ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 05 Júl 2014, 15:24

ahojte.... Prosím vas je tu niekto z vas taký, kto očkoval len monovakcinou proti tetanu? JA stále uvažujem, že dcerku dam očkovať ked bude mať cca 3 roky. Čo sa týka tetavaxu v pribalovom letaku sa piše, že ju môžu i male deti, ale na koni som čitala, vraj vo francuzkom pribalovom letaku sa piše, že nieje vhodny pre deti. Tak si to chcem naisto overiť ako to je. Tiež by som rada VEDELA ako by som mala postupovať ak syna, ktorý je zaočkovaný hexavakcinou nechcem pokračovať v klasickom očkovacom kalendári (teda nechcem mu dať pichať tu trojvackinu) ale rada by som ho dala preočkovať už len na tetanus. Neviete poradiť ako na to?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Júl 2014, 22:09

Vejula, osobnu skusenost nemam. Ale na nem. trhu su monovakciny tetanu pre deti od 2 mesiacov. Treba ale aj dodat, ze monovakcina tetanu ma viac hlinika ako kombinovane preparaty. Aj z tej strany si to musis premysliet.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Júl 2014, 23:16

Tak ma to zaujmalo, tak som pozerala fr. monovakcinu tetanu Merieux/ Sanofi a aj tam je napisane, ze od 2 mesiacov sa moze podavat. Prave ta ma viac hlinika ako tie kombi preparaty. Vakcina od Novartisu ma menej.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 06 Júl 2014, 09:39

no napr. tetavax ma hlinika menej ako hexavakcína. NA tetavax je to 0,6mg A u hexavakciny je to hydroxid hlinitý (z toho hliník 500 µg),
fosforečnan hlinitý (z toho hliník 320 µg), takže dokopy mi to dáva 0,82mg... Kolko obsahuje ten preparat čo si uviedla ty?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 06 Júl 2014, 20:14

Najviac ma ten Tetanus Merieux 1,25 mg. Tetanol od Novartisu 0,5 mg, rovnako i viacere kombinovane preparaty. Menej maju niektote 4 a 5 vakciny aj dvojkombivakcina T + difteria. A pri tej poslednej pisu, ze nie je urcena pre deti do 5 rokov. Mozno ze odtial bola ta informacia.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Júl 2014, 12:30

vejula píše:ahojte.... Prosím vas je tu niekto z vas taký, kto očkoval len monovakcinou proti tetanu? JA stále uvažujem, že dcerku dam očkovať ked bude mať cca 3 roky. Čo sa týka tetavaxu v pribalovom letaku sa piše, že ju môžu i male deti, ale na koni som čitala, vraj vo francuzkom pribalovom letaku sa piše, že nieje vhodny pre deti. Tak si to chcem naisto overiť ako to je. Tiež by som rada VEDELA ako by som mala postupovať ak syna, ktorý je zaočkovaný hexavakcinou nechcem pokračovať v klasickom očkovacom kalendári (teda nechcem mu dať pichať tu trojvackinu) ale rada by som ho dala preočkovať už len na tetanus. Neviete poradiť ako na to?


Ano ja som sa dala zaockovat monovakcinou proti tetanu minuly rok TETANOL PUR 0,5 ml. Mala som totiz podozrivy uraz v zahrade pri rypani sa v zemi a neznamy ockovaci status (niekedy pred 25 rokmi naposledy), tak som sa dala nahovorit.

Hned po zaockovani sa dostavila reakcia. Niekolko mesiacov som mala bolestivu ruku v mieste vpichu a pod kozou stvrdnutu hrcu vo velkosti orecha. Niekedy na Vianoce to akoby pomizlo a mala som pocit ze to bude ok, ale uz vo februari ak sa dobre pamatam zacala som pocitovat take bolesti ako ked je ruka pretazena, s miernym takym elektrizovanim, a to od ramena az ku prstom na ruke (ukazovak). Pred mesiacom som si tam nahmatala predsa taku strvdnutu rezistenciu asi o velkosti mensej fazulky ale dost hlboko nie pod kozou, ale ubolene je zase stale cele rameno, dokonca na dotyk strasne boli koza kde bolo miesto vpichu pred 13 mesiacmi. No a tie bolesti tazive po celej dlzke ruky su tiez otravne kazdu chvilu ma to boli.

Uz som rozmyslala ci neist lekarovi ze co s tym...je to uz fakt obtazujuce.

Ale mozno Tvoje dieta ma silnejsi organizmus jak ja stara krava, a neuskodi mu to, tak jak mne.... ;)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 14 Júl 2014, 09:39

vejula píše:ahojte.... Prosím vas je tu niekto z vas taký, kto očkoval len monovakcinou proti tetanu? JA stále uvažujem, že dcerku dam očkovať ked bude mať cca 3 roky. Čo sa týka tetavaxu v pribalovom letaku sa piše, že ju môžu i male deti, ale na koni som čitala, vraj vo francuzkom pribalovom letaku sa piše, že nieje vhodny pre deti. Tak si to chcem naisto overiť ako to je. Tiež by som rada VEDELA ako by som mala postupovať ak syna, ktorý je zaočkovaný hexavakcinou nechcem pokračovať v klasickom očkovacom kalendári (teda nechcem mu dať pichať tu trojvackinu) ale rada by som ho dala preočkovať už len na tetanus. Neviete poradiť ako na to?


Veronika, máš pocit, že Tvoja dcérka patrí do rizikovej skupiny detí mimoriadne ohrozených tetanom?

Ja len že pri bežnom mestskom živote je autonehoda oveľa oveľa pravdepodobnejšie nešťastie než nákaza tetanom.

Tetavax by sa teoreticky mal dať zohnať v každej lekárni na objednávku (len-tak to na sklade asi nedržia), ale závisí to od ochoty lekárnika/lekárničky, pretože marža na tej vakcíne je smiešne nízka na to, aby vôbec dvihli telefón.

A samozrejme, Tetavax má tiež nežiaduce účinky. Tetanové vakcíny vo všeobecnosti (samostatné i kombinované) majú najviac hliníka zo všetkých vakcín na trhu, viď rebríček tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/hli ... slovensku/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 21 Júl 2014, 23:07

ahoj. malý 4-mes. syn neočkovaný sa nakazil pravdepodobne od 4-ročnej dcéry čiernym kašľom . boli sme 10 dní v nemocnici, nevládal dýchať, volala som záchranku. 2 dni na kyslíku, neskutočné záchvaty kašla, vysoké teploty, slaby, nevládal ani sať, spavý. u dcéry ochorenie prebiehalo len kašeľ, sople, preliečila sa sirupmi na kašel. dcéra bola klasicky očkovaná. mohla preniesť na neho tento vírus? syna som nechcela očkovať, ale momentálne ma všetci presviedčajú, že mam dať zaočkovať, že sme zažili ochorenie, skončilo to dobre, ale bolo to vážne a dalo sa mu predísť očkovanim. neviem , ako sa mám k tomu postaviť...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 22 Júl 2014, 18:18

Mirkaska píše:ahoj. malý 4-mes. syn neočkovaný sa nakazil pravdepodobne od 4-ročnej dcéry čiernym kašľom . boli sme 10 dní v nemocnici, nevládal dýchať, volala som záchranku. 2 dni na kyslíku, neskutočné záchvaty kašla, vysoké teploty, slaby, nevládal ani sať, spavý. u dcéry ochorenie prebiehalo len kašeľ, sople, preliečila sa sirupmi na kašel. dcéra bola klasicky očkovaná. mohla preniesť na neho tento vírus? syna som nechcela očkovať, ale momentálne ma všetci presviedčajú, že mam dať zaočkovať, že sme zažili ochorenie, skončilo to dobre, ale bolo to vážne a dalo sa mu predísť očkovanim. neviem , ako sa mám k tomu postaviť...


Samozrejme, mohla. Až cca 20% očkovaných detí nemá ani mesiac po očkovaní dostatočnú hladinu protilátok, nehovoriac o pár rokoch po očkovaní.

Ak už dieťa čierny kašeľ prekonalo, darmo budeš teraz očkovať, lebo už predsa protilátok má viac než dosť.

Tu inak krásne vidno, ako nám plošné očkovanie imunitu úplne sprznilo, pretože keby si očkovaná nebola a čierny kašeľ prekonala, tak protilátky prenesieš na bábo najprv cez placentu a potom materským mliekom, ale keďže si očkovaná bola a vďaka tomu čierny kašeľ neprekonala, nič také sa nestalo a tá najohrozenejšia skupina (do 1. narodenín) sa vďaka očkovaniu stala ešte oveľa ohrozenejšou než bola pred plošným očkovaním.

To sme to teda dobačovali...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 22 Júl 2014, 22:26

ale sučasťou vakciny su aj ine, nie len proti čiernemu kašlu... preto ma presviedčajú, že môžeme dostať aj iné choroby, proti ktorým sa očkuje a toto ma malo presvedčiť o správnosti očkovania.

ak som správne pochopila, dcera teda mala tiež čierny kašel ale v miernej forme, resp. iba kašel, sople?
naozaj je to s prenesením imunity isté? lebo aj pri kiahniach sa hovorí, že sa prenesie imunita z matky na dieťa, ale nie je to vždy na 100%. mam kamošku, čo jej 4-mes. syn dostal kiahne.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Júl 2014, 23:51

Ak to pri dojceni spravne chapem, MM obsahuje protilatky proti urcitym chorobam. Dieta urcitu chorobu dostat moze, zaroven s matkou. U nej sa dana choroba ani nemusi prejavit, ale protilatky proti nej zacne tvorit a tie potom idu cez MM a aktivne s chorobou bojuju.Preto je tiez tak velmi dolezite dojcit, aj ked je matka chora. Moze sa tiez stat, ze matka ochorie ako prva a kym sa dieta nakazi,uz tvori dostatok protilatok a u dietata choroba ani neprepukne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 25 Júl 2014, 11:00

RUVZ Poprad
ahojte. Nedala som 10ročnú dcéru preočkovať mmr-kou. Doteraz bola očkovaná na všetko. Prišla mi z PP pokuta 50€. 11 rokov bude mať až v decembri. Neočkovanie som u našej mudr podpísala. Nemá niekto skúsenosti s ruvz pp? Ja som najmladšiu neočkovala vobec, zaplatila som pokutu. Ak by som teraz nezaplatila, čo mi všetko možu urobiť? Vďaka.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 01 Aug 2014, 14:58

Marika píše:RUVZ Poprad
ahojte. Nedala som 10ročnú dcéru preočkovať mmr-kou. Doteraz bola očkovaná na všetko. Prišla mi z PP pokuta 50€. 11 rokov bude mať až v decembri. Neočkovanie som u našej mudr podpísala. Nemá niekto skúsenosti s ruvz pp? Ja som najmladšiu neočkovala vobec, zaplatila som pokutu. Ak by som teraz nezaplatila, čo mi všetko možu urobiť? Vďaka.

Tak sa odvolaj, že Ti dali pokutu príliš skoro, pretože ešte môžeš dať dcérku očkovať v rámci vyhláškou stanovenej lehoty. Teda nie že by si chcela, ale teoreticky by si mohla. :-)

Ak nezaplatíš, nedá sa vylúčiť, že to dajú na vymáhanie exekútorovi, čo by Ťa vyšlo podstatne drahšie. Ale odvolanie má odkladný účinok (kým nedostaneš rozhodnutie z odvolacieho konania).
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 22 Aug 2014, 10:04

ahojte. Tak som sa odvolala. Prišlo mi zas predvolanie na pohovor. Ak nedodržím poriadok, nedostavím sa bezdovodne atd atd 165€ pokuta a može byť aj opakovane. Oni sa vedia len pokutami oháňať či čo? Neviem, staršiu dcéru asi dám doočkovať. Nemám vobec čas na tých diktátorov a ani peniaze. Malú neočkujem. Tá, chvála Bohu, okrem kiahní sme u doktora neboli.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 27 Aug 2014, 22:38

Marika píše:ahojte. Tak som sa odvolala. Prišlo mi zas predvolanie na pohovor. Ak nedodržím poriadok, nedostavím sa bezdovodne atd atd 165€ pokuta a može byť aj opakovane. Oni sa vedia len pokutami oháňať či čo? Neviem, staršiu dcéru asi dám doočkovať. Nemám vobec čas na tých diktátorov a ani peniaze. Malú neočkujem. Tá, chvála Bohu, okrem kiahní sme u doktora neboli.

Chuderka staršia...
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Aug 2014, 23:43

Moze mat toto suvis s ockovanim? Ak ano, aky je mechanizmus? Otazka z poradne:
Dcérka je plne dojčená a od cca troch mesiacov sa jej objavuje s prestávkami krv v stolici. Posledné štyri týždne je dokonca dosť hlienovitá a chýba jej typický praženicový vzhľad. Inak prospieva dobre- váži už asi 8,7 kg, býva vysmiata, nezbadala som žiadne ťažkosti pri trávení, okrem uvedeného problému. Boli sme už na rôznych vyšetreniach, v rôznych
ambulanciách, ale s problémom si nevieme poradiť. Po prvom týždni, kedy sa krv objavila, nás hospitalizovali v nemocnici a po troch dňoch nás prepustili s tým, že krv v stolici ani nepotvrdili, lebo problém akurát v tých dňoch odoznel a vyšetrenia- sono, výter, krv, vyšetrenie na okultné krvácanie boli negatívne. Ja som v podstate od prvého objavenia sa
krvi vysadila kravské mlieko z jedálnička, naďalej som však jedla mliečne výrobky. Dcérke sme od začiatku objavenia sa krvi v stolici po porade s lekárkou vysadili maltofer - lebo krv sa zo začiatku objavovala práve v stolici, ktorá bola od neho zafarbená. Krv sa následne neobjavila tri týždne, ale po následnom "vyskúšaní" mlieka (doporučenie bolo
vysadiť ho na dva týždne a tiež som sa radila znova s pediatričkou) sa krv objavila znova. Znovu som si nasadila diétu - tentoraz už aj bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov - po týždni krv v stolici vymizla, ale znovu sa objavovala - ak bola vyšetrovaná cez konečník (výter, vyšetrenie u gastroenterologičky a pod.), prípadne keď sa nedopatrením alebo z
nevedomosti dostalo niečo mliečne alebo sójové do mojej stravy. Zhruba pred mesiacom sme s dcérkou boli na pohotovosti na Kramároch - keďže mala masívnejšie zafarbenú stolicu od krvi. Chirurg jej vyšetril konečník a zistil ragádu. Po rozhovore s pediatričkou sme sa dohodli na prísnej diéte, ktorú momentálne rozširujem o ďalšie neutrálne potraviny. Zatiaľ však nebadám zlepšenie - teda tentoraz som už bezradná. Gastroenterologička
okrem toho že zobrala dcérke krv na potravinové testy, predpísala mlieko pre alergikov a kašu s doporučením začať dokrmovať aj zeleninou. Najprv nám večer nám kázala vynechať dojčenie a nahradiť umelým mliekom, avšak do toho sa mi moc nechce. Minulý týždeň už nahradiť dojčenie úplne. Doporučila aj hospitalizáciu - vraj za účelom eliminačnej diéty - čo by znamenalo, že by dcérku začali kŕmiť uvedeným mliekom v nemocnici. Dcérka pekne pije materské mlieko, odmieta aj dudel, ja mám vlastného
mlieka dosť a dodržujem uvedenú prísnu diétu. UM sa mi nechce do stravy dcérky zavádzať. Príde mi to škoda, keď mám vlastné mlieko a držím prísnu diétu - jem prevažne mrkvu, petržlen, cuketu, tekvicu, kaleráb, chlieb pečieme vlastný bez mlieka, bezvaječné cestoviny, maso, ryžu, zemiaky, olej slnečnicový panenský, jablká, slivky, domáci jam zo
sliviek, hrušky, banán v malom množstve, droždie, ryžové a špaldové nápoje, šalát, zelenú uhorku, melón. Snažím sa vylúčiť hotové výrobky a jem prevažne zeleninu z vlastnej záhrady a trhu. Výsledky z potravinových testov boli negatívne. Napriek tomu gastroenterologička na mňa nalieha s UM. Okrem toho sme obaja s manželom alergici a myslím si, že pre dcérku je moje mliečko to najlepšie, ochotná som svoju stravu akokoľvek kvôli tomu upraviť."
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Aug 2014, 11:13

V Anglicku by social service uz nasiel inu pricinu z ktorej je ta ragada. Uz by mali dieta v momente odobrate. Teoreticky je naozaj moznost ze je dieta nejakym muzskym clenom rodiny analne zneuzivane.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 28 Aug 2014, 12:04

JankaMich píše:Moze mat toto suvis s ockovanim? Ak ano, aky je mechanizmus?


S očkovaním by to mohlo súvisieť priamo skrz MMR vakcínu (o tú však zjavne nejde, keďže ju vzhľadom k veku dieťa ešte nemohlo dostať) tým, že vakcinačné vírusy napadnú bunky na črevných stenách, čím tieto buď zomrú alebo zdegenerujú, čo môže spôsobiť krvácanie v črevách.
Nepriamo by mohlo očkovanie oslabiť imunitu a prepólovať ju k tvorbe protilátok, čím sa oslabí reakcie schopnosť bunkovej imunity všade (aj v črevách), takže nejaké baktérie, ale aj neživé látky, potom môžu ľahšie spôsobiť rôzne škody.

V tom i onom prípade je vhodné v prvom rade vysadiť ani nie tak mliečne výrobky (ale teoreticky aj to by mohlo zabrať), v prvom rade však všetko s lepkom a ideálne aj všetky cukry, či už jednoduché (med, ovocie, všetko sladené glukózou a fruktózou), dvojité (repný a trstinový cukor, ako aj laktóza) i zložené (všetky škroby: zemiaky, všetko obilie, pohanka, amarant atď.). To je ale takmer nemožné, takže aspoň to zredukovať tak veľmi, ako je to len možné. Cukrami totiž kŕmime ako parazitov, tak aj kvasinky a negatívne baktérie.

No a krok č. 2 je nasadenie nejakých kvalitných probiotík (u tak malého dieťaťa zrejme treba niečo v tekutej forme).

Každopádne, ak to nechcú ešte viac dobabrať, tak rozhodne to dieťa nesmie byť ďalej očkované skôr, než sa tento problém definitívne vyrieši (rozumej: aspoň 2 mesiace nepretržite bez krvi v stolici), a keby sa po ďalšom očkovaní objavil znovu, tak už vôbec nikdy žiadne očkovanie.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 28 Aug 2014, 14:37

Dobre ale sak popisane je tam plno nepodstatneho balastu co ta pani konzumuje a podobne hluposti a pritom vobec neni blizsie popisane ako ta "krv v stolici" vyzera real. To jest - ide o cerstvu, svetlu krv? Alebo je tmava? Je na povrchu stolice, alebo celkovo zmiesana so stolicou? Je to rovnomerne rozlozene ta krv alebo len na niektorych miestach. Odpozorovali dotycni ci ta krv ide na zaciatku ci na konci stolice alebo kontinualne? Ake je aspon odhadom mnozstvo tej krvi? Ked ma dieta natrhnuty zadok samozrejme ze krvaca a to pri stolici ked sa nehojaca rana vzdy otvara.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Aug 2014, 16:58

Vdaka za odpoved. Viem len tolko, co je v otazke. Co sa tyka kvalitnych probiotik, tak tie su samozrejme v MM. Doporucenie na UM je totalny nezmysel.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 28 Aug 2014, 19:10

JankaMich píše:Vdaka za odpoved. Viem len tolko, co je v otazke. Co sa tyka kvalitnych probiotik, tak tie su samozrejme v MM. Doporucenie na UM je totalny nezmysel.

No... v MM sú kvalitné probiotiká, ak má mamička v poriadku svoju vlastnú črevnú mikroflóru, čo je ale v tomto prípade viac než otázne.
Skôr by som povedal, že asi nemá.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Aug 2014, 12:47

Moje doporucenie by bolo zabezpecit malu kamerku, monitoring do bytu bez vedomia celej rodiny. A preverit si sice malo pravdepodobnu, nechutnu, ale predsa moznu pricinu problemov.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Aug 2014, 18:25

Snad najprvzistit, ako si pisala najprv, co je to za krv.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 02 Sep 2014, 16:31

JankaMich píše:Snad najprvzistit, ako si pisala najprv, co je to za krv.


Ano. Ale z toho mala co tu bolo napisane o pripade, mozem povedat iba to, ze z lekarov byvaju najsikovnejsi, resp. mavaju najviac rozumu felciari, t.j. zubari, chirurgovia a pod. Takze ked chirurg zistil ragadu ako pricinu krvacania, nechapem preco sa toho nedrzia a neriesia to, ale hladaju priciny problemov v strave, ockovani a pod.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Okt 2014, 00:06

JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron