vdychnutie mlieka pri kojeni

O dojčení malých bábätiek

vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 28 Aug 2011, 21:43

Mile mamicky,neviem ci otvaram temu v spravnej sekcii,ale dnes sa mi mala skoro udusila mlieckom :(
mala som ju na rukach a sedela som na fitlopte...ked uz zaspavala,zakucjala sa a asi 1min nedychala :( instinktivne som ju predklonila a zacala buchat po chrbte...toto uz nikdy nechcem zazit a nikomu to neprajem...hrozne rga teraz bojim kojit v lahu a v spanku ked sme v posteli...da sa tomu nejak predist?nejakou polohou?
Ako podat prvu pomoc pri duseni sa u takeho kojenca?
Som sa tak zlakla,ze este teraz sa mi klepu ruky :(
mozem ju kojit a zaspat?boze,bojim sa ze sa to zopakuje,poradite?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod Beatrixi » 28 Aug 2011, 22:44

Jemine, tak nastastie toto sme mi nezazili s malou, ale pri prvom dietati ano, ale v inej suvislosti. Maly mal reflux, az taky, ze mal par krat apnoe, cize zastavy dychania, co je v podstate obranny mechanizmus, aby dieta nevdychlo zvratky, v nasom pripade. Pri kojeni som to este nepocula. Asi to bola tiez zastava ako obrany mechanizmus. Inak niekdy mi ide tak mlieko, ze mala nestiha prehltat, ze sa bojim, aby sa neudusila, zatial to vzdy predychala.
Myslim, ze to obratenie a buchanie po chrbte je spravna metoda, nic ine ani ja neviem. Obdivujem ta, ze si to v tom strese dokazala. Ja som pri malom len dufala, ze zacne dychat, nastastie vzdy to sam rozdychal, ale od vtedy som ho mala stale pod dohladam a mala nervy ci sa to nezopakuje.
Prajem nech sa to uz nezopakuje!!
Obrázok užívateľa
Beatrixi
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 16 Aug 2011, 16:28
Bydlisko: BA Karlovka
Počet detí: 2
1. dieťa: Samuel
Rokov: 17 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Evka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Aug 2011, 07:53

dakujem,taku bezmocnost som este nezazila...najhorsie je zachovat pokoj a nepanikarit...uz som nastudovala prvu pomoc,vsetko co robit v takom pripade...mala si v polospanku cucla a tak sa chudato zakuckala...myslim,ze aj ona sa zlakla ,ale neplakala len oci vyvalovala,hrozne...ale nastastie vsetko v poriadku a stastne to dopadlo,verim,ze sa to nezopakuje :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Aug 2011, 08:12

nám sa často stáva, ked zaspí na prsníku a mne sa spustí zase mlieko.. mám dosť silný spúšťací reflex a opakuje sa viac krát, aj v neskorších fázach. malý sa strašne zakucká, iba pučí oči a nevie chytiť dych, iba mu to tam píska kdesi v hrudníku.. ale takto dlho to sme ešte nemali, on mi vždy chytí dych po chvíli, pricucne sa naspäť a spí ďalej. ja nemôžem hopkať a kojiť, ani ísť s manducou a kojiť..musím zastať, alebo len tak z nohy na nohu. alebo sa len tak jemne pohupujem. fúha, si ma trochu vystrašila. otočiť dole tvárou je dobré podla mňa, ale videla som aj také, že chytiť za nohy, ked sa dieťa dusilo a pobúchať po chrbátiku. :( :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Aug 2011, 09:53

Bibiq presne viem o čom hovoriš. Ja som to zažila v inej situacii. ked sme malemu davali kvapky na dva krat on prave prehltol šiel sa nadychnuť a zrovna vtedy mu manžel dal znovu a on to vdychol, tiež asi minutu nedychal, čo som vtedy preživala to bolo nenormalne som sa uplne zosypala potom, ležala na dlažke a plakala uplne z takeho emocionalneho vyčerpania. KEd to vydel braško čo tam vtedy bol tak povedal že v živote nevidel taku zufalosť ako vtedy u mna. Mne už pred očami prebiehali take obrazy je aom si už vlasy trhala proste to bolo niečo strašne!!!!!!! Ja som to asi ešte mesiac potom mala pred očami ale postupne to prejde. Tiež vždy ako sa potom zakucol pri kojeni mi začalo srdce buchať hned panika vždy som ho začala buchať po chrbatiku a volala dychaj dychaj. Asi tu teraz pripadam ako taka hysterka, ale proste bolo to niečo prišerne.

Čo sa tyka prvej pomoci, ja som vždy potom ako sa mi trochu zakucol som ho položila tak šikmo na moje skrčene nohy a pobuchala po chrbatiku.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Aug 2011, 09:54

bože teraz som zbadala tu tvrdku že vydel, taK sa ospravedlnujem... :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 29 Aug 2011, 11:09

shira,najhorsie je ze nevies co urobit,cnd jej je...no hruza
pred ocami sa mi premietla taka katastrofa,ze ani nebudem pisat :-(
vejula,presne to iste som prezivala aj ja,vlasy trhat by bolo malo...ale zo zufalstva som kricala a uz som videla ze ju stratim,no take nikomu neprajem...
Dakujem ze ste napisali baby :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Nov 2011, 22:07

Dnes v noci som sa zobudila na to, ako Hanka mlati okolo seba rukami, nohami. Dusila sa neviem cim - ci zabehnutym mliekom, slinkou, alebo nieco vygrckala, bolo to uplne mimo dojceni. Instinktivne som ju schmatla, prehodila si ju cez ruku bruskom dolu a buchla po chrbatiku, sama som napoly spala, boli to zlomky sekundy. Dodatocne som vsak z toho riadne vysokovana, lebo mi napadlo, ako by to asi dopadlo, keby by sme nespali spolu, ze by som necitila, ako sa meta, alebo by sa jej to stalo takto vecer, kym pridem k nej spat. Aj teraz uz buva, ale som z toho na nervy, chodim do spalne kazde 2 minuty. Spomenula som si, ze som tu na fore uz nieco take citala, tak som rada, ze som temu nasla, ale zda sa, ze neexistuje nic, cim sa da tomu predist, vsak? Aspon mne nic nenapada, nikdy sa nam to doteraz nestalo a to sa dojci poleziacky v noci aj cez den - je to jej najoblubenejsia poloha - nikdy neodgrgavala a ani reflux nemala. Snad to bolo len ojedinele a uz sa to nezopakuje, ale zas mam o starost viac, uz asi vobec nebudem spavat :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Nov 2011, 00:20

Na takyto zazitok sa asi nikdy neda zabudnut. Na druhej strany, dostalo sa ti zrejme silneho presvedcenia, ze mamina je ten najvacsi ochranca dietatka. Su to zlomky sekundy - ako by to asi vyzeralo, keby bola v postielke, hoci s monitorom dychu? Bolo by to o kus velke oneskorenie. Dufam, ze vasa skusenost bude prikladom pre ostatnych, ze spolocne spanie je to, co babatko i mamina potrebuju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Nov 2011, 07:20

Tak taketo dusenie my mavame minimalne raz denne, v bdelom stave, v spanku, po dojceni, medzi dojceniami, v noci 2 hod. po dojceni.., ja malu nikdy nenechavam samu, aj cez denne spanky som pri nej. V noci som sa uz par krat tiez na to zobudila jak lapa po dychu z vytrestenymi ockami, no hroza. Obycajne vsak staci zdvihnut, netreba ani dolu bruskom ale zdvihnut zvislo, trosku poklepat chrbatik ak je to horsie. Ono totiz babo zadrzi dych prave ako ochrannu reakciu ked dychacie cesty nie su prechodne, aby to nevdychlo a zacne zase dychat az "ked je cisty vzduch" :-). Ja uz som si vsimla, ze ju stale podvedome pocuvam, ci dycha a hned jak zadrzim dych spozorniem a sledujem preco :-), niekedy uz akokeby viem predpovedat, ze jej ide zabehnut, neviem to vysvetlit, ale mna nikto nepresvedci, ze mamina nie je ten najlepsi monitor dychu pre svoje babatko!!
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Nov 2011, 10:58

TIA, je mi luto, ze vam to stale pretrvava a tak casto, musis byt z toho uz hotova, je to strasny pocit :( Ja som tiez vzdy bola pri malej nonstop, no v poslednej dobe uz bezo mna celkom pekne spi, tak som zvykla nechat ju buvat a zatial so si nieco doma porobila. No po tomto sa pekne vraciam k nutenemu oddychu aj pocas dna :)

JankaMich, veru, utvrdilo ma to v presvedceni, ze mamina je najlepsi monitor, tak dufam, ze si aj ine mamy uvedomia, ze ziaden pristroj ich nikdy nenahradi (a snad by to ani nechceli! ;) )
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Apr 2013, 17:56

My dusenie sa prezivame takmer pri kazdom dojceni. Mam strasne vela mlieka. Ona sa nacucne, nezvlada spracovavat ten tok mlieka a zacne sa dusit. Ja trpnem, aby zacala dychat. Dam ju do sikmej polohy kym nezacne dychat a potom sa uz pokojne dojci dalej. Nic prijemne.
Pri hltani do seba dostava aj vela vzduchu, takze si potrebuje aj odgrgavat. Co som pri Sare nikdy neriesila.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Apr 2013, 23:03

Na toto je najlepsie pouzit vertikalnu polohu. Maj malu pri dojceni bruskom na brusko a hlavicku vyssie ako brusko. Skus si pozriet video c.8 na mamilackych videach.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: vdychnutie mlieka pri kojeni

Neprečítaný príspevokod didulka » 24 Apr 2013, 14:28

Diky, nastudujem. Ak mi to nepojde, tak si buduci tyzden zavolam nejaku laktacnu.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron