dojcenie a stravovanie

O dojčení malých bábätiek

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 08 Aug 2011, 21:47

sampiony myslim ze v pohodke,ja jem uz uplne vsetko a mala je ok,minule som uz jedla aj kys.kapustu a nemyslim,zeby bol nejaky problem...aj sampionovu prazenicku jeme tak raz za 2tyzdne a pohodka.,
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 08 Aug 2011, 21:57

Ja jem uplne vsetko. Dokonca som tyzden jedla fazulovicu a vobec ju nenaduvalo.
Zistila som, ze ked zjem kyslu kapustu, tak sa mi vyhadze. A to nejem ziadnu obchodovu(z tych mam vzdy tyzdnovy zaludocny problem), ale normalnu domacu od babky z Oravy.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Aug 2011, 23:42

dnes ma doktorka zdrbala na pohotovosti, ze nemam jest hrusku, lebo aj z toho moze mat maly alergiu....no je to mozne??

alebo co cesnak?? ja jem vsetko bez obmedzovania..len maly ma druhy den skaredu alergicku reakciu,tak sa bojim, a hucia tu do mna..ze si mam davat pozoro co jem
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Aug 2011, 07:41

Norika, toto je pravdepodobne niečo iné. Najmä ak si doteraz hrušky jedla a nič nebolo. Môžeš vyskúšať eliminačnú diétu - vynechať potravinu, ktorej sa obávaš aspoň týždeň a sledovať reakciu potom, keď ju zase zješ, ale skutočne mi to pripadá byť zbytočné. To isté s cesnakom - nie je žiaden zoznam potravín, na ktoré by si mala dojčiaca matka dávať pozor, v prípade cesnaku sa jedna štúdia dokonca snažila dokázať, že cesnak nie je vhodný a výsledok - zistili, že matky, ktoré bez obáv jedia cesnak dojčia s menším množstvom problémov a dlhodobejšie (podľa mňa nie kvôli cesnaku ale kvôli tomu, že kašlú aj na iné "dobré rady" ohľadom dojčenia, čo všetko by nemali).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Aug 2011, 14:23

ved ja si tiez myslim...len ma to zarazilo, doteraz som to neriesila, a teraz ked ma 10 meiacov, mi chcu radit, co nemam jest....

a najviac ma rozculuje, ked to povie lekarka.... :evil:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Aug 2011, 15:19

Norika vies co vsetko mne povedali lekari? Po tyzdnovom pobyte v nemocnici mi nakazali, aby som jedla vsetko varene na vode, bez korenin, ziadne ovocie, zeleninu, uz si ani vsetko nepamatam, ale vyplyvalo z toho, ze by som mala zit zo vzduchu. Na to mi povedali, ze si mam vybrat. Bud chcem dojcit alebo jest kadeco.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2011, 16:03

sranda my sme dostali kopec ovocia už v porodnici a to aj citrusy, nič sa nedialo ja som jedla čo mi prišlo na chuť, okrem vianočnej kapustnice. o cesnaku som nevedela, ja v pohode baštím cesnakové langoše..a potom som začula všelijaké fámy že bude hnusné mlieko atd... napríklad banány odjakživa neznášam a vobec som ich nejedla. teraz som skúsila dať malému a jednak to jedol s hroznou nechuťou a hned ho strašne prehnalo..pritom so stolicou neboli nikdy problémy. viac som banány nedala. ja mám tiež taký pocit, že čo jedla matka predtým to by bábatko malo zvládnuť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 11 Aug 2011, 09:32

Ano, je to tak, mamicka by mala jest to, na co ma chut, samozrejme zdrave, ovocie, zeleninu, celozrnne vyrobky, semienka atd.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Aug 2011, 07:39

Mne sa len ku Etnickinej poznamke - zdravo áno, ale NIE kvôli dojčeniu, kvôli tomu, že zdravá strava je dôležitá pre všetkých ľudí. Dojčiaca matka nemusí robiť žiadne špeciálne stravovacie kroky kvôli dojčeniu! Dojčiaca matka je bežný dospelý človek, ktorý svojou stravou ovplyvňuje SVOJE zdravie, nie kvalitu mlieka alebo dojčenie. A keďže zdravie je dôležité a ovplyvňuje ho stravovanie, mala by sa aj dojčiaca matka zamyslieť nad svojim jedálničkom. Aby bola zdravšia, nie kvôli dojčeniu :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 12 Feb 2014, 10:23

Mamicky, co na to poviete, ked mojho 3-tyzdnoveho synceka naduva stale v noci a rano, kazducky den, to asi nebude mojim jedlom vsak...?lebo vsetci mi hovoria co by som nemala jest, ze aj mrkva a petrzlen moze naduvat (uf to uz neviem co by som jedla!!! :( ) bola som zvyknuta (aj v tehotenstve) jest dost strukovin namiesto masa, to tak raz-dvakrat tyzdenne viac nie. Takze fazula, soja, hrach, sosovica. Ale ked vidim ako urputne syncek tlaci a place pritom...aj masirujem aj cvicime aj polohujem ale tak ci tak to musi vytlacit sam.
Dakujem :)
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod evitentia » 12 Feb 2014, 10:39

Skontrolovala by som ako prvé dojčenie, zavolaj si poradkyňu k sebe domov. Takto cez internet je toto ťažko. Ako to nadúvanie vyzerá? V tvojej strave by som hľadala príčinu až na poslednom mieste.
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 8 dní

Re: dojcenie a stravovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Feb 2014, 01:56

I ked sa hovori, ze jedlom to nie je, tak jedlo k tomu pomoze. Ale nie je jedine. V prvom rade by som zmenila polohu pri dojceni na vertikalnu a nosila na maximum. Ono problem s plynatostou je prave v pohybe. AK sa dietatko nehybe, je navyse zabalene postolkovych nohavickach a perinkach, tak aj neplynata strava moze robit problem. Taktiez sa odporuca vynechat mlieko, mozno na nejaky cas i mliecne vyrobky.
Pri vertikalnej polohe pri dojceni sa dietatko dost napohybuje a dobre pouvolnuje. Dalsie zvisle nosenie podpori celkovy pohyb telicka a criev. Urcite by stalo aspon na zamyslenie pridat k tomu prvky bezplienkovej metody - t.j. aspon pri prebalovani zobrat dietatko popod nozky, opriet si ho chrbatikom o brucho a skusit ho nechat sa uvolnit nad nadobkou.
Ak sa to zrusenim mlieka a zmenou polohy pri dojceni + nosenim nezlepsi, tak skusit ubrat z tych plynatejsich potravin a zaviest ich opat az za nejaky cas.

Ak mas zaujem, info o vertikalke poslem, posli SS.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron