapku ziadneho mlieka, ani odstriekaneho, kravskeho, ziadneho....druheho odstavovat urcite nebudem...a dovtedy nikdy nebol chory a teraz sme sa celu zimu borili stale s nejakou chorobou.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Jún 2011, 22:12

tamoulik tak ja do dvoch rokoch určite odstaviť neplanujem, aj kebyže stale nemam mršku, možno po tom druhom roku, to by som už rada mala dieťatko maximalne rozdiel tie tri roky.. no ved uvidime :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Jún 2011, 22:45

my máme tomáška s pomocou car (zlý spermiogram) takže asi počas dojčenia neotehotniem. síce teoretickú možnosť sme vždy mali, prakticky to nevyšlo... mrchu teraz mávam ale ovuláciu necítim, určite ju zatiaľ nemám. počkám kedy sa malý odstaví, uvidíme, okolo 18-24mesiacov... ale neviem si predstaviť že by som ho nejako odstavila...len dúfam, že sa nejako sám, že bude stačiť neponúkať..ked čítam tie príbehy odstavovania, ako to detičky zle znášajú, je mi do plaču. no ale snažiť sa budeme aj tak...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Jún 2011, 18:14

shira a ako sa da citiť ovulacia??? ja som ju nikdy necitila
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2011, 19:37

U niekoho býva typická ovulačná bolesť. ja ju mávam, bolí vtedy ten vaječník, v ktorom akurát prebieha ovulácia.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 22:08

zienky, neviete mi poradit nejaku stranku apod. kde by som ziskala viac info, ako merat BT a dalsie veci s tym spojene, sledovanie hlienu napr...

nechcem uzivat HAK, a nechcem viac potratit, a momentalne ani byt tehu, a toto je moja jedina cesta, len neviem,kde zbierat info...

z ceskeho CENAP mi nukaju knizky, ale ma nelakaju,lebo nemam momentalne money, a cestina tiez nie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Jún 2011, 22:52

norika - ludka o tomto vie vela poradiť, tak by ti možno dala pár informácií. bez antikoncepcie sa dá v pohode fungovať, ked si na to zvyknete.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 23:36

nemusime si zvykat,ani doteraz som ziadnu nemala a ani neplanujem.....ale ani 10 deti neplanujem :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 09 Jún 2011, 10:07

vejula, ja verim, ze priroda to zariadila tak, aby sa deti rodili s idealnym vekovym rozdielom cca 3 roky. Vtedy je matka znova vo forme, starsie dietatko je uz samostatne, netreba ho nosit, moze uz pomahat s mladsim surodencom atd. Aj keby si prestala dojcit skor, nemas zaruku, ze otehotnies a stracas vsetky benefity dlhodobeho dojcenia.

shira, deticky sa prirodzene same odstavuju medzi 2,5 a 7 rokmi. V priemere to je myslim 4,2 roka, ale nie som si celkom ista.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 09 Jún 2011, 10:08

Ozaj a otehotniet sa da aj pocas dojcenia a potom sa da dojcit tandemovo, o tom by weroni vedela rozpravat :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 10:57

etnicka ved tak by som to aj chcela že najneskor trojročny rozdiel, preto vravim že do dvoch rokoch chcem isto kojiť ja keby som nemala dostať menštruaciu, viem že niektore kočky otehotneju počas kojenia aleniektore nie. ja ešte ani menštruaciu nemam... a viem že niektore dievčata otehotneli aj ked nemali ešte menštruaciu ale je tam ovela menšia pravdepodobnosť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jún 2011, 14:34

etnicka, viem, že sa odstavujú sami od 2,5 roka. lenže ja už teraz chodím do práce a veeeľmi silno pochybujem, že vydržím dojčiť viac ako tých 18-24mesiacov. pokial by to bolo iba niečo také, že ráno a potom večer na zaspanie, tak je to v pohode.lenže ked s malým nejakých 9 hod denne nebudem a v noci potrebujem neprerušene spať, mliečko sa asi pomaly stratí, zvlášť ked prestanem malého aktívne ponúkať. horšie bude, ked sa bude dožadovať sám, to mi bude ľúto odstaviť ho nasilu...to by som nerobila. dalšia vec je, že by som nerada čakala na druhé dieťa 3 roky, teraz mám 34...neviem, zatial to neriešim, ešte je skoro. najšťastnejšia by som bola, keby som bola zároveň tehotná a dojčila malého, všetko by som mala naraz vybavené...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Jún 2011, 21:02

Ja len k tým číslam:
2,5 roka až 7 rokov je obvyklý interval dĺžky dojčenia detí zo spoločností, ktoré nezasahujú negatívne do dojčenia a dojčenie je v nich normou. Z matematického hľadiska to znamená, že minimum detí sa prestane dojčiť v 2,5 roku (a dobrovoľne takmer žiadne pred 2,5 rokom), potom počet postupne stúpa, s maximom medzi 3-4. rokmi (takže väčšina detí sa dojčí 3-4 roky) a potom to zase klesá a minimum detí sa dojčí až 7 rokov, po 7. roku už zase takmer žiadne.
Čiže skrátene - väčšina detí sa odstaví po 3.-4. roku života.
4,2 roka je celosvetová priemerná dĺžka dojčenia. To je teda priemer, je z toho zrejmé, že aby sa vyvážili čísla, ktorými prispievajú USA, európske krajiny a ďalšie pokrokové a súčasne nedojčiace krajiny sveta, musí byť na svete mnóóóóžstvo detí, ktoré sa dojčia dlhšie, matika nepustí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 09 Jún 2011, 21:31

Klemka, dakujem za vysvetlenie tych cisel :)

Shira, uvidis, ako Vam to vyjde. Ja som si tiez myslela, ze budem mat menej mlieka, ked zacnem na plny uvazok pracovat. Teraz ma moj syncek 2 roky a 2 mesiace, pracujem od pondelka do stvrtka mimo domu 9 hodin a kojime sa stale bez problemov :) a je to uzasne. Neviem si predstavit, ze by som dosla unavena z prace a mala by som ho uspavat nejako aktivne - nosit, citat rozpravky, spievat uspavanky atd. Dojdem domov, nakojim ho, v momente zaspi a ja si pri tom kojeni odpociniem. Manzel zatial uvari veceru. Parada :). Kojenim si aj vynahradzujeme to, ze s nim cely den nemozem byt.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Jún 2011, 12:37

etnicka, presne, ja si neviem predstaviť, ako inak by som dieťa uspala. on ked je unavený, tak si 3x potiahne a spí, naučila som sa kojiť aj v manduce, to je úplna bomba, nech sme kdekolvek- mám zároven kŕmenie, uspávanie všetko v jednom a volné ruky-nohy. každú mrzutosť mám raz-dva na prsníku vybavenú a vobec všeliek je to, strašná výhoda a pomoc. som rada, že ti dojčenie vydržalo, možno aj nám takto vydrží. moj malý si tiež poobedia vynahrádza (aj ja s ním) to sme vkuse na sebe nacapení :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 12:42

shira, presne tak, je to uzasne :) my zase mame mei tai, to je nieco medzi satkou a manducou a vyuzivame hojne pri vyletoch. Myslim, ze ked to mate takto, dojcenie Vam dlho vydrzi. Drzim palce :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Sep 2011, 12:54

tak kočky mne tak rychlo druhe mimi nehrozi. Dnes som bola na preventivke u gyyndu a ked mi robil sono povedal že menštruaciu nemam čakať lebo vaječniky su celkom utlmene. Ach jo. Tak ja asi fakt otehotniem až ked uplne prestanem kojiť alebo čo :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 09 Sep 2011, 13:02

vejula, kvoli "niecomu" to ma byt takto :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Sep 2011, 13:21

akdarka ja viem, ani sa nechcem priečiť prirode ked to takto zariadila. Len že to ani manželovi nemožem povedať lebo ten by ma asi trochu aj presviedčal k odstaveniu. Tak mu nejdem brať celkom nadej že sa menštruacia može každu chvilu objaviť a ja možem otehotnieť. Len zas mi to pride take trocha klamstvo voči nemu.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Sep 2011, 17:48

vejula mne povedal (a videla som) že mám vaječníky v úplnom útlme a o mesiac sa zobudili ;) ja čakať nebudem, nechystám sa dojčiť 3 roky. príroda nepríroda.. keby bolo podľa prírody, mnohí z nás tu nie sú .
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Sep 2011, 20:31

shira ako to mysliš že o mesiac sa zobudili??? že si dostala menštruaciu? no neviem či sa v tom dobre vyznam ale podla mna krvacať žena može a nemusi isť o menstruaciu v pravom slova zmysle, čiže može isť len o nejake čistenie tela.. A teda neviem či pri tom treba aby fungovali vaječniky. Moc sa do toho nevyznam.

A ako to planuješ ty? Ja teraz pol roka ešte nejdem nič riešiť a potom uvidim ako sa vyvinie situacia. Ja ti pravdu poviem nedokažem malemu ešte urobiť režim, neviem mu povedať teraz cici nie, lebo ja som tak nejako nastavena že aj keby som vedome chcela, podvedome mam v hlave stale nutkanie čo najčastejšie dojčiť. Akoby nejaka zavislosť alebo čo. A vždy ked sa dojči tak som vnutorne spokojna že podporujem laktaciu atd atd, aj ked vedome viem že by bolo pre buduce tehu najlepšie keby pil čo najmenej. No vôbec sa neviem preštelovať. Proste srdce hovori inak ako by to bolo prakticke
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Sep 2011, 21:11

vejula písala som akurát v téme o režime, že predčasné odstavenie u nás predpokladám, ale samozrejme nebudem malému odmietať dať prsník, to by som neprežila. aspon zatiaľ som tak psychicky nastavená. uvidím, ako sa situácia vyvinie, ked malý sa bude blížiť k roku a pol... s tými vaječníkmi- doktor povedal, že sú v totálnom útlme a ja som bola natešená, že nebudem mať menzes, a hned v dalšom mesiaci som dostala, odvtedy mávam. lenže ovuláciu pravdepodobne nemám, takže sa asi celkom nezobudili, rozmýšľam že skočím na vyšetrenie..no snažíme sa síce, ale nič z toho nie je :( dalšia vec, že ked kojím, nosím atď som parádne schudla, už aj pod vysnívanú hranicu, tak sa bojím, že ked prestanem kojiť priberiem naspäť.. teraz sa aj dobre cítim.. ešte to tak úplne neriešim, príde čas. ale tiež si myslím, že je namieste aj názor partnera a kompromis.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod vejula » 10 Sep 2011, 22:13

Jj maš pravdu uvidite ako sa to vyvinie. Ja tak zavidim kočkam čo normalne otehotneju počas kojenia. Neviem prečo to moje telo nechce dovoliť. Čo sa tyka chudnutia tak na mna nejako kojenie extra nezabera. Mam stale o 3 kg viac ako pred tehu ale tak ja som bola velmi chuda. No ved uvidiš možno aj pekne otehotnieš, ved drobec je ešte maličky. V tomto veku ako je tvoj maly ešte vela mamičiek nema menzes... Ale moj pripad je sa mi zda taka rarita. Viem že ešte etnicka nema a ta ma staršie dieťatko od mojho dominika, inak neviem o nikom inom kto by tak neskoro menzes nemal. Boh vie čo na to može posobiť. No nič nejdem to teraz riešiť uvidim čo život prinesie. Inak mužovi som ani zatial nepovedala, nech nerype :-P
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: otehotnenie počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Sep 2011, 08:39

Vejula, ale dojčiace ženy nemusia mať vo veku Tvojho bábätka nutne ešte menštruáciu. Priemerná doba, kedy matka, ktorá prirodzene dojčí, dostane menštruáciu je okolo 14. mesiaca po pôrode. V tom sú mamičky, ktoré napriek tomu, že dojčia "správne", dostanú menštruáciu po šestonedelí alebo kúsok neskôr (čo je dosť výnimočné), a takisto matky, ktoré nemajú menštruáciu aj 2,5 roka po pôrode a neznamená to nič patologické. Súvisí to s tým, ako Tvoje telo reaguje na hormóny, niektoré mamičky sú veľmi citlivé aj na nižšie hladiny prolaktínu a menštruáciu dostanú neskôr, iné nie. Nerobíš nič zle, jednoducho Tvoje telo "cíti", že staršie dieťa Ťa stále dosť výrazne potrebuje a že nie je vhodná doba na druhé bábätko. To všetko sa môže zmeniť veľmi rýchlo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron