cim utierate?

BKM, látkovanie , jednorázové ...

cim utierate?

Neprečítaný príspevokod leelo » 11 Jún 2011, 19:39

mam otazku: cim utierate/cistite babo po cikani do plienky? ked bol syn malicky, pouzivala som len kleenex+vodu alebo kleenex+oliv.olej, ked kakal. ale to sme nelatkovali. ked podrastol, kupovala som vlhcene utierky - aj eko, aj klasicke. teraz ho po kakani sprchujem, ale neviem, cim ho mam len tak utriet, ked ma len vlhku plienku a menim ju. ci nicim? dakujem.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Jún 2011, 19:57

ja utieram vlhčenými utierkami, ale nie zakaždým. často len vymením plienku. hovorím o cikaní, ked kakáme tak to je nálož (máme veľmi dlhé intervaly- aj vyše 2t), to poutieram nahrubo a kúpem :o novorodenecké kakanice som utierala vlhkými utierkami až do čista, kúpala som len večer. teraz sme začali s príkrmami, tak uvidím čo bude. zatiaľ kakal iba raz, po 5 dňoch a to rovno pri kúpaní v kýbliku :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Jún 2011, 23:54

v tomto nie som vobec eko,ale pouzivam len vlhcene obrusky.ja som sa bala zo zaciatku umyvat jej ritku,ked sa pokakala a tak to nejak zostalo. nevadia jej,nemava vobec zapareniny a je to pohodlne. ked cika,tak ked citim,ze ma vlhku ritku, utriem len papierovou vreckovkou.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod luludi » 12 Jún 2011, 08:01

ak ostane vlhky zadocek po cikani - bavlnenou plienkou, po kakani vlhcenymi obruskami to najhorsie a zvysok umyjem vodou :) zapareniny sme nikdy nemali
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Jún 2011, 09:02

teda,nebala som sa umyvat ritku,ale toho,ze my vypadne z ruky pri tom,vysmykne sa,preto pouzivame od zaciatku vlhcene utierky.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 12 Jún 2011, 11:01

Ked bol nas syncek maly, pouzivali sme vlhke utoerky, ked bolo treba, alebo sme ho sprchovali (po kakani). Teraz cika aj kaka do nocnika a utieram ho normalne toaletnym papierom :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Jún 2011, 13:03

Ja po cikani aj kakani supnem do umyvadla a umyvam cistou vodou...iba ked sme vonku alebo niekede, kde nie je umyvadlo, tak vlhcene utierky.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Jún 2011, 16:51

Ja utieram vlhkymi obruskami po kakani. Po cikani nicim, ved ma suchu ritku.
Zapareniny sme mali, ale to bola pravdepodobne alergia na sudocrem a vsetky mozne maste. Imazol nam vyzral pokozku a krvacala jej ritka.
Tiez som sa bala umyvat, ked bola mala. Teraz ju po velkom kakani supnem kludne do umyvadla.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Jún 2011, 18:08

kocky, dakujem za odpovede :) mne vlhcene utierky k latkovaniu nejako nesedia, preto ma zaujimali alternativy.
fakt je ta ritula po cikani uplne sucha, vobec nemam potrebu nicim este vlhcit.
luludi, ta latkova plienka ma nenapadla, hoci ich mam plnu komodu 8-)
shira, moj maly kakaval pred zavedenim prikrmov nejake obdobie presne kazdy stvrtok. a to bolo tiez "potesenie".
inak my sme kupavali raz tyzdenne (tu sa to tak robi) a neviem si to vynachvalit. to bolo obdobie cca do tych prikrmov. jasne, ked sa pokakal, supla som ho pod tocku, ale ten klud kazdy vecer bol hlavne pri tom premenlivom rezime maleho babatka vitany, nemusela som nic organizovat.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jún 2011, 22:52

Ja pri každom prebalovani opláchnem ritku čistou vodou. Ak sme mimo tak len poutieram papierovými vreckovkami, či toaletným papierom.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jún 2011, 00:23

Aspon na toto bolo piestanska porodnica dobra - hned od malinka umyvat zadocek pod tecucou vodou. Babo som tusim drzala popod hrudnicek (ten bol na mojom predlakti) za rameno. Osobne mi je to velmi podozrive, co to moze byt za chemiu v tych vlhcenych utierkach, ze vydrzia tak dlho vlhke bez toho, aby tam neboli ziadne skodliviny. A ta tecuca voda to aj tak poumyva najdokonalejsie.
Ozaj, ake pouzivate podlozky na prebalovanie? Existuje aj super varianta z obchodov s latkovymi plienkami - fleece deka + nepriepustna vrstna + este jedna vrstva. Osobne mi ale stacil obycajny uterak.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod janka » 13 Jún 2011, 01:34

Kakanie som sa rychlo naucila umyvat pod vodou, lebo papranie sa s tymi vlhcenymi obruskami mi vobec nebolo sympaticke. Este v podornici mi jedna sestricka ukazala, ako malu chytit a oplachnut, ked videla, ze ja na obrusky velmi nie som. Na zaver este zvycajne docistim olejcekom. Obrusky pouzivam len pri cestovani, ked nemam k dispozicii vodu. Cikanie neriesim, len vymenim plienku. Cika dost casto, tak to by som ine nerobila, len ju umyvala, a to sa mi nezda pre pokozku to naj.

Podlozky na prebalovanie - kedysi davno, ked som este prebalovala leziace dieta :D - tak hocico nie prilis tvrde a na tom prestreta plienka. Aj som mala taku serioznu prebalovaciu podlozku, pevnu, ze aby sa vraj dala polozit aj na vrch postielky (ktoru som ale nakoniec vobec nepouzivala, taka zbytocnost - postielka, len to zavadzia), ale pouzivala som ju len chvilu, potom som prebalovala, kde som prave bola, lebo Miska sa nehorazne rozculovala, ked som ju niesla na podlozku na prebalenie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 14 Jún 2011, 13:13

Mne tie vlhčené vreckovky sú tiež veľmi podozrivé. Čo sa týka miesta prebalovania, tak sme prebalovali tiež kade- tade, mali sme síce takú tuhú prebalovaciu podložku, ale až tak moc sme ju nevyužívali. No a teraz už prebaľujeme "za chodu", prípadne ozaj kdekoľvek, kde sa mi malú podarí na chvíľu položiť a zastaviť ju v pohybe :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Jún 2011, 23:56

Ozaj, napadlo ma, ze na prebalovanie som pouzivala inu technologiu, lebo som nemala vzdy k dispozicii pultik, a to po sediacky, resp. v podrepe. Hlavne po takom polroku. Plienku som si prichystala na koleno, malu na nu posadila, stale ju drziac jednou rukou okolo pasa. Zdvihla som predok plienky a pozapinala. Bolo to super, lebo som nemala problem s kopajucimi nozickami, ani prevalujucim sa telickom a dalo sa to v pohode praktizovat kdekolvek bez akejkolvek podlozky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod katkaml » 20 Jún 2011, 13:11

My pouzivame Medvidka, je to hydrofilny olej od firmy Eone. Rozrobi sa roztok s vodou do takej malej flasticky so sprejom. Nechcem robit reklamu, ale sme naozaj spokojni, je to ciste prirodna kozmetika. http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=19407 V podstate by isiel podobne pouzit hocijaky hydrofilny olej s vodou.
Sprejom nastriekam a utriem latkovym obruskom (da sa pouzit aj nastrihana starsia latkova plienka). Ziadne maste nepouzivam. Toto ocisti aj necistoty rozpustne vo vode aj necistoty rozpustne v oleji a ten olej aj pokozku trochu osetri, takze sa nevysusuje.
Drobec kaka do nocnika (cika vacsinou stale do plienky, obcas sa zadari donocnika, ale malo), ak ma este zadok spinavy, tak utriem uplne obycajnym toaletnym papierom a docistim Medvidkom. Utriem dosucha, pripadne necham trocha vetrat aby mal pokozku uplne suchu skor nez ho zabalim. Zapareniny sme nikdy nemali.
Prebalujem na komode, manzel mi k nej prirobil este jednu dosku, tak mame prebalovaci pult. Na vrchu mam uterak (aby bolo makke) a na nom latkovu prebalovaciu podlozku (stacila by klasicka bavlnena plienka). Ked ho tam polozim, tak uz vie, ze ma kludne lezat, pripadne mu dam hracku do ruky a nevymysla. Mame tam prichystanu krabicku s par specialnymi hrackami, ktore inde nema k dispozicii, len pri prebalovani. Ked sa ho snazim prebalit inde, tak hned zdrha a ziadne hracky nezaberaju.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod AdaK » 09 Dec 2011, 17:41

ja utieram toaletnym papierom alebo rovno oplachnem ritku v umyvadle a utiem uterakom
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Dec 2011, 19:22

Ja umyvam pod vodou, alebo ak je iba pocikana, namocim si taku malu bavlnenu utierku a tou ju utriem (http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40054538/). Nie som velkym fanusikom vlhcenych utierok, pouzivame ich iba na cestach ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Dec 2011, 22:05

klasicke stvorcove plienky som si nastrihala na stvrtiny a olemovala - vznikli mi asi 30x30cm stvorce, ktore mam hodene pri prebalovaku. Okrem toho sa mi tam vala flaska od Rajca (s tym sportovym uzaverom) s cistou vodou. Ked sa pokaka, utriem najhrubsiu spinu cistym cipom separacky, potom si namocim vodou z flasky jednu z tych plienkovych handriciek a tym ju poumyvam. Pouzitu handricku oplachnem spolu s plienkou a hodim do kybla ku spinavym plienkam. Pri cikani neumyvam, obcas ked sa fakt velmi pokaka, umyvam v umyvadle pod tecucou vodou. Mimo domu pouzivame vlhcene utierky.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 09 Dec 2011, 22:16

Ja mám vždy zarobeny repikovy alebo harmančekový čaj, do ktorého namacam vatu.mimo domu tiež vlhčené utierky.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: cim utierate?

Neprečítaný príspevokod zirafkaZuzka » 13 Jan 2012, 16:24

Baby môj malý mal vždy zaparenie zadoček po těchhlke plínách http://www.feedo.sk/shop/pampers-new-ba ... ienky.html , všetky sú vpohodě, ale po týchto je to sila. Neviem či sú niečím namorené, ale mal to skoro až ako alergickú reakciu :(Vždy nám pomohla kúpeľ v harmančeku ;)
zirafkaZuzka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Jan 2012, 16:03


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron