ako zvladnut tandem

témy o dojčení detí rôzneho veku, dojčení dvojčiat či počas nového tehotenstva

ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod barbora82 » 23 Feb 2015, 12:14

Mile maminy,
pred tyzdnom som sa vratila z porodnice s druhou dcerkou, doma nas cakala 21 mesacna starsia dcerka, dojcena na poziadanie aj pocas celeho tehotenstva, kedy som sa pripravovala na to, ze budeme dojcit tandemovo. Vedela som, ze to nebude lahke, ale akosi to nezvladam a hladam podporu a radu.
Starsia dcerka niesla odlucenie pocas pobytu v nemocnici velmi tazko. Kedze manzel nemohol byt cely cas s nou, bola s mojou mamou, s ktorou je zvyknuta byt, ale mala velke problemy so zaspavanim, kedze je zvyknuta zaspavat na prsniku. Mala zachvaty placu, hnevu, zlosti. Moja mama to zvladala o to horsie, ale nakoniec si nasli sposob, ako zaspat a dokonca prespat celu noc a oddychnut si aj po obede. Teraz vsak nepocuvam nic ine, len to, ze my sme mali dudle a taketo problemy s nami neboli :(
Tandem je sice krasny, ale priznam sa, naozaj neviem, ako dalej. Myslim, ze denny rezim sa nejako upravi a nebudem cele dni len dojcit - starsia dcerka je teraz na prsniku viac ako mladsia. Ale ako ich uspat, ked sa obe dozaduju v rovnakom case prsnika? Manzel mal teraz dovolenku, takze kym som uspala jednu, bol s druhou, ale co ked s nimi budem sama? Vcera vecer som behala zo spalne do obyvacky, utisit jednu, potom druhu, budili sa navzajom, bolo to naozaj narocne a rozmyslam, ci to ma vyznam, ci starsiu neodstavit - co mimochodom neviem ani ako by som urobila - alebo mensej nekupit cumlik.
Ak mate niektora skusenost a date nejaku radu, budem moc vdacna.
barbora82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 09 Apr 2014, 18:02
Bydlisko: Vrbové
Počet detí: 2
1. dieťa: Terezka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Agátka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 18 dní

Re: ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod moninka » 21 Mar 2015, 09:51

ahoj barborka, ako ste zvladli prvy mesiac? je tu tema tandemove dojcenie a tam dievcata pisu, ako zvladali/nezvladali velmi tazke a narocne zaciatky s dvomi detickami ... mozno tam najdes inspiraciu, radu alebo aspon nadej, ze sa to raz zlepsi. tiez dojcim tandemovo (dievcatko 2.5roka a chlapcek 4.5roka) a zaciatky boli tiez narocne, napriek tomu, ze sme boli vsetci spolu v porodnici ... drzim ti palce, aby si to s detickami zvladala. urcite si uzasna maminka, ktora citlivo vnima potreby oboch svojich deti!!!
moninka
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23 Feb 2013, 03:22
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: syn
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: dcéra
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 18 dní

Re: ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod kinsi » 14 Apr 2015, 20:57

Barborka, pozri si temu o tandemovom dojčeni, je tam toho plno, aj ja som riešila podobny problem. Našťastie sme nejako vydržali a teraz som rada, že to tak dopadlo, stale dojčim oboch, aj ked konecne malu už viacmenej len na noc večer (noc prespi) a rano.Cez den už uplne zriedka. Takže snad sa ozaj dožijem i ja prirodzeneho odstavenia :) Najhoršie maš ten začiatok, kým sa trochu zladite , tvoja vačšia je ešte strašne malinka, ja by som to neriešila odstavenim.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Apr 2015, 20:29

Kinsi, strasne dobre o vas opat pocut. Som zvedava, ako sa u vas mala odstavi. U nas to bolo tak, ze vypadol prvy zub a mala vyhlasila, ze teraz sa dojcit nemoze :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod snežienka » 17 Apr 2015, 22:23

JankaMich píše:... U nas to bolo tak, ze vypadol prvy zub a mala vyhlasila, ze teraz sa dojcit nemoze :-).


:goodjob: :dojcenie:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: ako zvladnut tandem

Neprečítaný príspevokod barbora82 » 07 Jún 2016, 21:43

Prave som po dlhsom case citala moju otazku spred vyse roka :) a teda chcem len napisat, ze tandem zvladame super :) aj ked niekedy si prajem, aby sa starsia dcerka uz odstavila, lebo "cuca" castejsie ako ta mladsia, ale vzdy si predstavim tych koooopec vyhod, ktore to prinasa a poviem si, ze je to fajn tak, ako to je :) takze sa dojcime stale a uzivame si to...problemy so zaspavanim sa nakoniec vyriesili tak, ze starsia dcerka prestala poobede spavat...prajem pekny vecer :)
barbora82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 09 Apr 2014, 18:02
Bydlisko: Vrbové
Počet detí: 2
1. dieťa: Terezka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: Agátka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 18 dní


Späť na Dojčenie v tehotenstve , tandemové dojčenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron