bolestive bradavky

bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 09 Apr 2011, 21:09

ahojte, potrebujem radu aj pomoc.Bolia ma bradavky nie vela, ale po dojceni.Mala zacala vymyslat, pocas dojcenia sa obzera a natahuje mi bradavku, to vtedy ak reaguje na nejake podnety/na starsieho surodenca napriklad/.Bradavky su cervene a spice akoby fialove, normalne na dotyk to neboli, len ked mala papa tak ma to boli ked sa prisaje a ked vymysla.Mam pocit ze sa nam pokazilo spravne prisatie, cim je vacsia tym je to horsie.Ked pije a ja sa snazim ju napravit,napriklad ze jej zatlacim na bradu aby otvorila vacsie usta tak sa pusti.Vzdy som mala nadproduckiu a vtedy sa nevedela dobre prisat, teraz uz mam hladinu mlieka normalnu podla toho ako potrebuje,ale prisatie je stale zle.Cumlik mame stale,ale cez noc je uplne bez neho a cez den ked s nim zaspi tak jej ho vyberam,ale neviem ako sa ho zbavit uplne uz som zufala, strasne place bez neho, na prsniku mi nechce spat, ked jej ho dam na dudkanie,tak sa prisava -pusta-prisava, az kym nedostane dudlik vtedy je hned tvrda a spi.Snazim sa jej ponukat prsnik o to viac pretoze mame dudlik,ale neviem ako ju naucit opat aby sa dobre prisavala, mykozy som sa vyzera to tak zbavila,ale bradavky bolia z nespravneho prisavania.Bojim sa ze zacnu boliet tak ze nebudem vladat dojcit :cry:
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Apr 2011, 19:41

Elinka, odporúčala by som skontrolovať dojčenie, pravdepodobne zvýšiť tvorbu mliečka a intenzívne liečiť bradavky univerzálnou masťou na bradavky podľa dr. Newmana, ak sa Ti podarí ju zohnať, pod dohľadom poradkyne, aby sa zabezpečilo jej správne používanie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 14 Apr 2011, 19:57

Klemka, univerzalnu mast mam uz druhe balenie, trapim sa aj s mykozou v kombinacii so zlym prisatim sa mi bradavky nechcu zahojit, mykozu mam stale dokola nemozem sa jej zbavit, beriem aj Citrovital,a aj roztok si davam, od zajtra zacinam brat Nizoral,lebo vsetko ostatne bohuzial zlyhalo, prisatie sa snazim napravat,aby bola hlavicka v zaklone ako ma byt a tym ju donutit otvorit velke ustocka,no s 8mesacnym babom si pripadam ako v boxerskom rignu :-)jeduje sa bo je tak zvyknuta, vzdy som mala nadprodukciu, preto po bradavke len klzala a islo to, a este + dudlik hotova pohroma na spravne prisatie.Potrebujem sa zbavit dudla, ale neviem ako, mala chce sat a prsnik sice saje a dokaze pri nom zaspat,ale ako sa ho pusti je hore, a s dudlom spi sice iba v satke ale spi
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Apr 2011, 18:12

Elinka, niekedy je to ťažké, je jasné že robíš, čo sa dá, ale výsledok je neuspokojivý, lebo napr. cumlík môže bradavky spätne infikovať, dieťatko už navyše má svoj spôsob prisávania, ten sa tiež ťažko mení... toto by určite chcelo svoju poradkyňu, s ktorou spolu budete pokračovať v liečbe, možno zvážiť pridať k liečbe diétu proti kvasinkám, orálne užívanie flukonazolu... to už presahuje možnosti internetu jednoznačne. Držím palce!!!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 15 Apr 2011, 22:36

Klemka dakujem, vcera bola u mna, trenujeme stale spravne prisatie a s tym dudlom som si toho vedoma,ale tazko sa jej ho berie:-/stale chce cucat,ale proste to prso nepusti, len ho cuca a cuca, a tym padom nevie inak spat,no a na prse ju 24hodin mat nemozem,aj ked som rada ze chce prso casto,uzivam si to ale proste niesom robot
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod emili » 16 Apr 2011, 11:25

Elinka, ja som vybrala dva balenia Nizoralu a efekt na bradavky bol minimalny, az univer.masticka mi pomohla. Asi by bolo lepsie brat ten flukonazal oralne nez Nizoral, ale nie som lekarka....
emili
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24 Mar 2011, 15:38
Počet detí: 0

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2011, 09:15

Emili, Nizoral obsahuje inú účinnú látku (klotrimazol), nie flukonazol a preto zaberá len v niektorých prípadoch. Orálne užívanie flukonazolu by ale malo byť aj poslednou možnosťou, keď sa vyčerpali iné, napr. univerzálna masť, ktorá tiež obsahuje flukonazol a používa sa lokálne, nie vnútorne, univerzálna mastička je dobrá aj z toho dôvodu, že okrem kvasiniek lieči aj bakteriálnu infekciu a niekedy je skutočne ťažké určiť, či bolesti bradaviek spôsobuje kvasinková infekcia alebo infekcia baktériami (najčastejšie zlatým stafylokokom), preto je univerzálna masť podľa rozpisu dr. Newmana taká skvelá, že väčšinou zaberie rýchlo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Apr 2011, 14:08

Klemka,Emily, no moje bradavky mam pocit,ze teraz stagnuju, vyrazna zmena nieje, no ale ak to porovnam tak sa to urcite zlepsilo, nakolko univerzalnu mast som minula uz jednu, prisla mi druha a musim pokracovat v liecbe, beriem Nizoral,ale viac-menej preto aby som ju preliecila vnutorne, na bradavky neviem ci to bude mat nejaky vplyv.No a pokial sa nezbavime dudla nadobro nikdy mi to neprejde, pretoze sa nedobre prisava a musim s nou zakazdym zapasit
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Máj 2011, 10:18

Ahojte potrebujem radu... Maly mi začal pri kojeni bližiť zubkami o bradavku už tam mam od nich taku odreninku a neviem čo spraviť aby začal piť bez toho že by mi zubkami bližil. Skušala som ale zakaždym mam otlačene jeho zubky na bradavke... Mali ste niektora takyto problem? ako ste tento problem odstranili? Ďakujem :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Máj 2011, 14:28

vejula, kolko ma malinky mesiacov?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Máj 2011, 18:35

ludka, bude mať 14 mesiacov o par dni a prvy zubok mu vyšiel až tesne pred jednym rokom
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Ludka » 29 Máj 2011, 21:21

vejula, tak to je velky, musis mu povedat ze ta to bolí. Nech jemnejsie sa pricucne :dojcenie:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Máj 2011, 21:28

ludka. no neviem či to ešte pochopi... a hlavne robi to tak aj v noci ked je vlastne v polospanku, takže zrejme to nerobi naschval... rozmyšlam či nieje chyba aj vo mne v tom ako ma prsnik v pusinke. ale skušala som ho všelijako smerovať a nič nepomaha... tak ja neviem, no skusim mu to nejako vysvetliť aby to pochopil... Ďakujem za odpoved :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 29 Máj 2011, 21:30

Vejula a nemas nahodou kvasinky...uz som videla mamicku, co pri takom vacsom dietati zrazu mala doranane bradavky a ani nevedela, ze ma kvasinky...a ked sa preliecila, tak bradavky boli ok...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Máj 2011, 22:36

myslim že kvasinky nemam. mna tie bradavky nebolia pri dotyky dokonca ani ta ranka ked sa jej chytim neboli.. boli to len ked mi maly začne do tej ranky zadierať tymi svojimi ostrymi zubkami. Vždy po kojeni mam jeho zubky otlačene na prsu takže isto to bude tymi zubkami
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Máj 2011, 10:42

Vejula, toto je úplne typický prejav infekcie bradaviek, ono sa to zdá, že to je "ostrými zúbkami" alebo tým, že ich otláča o bradavku, aj ak by to robil, je bežné, že ak bábätko napr. zaspí na prsníku, matka si potom nájde pri bradavke stopy po otlačených zúbkoch, ale toto nie je dôvod na bolesť bradaviek, zdravá bradavka vydrží veľmi veľa a ak sa náhodou dostaví silné mechanické poškodenie, ktoré ju poruší, veľmi rýchlo sa vylieči sama.
Ak sa to nedeje, čo je Váš prípad, je to typický prejav infekcie, hoci možno miernej - inak necítiš žiadne problémy je typický aj výskytom - pri oteplení sa toto vyskytuje častejšie. Preto by som Ti odporúčala vyskúšať extrakt z grapefruitových semienok - roztok na bradavky, výborne to zaberá práve na takéto mierne infekcie. Ako ho získať, zarobiť a používať sa dočítaš tu https://sites.google.com/site/problemys ... -bradaviek a prosím, dávaj si to poctivo, ak by si zaznamenala zlepšenie, nevysaď ho hneď, ale ešte pár dní si dávaj udržiavaciu dávku, ako keby si brala antibiotiká, je to dôležité, aby si to úplne zažehnala.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 13:30

klemka dakujem :-) idem si to hned kuknuť a pustiť sa do liečenia :)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 13:33

klemka chcem sa ešte spytať to sa umyva pred kojenim alebo nie?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Máj 2011, 17:53

Vidíš, to by som tam mohla dopísať, že :lol: Nie, netreba to zmývať pred dojčením, ani ak by sa stalo, že bábätko sa zrovna pýta na prsník po tom, čo si si natrela prsníky, hoci je možné, že mu môže vadiť horká chuť, ktorú Citrovital má, aj keď osobná skúsenosť je, že si dieťa ani nevšimlo.
Budem rada, keď dáš vedieť, ako to zaberá.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 30 Máj 2011, 21:17

uhm dam, inak maly ma kyselkavu chuť celkom rad, takže možno mu to aj bude chutiť :D :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Máj 2011, 08:16

Vejula, toto je skôr horké, ale na druhej strane - roztok sa používa na bradavky silne zriedený a dáva sa to tam v podstate tak max. 1 kvapka, ktorá navyše, ak sa dá po dojčení, sa do ďalšieho priloženia vstrebá, takže je to OK.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 11:58

klemka tak bola som v lekarni a kukala na mna tababa že čo to od nej pytam. vobec nevedela o čom je reč. tak ešte vyskušam v dalšich lekarnach či tam viac pochodim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Jún 2011, 08:45

Vejula, skúšala si sa pýtať na konkrétny výrobok - Citrovital? Občas ho v lekárni nemajú, ale keď obehneš viaceré, nájdeš určite, alebo si v lekárni objednaj.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Jún 2011, 15:53

klemka jj už som ho zohnala a už som si ho aj začala davať, malemy to vobec nevadi ani si nevšimol že by niečo bolo inak. Ďakujem. Inak som si dnes všimla že maly ma akysi belavy jazyček tak rozmyšlam či tiež nema tu mykozu :-/ inak od včera ma teplotku tak neviem či nejaky virus alebo čo je :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: bolestive bradavky

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Jún 2011, 20:08

Vejula, môže to byť kandidóza, nie je nič čudné, aby ju dieťa malo v pusinke, ak ju má matka na prsníkoch. Podstatné je, či dieťaťu niečo robí, ak nie (väčšinou sú príznakom prílišná nespokojnosť alebo plienková dermatitída). Možno to vôbec netreba riešiť... ak áno, môžeš použiť genciánovú violeť, liečiť seba tak, ako som na tej stránke, na ktorej si o Citrovitale čítala, napísala, pred dojčením natrieť všetko s čím bábätko príde do styku puskou a ak po dojčení má natretú pusinku, to je dávka, ktorú má dostať. Používať pod dohľadom poradkyne pri dojčení!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Dojčenie a ochorenia, boľavé prsníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron