Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 22:42

Ahojte, konci sa nam leto, a ja zacinam premyslat, co budeme robit v zime. ako poriesime nosenie.
my sme zacali nosit aktivne len na zaciatku leta, a naozaj si to uzivame, preto by som s tym nerada prestala, len neviem si to predstavit.
Maly bude mat v septembri rok. Je dost velky, to je prva vec, ze neviem, ako ho moze taka kapsa na zimu ukryt celeho vratanie noziciek, ked tie mu trcia statocne, skusala som muzovu bundu, ale ani ta mu ich nedokazala zakryt. a ak by som aj mala kapsu, aku bundu k nej, nemam z tehu zimne oblecenie, kedze som rodila na zaciatku jeesene.


hodte sem vsetky typy, rady, napady, a aj foto :P ako sa nosite v zime.
a hlavne väčšie detičky , vmojom pripade :)

dakujeem!!
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Aug 2011, 23:00

vies co,ja nie som moc dobry priklad,ale ed som bola doma koncom zimy,tak som ju obliekala do satky. teda normalne ala overal a s tym do satky.ale to nebol az taky ten uplne zimny,s tym sa ti asi tazko zmesti.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Aug 2011, 23:04

hm,spominam si, ze asi v marci, som prvy krat sla s malym vonku, to sme pouzivali satku, dala som mu hruby overal, sak tu bol este sneh, a veru, bola to hroza, a to sme sli len do obchodu 5 min cesty :D ....cestou spet som ho niesla v rukach....

neznaasam obliekanie v zime....a tu mame bezne -10 a viac v zime, sak orava.... :-/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 20 Aug 2011, 10:24

ja som nosila maleho v satke uz minulu jesen - od oktobra zhruba a celu zimu, aj pocas mrazov bol v satke vonku ... mam zimnu ochrannu kapsu, ta je dost velka, tam sa zmesti aj starsie dieta ... inak netreba az tak velmi ani v zime obliekat ... pocas najväcsich mrazov mal dlhe body, pancuchy, ponozky (2 ks) a hrubsi flisovy overal (nie klasicku kombinezu), no a ciapka + navrch ochranna kapsa, ked som ho mala len pod bundou, tak som pod overal dala este jednu vrstvu (dlhe tricko a leginy) ... v zime som manducu velmi nevyuzila, lebo satka viac zakryje, tam sa da pekne hlavicka prekryt, takze dychal teply vzduch, lebo bol v podstate cely schovany
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 17:19

no ja mám tiež kapsu a veru je velikánska. som zvedavá, mám vianočné dieťa, minulú zimu sme sa nenosili. vždy ked sme niekam šli tak zaspal vo vajíčku (od nás sa dá dostať len autom) a aj sme ho potom v tom vajíčku nechali spať, len zacvakli na podvozok od kočíka. takto sme fungovali až do jari. teraz som zvedavá na nosenie v zime a teším sa. len sa chcem opýtať- videla som také haluze že previazať ústa a nos šálom, aby dieťa nedýchalo studený- mrazivý vzduch. ja si to z detstva pamätám, že som to nenávidela. robíte to niekto? mne sa zdá že to je hovadina, neviem...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 20 Aug 2011, 17:36

ked ho mas v satke, tak nemusis usta prekryvat, tam je krasne zakryty ... ved ja som v zime nosila v satke 3 - 4 mesacneho krpca a bol v pohode (aj v mrazoch -12)... uz som potom ani extremne neobliekala, aj tak bol vzdy spoteny a teplucky ... v kociku neviem ako to funguje ... u nas zacal kocik fungovat az v aprili/maji, ked sa krpec odmietal nosit ... no a tuto zimu neviem ako budeme fungovat
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Aug 2011, 17:46

shira, ja sama si tak davam sal,ak je fakt mraz a neda sa dychat....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod miriam » 20 Aug 2011, 21:00

Dievcata, co mate kapsu, aku znacku ste kupovali ?
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Aug 2011, 21:12

Ja som si dala sit od jednej baby http://www.sashe.sk/zojec a som spokojna ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2011, 21:17

Miriam, mne šila kapsu jedna baba z MK (Zojec), stálo to tuším 12, či 13 euro a je fakt perfektná, sme spokojní. Tu (http://www.modrykonik.sk/fotoblog/zojec ... e-vytvory/) má nejaké fotky kaps čo šila, ak by si chcela možem pridať i naše fotky. Aj dohoda bola s ňou parádna.Možem doporučiť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Aug 2011, 21:20

Kinsi, tak to mame rovnaký zdroj ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Aug 2011, 21:48

ja som uz napisala papajke, ci mi usije aj kapsu :D

A este taka hlupa otazka, nebite ma za nu, ale , nepozerali po vas ludia cudne, ked ste nosili v zime?? je to len taky moj pocit, predsa je to ine v lete, ked vidia, ze tam mate dieta a je teplo, nie ste naobliekani. Tak v zime im skor napadne, ze "co to vymyslate, take mrazy, a este aj nosite nababuseny jak slon" :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2011, 22:08

Ja si myslim, že obmedzení ľudia na teba pozerajú čudne v každom ročnom období, s tým nič nenarobíš. Ja si osobne myslím, že nosenie je príjemnejšie a lepšie v zime (vyhrievaš si bábatko v porovnaní s kočíkom), teda aspoň u maličkých detí. u starších je možno horšie to, že ich nemožeš hore-dole vyberať a vkladať ako v lete.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Aug 2011, 00:39

Norika, mysli na to, ze maly ti bude cez zimu zrejme behat, takze sa bude obcas potrebovat dostat z nosica von. Moje odporucanie je overal s odopinacim prekrytim noh. Nozky len v topankach zvyknu dost rychlo vychladnut, preto je lepsie ich prekryt, kym sa nosi. To iste aj na ruky.
Ten overal by mal byt o cislo vacsi, aby mu v nom bolo pohodlne pocas nosenia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod miriam » 21 Aug 2011, 09:44

Akdarka, Kinsi, dakujem velmi za tip, vyzera to uuuuuzasne ! Pokukam a mozno aj ja objednam, aj ceny su vyborne. Ja som zvazovala kapsu Hoppediz alebo MaM, ta vraj esxistuje aj v niakom extra teplom variante..Mate aj s tymto niekto skusenost ? A Norika, ja mam s nosenim ci v zime ci v lete len pozitivnu skusenost, ludia sa usmievaju a paci sa im to, ak u Vas na to este nie su celkom zvyknuti, aspon urobis dobru reklamu ;)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luludi » 21 Aug 2011, 10:39

tiez mame kapsu od Zojec a sme uplne najsamspokojni :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Aug 2011, 12:35

pamatám si ako sme sa bavili o kapsách na mk, akurát som zároveň dostala tip že zojec šije pekné kapsy, ked mi došla originál mam kapsa. je super, veľmi som ju využila, aj na jar alebo ked sa ochladí, fúka a prší, nemusím malého obliekať len ho beriem v tom v čom je vnútri. len otrasná farba-neviem :? asi tam bol iba slovný popis a tak som si ju nepredstavovala (taká tmavozelená-zelenú neznášam a táto je zvlášť hnusná). nevadí, účel splní. ked som ju pokukala, je to veľmi jednoduché ušiť, lenže pri malom nemám šancu. ja som kedysi šila pre seba, aj kostým som zmákla. taká kapsa je pohodka...lenže mantinel na postielku malému šijem už 3 týždeň a nevyzerá to ružovo.... ja sa na nosenie v zime veľmi teším, lebo sa s malým navzájom hrejeme. ja ale nosím len cielene kvôli spánku, takže ho nepotrebujem vyberať a vkladať. takže to bude super. neviem si predstaviť babušiť ho do kočíka, tie nervy pri tom :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 21 Aug 2011, 13:37

co sa tyka kapsy, tak ja mam tu MaM kapsu, som s nou velmi spokojna, je dostatocne velka a teplucka, davala som ju v zime aj na autosedacku, takze ma aj taketo vyuzitie

no a ci sa ludia divne nepozerali, ze nosim v zime male babo? ... nuz jasne, ze pozerali, ale to sa pozeraju aj na jar, v lete, v jeseni :D ... ja som si uz zvykla, mam na haku :D ... jedna stara teta ho uz aj polutovala, vraj chudatko, ze sa tam zadusi ... a chuda chrbatik, musi ho boliet, ked je tak skruteny tam :D ... ja sa len v duchu zasmejem, ze jasne a slusne odpoviem, nech sa neboja, nic sa mu nestane ... ja osobne by som novorodenca alebo mladsie dojca v zime do kocika ani nedala, v satke mu bolo velmi dobre, teplucko a pekne spal vzdy, to som ho uviazala a este som poriadne ani z bytu nevysla a uz spinkal ... no kde su tie casy :D
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod miriam » 21 Aug 2011, 16:45

Baby a mate MaM kapsu celorocnu, zimny variant, alebo DeLuxe ? Ja sa priklanam k tomu DeLuxe, len neviem, ci nie je az prilis tepla a tym padom vyuzitelna v tie najchladnejsie mesiace..A nie je tu nikto, kto ma kapsu Hoppediz ?
Pozeram tie od zojec a nikde neuvadza, ci medzi tie vrstvy fleesu dava aj vatelin..Ale to sa mozno da dohodnut pri jednani..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 21 Aug 2011, 21:15

Ja mam tu MAM Deluxe fialovu a som s nou tiez velmi spokojna, uz sme boli aj pocas burky, je nepremokava, a ked som ho vytiahla, tak bol teplucky a suchy. Uz aby boli Vianoce a mohla som si od Jeziska objednat aj ten kabat :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Sep 2011, 15:08

zienky, ja som z toho nosenia nestastna....dnes je u nas 15 stupnov....boli sme na hodinovej prechadzke, myslela som si, ze som maleho dobre obliekla a doma som dostala skoro sok z toho, aky bol zimny :( ....cele nozicky zmrznute....nemali sme kapsu, lebo este som ziadnu nepozhanala....

maly mal na sebe body a dve tenke mikinky, kedze bol v mei tai, tak myslim, ze na vrch mu bolo celkom teplo....ale nôzky, mal pancusky a teplacky, ponozky a topanky....a ako dva cencule, joj :( tak ako ho mam teda obliect?? a on je uz velky, cca 80 cm vysoky 12 kg tazky, ma jeden rok skoro, este mu chybaju dva tyzdne...za chvilu zacne hcodit, to uz vobec neviem, ako ho mam nosit, a obliekat, kedze bude chciet behat.....bude mu stacit to oblecenie, co bude mat pod kapsu?? ci to ho budem musiet doobliekat, ked ho vytiahnem z kapsy, a este jedna otazka....v kapse ma mat topanky, ci nieco ine?? z overalu napr..a aky overal?? ja poznam, ci skor videla som vsade len tie hrube kombinezy :(


boze pripadam si jak keby som len teraz porodila, a nevedela dieta ani prebalit...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 09 Sep 2011, 20:20

norika, podla mna si ho mala obleceneho dost ... ja som v mrazoch do -15 davala len pancuchy, 2 ks ponozky a tensi flisovy overal na spodok a bud bol v kapse alebo v mojej mikine zapnuty a to mal asi 4 - 5 mesiacov
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Sep 2011, 22:08

ale vies ze take velke dieta uz pod mikinu nevopchas...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Sep 2011, 23:25

Na ten overal dam tip - skus mimibazar.sk Napis heslo overal, pripadne zimny overal, velkost (daj o tu jednu velkost vacsiu ) a vyberaj si. Mas tam omnoho vacsi vyber ako v obchode, lepsie si vyberies + usetris. Len dufam, ze v septembri bude uz nejaky vyber.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 10 Sep 2011, 09:26

norika, ja budem v zime davat uz len do kapsy, lebo tiez je jurko velky a do mikiny uz asi nezapnem, ale vyskusam ... a tiez chcem kupit overal, ktory nema uzavrete nohy, aby som mu mohla dat topky, ale nekupim klasicku kombinezu hrubu, ale len tensi flisovy, no a rozmyslam aj o topkach na nosenie s vlnou vo vnutri, v nejakom e-shope som ich videla, ale uz neviem kde ... a v satke mam tu vyhodu, ze mu viem tie nohy este skryt do zahybov satky, tak som to robila aj na jar, ked bolo chladnejsie
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron