Stolička pre dieťatko

O dojčení malých bábätiek

Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 28 Aug 2014, 12:50

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Chcem kúpiť stoličku pre malú, ešte je síce malá, ale snažím sa dopredu nakúpiť, a narazila som na takúto http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/1 ... licka-IDEA ja poznám len tie klasické vysoké a táto ma celkom zaujala, je aj cenovo prijateľná narozdiel od tých vysokých. Ale neviem, používate ju niekto? Nie je to hlúposť?
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Aug 2014, 14:45

Je to dobra blbost ako vsetky taketo sedadla. Jedine normalna vyvysena priamo na to urcena vyvysena stolicka je vhodna, ma zosikmene nohy takze neni sanca sa prevratit. Videla som uz pripad ked takto upevnene decko sa zaprelo do jedalenskeho stola a s celou stolickou aj sedackou sa prevratilo dozadu a ruplo hlavou zozadu aj so stolickou na zem. Nikdy nedavajte sediet babatko na normalnu stolicku, nech je akokolvek priputane, prostrednictvom hocijakej pomocky, podsedaka, alebo co uz to predavaju. Moze sa nohami odtlacit od stola od steny, alebo aj same prevazit a padne aj so stolickou. Stolicka je pre ludi ktori dociahnu nohami na zem, vedia sediet stabilne a vedia udrzat rovnovahu. Pre babetka a male deti dospela stolicka neni vhodna, iba ak na zabitie.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Aug 2014, 17:04

Uz sme sa tu o tom na fore niekde bavili ( skus vyhladavac), ale velmi dobre su rastuce stolicky typu www. nastavitelna -zidle.cz. Je velmi stabilna a vyuzije sa odteraz aaz po dospelost. Fungovat sa da i bez stolicky - spociatku na kolenach a potom na podsedaku z auta. Zalezi od kazdeho
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 05 Sep 2014, 09:21

Videla som takú u kamošky, ako myslím si že je v pohode. Tak treba ju samozrejme upevniť na stabilnú pevnú stoličku. Ono ja som zas videla, ako na tej vysokej umelej sa prevrátilo dieťa, keďže bola veľmi ľahká a hlavne vysoká. Ja mám trošku inú a tiež sa potom dá rozložiť osobitne na stolček a stoličku, že ju môžem využiť do takých 3 rokov. :goodjob:
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 11 Sep 2014, 17:18

Aha dobre ďakujem. Možno si tam radšej popozerám iný typ ako ste vraveli nejakú rozkladaciu, nech sa to dá využiť dlhšie.
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 24 Sep 2014, 17:18

No hlavne aby sa dalo dieťatko pripútať. Aspoň podľa môjho názoru. Stačí len chvíľa nepozornosti a už vie byť preč ani nevieš ako. Občas mi to prišlo také drastické vždy ho pripútať, ale je to hlavne o jeho bezpečnosti. Dokonca mi prišlo divné ako mali dieťa na popruhu a vodítku, keď šli na prechádzku. No teraz mám na všetko iný názor, keď viem čo taká menšia nepozornosť vie spraviť. :(
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2014, 22:46

Osone nie som velmi za priputanie, uz mi raz dcerka visela v popruhoch zo stolicky. Ja som skor za poriadnu stabilnu stolicku - tou napriklad nastavitelnazidle.cz je. Sluzi napr. aj ako maly rebrik. Alebo potom ta mala stolicka so stolcekom. Alebo kludne samrlik s normalnou stolickou co posluzi ako stolcek. Deti su velmi sikovne. Neviem, co dokazu rychlejsie - ci vyliezt na stolicku alebo z nej spadnut ak je nestabilna :-).
A pri tych najmensich detoch som asi najskor za vlastne kolena a ruky ako za popruhy...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Sep 2014, 09:04

Syna ked sme nepriputali, tak letel dolu hlavou. Ci zo stolicky, alebo z kocika... Pri dcere som si ani nevsimla, ze som tie popruhy na priputanie kdesi stratila :-) Pre mna NAJ stolicka je ta najlacnejsia z ikey. Lahucka, stabilna, vydrzi 100 rokov, ked sa zaspini, strcim ju do vane a osprchujem. Z okolia vela ludi kupilo domov nejaku drahu namakanu a napr. ku babicke iba tuto. A potom lutovali, ze nekupili tu z ikey aj domov, lebo je ovela lepsia :-)
Na navstevy, restauracie a pod. som si usila cestovnu stolicku, co sa priputa na klasicku. To bolo treba aj pri dcere, lebo z beznej stolicky by zdrhala. Samozrejme na lahkej stolicke hrozilo prevrhnutie, ak by sa dieta velmi vyklonilo, takze bolo treba byt pri dietati. Ale bolo to prakticke na to, aby som mohla nechat dieta na inej stolicke ako seba, pohodlne nakrmit a popri tom sa najest a aj si trochu oddychnut. Ak boli na kolenach, tak sa strasne vrteli, odliezali, praveze mi tak aj par krat takmer padli alebo aspon zhodili jedlo, nedokazala som ich nakrmit sama, alebo len s velkymi problemami a riadne okydana. Namiesto tej cestovnej stolicky sa da pouzit aj dlshia satka, ak nevadi ze sa okvicka.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Stolička pre dieťatko

Neprečítaný príspevokod kavomanka » 08 Okt 2014, 19:31

No deti sú fakt veľmi šikovné a vynaliezavé. Ja musím pri každej príležitosti mať oči na stopkách čo zas vymyslia. Tie popruhy popravde by som brala radšej než len tak voľne, je tiež pravda že môže visieť aj z nich, ale to by som ho asi skôr zachránila než pred pádom.
kavomanka
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 25 Aug 2014, 14:08


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron