mykoza

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 13 Apr 2011, 21:01

elinka27

v podstate áno - ale bradavka môže zostávať po dojčení biela nielen pre infekciu, ale i pre nesprávne prisatie , resp. odpájanie z prsníka ... sú deti, čo ku koncu dojčenia zmenia polohu jazýčka (najmä cumlíkové :-D) a stláčajú silno bradavku

nie je to náhodou tak, že ku koncu dojčenia len vnímaš silný tlak na bradavku ? pustí sa bábo prsníka samé?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Apr 2011, 08:45

annag ano, pusti sa ho sama, ale ja som v strehu aby som ked vidim,ze sa chce pustit rychlo dala prst a uvolnila prsnik,lebo nie vzdy ale casto sa stava,ze ked sa pusti prsnika, tak mi natiahne bradavku a boli to potom,a cez den hlavne ak sa niekde nieco suchne a papa, tak sa otoci za zvukom aj s prsom v ustach:-/
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Apr 2011, 10:59

elinka, no tak to môže byť len trauma bradaviek tlakom pusinky

ako dlho už máš pocit, že sú bradavky úplne v poriadku ? aby sme si to zhrnuli, v súčasnosti už nemáš vôbec žiadne problémy, okrem toho, že je niekedy biela po dojčení?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Apr 2011, 13:12

uz asi 2 tyzdne citim,ze priznaky zmizli, natieram este stale, no spice su stale fialove, popraskane bradavky nemam, na pravom malu ragadku, annag mam dojem,ze u nas je koren problemu zle prisatie, mala mi zabara nos do prsa :-/ak ju napravim pusti sa, potiahnem za bradicku aby otvorila vacsie usta pusti, ked ju necham nech si taha ako chce tak pije.Belenie bradavky som mala hned prvy den v porodnici po dojcenie obelela, a ked ochladnu tak obeleju,jednoznacne som prekonala mykozu ale teraz uz je podla mna na ustupe.Bradavky sa mi nechcu hojit,lebo mala im dava zabrat zlym prisavanim sa.Dudel nam to cele pokazil, mam nadprodukciu a vdaka nej stale kojim,potrebujem sa zbavit bezbolestne dudla,ale nepoznam recep:-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Apr 2011, 14:15

elinka, ako sa šetríš :-D "malú ragádku" - ak máš malú ragádku, tak zdravé nie sú ... kde Ty máš prah bolesti :shock:

prisávanie ako opisuješ ozaj bude pravá príčina - ťažko veľké dieťa učiť, ale za pokus to stojí - chce to fakt veľmi experimentovať s polohou, ktorá by Vám obom vyhovovala a pri ktorej by aspoň o trošku lepšie priložená ... nemôžeš sa opäť spojiť s poradkyňou, že by ste čosi vymysleli (trebárs i v kombinácii s novým úväzom)

zabára si hlavičku, lebo sa jej dá - ak by bola v polohe, kde je namáhavé sa skláňať, tak by to nerobila (hlava sama osebe je veľmi ťažká, krčné svaly slabšie, padá dopredu akonáhle je dieťa v miernom predklone - tým, že dieťa prikloní hlavičku k svojej hrudi, tým sa pusa logicky zmenší - sánka sa priviera a naopak ak je zaklonená, otvára sa. Skús si na sebe - zakloň dozadu hlavu, uvoľni sa - čo sa stane - ústa podvedome otváraš . A naopak, vráť prudšie hlavu k svojej hrudi - sánka zaklapne - zatvorí sa ...
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Apr 2011, 17:09

annag, no vazne ma to neboli :-D dnes tu bola LP sice ina,lebo Veronika ma toho teraz vela a nechcela som ju zatazovat, ukazala mi priecnu polohu, kde rukou tlacim na zadocek a hlavicka ide do zaklonu, no ale je to boj, lebo mala sa trepe a pozera na mna ze co to teraz na nu akoze skusam :-p ,no ale podarilo sa mi ju trosku viac prinutit aby sa chytila lepsie, uplne ukazkovo to uz asi nebude nikdy no ale otvorila ich lepsie!
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Apr 2011, 17:22

annag a ta "trauma bradaviek" sa ako riesi? ja mam jednu bradavku trochu "unavenu" - maly ked ponukam a nechce tak hryzne (diplomat asi nebude) :-) ragady nemam, ale citim, ze je taka ubolena, citliva...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 15 Apr 2011, 19:07

ahojte,ja uz fakt neviem..zas ma zacali palit bradavky,ked mala zacne papat :( a to natieram,aj tie doplnky beriem.ja neviem,ci sa toho pocas dojcenia zbavim. najhorsie co robim je,ze pouzivam jednorazove disky,ked ideme von,lenze mne tecu prsia a nemozem byt bez toho. doma vetram stale,aj v noci,ale vonku sa neda :( a moze mykoza sposobovat aj bolavy prsnik na dotyk? lebo ma pobolieva,ale nemam ho ani stvrdnuty,ani cerveny a horuci. mala som to pred mesiacom asi par dni a same to preslo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 15 Apr 2011, 21:11

esterka

bolia Ťa obidva pri prisávaní? alebo len jeden? ak Ťa bolí prisatie a bolí prsník na dotyk, tak opisuješ upchatý mliekovod? nemáš žiadne hrčky najmä v okolí dvorca, bradavky , nemáš bielu či priesvitnú bodku na bradavke?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 15 Apr 2011, 22:15

no pri prisati ma boli viac jeden a druhy ma boli na dotyk. ked som mala mliekovod upchaty,tak ma som to mala aj cervene a stvrdnu v jednej casti,teraz nemam,ani bodku,ani hrcky.mam si to dat do tepla,ako ked som mala upchaty mliekovod?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Máj 2011, 13:27

ahojte, tak asi mam mykozu....zas....len ma sem ta pichne v pravej bradavke, asi treti den, tak som si to konecne natrela canestenom.
co mam dat malemu?? myslim, ze nema soor v puse. pred dojcenim to nemusim umyvat , hej?? a po dojceni znova namastit....a ako dlho mastit??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Ludka » 06 Máj 2011, 17:59

moja na noc si daj gencianku..malinky ju dostane v pusinke. Najlepsia by ti bola univerzalna masticka. A aj citrovital kvapky, alebo tobolky.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Máj 2011, 12:33

Zdravím, rada by som sa poradiť. Zhruba 2-3 mesiace mám problém v.s. s mykózou na bradavkách. Preliečovala som ju lokálne Macmiror compexom, genciánkou, potom párkrát ešte Canestenom. Všetko veľmi nedosledne, vždy len pár dní,do vymiznutia hlavných problémov. Presne ako sa to nemá.
Keďže sa mi to samozrejme vrátilo, kontaktovala som LP a tá mi dop.univerzálnu masť a dala mi návod v podstate zhodný s návodom kt. sem vložila Annag v prílohe na prvej stránke tejto diskusie. Keďže som lekárka, tak že si reku sama napíšem. Tu ale som v lekárni zistila, že nie je dostupný ani mikonazol, ani flukonazol, jediné, čo mi boli schopný do toho z antimykotik namiešať bol klotrimazol. Keďže ale klotrimazol (Canesten) má vyložene výrobcom uvedené, že nemá byť pri kojení aplikovaný na bradavky, dohodli sme sa s lekárničkou, že miesto miešanej maste si napíšem Pevaryl (ekonazol) + Bactroban (mupirocín) a budem striedať. Toto robím, ale akosi sa to nelepší i keď je možno skoro(cca 4 dni).
Chcela by som sa opýtať aké konkrétne zložky univerzálnej maste dávate a sú teda dostupné v SR (ja som bola v lekárni v ČR)? Napísala by som si recept a vybrala masť v SR, len by som rada vedela, ktoré antimykotikum je skutočne dostupné v lekárňach. Ďakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Máj 2011, 14:56

Kinsi, mikonazol na Slovensku tiež nezoženieš, tu sa do univerzálky dáva flukonazol vo forme lieku Mycomax - 4 kapsule sa vysype do maste vyrobenej z Bactrobanu a Belodermu. Klotrimazol naozaj na väčšinu kmeňov kandidy nezaberá. Myslím, že ak chceš mať istotu, je vhodné kombinovať to ešte aj z výťažkami s grapefruitových semienok (Citrovital) a dať si záväzok, že túto kúru vyberieš poctivo ;) :D
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Máj 2011, 21:30

Ďakujem, závazok už mám ;) , hádam už vydržím.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Júl 2011, 11:54

ahojte, trapim sa uz dlhsie s mykozou, uz som toho aj popisala v inych temach,teraz uz beriem aj flukonazol popri tom sa snazime zbavit dudlika, co som zasa rozoberala v inej teme:-D, nosime sa v satke, kde jej namiesto dudla davam prsnik, a uz to pomaly zacina zaberat, mala ma dudlik menej a menej, ale ja mam problem, hoci ma uz po liecbe bradavky nebolia, takze uz mi neprekaza ked pocas spanku v satke mala dudkuje prsnik,ale kedze mam tie bradavky vetrat a natierat na ne univerzalku dost tazko sa to realizuje, co ma trapi je, ze ked uz prsnik dlhsie dudkuje tak ma zacne bradavka svrbiet, potrebujem ju hned vetrat,poskriabat... je tam este stale mykoza ... ako to mam riesit?ak jej prsnik vyberiem ulavi sa mi,ale ona sa zobudi:-/
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Júl 2011, 11:55

a este k tomu vetraniu, vlhku a teplu je dobre pri mykoze sa vyhybat,ale pri tom spani v satke ked ma prsnik v puse je vlastne bradavka aj v teple aj vlhku:-/
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 01 Júl 2011, 13:00

ahoj elinka, tme a vlhku je fajn vyhýbať sa - je ťažké radiť v Tvojom prípade. Pri cumlíku si bábätko zvyká nenutritívne sať oveľa dlhšie a častejšie, než by tomu bolo bez cumľa a za podmienky, že bábätku od začiatku prsník ponúkame ako prvú voľbu pri nepokoji, nepohode. Dobré je, ak masť po nanesení necháš vsiaknuť voľne do pokožky a až tak ich zakryješ - to je otázka len pár minút. Pokiaľ nemáš nadprodukciu a mliečko samovoľne neustále nevyteká vonku a bradavky sú tým pádom v suchu, hoci prikryté , tak by si sa mala cítiť fajn a bude sa candida hojiť. Inú polohu v šatke, takú, kde by nemohla byť prisatá by mala odmietala? Spí výlučne v šatke? Ako spáva v noci? I vtedy jej stále nacucnutá?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Júl 2011, 14:26

ahoj annag, dakujem za odpoved. Ona cez den spi len v satke, neodmieta ine polohy,ale "problem" je, ze ak nedudluje nezaspi, cize ak by som ju chcela uspat v satke v inej polohe ano da sa,ale len s dudlom.Preto volim kolisku kde jej mozem dat prsnik, niekedy sa stane, ze jednoducho zaspi pri prsniku v satke, inokedy protestuje a prsnik vypluva, kuse.Vtedy nemam inu volbu dam dudlik a hned zaspi. Vzdy a to naozaj vzdy je u nas prva volba prsnik, cez den ho nema vobec len ak treba aby isla spat, a to ak sa stane, ze spi a dudlik vypluje tak jej ho hned v tom spanku nahradzam prsnikom,ale vtedy nepusti, saje a saje.V noci spava so mnou v posteli, a zaspava pri prsniku bez dudlika, noc je uplne bezdudlova, pricucne sa zaspi a pusti a spi bez neho,sem-tam ked sa pomrvi a hlada tak jej dam prso a zasa pusti a vypluje, ten spanok je v noci tvrdsi tak asi preto.Ak by som chcela aby cez den spala v posteli nieje problem,ak si k nej lahnem tak spinka,ale nesmiem odist, lebo ma potrebuje stale citit, a preto som volila satku celodenne lebo mam starsie ktore mam doma a lahnut si cez den s nou je "luxus" :-)ona nechce byt u nikoho len a len u mna, ani u manzela nie, place stale za mnou ak ju aj s nim musim chvilku nechat
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Júl 2011, 14:55

elinka,vies co pomohlo nakoniec mne? ked uz som mastila priliz dlho,tak som proste prestala mysliet na tu mykozu,nepovazovala som ju za dolezitu a v rozhodla som sa,ze uz sa jej zbavim a zbavila som :) myslim si,ze psychika tiez robi strasne vela pri liecbe hocicoho.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Júl 2011, 14:59

essterka, ano mas pravdu, ja by som na nu uz ani nemyslela, a popravde boli dni kedy som uz vobec,ale teraza ako sa mi podarilo dostat malu castejsie na prsnik, namiesto dudla, tak sa paradoxne bradavky zhorsili
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Júl 2011, 15:10

elinka, a strava? ako si na tom s "cukrom"? ja sa teraz stravujem inak - poslem ti IP o potravinach, stravovani, pri ktorych vyrobe sa nepouziva rafinovany cukor a pisu na nich, ze su vhodne ako strava pri liecbe mykoz.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Júl 2011, 22:24

akdarka, no sladke sa snazim obmedzit,ale ostatne potraviny som zatial nijak nemenila, neviem ci na taku dietu mam pevnu volu ... ale fakt je, ze s mykozou sa uz trapim dost dlho.Dakujem pozriem sa na to
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod annag » 02 Júl 2011, 10:34

Veľmi veľa bradaviek sa časom spontánne vylieči - problém je v tom, že to môže trvať veľmi dlho a nie každá mamička to vydrží. Úlohou pri dojčení nie je trpieť, ale liečiť sa a najmä robiť také preventívne opatrenia, aby k infekcii vôbec došlo. Vyhnúť sa akýmkoľvek "umelinám" už od začiatku - ešte v pôrodnici a snažiť sa o čo najlepšie hlboké asymetrické prisatie, pri ktorom je bradavka do veľkej miery chránená pred zranením v mäkkej časti podnebia. Bábätká a ich pusinka sú po pôrode sterilné, okamihom pôrodu sa ich telo začne osídľovať mikroorganizmami v okolí - a je rozdiel, či je bábätko non stop pri mamičke a osídli sa tými, čo má jeho mamička, alebo sa k nemu dostanú protivné, odolné nemocničné baktérie. Tým, že deti ešte v pôrodnici dostanú nemocničnú fľašu, cumlík ... deti už domov prichádzajú so stafylokokom, soorom ... A infekcie prenášajú ľahko na matku, najmä ak má bradavky poškodené nesprávnym prisatím. Ako sa mamička po pôrode zotavuje,mení sa hladina hormónov, takisto sa vyvíja i imunitný systém u bábätka a časom si ich organizmy väčšinou dokážu kvasinky "ustriehnuť" v rozumnej miere tak, že im nespôsobujú žiadne problémy. Preto je dôležitá pestrá zdravá výživa pre matku, aby bola odolná, aby jej nič nechýbalo, aby v jej mliečku nebola hladina niektorých vitamínov či minerálov na spodnej hranici. Je leto,máme k dispozícii čerstvé ovocie i zeleninu, viac cestujeme - možno by pomohol napr. pobyt pri mori , zmena klímy ...

elinka, samozrejme, že môžeš cítiť zhoršenie ak si cumeľ obmedzila, lebo malá je častejšie na prsníkoch a prsia sú viac vo vlhkej pusinke. No zároveň odstránením cumľa odstrániš významný zdroj infekcie a malá by postupom času mohla menej pocuckávať - najmä ak vie bez cuckania spať v posteli. Držať prísnu diétu je veľmi obmedzujúce a môže to mamičku znechucovať. Obmedzenie sladkého a pridanie probiotík ale nemusí byť až tak ťažké, len to chce asi i prepnúť "myseľ" a nastaviť sa vlastne na iný životný štýl...

Mne osobne akútna stav trval rok (nebola som však správne liečená) a v podstate sa to potom spontánne upravilo do prijateľnej podoby - len na povzbudenie, určite by to však takto nemalo byť - preto tá prevencia v prisatí a bez umelín a včasná liečba . Držím palce
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: mykoza

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 02 Júl 2011, 23:24

annag, dakujem, ja verim, ze sa to upravi, naozaj dudlik obmedzujem ako sa da, a verim, ze pride den, kedy ho nepouzijem uz vobec.Stale a stale s tym bojujem.K tomu prisatiu, neviem ci uz pri 10mesacnom dietati nieco zmozem, ona sa uz odtlaca rukami, stipe ma ak ju dam do polohy ktoru ona nechce, cize tazko sa mi to.Najhorsie je, ze ma pokuse ak by som ju nutila nasilu, napriklad ked ju viazem do satky aby isla spat, tak jej automaticky davam prsnik, ona je unavena potrebuje zaspat, a kym ju uviazem tak ma pokuse, lebo chce spat, takze vtedy musim ci chcem alebo nechcem dat ten dudel,lebo inak sa neda, ale akonahle je dotiahnuta a je v spravnej polohe, tak zaspi aj pri prsniku.Napriklad dnes sa udrela, plakala dost, ponukla som na ukludnenie prsnik, pocuckala a ukludnila sa, este mesiac dozadu by sa ukludnit odmietla, a chcela by dudel,ak aj zaspi s nim, hned ho vyberam a nahradzam prsnikom, robim co mozem :-p, u nas jedine riesenie je satka, tam dudel nepotrebuje.Dozaduje sa castejsie odkedy nieje dudlik, viac pribrala, ziadna stagnacia, zmizla nam zaparenina, soor z pusy.Je to na dobrej ceste ale potrva to este dlho,nesmiem to vzdat.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron