Prirodzeny porod dvojiciek

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod katkagzd » 16 Jún 2014, 21:30

Mate skusenosti? Referencie? Su vobec niekde este lekari ochotni to robit? Vopred dakujem
katkagzd
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 08 Máj 2014, 13:56

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Jún 2014, 21:48

Skus sa obratit na OZ zenske kruhy http://www.zenskekruhy.sk/o-nas/kontakty Oni ti budu vediet poradit vhodnu porodnicu.
Ak su obe dvojcata spravne natocene, tak mas celkom sancu :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod reanda » 16 Jún 2014, 22:34

jo, samotna zakladatelka zenskych kruhov porodila prirodzene dvojicky v BA porodnici :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Jún 2014, 06:57

ano aj v trenčíne sa rodia dvojčatá vaginálne, hlavičkou alebo panvovým koncom je ok, priečna poloha samozrejme nie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod katkagzd » 17 Jún 2014, 09:02

Dakujem moc, skusim sa na nich obratit....a dakujem aj za povzbudivu referenciu na Trencin...Este sme len na zaciatku...vsetko to ma cas...ale ja uz dlho studujem temu prirodzeny porod, dokonca porod doma, tak ma dvojicky trochu vyhodili z rovnovahy a zmarili moje plany :D jak sa hovori "ked chces boha rozosmiat, povedz mu svoje plany"
som prvorodicka a po IVF...ale nebojim sa....a tym, ze aj na termin donosene dvojicky su mensie ako ked je len jedno babo, asi by som sla aj do porodu koncom panvovym, aj ked si uvedomujem, ze je to riziko z vela dovodov....naozaj som o tom vela vela studovala...nerobim si blahove naivne predstavy...
hlavny zadrhel ale niesom ja, ale nemocnica/porodnik....dufam, ze sa mi podari najst porodnika, co ma skusenosti a je schopny/ochotny viest prirodzeny porod dvojciat....
cisarsky rez povazujem za krajnu moznost ked to naozaj nejde inak a za velku brusnu operaciu, ktora stazuje starostlivost o novorodencov po porode, samozrejme aj uspesne rozbehnutie dojcenia.....verim, ze je pre vsetkych zucastnenych = mamu aj deti lepsie, ked prebehne porod prirodzene...
Ale samozrejme do velkeho rizika by som nesla a ked to proste inak nepojde, budem sa s tym musiet zmierit...hlavne ked pridu na svet zdrave...
Skoda, ze na tomto fore asi nieje ziadna, co si tym sama uspesne presla...
este raz vdaka za odpovede
katkagzd
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 08 Máj 2014, 13:56

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Jún 2014, 10:38

Napis tej Zuzke zo zenskych kruhov, ona tym vsetkym presla. Tiez velmi chcela rodit doma, alebo aspon prirodzene, ale cakala dvojicky... Urcite u nej najdes spriaznenu dusu :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 17 Jún 2014, 19:57

Nasi mali tiez prisli na svet prirodzne. Velmi mi na tom zalezalo starsia dcerka prisla na sver cisarskym a mali vsetky typicke problemy s tym spojene.
Lejari boli ochotni spolupracovat na vaginalnom porode dvojiciek, lebo dvojca A (prve, co ide von) bolo hlavickou nadol, uz hlboko v panve dlhu dobu. Dvojca B bolo natocene ritkou. Ale aj to je este priazdnivy stav, hlavne je, ze prve ide hlavou a ze ziadne nie je priecne.
Mala som dohodnutu taku pani lekarku tesne pred dochodkom, ktora odrodila mnoho babatiek koncom panvovym. Lebo v sucasnosti je uz casto i samotny fakt, ze dietatko je koncom panvovym indikacia na cisarsky porod. Preto ma mnoho mladsich lekarov i porodnych asistentiek s tym menej skusenosti. Ale davnejsie sa to bezne rodilo vaginalne. Preto som oslovila tu starsiu skusenu porodnicku a bola ochotna prist na odrodit kedykolvek, okrem jednej soboty, kedy mala byt odcestovana. Nebola som pevne rozhodnuta, ci som schopna ist do toho s nejakym inym, mladsim porodnikom. Babice na tej klinike boli vsetky mladucke. No ale nastastie sa nase dvojca B na poslednej kontrole zvrtlo hlavou nadol a do tyzdna zacal porod, prave v tu sobotu, ked moja porodnicka nemohla prist, ale ked boli obe dole hlavou, uz som sa nebala spolupracovat i s inymi lekarmi a babicami.
Hlavne babica bola vyborna, ale aj porodnicke budem navzdy vdacna.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Jún 2014, 13:03

Katkagzd aj v MT nechaju ženu s dvojičkami rodiť vaginalne. Kým som tam bola tak dvojo dvojičiek sa narodilo vaginalne :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod katkagzd » 21 Jún 2014, 15:28

Mamamima dakujem krasne za mail, aj som ti nan odpisala, neviem ci si ho videla... Este raz dakujem
Vejula super, to su velmi velmi povzbudive spravy :)
katkagzd
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 08 Máj 2014, 13:56

Re: Prirodzeny porod dvojiciek

Neprečítaný príspevokod janka » 21 Jún 2014, 21:25

Katkagzd, ked som na Kramaroch rodila prostrednu, pred cosi vyse dvoma rokmi, tak v ten den tam jedna baba rodila tiez dvojicky prirodzene, obe vraj boli dole hlavickou otocene. A to na Kramaroch sa dost robi cisarsky. Tak podla mna to nebude az taky problem najst miesto, kde Ti to umoznia. Drzim palce.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron