Stavanie rodinného domu

debata o všetkom a pre všetkých

Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 02 Okt 2014, 12:28

Na budúcu jar by sme si chceli splniť svoj sen a začať so stavbou rodinného domčeka. Zatiaľ bývame u svokrovcov a s dvomi deťmi to veru nie je med lízať. Keďže som s malým na materskej a svokra je už na dôchodku, neviem sa dočkať, kedy už budeme vo svojom ;-)
Keďže manžel nie je manuálne veľmi zdatný, a rodinní príbuzní sú kade-tade po svete, nemá nám s tým kto pomôcť. Preto by som ocenila vaše tipy na nejaké firmy na východe Slovenska, ktoré by nám s tým vedeli pomôcť. Prosím naozaj len o overené vlastnými skúsenosťami, firiem na nete je milión a nechceme sa popáliť. Peňazí nazvyš veľa nie je :-(
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Okt 2014, 00:15

Staviate na vychode alebo chcete niekoho z vychodu? Mozem sa popytat uja, je sikovny stavar spod Tatier. Sam by nesiel, ale mohol by niekoho poznat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 07 Okt 2014, 16:41

Jeeej to je krásne mať domček. A aký by ste si chceli stavať? Klasika tehla, nízkoenergetický, betónové tvárnice? Nie je nič lepšie ako mať svoj malý domček a bývať tak ako chceš ty. S vlastnou záhradkou a teraskou, na ktorej popíjaš kávičku. Krásne predstavy. :lol: Tiež poznám pár šikovných firiem, ktoré stavajú domčeky. Teraz hlavne letia tie nízkoenergetické, tak neviem, preto som sa ťa pýtala aký by mal byť. :) A teraz zas sú rôzne akcie, tehla plus tehla zdarma, alebo že ti prvý rad poukladá firma a ty zvyšok. Teraz sa v pohode a rýchlo postaví hrubá stavba, horšie je, že pozemky sú také drahé. :x
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod janynka » 07 Okt 2014, 18:31

Ahoj, tak môj manželik s parťakmi vedia robiť tieto prace, stavali a opravovali domy v okolí, ale aj okolie BA, BB...na východ sa zatial nedostali, iba ten stred a západ. Všetko je o dohode, ak by si mala záujem, kludne dám kontakt a dohodnete sa.
janynka
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 07 Máj 2012, 23:47

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 16 Okt 2014, 19:28

Jasné babuľky, píšte sem všetky kontakty o ktorých viete, že sú dobrí. Aspoň by som si popozerala na nete ich prácu, referencie. A to s tým pozemkom, čistá pravda. Ja by som bola najradšej keby všetko vybudovala nejaká firma a nie sa trápiť pomaly s rodinou a známymi a prosiť ich či prídu pomôcť na stavbu a viete ako na Slovensku, fľaška musí byť a potom to vyzerá kadejako.
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Okt 2014, 21:27

Dotty74 píše: viete ako na Slovensku, fľaška musí byť a potom to vyzerá kadejako.

To mi pripomenulo, ked otec s bratom svojpomocne stavali dom a potrebovali vykopat pripojku na vodovod. Zacali vymeriavat, kde treba kopat, a hned sa pristavila tlupa dedincanov, reku co sa budete sami trapit, kupte kazdy den 2 prepravky piva a na vecer slivovicu, za tyzden vam to vykopeme. Oni ich s usmevom odmietli, zacali kopat a do vecera to uz aj mali hotove. Cela dedina chodila okolo a nikto nechapal - ved to sa tak neda, kopat sami dvaja, bez piva a este tak rychlo :)

Raz sme tam potrebovali pokosit zarasteny kus pozemku a nestihali sme, tak sme sa spytali jednej predavacky, ci nepozna niekoho, kto by nam to pokosil. Ona ze zisti. Dalsi den referovala - Fero pokosi za 10E + slivka, Jano za 15E + 3 piva, Duro za 10E + rum... Nasiel sa aj clovek, ktory bol ochotny kosit len za alkohol.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 04 Nov 2014, 18:46

No ja mám len také skúsenosti, že kým najprv na začiatku neulejem, nikto nebude robiť, myslím tým len takí kamaráti alebo rodina. Oni si aj samí popýtajú. Preto ti verím, že chceš firmu a mať to normálne. Veď keby si si to porátala, možno ťa to aj tak vyjde, lebo alkohol kupovať a poflakujú sa popritom, no a výsledok je nejasný ak sa opijú. Viem teraz o firmách, je ich veľa na nete, ale s týmito mám skúsenosti. Stále neviem aký by si chcela domček, asi sa ešte sama nevieš rozhodnúť, ale napríklad nízkoenergetický, rýchlo a za dobrý peniaz stavajú Hedostav a Tvareko, oni majú aj tvárnice. Ale keby si sa rozhodla či už pre tehlu alebo tie ytongy, nakupuj si to vo veľkom cez internet, napríklad ak si vyhľadáš Lechstav. Naozaj teraz sa to dá rýchlo postaviť ak je na čom stavať.
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 18 Máj 2015, 15:20

joj dievčatá, musím sa pochváliť - základy vykopané, základová doska už vytuhnutá - dnes nám začali ťahať múry - jéééjda, teším sa jak malé decko :-D :-D :-D
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod snežienka » 18 Máj 2015, 19:52

:goodjob:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Stavanie rodinného domu

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Máj 2015, 22:22

A firmu a material mate nakoniec aky?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron