panicka strach babatiek

debata o všetkom a pre všetkých

panicka strach babatiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Júl 2011, 00:04

ahojte,mozno ste sa s niecim podobnym stretli..som dost bezradna,hanka zacala lozit a teda jej pocas dna castejsie musim umyvat rucicky v umyvadle a ona ma z toho uplne panicku hrozu. uvidi umyvadlo,zacne rychlo nahlas dychat,cela sa trasie,ked pustim vodu tak kope nozickami a ani sa nepozrie na to umyvadlo,otocenu ma hlavicku na druhu stranu a strasne ma obima a ked jej idem umyt rucicku tak to uz starsne zufalo place.
neviem,rozmyslali sme,ci ju niekto nezosokoval umyvanim ruk,ale kto?? ked sme boli na slovensku u rodiny,tak bola mala a ja som aj tam bola stale pri nej a doma je len s nami,nikdy nam ju nikto nestrazil. vo vanicke sa zboznuje kupat. skusila som dnes napustit vodu do umyvadla,s penou a kacickou,ze mozno sa bude clapkat-ale nic,taky isty strach..naozaj je na nej vidno,ze sa boji..co by ste mi poradili,ako to prekonat?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: panicka strach babatiek

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Júl 2011, 07:51

Estterka, kým to prejde, čo mi napadá je, neskúsila by si si dať niekde na zem nejaký lavórik s vodou a nechať Hanku, keď sa Ti zdá, že má špinavé ručičky, nech si ich tam sama pomáča, napr. jej tam dať nejakú hračku, ktorú keď chce vybrať, musí si namočiť ruky? Pokiaľ nemá ruky od totálnej špiny, ktorú bez mydla neumyješ, toto by mohlo stačiť, ako hygiena.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: panicka strach babatiek

Neprečítaný príspevokod ayshka » 11 Júl 2011, 08:17

esterka, ma napadlo ci jej niekto neobaril rucicku horucou vodou, ze ma teraz strach. U nas bolo nieco podobne, manzel isiel kupat maleho a napustil mu do vanicky horucejsiu vodu a chcel ho do nej posadit a maly plakal a nechcel si sadnut, to som sa uz prisla pozriet, preco tak place a zistila som, ze voda je horuca, tak sa uz v ten den ani nekupal. Dalsie dni potom, tiez odmietal si sadnut do vanicky, tak sme ho par dni nekupali a potom som urobila kupel do velkej vane a ja s nim sa okupala a bolo po probleme :-)
Asi by pomohlo co pise Klemka, neukazovat jej na cas umyvadlo a umyvat rucky inde, napr. v lavoriku.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: panicka strach babatiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Júl 2011, 09:56

teda myslite,ze to prejde same? rucicky je v najhorsom utriem nejakym mokrym uterakom alebo vlhcenou utierkou. ale dnes sa budeme hrat s vodou ako pise klemka,dam vediet co na to hanka.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: panicka strach babatiek

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Júl 2011, 00:29

ahojte,tak sme sa hrali v lavoriku s kacickou,bez problemov. par dni som jej neumyvala ruky,len utierala ale vzdy ma pozorovala z bezpecnej vdialenosti,ked som bola pri umyvadle a dnes som skusila a uplne sa smeje pri umyvani,akoby ju to stiklilo. no takze je po probleme.neviem,co sa to s nou deje:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron