Koncime s latkovkami

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Jún 2011, 21:35

Tak a musíme nedobrovolne prejsť na jednorazové plienky pretože celé dva mesiace čo mame latkovky má maly furt zapareninu. Aj ked sa mu to zahojilo latkova mu to zhorsila.

Teraz neviem kde ich mám predať :(

Nechce niekto kúpiť ?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jún 2011, 00:18

Na tvojom mieste by som nepredavala. Skus zacat s nocnikom a bezplienkovou metodou a za nejaky cas skuste latkovky opat. Bolo by dobre, keby stolica isla mimo plienky-to sa da s bezplienkovkou velmi pekne.
Mozes tiez skusit kombinovat - jednorazovky na spanie a latkovky na den. Hlavne ked bude vacsi to ocenis, lebo coraz lepsie bude vediet udrzat moc a s latkovkami sa vam nocnik bude lepsie pouzivat.
Ake plienky vlastne pouzivas? Co takto skusit pouzit ako separacnu vlozku fleece?
A v neposlednom rade - Janicko nebude hadam posledne dietatko, este vyuzijes neskor.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Jún 2011, 01:18

Norika, zacina sa leto, treba to vyuzit na vetranie. Byvate v dome so zahradou? To by som maleho co najviac vypustala von s holym zadkom. Vlani bezplienkovka u nas vyzerala presne tak - vonku mala kropila travicku, vnutri som utierala mlacky :lol: no a co, vzy to bolo menej roboty ako prebalovat, prat, vesat a skladat plienky.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jún 2011, 10:43

Byvame na orave je tu chladnejsie ako inde :(

na noc sme nikdy nedavali latkovu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Jún 2011, 11:21

a mas to odskusane,teda vymenila si an nejaku dobu za jednorazovky a preslo to?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod behulka » 21 Jún 2011, 12:55

Norika, ake pouzivate plienky ? A ako zaparenina vyzera ? Cervena koza, vyrazky ?
Mozno mu vadi mokro v bambusovych ci bavlnenych, tam pomoze prebalovat casto, ak sa da po kazdom cikani. Mozes vyskusat pri kazdom prebalovani aj umyt cistou vodou. A vetrat a vetrat, ak sa da.
Alebo mu vadia umele materialy v plienkach - vtedy nepomoze ani castejsie prebalovanie, len zmenit plienky.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jún 2011, 13:14

essterka, boli aj dni, ked sme pouzivali len Pampers.....pouzivali sme tie menej drazdive, baby active a dovolim si tvrdit, ze su dobre, vsaju vsetok moc, a babo je naozaj v suchu...
ale ani pri nich mu to nezmizlo....ale ide o to, ze i ked sa mu to na jeden den zahojilo, objavilo sa to, ked sme dali latkovu....
aj som vyskusala prat v orechoch...teraz som kupila lovelu tak este vyskusame....

fakt v jednorazovkach ked sa mu spravila zaparenina, tak mu do dna zmizla, raz sme namastili r&bacou a bolo prec....a odkedy mame latkove, furt sa trapime.....

mne sa fakt pacia, aj som sa z nich tesila, len toto je jediny problem, ktory nevieme odstranit....

behulka, on to mal uz vselijake, najprv len okolo konecnika, teraz uz sa mu to roztiahlo dopredu......ked sme pouzivali imazol, mal uz az nepekne vyrazky .....maly si to furt skriabe, cez vikend doskrabal az do krvi...... :( tak asi ho to skor srvbi ako stipe....aj mastime genciankou obca, ja uz neviem teda....

Len je na to hrozny pohlad, zakazdym ked prebalujeme, a vidime, ze sa to zasa zhorsilo...

a este, mame BG olienky, BL plienky väčšinou..... a este take starsie swadlebees od jednej mamicky....a ine podruhych detoch ...na fb ich mam vsetky
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Jún 2011, 13:19

a nie je problem tam,ze nedavas krem,ako sa odporuca do latkoviek? ja kremujem,hanka mala uplne cervenu ritku z nemocnice,ako jej stale sacky lepili a aj teraz ma trochu cervenu a nakremujem bez problemov,mame weledu krem,som s nou velmi spokojna a plienkam sa nic nestalo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jún 2011, 13:34

kremujem od narodenia modrou indulonou....aj ja som sa na ttoto odporucanie vybodla
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jún 2011, 19:08

na jekorisovu mast nedam dopustit
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jún 2011, 20:08

A tu kde zohnam?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 21 Jún 2011, 21:22

Norika, suhlasim s Jankou a BKM a vetranie, treba to aspon vyskusat, mne bol maly stale od porodu zapareny, rozne maste vzdy pomohli na 1-2 dni a vratili sme sa k zapareninam, presla som na latkovky, vyhadzal sa este viac, zacala som BKM a do tyzdna ritka krasna....tento vikend sme boli 4 dni prec na vychode, Samko bol na jednorazovkach a kedze 4 dni za sebou kazdy den 3-4h cesta v aute, tak som ho nemohla davat kakat ani vetrat a znova sa zaparil...dnes sme znova na latkovkach a hlavne vela vetram a hned lepsie...skus este toto predtym ako skoncis s latkovkami.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jún 2011, 22:46

skusim skusim...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jún 2011, 23:37

jekoriska - je to vlastne rybacia mast - je v kazdej lekarni. Kamoska ma svagrinu v Holandsku a ked boli ich deti male, tak si to vozili vo velkom. Inak ja som v latkovkach vacsinou nekremovala (na rozdiel od jednorazoviek), ale niekedy sa zaparila a stacilo parkrat natriet a bolo po probleme. A teraz v lete maju pravdu - co najviac naholo. Inak mam zaujimavu skusenost - my sme boli na bezplienkovej metode (ale s pouzitim plienok) od polroka a vsimla som si, ze v nosici vobec potrebu nerobi (teda raz sa stalo). Mozes skusit aj ty - do satky bez plienky, ked ho vytiahnes, daj ho vycikat a azked bude behat po byte, potom ho daj do plienky. Mam tiez odsledovane, ze do cca polhodiny po dojceni potebovala cikat (ak som nestihla, bolo v plienke).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Koncime s latkovkami

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 17:10

Norika, takisto sa priklanam k nazoru vetrat vetrat vetrat. Na zapareniny nam pomohol najviac Sudocrem. Pokial sa Ti maly vycika do plienky, treba ju ihned vymenit. Pockat, kym mu poriadne vysschne ritka, az potom dat plienku. Po kakani umyvat vodou a jemne frote uteracikom utiret dosucha.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron