POMOC!!! padajú mi vlasy

debata o všetkom a pre všetkých

POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Jún 2011, 21:47

Chcela by som Vás poprosiť o radu príp. o Vaše skúsenosti s padaním vlasov po pôrode.
Už keď som bola malá... som letmo zachytila, že po pôrode padajú vlasy, pretože moja mama zvykla smútiť za jej hrivou :D
Aj som to nejak čakala... ale toto je veľa. Každý rok mi zvykli padať vlasy nejak na jar a na jeseň.. ale nikdy v živote mi nevypadlo toľko vlasov naraz ako teraz. Pritom počas tehotenstva mi nepadol jeden vlas... bola som z toho vo vytŕžení...(konečne žiadne chuchvalce na zemi) Teraz sa ráno zobudím a parochňa na vankúši :cry: a keď sa kúpem a potom češem... na zaplakanie.. normálne som zahrabla hrebeňom a chuchvalce vlasov.
Niekde som čítala, že ženy písali, že im vlasy prestali padať až keď prestali kojiť. Stále kojím.. je na tom niečo pravdy?... aké máte skúsenosti. ...
Viem, že by som mala myslieť pozitívne a nemyslieť na to ako na chybu môjho tela... ale pri takomto tempe padania nebudem mať zachvíľu ništ nahlave... :roll:
čo odporúčate.. ? Môžem brať Revalid keď kojím??
Ďakujem za všetky rady.. :love:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod etnicka » 29 Jún 2011, 23:19

Gabika, padanie vlasov moze mat viacere priciny, mze to byt hormonalna zalezitost a moze to byt reakcia na nedostatocny prijem zivin. Viac k tomu neviem povedat, dufam, ze sa vyjadria nejake lekarky. Revalid nepoznam, ale viem, ze vacsina liekov sa moze brat pocas dojcenia.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Jún 2011, 23:32

Ahoj, ja mám rovnaký problém, koľkokrát si prejdem po vlasoch, toľkokrát si vytiahnem plnú hrsť. Ako som sa pýtala mamičiek okolo, všetky mali rovnaký problém a trval také 2-3 mesiace. U mňa to trvá už takmer mesiac a stále na hlave niečo mám, dokonca ani to nevyzerá, že by sa niečo hrozné dialo, tak dúfam, že to proste prestane a nezostanem dovtedy plešatá. Niekde som čítala, že počas tehotenstva sa úplne zastaví vypadávanie a potom vypadnú všetky tie, čo by normálne vypadávali 9 mesiacov, čo je teda riadna kopa. Neviem, či je to pravda ale rovnako ako aj ty píšeš, že počas tehu ti nepadali, tak aj mne sa zdalo, že len hustnú a hustnú...tak teraz si to vynahrádzajú ;) Revalid sa pri dojčení zrejme môže, veď to sú len vitamíny a minerály pokiaľ viem. Ale hádam základ bude pestrá strava a nestresovať, aj keď ja tiež mávam z toho hrôzu, tak viem, že je ťažké sa na to nesústrediť. Ale to ustojíme, neboj :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Jún 2011, 07:23

Padanie vlasov po pôrode je normálna vec a Gabika - "kápla si na to" - počas tehotenstva Ti nevypadol ani jediný vlas (no... zopár asi vypadlo :D ) - pretože počas tehotenstva si hormonálne nastavená na to, aby vlasy vypadávali menej, ale po pôrode sa toto zmení a všetky tie vlasy, ktoré by počas tehotenstva mali vypadnúť, vypadnú v nasledujúcich mesiacoch. Preto sa vypadávanie javí ako nadmerné. S dojčením toto nijako nesúvisí, neovplyvníš to ani odstavením ani liekmi.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Jún 2011, 08:17

Gabika, myslim, ze sme si tym presli naozaj hadam vsetky, padanie vlasov po porode sa niekedy zda az enormne, ale neboj, ustane to a keby len to- vlasy Ti opat zacnu dorastat..Zvykne sa to tak do 6-9 mesiacov po porode dat do poriadku.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Jún 2011, 11:38

ja mám presne rovnaký problém, v tehotenstve nič a teraz stále len vyťahujem a vyťahujem, všade sú vlasy... ide mi to na nervy, ale skôr preto, že malý ma chytá za vlasy a potom má plné ruky, odtial idú do pusy a ja len zbieram a vyťahujem :mrgreen: no čo už... vydržíme.. kaderník sa mi smial, že áno, je na to recept, byť znova tehotná :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Jún 2011, 16:27

Ja mam dredy, takze ak mi aj nahodou vlasy padali, nevsimla som si to :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Jún 2011, 22:07

:D ďakujem... som trocha kľudnejšia... uvidíme kedy to prejde.. :-)))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jún 2011, 22:18

Treba len vydržat ;) mne to prestalo asi pred troma mesiacmi a teraz mi normálne vidieť ako narástli nove.... Ja mám dost vysoké čelo a ked mi začali padat bolo to ešte horsie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod ayshka » 30 Jún 2011, 22:25

etnicka, vidis to by bolo riesenie, dat si spravit dredy este pred porodom :D
gabika, mne padali vlasy do pol roka po porode, potom sa to uz zlepsilo a zacali rast nove, dovtedy to bolo zufalstvo :( az som sa hnabila ist ku kadernicke, zeby sa nezhrozila. Ked som potom isla ku kadernicke, tak som si vlasy umyla, vsetky co isli von vycesala a aj tak bola z toho zhrozena ako mi padaju, ked ma cesala :D
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Jún 2011, 23:06

shira, mas vtipneho kadernika :lol:

gabika, padanie vlasov po porode je naozaj normalne. Ak chces pomoct novym vlasom rast, tak moj recept je oplachovat po umyti vlasy zihlavou. Fakt to funguje, ked som to skusala prvykrat, tak som bola dobre vyvalena, aka hrba novych vlasov mi zrazu zacala vytrcat z hlavy. Plus je dobre neumyvat hlavu prilis teplou vodou a pripadne po umyti oplachnut studenou, to by malo brzdit vypadavanie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 01 Júl 2011, 21:06

janka, s tou žihľavou to skúsim.. ak sa smiem spýtať.. akú si používala kúpenskú alebo home made.. ? :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Júl 2011, 20:43

Baby, žihľava rozhodne neuškodí, ale je dôležité pochopiť, prečo tie vlasy padajú - zjednodušene preto, že v tehotenstve už mali vypadnúť, ale nevypadli - to znamená, že tu nepotrebujete povzbudzovať rast vlasov, to, že tieto vlasy vypadnú, neznamená, že potrebujete podporiť rast vlasov, ktoré namiesto nich narastú, skrátka, keď tieto vlasy vypadnú, budete tam, kde ste boli napr. pred tehotenstvom, čo sa množstva vlasov týka.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod janka » 06 Júl 2011, 00:49

gabika, pouzivala som zihlavu, co manzel nakosil na zahrade :) Zihlavu nekupujem, ved ta rastie vsade, skoda peniaze vyhadzovat. Len zaliat, nechat vyluhovat, vychladnut a po umyti si tym na zaver oplachnut hlavu. Ako pise Klemka, po porode tie vlasy padaju, ved v tehotenstve skoro nic nepadalo. Zihlava je na to, aby sa podporil rast novych. A je to vseobecny navod, nielen na stav po porode.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: POMOC!!! padajú mi vlasy

Neprečítaný príspevokod ayshka » 06 Júl 2011, 12:38

klemka, suhlasim, v tehotenstve nepadali vobec a tym sa zdali hustejsie a potom po porode no katastrofa, ale mne sa zda, ze mi vypadalo ovela viac a nebola som na tom ako pred tehotenstvom, lebo hlavne vpredu, kde to najviac vidno mi az koza presvitala :)
ja som si davala este biohar, taka vodicka sa vtiera do vlasov, da sa kupit v lekarni
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron