ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Máj 2011, 10:38

preto som pisala,ked sa do toho studovania pustite,je super si pozriet studie,napr. u nas ake ochorenie kolko ludi ktory rok chytilo a taktiez o ochoreniach a zistit si,ako su liecitelne. ochorenia z MMRky,po prenikonani ochorenia,zvysuju imunitu. a skuste si najst historiu ockovania,to mna tiez presvedcilo.
ono je to na kazdom,ku ktorym informaciam sa prikloni,mne ani intuicia a taky vnutorny pocit nedovoli ockovat. a teda viem urcite,ze Marian Fillo,zo stranky sloboda v ockovani,to robi nezistne,ma tematiku naozaj do hlbky nastudovanu a chodi po slovensku na besedy,pretoze je presvedceny,ze by ludia mali byt informovany a nerobi to pre peniaze.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 12:55

esterka, najzaujimavejsie na tych studiach je to, ze ziadne nenajdes objektivne. Teraz sa robi jedna velka studia v Nemecku taka aka ma byt. Velke koorporacie robia studie asi takto...robime studiu o ockovani proti hepatitide typu B. co urobime, zaockujeme jednu skupinu proti zltacke typu B a druhu skupinu proti osypkam a porovnavame....nezartujem....ziadne placebo....tak to proste je, potvrdili mi to aj moji znami lekari, ked sme sa o tom rozpravali a dali si zalezat na tom, aby mi nasli take studie, povedali ze nie su take kde je skupina ockovana danou vakcinou a placebo skupina.

posielam grafy prenosnych ochoreni z epidemiologickeho ustavu
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/Preno ... den52.aspx
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 13:28

leelo, ale aspon ťa to donuti nad tym premyšlať kdežto tu som nemala ani len potuchy že by to mohlo byť nebezpečne, proste všetky deti su zaočkovane, ani by ma nenapadlo neočkovať. PREčo???? prečo ked sme boli očkovaní aj my všetci a sme ok. proste som sa nad tou možnosťou ani len nezamyšlala. U vas vas prinutia sa zamyšlať kedže mate na vyber. ja ani neviem kedy mi maleho pichli proti TBC nikto mi nič nepovedal, teda aspon som to v tom navale emocii v nemocnici nepostrehla. A čo sa tyka tej zvratnosti čisto teoreticky keby mali všetci tí lekari pravdu a dieťa by sa mi nakazilo dajme tomu tetanom tiež by to už bolo nezvratne. Ale teda priklanam sa teda skor k nazoru že to očkovanie je viac škodlive ako prospešne, ak vôbec v ničom prospešne je
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Máj 2011, 15:14

Ludka, nemozem najst presne tie clanky, ktore som citala, ked som sa o MMR-ke rozhodovala, ale vygooglila som teraz toto:
http://briandeer.com/mmr/lancet-summary.htm
Islo o tak krasny ucebnicovy priklad pseudovedeckeho pseudovyskumu, ze to bolo uz x-krat spracovane do vselijakych zhrnuti. Kopirujem sem relevantny odstavec, lebo je to dost dlhy clanok:

"And, if this was not enough to cast doubt on the research's objectivity, The Sunday Times investigation unearthed another shocking conflict of interest. In June 1997 - nearly nine months before the press conference at which Wakefield called for single vaccines - he had filed a patent on products, including his own supposedly "safer" single measles vaccine, which only stood any prospect of success if confidence in MMR was damaged. Although Wakefield denied any such plans, his proposed shot, and a network of companies intended to raise venture capital for purported inventions - including a vaccine, testing methods, and strange potential miracle cures for autism - were set out in confidential documents."

Urcite cely clanok stoji za precitanie, su tam aj odhady, kolko Wakefield na svojom "vyskume" zarobil. Iny prehlad studii, ktore sa snazili potvrdit suvis medzi MMR a autizmom, a vlastne chronologicky prehlad celeho pripadu je napriklad aj tu:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/1808956.stm

Esterka, ja verim, ze pan Fillo na svojej praci nezaraba, ze to robi naozaj z dobrej vole a presvedcenia, ale robi uzasnu reklamu napriklad spominanemu Wakefieldovi, ktoreho ma stale za hrdinu a dokona martyra:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nov ... efieldovi/
Jeho clanky sa mi zdaju byt nabite viac emociami nez serioznymi faktami, nemam dojem, ze by usilovne patral po objektivnych faktoch, ale skor ze usilovne patra po faktoch podporujucich jeho presvedcenie, a zosilnuje ich tym emocianlym nabojom. Podobne na mna posobila slavna prednaska slavnej Anity Petek, uviedla zopar ucrite povsimnutiahodnych faktov, no cele to obalila do tak hrubej vrstvy emocii, este to aj cele znemoznila vlastnymi zufalymi teoriami o chorobach, ze... tazko sa mi to pise, ale je to tak... mi to silne pripomina nabozensky fanatizmus.

Aby bolo jasne, neobhajujem ockovanie, sama som u Misky niektore povinne ockovania odmietla, akurat sa snazim vysvetlit, preco mi je tak tazke hltat vsetky tie "info" od antivakcinacnej kampane.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 16:21

Janka, no ja som taka ze to tam zavesim pod Wakefielda :) som zvedava co odpise.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 16:24

este som chcela, ze studie v casopisoch Lancet a British Medical Journal, pre mna osobne nemaju ziadnu cenu, kedze ich najvacsim vlastnikom a podporovatelom je MERCK...vyrobca vakcin. Toto tak zavana neojektivnostou, ze az.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Máj 2011, 16:30

Partnerstvo medzi BMJ a Lancet s Merck
juj nemozem upravovat clanky, ale tu to je v anglictine
http://www.ahrp.org/cms/content/view/766/9/

a v slovencine
http://www.slobodavockovani.sk/news/cas ... ohme-msd-/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Maximma » 30 Máj 2011, 21:11

Ahojte zienky, ja som svoje dieta nedala ockovat proti nicomu. Uz v nemocke sme odmietli BCG a potom neskor sme len oznámili dr., ze odmietame ockovanie. Mame prestudovane nehorazne mnozstvo materialu pre aj proti. Manzelov strýko je zviera v oblasti farma priemyslu, takze mame dlhodobo peklo, no napriek tomu nas nik nepresvedčí, aby sme nase dieta vystavili riziku.
Maximma
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 30 Máj 2011, 17:31
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Máj 2011, 01:10

Ludka, kam to davas? Pod akeho Wakefielda?
Ten clanok o partnerstve casopisu s vyrobcom vakcin pochadza z februara tohto roku. Podla nich sa partnerstvo zacalo v r.2008. Ale Wakefield tam svoju studiu publikoval tusim v r.1998. Desat rokov je strasne dlhy cas v zivote casopisu, takze ja by som na zaklade toho, co sa dialo v r.2008, nesudila, aka bola kvalita casopisu desat rokov predtym, ci mi nieco uslo?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 31 Máj 2011, 10:34

A este mam otazku, neviete ci v slovenskych skolkach potom nerobia problem, ak dieta nie je zaockovane???
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2011, 10:35

nie, nerobia problem, zakon nehovori nic o neprijati dietata ak nie je ockovane. Len ci je zdrave.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod leelo » 31 Máj 2011, 10:44

vejula, mna neprinutilo o ockovani premyslat to, ze je nepovinne. dokonca som bola skor presvedcena, ze istotne nedam MMR, ako som vobec vedela, ze situacia v de je taka aka je. napriek chybajucej povinnosti je tu zaockovanost velmi vysoka - myslim okolo 98%. ale zaroven existuje aj fond na odskodnenie "obeti" ockovania (co je zaujimave, kedze je nepovinne) a ten aj vyplaca. takze nieco na tom bude. a institut, co prijima hlasenia o vedlasich ucinkoch ma myslim okolo 1000 hlaseni rocne.
odkedy som otehotnela, tak som nic o ockovani nestudovala, lebo na to treba silny zaludok, takze moje informacie nie su prave cerstve a asi som aj pozabudala... co vsak mozem zodpovedne tvrdit - ja by som BCG vakcinu nedala.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 12:00

leelo ta BCG vakcina je čo vlastne? neviem tu na slovensku zatial mal maly tu hexavakcinu. to je ono???? či je to niečo ine
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2011, 14:45

BCG vakcina je ziva vakcina proti tuberkuloze
hexavakcina-infanrix je proti siestim chorobam záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia

Povinné očkovanie:
4. deň života: tuberkulóza BCG
3.-4. mesiac: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna, žltačka typu B, hemofilová infekcia, (infanrix hexa) pneumokok(prevenar)
5.-6. mesiac: opakuje sa znova
11.-12. mesiac: opakuje sa znova
15. mesiac: osýpky, mums, rubeola(MMR)
6. rok života: záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna(infanrix DTP)
11. rok života: osýpky, mums, rubeola(MMR)
13. rok života: záškrt, tetanus, detská obrna, čierny kašeľ (infanrix)

tu je cela tabulka
http://www.sprievodcaockovanim.sk/povin ... endar.html
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Máj 2011, 17:45

myslite, ze ma zmysel ked sa hexa a prevenar neda spolu. ja ich dam len mi ide o to, ze ci je lepsie zvlast a s akym odstupom. mmr nedam urcite pred 2.rokom ak vobec. ma zmysel cakat po 2.roku?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 31 Máj 2011, 19:06

akdarka,samozrejme,ze je to lepsie. neviem,preco sa to u nas picha spolu,si predstav,kolko toho do toho maleho telicka ide na raz..vsak v prevenare je 13 oslabenych ochoreni,v hexa 6..ale nema to ziadny suvis s ucinnostou. idealne by bolo,ked uz ockovat,co najmenej naraz.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 19:51

ludka a vieš čo to o tych očkovaniach. viem že na TBC je hluposť ale vtedy som sa o to vobec nezujimala takže maly zaočkovany je, ani som nevedela že sa da aj niečo odmietnuť a že prebiehaju take diskusia okolo bezpčenosti očkovania. Tie tri hexavakciny ma, MMR nedavam, ak pre nič ine tak už len preto že su to podla mna bežne detske choroby ktore ludia bene prekonavali. Ale neviem ako s tym preočkovanim. čo to je vlastne za vakcinu v tom 6 a 13 roku? je to z hladiska bezpečnosti niečo ako hexa vakcina? NEvyznam sa v tom moc. Dakujem za odpoved
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2011, 19:54

a to uz nehovorim o tom, ze sa zistilo, ze po ockovani proti pneumokokom, dochadza k neucinnosti antibiotik na choroby dychacieho ustrojenstva.

http://www.naturalnews.com/029824_vacci ... tions.html

v slovencine
http://www.slobodavockovani.sk/news/bab ... tibiotika/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 31 Máj 2011, 20:05

vejana, v 6.roku je preockovanie proti chorobam záškrt, tetanus, čierny kašeľ, detská obrna
v 13.roku to iste, je to vlastne preockovanie. Chcem ti len povedat, ze prave najma po tychto vakcinach deti dostali diabetes. To preockovanie, by som nedavala, ale je to na tebe.
Je to preto, pretoze ockovacia latka v tele je len na par rokov. Nechrani ta cely zivot. Co som citala na zahranicnym pro ockovacich strankach, vymyslaju ockovanie este aj pre starych ludi! Podla nich sme hrozba, pretoze ockovacie latky neucinkuju.

Este ku Prevenaru - pneumokoky
http://www.changenet.sk/?section=spr&x=520318

vyberam
Zavedenie povinného očkovania proti pneumokokom sprevádzali nevýrazné výsledky v oblasti infekčných ochorení, avšak v tejto časovej súvislosti sa takmer zdvojnásobil výskyt tzv. detskej cukrovky - zo 128 prípadov v roku 2008 na 228 v roku 2009. Príčinná súvislosť cukrovky s očkovaním je aj v zahraničí kontroverznou témou, ale slovenskí odborníci v tom majú úplne jasno - kategoricky ju odmietajú, dokonca v roku 2010 Štátny ústav pre kontrolu liečiv odporúčal lekárom, aby diabetes mellitus ani nehlásili ako nežiaduci účinok očkovania. Existuje pritom omnoho viacej chronických zdravotných problémov, ktoré časť lekárskych výskumníkov spája s očkovaním, preto je nutné ku každej vakcíne pristupovať veľmi obozretne.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Máj 2011, 20:39

no fuj. Teraz rozmyslam ci vobec dokoncim hexu a prevenar. Dam iba hexu asi. Keby clovek vedel co je spravne!jedna nasa znama - manazerka farma firmy dala deckam vsetky povinne + meningokoky ak si dobre pamatam. Jaaaj, len ked aj tie choroby vedia mat velmi hnusne priebehy. No uvidim, skusim to poposuvat a mmr asi nedam vobec
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod janka » 31 Máj 2011, 21:31

Ludka, to si trochu nespravne sformulovala obsah toho clanku. V clanku, na ktory odkazujes, sa vobec nepise, ze by po zaockovani prevenarom antibiotika stracali ucinnost. Pise sa, ze existuje bakteria sposobujuca zapal dychacich ciest, ktora je pomerne odolna voci atb, a to bez ohladu na to, ci sa vyskytne u zaockovaneho alebo nezaockovaneho dietata. Clanok tvrdi len to, ze zaockovane deti tuto bakteriu drapnu lahsie. To je dost velky rozdiel vo vyzname. Prave taketo lahkomyselne pozmenovanie faktov vo mne vyvolava nedoveru voci antiockovacej lobby, casto siri viac hysterie a paniky nez doveryhodnych udajov.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 11:05

Janka, mysli sa tym to, ze tie ATB, ktore by inac zabrali, nezaberaju, a su potrebne silnejsie ATB, pre dieta. To som tym myslela, asi som to zle sformulovala.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Ludka » 01 Jún 2011, 11:17

Ked sme tu spominali autizmus, poznam uz dlhsie jedneho uznavaneho neurologa Rusella Blaylocka z USA. Ktory pokial ja viem, robil samostnatny vyskum o vyskyte autizmu. Viem, ze dokonca vymyslel liek, ale nikto mu ho nechce patentovat zrejme preto, pretoze by ludia boli zdravi...Ale o inom. Jediny americky lekar, ktory verejne hovoril o nebezpecenstve ockovania tehotnych zien proti H1N1, vsetci vieme ze v USA sa na to trosku inac pozerali, ze aj zeny treba ockovat.
Ale tu je clanok o vyvoji nervoveho systemu a poruchy autistickeho spektra.
tu je to v anglictine
http://www.whale.to/vaccine/blaylock1.html
v cestine
http://www.slobodavockovani.sk/news/vak ... ra-1-cast/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 12:50

No tak i ja, pre objektivitu, dodám link k tomu autizmu a pánovi Wakefieldovi :
http://www.webmd.com/brain/autism/news/ ... autism-faq
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod luludi » 01 Jún 2011, 13:00

ahoj, dakujem za otvorenie tejto temy, velmi sa tesim vsetkym linkom a dufam, ze coskoro budem mat moznost vsetky prestudovat.
Pridam len moj terajsi postreh, problematiku ockovania som zatial nestudovala, ale uz dlhsie sa na to chystam, lebo maly bol zatial ockovany 2x a este 2 - 3 tyzdne po ockovani bol zatial vzdy velmi uzkostlivy, placlivy, velmi zle spaval a prakticky odmietal jest, nastastie okrem dojcenia. Takze ja celkom neverim tvrdeniam, ze ockovanie na deti nema ziaden vedlajsi vplyv okrem pripadnej zvysenej teploty v prvych 2 dnoch. Zaroven ockovanie nezatracujem, lebo nepoznam pozadie. Prave preto sa velmi tesim vsetkym vasim odkazom a dufam, ze mi pomozu sa lepsie zorientovat. :lol:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron