nasledujúce tehotenstvo po sekcii

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod petronelka » 09 Feb 2014, 14:47

Ahojte,

Pred rokom a pol som rodila akútnou sekciou, po nej som nemala žiadne problémy a rýchlo som sa zotavila.
Teraz som ešte len v 13tt a začínam mať časté bolesti okolo jazvy (nemyslím bolesti v podbrušku, ale doslova ma bolí jazva).
Máte s tým niektorá skúsenosti? Odznie to, čo sa to bude len stupňovať? Už teraz je to dosť....
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 10 Feb 2014, 00:06

Petronelka, ja som po sekcii pocas 2. tehu tieto pocity nemala, ale presne si spominam, ze mi to opisovala kamaratka. Zavolam jej, napisem Ti.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod petronelka » 10 Feb 2014, 08:27

Ďakujem
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod artemis » 10 Feb 2014, 11:24

petronelka píše:Ahojte,

Pred rokom a pol som rodila akútnou sekciou, po nej som nemala žiadne problémy a rýchlo som sa zotavila.
Teraz som ešte len v 13tt a začínam mať časté bolesti okolo jazvy (nemyslím bolesti v podbrušku, ale doslova ma bolí jazva).
Máte s tým niektorá skúsenosti? Odznie to, čo sa to bude len stupňovať? Už teraz je to dosť....


Ono to je zvláštne ale je to tak, ako píšeš. Prvý rok a čosi po pôrode, ma jazva nebolela, nevenovala som ani tomu pozornosť, a potom neskôr až doteraz, čo je už viac ako 8 rokov, jazvu cítim, nie po celej dĺžke nejakých viditeľných 17 cm, ale len v niektorých miestach bolí, niekedy viac, niekedy menej, niekedy vôbec. Myslím si, že je to počasím, lebo rovnako sa ozýva bolesť pravého ukazováka, kde mám tiež jazvu po zranení pred 16 rokmi. Tá dokonca vie niekedy zabolieť tak intenzívne až to neznesiteľne pichne. Aj dnes od rána jazvu na ukazováku cítim. A to bolo vtedy len 5 štichov a jazva má na brušku ukazováka dlžku cca 1,5 cm. Ak Ťa to bolí naozaj len jazva, ja by som tomu nevenovala pozornosť, keď to zabolí, zanadávam si na zhumpľované telo a ide sa ďalej.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod reanda » 10 Feb 2014, 11:41

gratulujem k tehu! idem nachystat satky :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod petronelka » 10 Feb 2014, 12:26

jej, ďakujem, konečne sa "podarilo":)
šatky majú ešte čas:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Feb 2014, 01:38

mam tu odpoved od skusenej kamaratky:
"Caf , mozes jej odpisat za teba, ze tiez mas kamosku, co ti opisovala podobne problemy, ale az po druhej sekcii cize tretie tehotenstvo. Odoznelo to az v piatom mesiaci, ked sa uz brusko zacalo posuvat smerom hore. A bolo to zle, niekedy az na zufanie. Dnes to pripisujem tomu, ze pri tom tehotenstve som cele dni presedela v praci pri pocitaci alebo za volantom. Niekedy som mala pocit, ze sa kazdu chvilku rozparam, hlavne ked som kychla, alebo som sa chcela postavit. Petronelka ma tu jazvu dost cerstvu, 18 mesiacov. Tkanivo v oblasti jazvy je ochabnute, nervy rozrusene, otazne je nakolko to spodne brusne svalstvo po dcerke stihla spevnit...Inak mi pomahalo, ked som mala cez jazvu teplaky s takym plochym hrubsim pasom, mierne stahujucim, myslim ze aj tehotenske pasy by mohli pomoct. Cakumprask jej odporucam svizne prechadzky, ak by sa jej dalo chodit plavat, bolo by super, ze jej drzim palce, aby to vydrzala :))"
Petronelka, ak by si potrebovala, mozem ti dat kontakt na tu kamosku, mozte si podebatit. Inak druhy porod by si rada uz mala normalne?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod petronelka » 11 Feb 2014, 08:19

Janka ďakujem,
Podobné skúsenosti od žien som práve našla aj na modrom koníku, vraj to postupne všetkým odznelo. Tak mi nič iné nezostáva len čakať...
Ja som si práve myslela, že kondička u mňa dobrá, chodíme aj na túry, denne na prechádzky, často z toho mam malú na chrbáte alebo boku, plus denne cvičím zostavu piatich tibeťanov a min. 5 krát do týždňa sa snažim o jogu:)
Veľmi veľmi by som chcela druhý pôrod normálny, vlastne by som chcela rodiť doma:), teda ak nebudú žiadne problémiky v tehotenstve a hlavička dolu:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod artemis » 11 Feb 2014, 17:07

JankaMich píše:
Tkanivo v oblasti jazvy je ochabnute, nervy rozrusene, otazne je nakolko to spodne brusne svalstvo po dcerke stihla spevnit...


"Ochabnuté tkanivo" pokiaľ viem nespôsobuje v tele bolesť, ale práve nervy a nezáleží či tie rozrušené nervy spôsobené rezom - jazva - sa nachádzujú v ochabnutom alebo pevnom tkanive (alebo svalstve). Preto si myslím, že nejaké spevňovanie svalstva nemá na odstránenie bolesti žiaden vplyv...ale možno sa mýlim...hoci si to nemyslím :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: nasledujúce tehotenstvo po sekcii

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 11 Feb 2014, 20:41

Petronelka, tak moj zdroj je prekvapivo identicky s Jankinym, tak uz mas odpoved. Svet je maly, PN este mensie. :D
Inak Ti drzim palce na 2. porod. Aj ja by som si to presne tak predstavovala.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron