mykoza

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Apr 2011, 10:04

annag dakujem, mna ten syndrom neboli iba po dojceni bradavka obelie, celkovo ma mykoza vobec neboli, keby necitam info o nej co to vlastne je mozno by som na to ze ju mam.Skusim ich zohnat snad budu dostupne.

norika, ak ma zabu tak na to sa tusim dava "ružovy med"neviem presne aky to ma medicinsky nazov ale v lekarni ti snad povedia, soda bikarbona je myslim len na mykozu.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 01 Apr 2011, 10:50

elinka, tak potom nemáš Raynaoudov fenomén - pri ňom ide o to , že sa Ti bolestivo kŕčovito stiahne konček bradavky , odkrví sa a obelie, za pár sekúnd začne červenieť - začne sa tam vracať krv a cítiš takú pulzujúcu pálivú bolesť

spomínaš, že Ťa vôbec nič nebolí - a prečo potom myslíš, že máš candidu ?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 01 Apr 2011, 11:01

Norika, sóda len mení ph v pusinke, čím sa vlastne zabráni rastu candidy albicans v pusinke, ale nemusí ich spóry zničiť. Gencian má antimykotické účinky, dokáže častokrát veľmi dobre pomôcť, bohužiaľ je fialový , elinka spomína ružový med - áno, volá sa to borax glycerín a na soor, afty ... sa tiež používa, tiež čiastočne pomáha, ale zároveň môže podráždiť sliznicu .Pri opakovaní sooru je fajn použiť i lokálne antimykotikum na vytretie pusinky - napr. sa dáva rozpustená tabletka Nizoralu, alebo candibene sprey. Dôležité je, aby si liečila i seba, ak máš prejavy candidy.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Apr 2011, 11:39

praveze ja nemam skoro ziadne priznaky, obcas ma to boli pri kojeni, maloco pri spusteni mlieka,ale inak nic, kupila som si kanesten, mam si ho davat? a malemu dali v lekrni nejaku prisvitnu tekutinu, je na nalepke napisane len "vytierať usta", taze ani netusim c to je, ale povedala, som ze ma zabu, ...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Apr 2011, 16:06

annag,mne sa mykoza prejavila tak,ze ma zacali bradavky stipkat a svrbiet, spicky boli akoby takze cervene akoby oplieskane od vetra + to obelenie bradavky po dojceni,akoby nemala farbu obelela a po par sekundach koniec farba sa vratila naspat,a sem tam take brnenie ked sa spustilo mlieko,ale bolest ziadna.Odkedy si davam mast a Citrovital tak uz svrbenie nieje,ani brnenie pri spustani mlieka,a tie bradavky mi obeleju zakazdym.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Apr 2011, 10:52

Prosím Vás, ako sa dá získať univerzálna mastička? Normálne v lekárni, alebo teba recept na prípravu?Ďakujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 06 Apr 2011, 16:36

kinsi,v prvom rade by bolo dobre pokial mas problem s candidou, kontaktovat laktacnu poradkynu v tvojom okoli, samotna masticka nestaci, mykozu treba riesiet komplexne.Masticka sa da kupit aj cez poradkynu,ale ako hovorim, minimalne jedna konzultacia je potrebna, poradkyne nie su dilerky co ich predavaju,v prvom rade sa snazia pomoct a najst pricinu problemu,kedze nepises aky mas problem skus sa najprv skontaktrovat s laktacnou, ich zoznam najdes na mamila.sk :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Apr 2011, 18:53

Baby, odporucala by som vam peroralne Citrovital tablety....je potrebne liecit nielen bradavky, ale cele telo.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Apr 2011, 23:55

ludka,berieme aj citrovital tabletky a ja sa snazim pit citricidal kvapky,je to 60 percentny extrakt a je v nom aktivovana zlozka,ale je to strasne silna chut.aj oreganovy olej mam.

mna by zaujimalo,co si myslite o tomto:
http://www.rng.nazory.eu/candida
ci vlastne mame realnu sancu sa toho zbavit,lebo ja uz neviem..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Apr 2011, 09:42

Estterka, v mnohom sa dá z toho príspevku, ktorý si sem dala, súhlasiť. Niekedy však príčinou bolesti bradaviek či prsníkov nemusí byť len kvasinková infekcia, ale aj bakteriálna infekcia, možné sú aj iné príčiny, ktoré sa ale vyskytujú zriedkavejšie. Aj preto je taká úžasná univerzálna masť podľa dr. Jacka Newmana, pretože okrem protiplesňovej zložky obsahuje aj antibiotikum a kortikoid. Nech už je príčina bolestí akákoľvek, tieto tri zložky pokrývajú väčšinu možností, ktoré bolesť zapríčiňujú a tak ich účinne liečia, vo väčšine prípadov. Je však dôležité mastičku brať poctivo a používať ju aj týždeň po vymiznutí príznakov a samozrejme - ak je primárnou príčinou bolesti infekcia trhliniek na bradavke spôsobených nesprávnym prisávaním bábätka, alebo nesprávne prisávanie bábätka v dôsledku používania cumlíka, ktorý navyše zvyšuje riziko infekcie bradaviek, tak akákoľvek liečba, ak aj zaberie, zaberie len krátkodobo, pretože prvotná príčina vzniku bolesti nie je odstránená.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 11:42

esterka, oreganovy olej? mozes napisat blizsie?
oregano totiz ako salvia, medovka, mata, jasmin, znizuje tvorbu mlieka...vo zvysenej koncentracii a mnozstve samozrejme.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod emili » 12 Apr 2011, 16:40

ahojte vsetci, dva tyzdne sa liecim uni.mastickou a je fakt dobra- dvorce sa mi zlepsili prakticky na druhy den ale este stale mam zacervenane konce bradaviek a blednu mi po kojeni, takze hnusoba mykoza sa ich stale drzi. No nic, mastim dalej a uvidime...inak zhorsenie pocitujem okamzite ak si dam tesnejsiu podprsenku, najlepsie je ak chodim len tak hore bez :lol: samozrejme v tricku. Bolest ale necitim ziadnu, takze kojenie si opet uzivam. Mam v plane este syncekovi vytriet znova jazycek rozpustenou tabletkou nizoralu, lebo ho ma stale tak nezdravo biely.
emili
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Mar 2011, 15:38
Počet detí: 0

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 17:11

emilli, ak beries maticku tak dlho bolo by dobre, doplnit vyzivu o probiotika a citrovital kapsule, aby si sa toho zbavila nadobro...ako presne postupovat najdes aj tu:

https://docs.google.com/document/edit?i ... fQG&pli=1#

co sa tyka blednutia, mala si to stale? nebrala si pocas tehotenstva magnezium? skus si po dojceni dat teply obklad na konce, suche teplo.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod emili » 12 Apr 2011, 19:41

Ludka dva tyzdne je uz dlho? A kolko vlastne by sa mala uni-masticka maximalne mastit, nech to neprezeniem zas s nou. Ze mi blednu konce bradaviek som si vsimla asi v case ked mi zacinali aj cervenat takych devet mesiacov dozadu. Vlastne az teraz posledny mesiac to zacal byt problem lebo zacervenanie sa rozsirilo aj na dvorce (vid prvy prispevok v tejto teme). A az potom to uz zacalo aj boliet, praskat, atd. Samostne obelavenie po kojeni. alebo aj ked sa mi bradavka pritlaci dlhsie na podprsenku, ma neboli vobec. Citrovital zacnem brat aj ked ja si radsej dam cerstvy grep kazdy den ako taketo vytazky z neho brr. A ano magnezium som v tehotenstve brala aky to ma suvis?
emili
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Mar 2011, 15:38
Počet detí: 0

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 12 Apr 2011, 20:20

emili - čo myslíš pod blednutím?

je to tak, že Ti bradavka obelie (napr. po dojčení resp. pri pocite chladu) a bolestivo sa stiahne a o pár sekúnd na to sa do nej začne vracať krv a vtedy cítiš takú pálivú pulzujúcu bolesť?

alebo je taká bledšia tesne po dojčení? celkovo už koncom dojčenia začína nepríjemné pálenie a pokračuje i tesne po dojčení, ale náhla bolesť ako som opísala vyššie sa už neobjavuje?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 12 Apr 2011, 20:57

annag mne po kazdom kojeni bradavky obeleju, normalne akoby stratili farbu, ale neboli to, a presne to iste sa stane aj ked citim chlad, ak to nieje mykoza co teda?nikdy ma to nebolelo,ani nepalilo, len ma to tak troska po kojeni svrbelo ale inak nic viac
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Apr 2011, 22:36

ludka no to som nevedela :(
http://www.vitalita.cz/candimis-candimin
tento si davam,ale len jednu kvaplu denne mi povedali na stranke,kde som si to objednavala.ze je to silny extrakt a aj to staci. nepostrehla som vsak ziadnu zmenu v tvorbe mlieka alebo v kojeni,vsetko je v poriadku. ale prestanem s nim hned,ak vravis,ze to moze uskodit.

klemka mam mykozu urcite,uz s nou bojujem mesiace,aj ked som natierala dva tyzdne po odzneni priznakov,tak sa vratila hned ako som prestala natierat-urobil sa mi suchy flak a potom bolelo prisatie. je to tak,ze ked mi este davnejsie nezaberal canesten,tak mi poradili na MK aky krem si mam najst v lekarni,aku ucinnu zlozku(nepamata si uz,co to bolo) a par dni na to som bola u lekara kvoly problemu s pokozkou vo vlasoch a predpisal mi sampon s tou istou ucinnou zlozkou aku som mala doma uz proti mykoze v kreme. preto uz prestavam verit,ze sa toho zbavim niekedy natrvalo :( natieram opat poctivo samozrejme mastickou. cumlik nemame ani flasky,prisavanie je v poriadku.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 23:48

Emili, ak si brala magnezium pocas tehotenstva a beleju ti bradavky po dojceni, je dost mozne ze ide o Raynaudov fenomen, nedostatok magnezia, vysledok je taky, ze ak bolo tvoje telo zvyknute na magnezium a ty si ho prestala brat, tak, telo ma "abstak". Zvycajne sa odporuca vysadzovat magnezium postupne. Teraz by ti mohol pomoct vitamin B6.
Ale tu je navod co robit, ak to mas. Mas take pocity, ako sa opisuje nizsie?

„Keď dám dieťa dole z prsníka, bradavka mi zbelie“
Bolesť spojená s týmto zbelením bradavky je často popisovaná matkami ako „pálivá“, ale vo všeobecnosti začína až po dokončení kŕmenia. Môže trvať niekoľko minút alebo aj viac, kým sa bradavke vráti jej normálna farba, ale potom začína nová bolesť, ktorú matky zvyčajne popisujú ako „pulzujúcu“ bolesť. Pulzujúca časť bolesti môže trvať sekundy alebo minúty a bradavka môže dokonca znova zblednúť. Zdá sa, že príčinou je spazmus ciev (často nazývaný „vazospazmus“ alebo Raynaudov fenomén, syndróm bielej bradavky) v bradavke (keď je bradavka biela), a potom nasleduje uvoľnenie týchto ciev (keď sa bradavke vráti jej normálna farba). Niekedy táto bolesť pretrváva aj potom, keď už bradavky počas dojčenia nebolia a matka má bolesť iba po kŕmení, ale nie počas neho. Čo možno urobiť?

1. Dávajte veľký pozor , aby sa dieťa prisalo na prsník správne. Tento typ bolesti je takmer vždy spojený s a pravdepodobne aj spôsobený tým, čo spôsobuje vašu bolesť počas kŕmenia. Najlepšou terapiou tohto vazospazmu je liečba iných príčin bolesti bradaviek. Ak je odstránená hlavná príčina bolesti bradaviek, vazospazmus tiež odoznie.
2. Teplo (horúca látkal, fľaša s horúcou vodou, sušič na vlasy) aplikované na bradavku hneď po nadojčení môže predísť reakcii alebo ju zmierniť. Suché teplo je zvyčajne lepšie než vlhké teplo, lebo vlhké teplo môže spôsobiť ďalšie poškodenie bradaviek.
3. Príležitostne sme museli odporučiť orálny liek (nifedipin), aby sme predišli tomuto typu reakcie. Taktiež môžete použiť vitamín B6.

viac tu
http://sites.google.com/site/vasamamila ... /boli-to-1
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Apr 2011, 07:13

estterka,

mykózu máš , ale nie RF - RF bolí, veľmi bolí, zažila som :-D - to zbelenie po dojčení to je len prejav infekcie

(dobre si pamätám, že my sme riešili bradavky už tesne po narodení a mamka Ti mala vtedy doniesť mastičku zo Slovenska? či to bola iná mamička, už mám tuším zmätok :-))
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod emili » 13 Apr 2011, 09:24

Annag, Ludka dakujem za odpovede...co sa tyka toho zblednutia je to UPLNE BEZBOLESTNE odkrvenie konca bradavky vacsinou to vidim ked vytiahnem bradavku z pusinky po kojeni, alebo ked si idem natriet masticku a prsnik som mala predtym pritlaceny o odev. To obelavenie trva cca 10-20sekund, bolest necitim pri kojeni, pocas neho ani inokedy vobec ziadnu,a chvalabohu uz ani svrbenie a pichanie.
emili
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Mar 2011, 15:38
Počet detí: 0

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Apr 2011, 09:59

emily, tak to je potom v poriadku, o jeden problém menej :-), len ešte natieraj , nech sa dobre prelieči infekcia :-)

dávaj si prosím veľký pozor na správne priloženie (veľkú pusu pri prikladaní, aby bábo uchopilo veľkú časť dvorca)
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Apr 2011, 10:36

annag na ten RF sa stazovala elinka27, ja ho nemam :)
a ano,pamatas si dobre,ze sme to riesili od zaciatku a mama mi doniesla masticku a teraz som bola doma,tak som si doniesla a dobre som spravila.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Apr 2011, 11:08

essterka, aha :-D , som už popletená

ale záver pre všetkých : Raynadov fenomén bolí, to, že je bradavka po dojčení belšia chvíľu neznamená , že ide automaticky o Raynadov fenomén (čo sa niekedy označuje ako syndróm bielej bradavky) . Citlivosť na chlad, dotyk, štípanie ku koncu dojčenia a tesne po dojčení je prejav infekcie.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 13 Apr 2011, 11:17

Ak to tak neboli, ako je to tam opisane, tak to nie je RF....ten som mala aj ja a bolelo.... :roll:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 13 Apr 2011, 20:52

annag,takze ak som to spravne pochopila kedze ma to obelenie bradavky neboli,tak to nieje RF,ale stale je to znak ze mykoza je.Cize dalej pokracujem v liecbe aj napriek tomu ze svrbenie a pichanie uz davno preslo
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron