ako nainstalovat fotku

pomôžte nám napraviť nedostatky, tešíme sa každému dobrému nápadu a pripomienke

ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Aug 2011, 22:26

Poradi mi niekto ako si dat k prispevku fotku?som taky IT antitalent...treba tu fotku najprv zmensit?ak hej,tak to nezmaknem :-(
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 30 Aug 2011, 23:53

hmm najprv napis ze aka velka ta fotka je :D
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 31 Aug 2011, 08:57

ahoj ma velkost 1020kb
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 31 Aug 2011, 10:31

a sirku a vysku??
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod luciole » 31 Aug 2011, 10:50

Bibiq, to zvládneš...klikni na fotku pravým tlačítkom myšky, otvoria sa ti možnosti. Ak máš medzi nimi rovno "Upraviť", tak klikni na to. Fotka sa ti otvorí v programe Skicár (pokiaľ nebolo zmenené pôvodné nastavenie), kde ju môžeš rovno upraviť, ak tam takú možnosť nemáš, budeš tam mať "Otvoriť v programe" a tam bude v ponuke Skicár. Keď máš už foto otvorené v Skicári, veľmi jednoducho ju zmenšíš - hore na lište bude "Zmeniť veľkosť". Klikneš na to, ponúkne ti, či chceš meniť podľa percent alebo pixelov, daj percentá a napíš trebárs 50, to už bude určite dostatočne malá (ešte skontroluj, čo je pod tým zakliknutá možnosť "Zachovať pomer strán", aby ti ju nezdeformovalo). Uložíš a máš malú foto. Potom už len tu, keď budeš písať, tak dolu pod príspevkom vidíš "Pripojiť prílohu", dáš vybrať súbor, vyhľadáš v počítači tú fotku, pripojíš a je to :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 31 Aug 2011, 11:04

luciole píše:Bibiq, to zvládneš...klikni na fotku pravým tlačítkom myšky, otvoria sa ti možnosti. Ak máš medzi nimi rovno "Upraviť", tak klikni na to. Fotka sa ti otvorí v programe Skicár (pokiaľ nebolo zmenené pôvodné nastavenie), kde ju môžeš rovno upraviť, ak tam takú možnosť nemáš, budeš tam mať "Otvoriť v programe" a tam bude v ponuke Skicár. Keď máš už foto otvorené v Skicári, veľmi jednoducho ju zmenšíš - hore na lište bude "Zmeniť veľkosť". Klikneš na to, ponúkne ti, či chceš meniť podľa percent alebo pixelov, daj percentá a napíš trebárs 50, to už bude určite dostatočne malá (ešte skontroluj, čo je pod tým zakliknutá možnosť "Zachovať pomer strán", aby ti ju nezdeformovalo). Uložíš a máš malú foto. Potom už len tu, keď budeš písať, tak dolu pod príspevkom vidíš "Pripojiť prílohu", dáš vybrať súbor, vyhľadáš v počítači tú fotku, pripojíš a je to :goodjob:


nemusite uz pripajat prilohu....uz sa da fotka pekne pridat do textu...staci ju uploadnut na nejaky image hosting ktory najdete aj cez google, vyhodi vam tam link a ten pridate tu na forum medzi tagy img ktore otvorite pri pisani prispevku nad ramcekom kde pisete text. BBCode by uz mali byt povolene vsetkym takze tam mate B pre zhrubsenie pisma, i na sikme pismo, u na podciarknute pismo, Quote na citaciu, Code ak chcete pridat nejaky kod ktory sa nema zmenit na aplikaciu ale sa ma zachovat v tvare kodu, List a List= to neviem :D skusajte :D ani * neviem naco je :D dalej spominane img na obrazok, pekne vam obrazok otvori priamo v texte, uz ziadne prilohy a zbytocne zdrzovanie sa s otvaranim, URL pre zachovanie aktivneho linku potom velkost pisma a farba pisma... je uz len na vas ci vam staci len napisat prispevok alebo ho chcete niecim okraslit...

Oznam: Rozhodol som sa, ze vo svojom volnom case budem poskytovat externe doucovanie praci na pocitaci, rxternu spravu pocitaca, externe preverovanie pocitacov, instalaciu programov atd. Len co si dokoncim stranku, capnem. Vsetko tam bude rozpisane ;)
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod katka » 31 Aug 2011, 13:25

Luciole tvojmu prispevku som rozumela, ale skusat to radsej nebudem, lebo by sa mi urcite podarilo odkliknut nieco take co nemam a za co by ma muz mal chut prizabit lebo by to musel pracne opravovat pol dna :)
Murtagh velmi som sa snazila porozumiet, ale po druhej vete som sa stratila a zvysok textu je pre mna spanielska dedina...
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 24 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 9 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: ako nainstalovat fotku

Neprečítaný príspevokod Murtagh » 31 Aug 2011, 13:39

ja popridavam navody asi :D
Murtagh
Administrátor
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 25 Mar 2011, 21:39
Počet detí: 0
Môj status: Pokúsim sa pomôcť annag aby tu mala všetko čo potrebuje...


Späť na Otázky a nápady pre fórum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron