kojaci uvaz

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod miška11 » 16 Dec 2013, 17:38

ahojte babenky, chcela by som sa opytat na vas nazor...mam dvojmesacnu dcerku, od 3 dna intenzivne nosena v satke cez den, v noci to zatial mame tak, ze spi na mne...vzdy, ked som ju skusila polozit, bola hore...ale to neriesim, ja o nej v noci ani neviem, to skor o starsej, kojim tandemovo, vzdy viem, ked pride. krpcek spinka. doma cez den je stale v kojacom uvaze a ked ideme von, tak nazvislo...skusam aj doma ju uviazat zvislo, ale to len pozera a tak nezaspi (samozrejme sa hybeme, hopkame na fit lopte). teraz ju len automaticky davam do kojacieho, tam sa pekne vyspinka...praktikovali ste to niektora tak? spavali vam potom babuliatka aj vo zvislom uvaze doma? pytam sa preto, ci si na to deti nezvyknu...von nema problem spinkat vo zvislom. Pri prvej dcerke som to striedala podla potreby, ale ju som zacala nosit ako mesacnu a aj to nie hned uplne intenzivne.
a este co sa tyka kojo uvazu, davam si ju vzdy len na jednu stranu, kedze na druhej mi je to nepohodlne. v tomto uvaze sa uz nekoji, resp. da si, ked nie je odpojena na prsku, ked sa spusti mliecko, inac ju riadne kojim mimo satky. utesujem sa tym, ze kojim tandemovo a tym padom rozne, jeden druhy, starsia sa koji skoro stale ako mladsia, tak dufam, ze nevadi, ze ten kojo uvaz pouzivame len s rovnakym prsickom..
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Dec 2013, 22:05

Osobne si myslim, ze to robis uplne fajn - presne ako to vam vyhovuje. Polohy striedas, a to je super. Co sa tyka rovnakeho prsicka, tam odporucam dorovnat to napr. pri zaspavani na posteli, aby si dorovnala tvorbu mlieka - inak ti po case bude vyssia na pouzivanejsiej strane.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod miška11 » 17 Dec 2013, 11:27

dakujem, Janka..ano, v noci to robime tak, ze lili mensia je na druhom prsku, ale podla pocikanej plienky sa v noci vela nekoji...my to totiz teraz mame tak, ze od malinka spi v noci na mne, na prsku, resp. aj odpojena...keby ju polozim, je hore...tak som si povedala, ze do noveho roku to riesit nejdem, nasli sme si polohu, vdaka ktorej sa aj ja vyspim, aj ona na mne a aj starsia sa pricucne...znie to komicky a mozno aj narocne, ale da sa...o lilinke v noci ani neviem, o starsej ano, ked pride..takze neviem ani ako sa koji, len podla plienky viem, ze nie vela...je to tak v poriadku, ci by som to nocne kojenie mala nejako riesit?
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 17 Dec 2013, 12:20

miška11 píše:dakujem, Janka..ano, v noci to robime tak, ze lili mensia je na druhom prsku, ale podla pocikanej plienky sa v noci vela nekoji...my to totiz teraz mame tak, ze od malinka spi v noci na mne, na prsku, resp. aj odpojena...keby ju polozim, je hore...tak som si povedala, ze do noveho roku to riesit nejdem, nasli sme si polohu, vdaka ktorej sa aj ja vyspim, aj ona na mne a aj starsia sa pricucne...znie to komicky a mozno aj narocne, ale da sa...o lilinke v noci ani neviem, o starsej ano, ked pride..takze neviem ani ako sa koji, len podla plienky viem, ze nie vela...je to tak v poriadku, ci by som to nocne kojenie mala nejako riesit?


tak toto ti uprimne zavidim, keby sme my toto dokazali, tak som nemusela ostarnut o desat rokov :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod miška11 » 17 Dec 2013, 13:22

:D ved to ked niekomu hovorim, ze celu noc vlastne lezim na chrbte, mensia na mne, a starsia obcas, boli noci, co som myslela, ze je celu noc na prsku...tak vidim to nechapanie, ako sa to da...ale ja mozem uprimne povedat, ze sa perfektne vyspim, mozno aj preto, ze malinka nemrnka, nebudi sa...co som citala nejake diskusie, mali to tak do cca 3 mesiaca, ze malinke aj cez noc boli na tele, tak som zvedava...zatial to vobec nepocitujem ako obmedzenie, prave naopak.

ale este jedna vec ma "trapi" malinka cez den pohodicka, ale vecer, tak po 21 chyti take nervicky, vobec nechce byt na prsku, uz vobec nie vo vodorovnej polohe, place, hneva sa a neviem ju uspat...tak sa prechadzame, spievame, robime kadeco, len aby neplakala...skusam satku, ale vtedy nepomaha, az neskor, ked je uz pokojnejsia, tak ju supnem do satky, uspim a potom sa presunieme do spalne, zlozim zo satky a spime (alel to aj okolo polnoci)...potom uz do rana. citala som nieco take, ze to je ako falosna kolika, kedy nic nepomaha, len to musi odzniet, niektore pisali v druhom, ine v tretom mesiaci...a potom, ze bolo super...tak neviem, mali ste to niektore tak? co to ma znamenat, pri prvej som to nemala...a tato malinka je taka, ze aj cez den, ked sa nazlosti, tak prsko vobec nepomaha...to mi je zvlastne..
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Dec 2013, 23:31

miska, ja som mala obe deti tzv. kolikove, urcite to nebolo oboleni bruska, ako sa to casto vysvetluje, ale skor o nervovej nezrelosti. Naozaj to treba len preckat. U dvojmesacneho dietata by to uz mohlo zacat pomalinky ustupovat, potom sa to este zvykne trochu zosilnit okolo troch mesiacov, ked dieta zase akosi "precitne" a zacne viac vnimat okolie, ale nevladze to este v hlavke spracovat. Chce to len pevne nervy a ukludnovat, utisovat, uspavat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 00:05

moj maly, bohuzial, odmietal spat na mne na brusku .. takze sme spali a spime tak, ze on z jednej strany, dcera z druhej a ja sa tocim jak na grile, kam je treba.. ked sa ale zobudia obaja naraz, tak nastava pre mna neriesitelna situacia.. preto ti tak zavidim tu vsestrannu polohu a este k tomu na chrbte! ja, ked sa mi podari spat aspon chvilku za noc na chrbte, tak mam vianoce :D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 00:08

vecerne koliky sme mali pri dcere, tiez nic nepomahalo, preslo to zhruba v tych troch mesiacoch, ako sa bezne uvadza.. pri synovi, nastastie, nic take nepoznam.. citala som aj, ze to mozu byt abstinencne priznaky, ked sa v tehu uziva magnezium.. na nas by to aj sedelo
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod miška11 » 18 Dec 2013, 09:23

uf, vydrzime...ukludnujeme sa, nosime sa..narocnejsie je to kvoli starsej dcerke, ju uspavam vacsinou na prsku, ale su aj hojdackove uspavania, kedy ju manzel uhojda v klasickej hojdacke, tam ma svoje plysove zvieratka, ktore jej zadrzia padajucu hlavku a sup do postele...aspon takto mi vie obcas manzel pomoct :)
reanda, na mna tiez ten magnezium nesedi, nic som neuzivala, mala som pohodeve tehu, krasny domaci porod, samoprisatie, uzasny bonding...ale je to zrejme ta nervova nezrelost ako pise Janka...zvladneme to, ved uz ma 2,5 mesiaca :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 10:31

Reanda, no vidim, ze si vstupila do mojho spankoveho klubu..... :D . Ked boli deti mensie a boli naraz v noci hore, dojcila som v polohe na styroch a oni lezali na chrbte podo mnou vedla seba. Tak snad so roka to bolo mozne, potom si dako zacali zavadzat, neviem. Neviem, ci by sa ti to dalo zrealizovat s jednym malym a jednym velkym dietatom, ale za pokus to stoji. Ja som mala ten postoj, aby co najmenej plakali. Okolo 2 rokov sa uz dalo ale dievcatku v noci vysvetlit, ze treba chvilocku pockat. Tak odvtedy ma v podstate prednost chlap, lebo on to doteraz nie je ochotny. Moji rodicia tento postup kritizuju, lebo ho aplikujem aj v priebehu dna. Je mi proste jednoduchsie obsluzit skor pana, ked je sestricka ochotna pockat bez kriku, ako keby som riesila dievku a on mi zatial ziapal. Ved ked daktore ziape, tak sa nik neciti dobre, ani dievke sa neviem v klude laskyplne venovat, lebo mam adrenalin az v koncekoch vlasov. Preto mam tu zasadu, hlavne cim menej placu. Moji rodiacia to vyhodnotili tak, ze ko uprednostnujem a je rozmaznany. To ma vtedy dost ranilo.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 10:33

Miska, este gratulujem k tomu krasnemu startu do zivota drobceka. Uzasne.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 10:33

Miska, este gratulujem k tomu krasnemu startu do zivota drobceka. Uzasne.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod miška11 » 18 Dec 2013, 13:48

dakujem Mamamima :). my sa kojime tandemovo tak, ze obe naraz, lebo ked kojim mensiu, pribehne vacsia a prosikvavo sa pyta, si moze aj ona...len ona neobsedi, robi kaskaderske kusky pri tom, taha mi vlasy, tak je na nas komicky pohlad...len malinkej sa to nie vzdy paci...ked vacsia spi, tak si kojenie s malou vyslovene vychutnam..tandem ma vela pozitiv, ale je to miestami aj dost narocne. ale neobmedzuje ma to natolko, zeby som to robila inac :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 18:39

miška11 :goodjob:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 18:48

mamamima, no cez den sa dalo podniknut vselico, ale v noci bola mala nekompromisna, ona mala svoje zauzivane ritualy pri dojceni a maly jej pri tom zavadzal.. a zase on sa casto v noci zobudil a nechcel ani za svet zostat v posteli, stale sa mrvil a mrncal, musela som s nim odist do kuchyne a tam sme sa bavili a dojcili aj tri hodiny, to ked sa mala vtedy zobudila a nenasla ma v posteli tak naaarek.. no, vselijake to bolo... teraz uz sme akotak zladeni, uz nedochadza tak casto ku krizam :) .. ale melka si to dost odniesla bohuzial sa mi zda, byva teraz casto agresivna a hryzie a podobne :(
je super, ked sa podari to zladenie hned od zaciatku :dojcenie:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: kojaci uvaz

Neprečítaný príspevokod reanda » 18 Dec 2013, 18:51

a tiez vzdy uprednostnujem toho, ktory je momentalne neochotnejsi ustupit :D oni su ale obaja v tomto dost rovnaki, takze ma aj tak vacsinou prednost maly..
no ved dcere to potom vynahradis zasa inak :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron