menstruacia pocas kojenia

O dojčení malých bábätiek

menstruacia pocas kojenia

Neprečítaný príspevokod jatom123 » 02 Máj 2015, 21:53

Dobrý den, chcem sa opytat, mam 10-tyzdnovu dceru a po skonceni sestonedelia uz druhy krat menstuujem, v tychto dnoch mi mala absolutne odmieta prsnik, dokonca ked ju kojim aj v spanku zobudi sa a nechce sat... v ziadnom pripade by som ju nechcela odstavit, ale papat jej musim dat, bohuzial teraz len UM... co mam robit? stale ju prikladam, ale bezuspesne.. bojim sa aby sa neodstavila uplne, alebo aby sa mi neprestalo robit mliecko.... dakujem za kazdu radu
jatom123
jatom123
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Máj 2015, 21:42

Re: menstruacia pocas kojenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Máj 2015, 09:26

Moze sa naozaj stat, ze vplyvom menstruacie sa dozasne znizi tvorba mlieka. Je velmi dolezite vobec nepouzivat cumlik, nakolko dietatko zacina potom rozlisovat tento od prsnika - na ukludnenie vnima cumlik a na pitie prsnik. Ked sa potom ponukne prsnik v dobe nizsej tvorby, tak dietatko nevie tento prijat. Taktiez moze cumlik byt za skorym nastupom menstruacie, nakolko sa neprirodzene predlzuju inetrvaly medzi dojcenim.

AK je z akehokolvek dovodu nevyhnutne dietatko dokrmovat UM, treba tak robit pomocou suplementora - funguje to ako slamka pripevnena ku prsniku. Dietatko nestrati zaujem o prsnik, nepokazi sa dojcenie a zaroven je prsnik stale stimulovany.
Najlepsie je obratit sa najblizsiu poradkynu pri dojceni, najvacsi zoznam je na www.mamila.sk alebo cez vyhladavac. Ak nie je v blizkosti nikto, mozme sa stretnut i cez Skype s videom.

Vseobecne rady: http://www.dojcenie.eu/uzitocne/dokumen ... -dojcenie/
Na najblizsie dni odporucam velmi vela prelezat s babatkom vid http://www.dojcenie.eu/2015/04/poloha-p ... ravitacie/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: menstruacia pocas kojenia

Neprečítaný príspevokod forum » 10 Máj 2015, 14:38

Tema bola z povodneho miesta presunuta sem: Obsah fóra ‹ Dojčenie ‹ Novorodenec - 6 mesiacov
Obrázok užívateľa
forum
Administrátor
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Feb 2014, 15:38


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron