kojeni a novorozenecke alergie

O dojčení malých bábätiek

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Okt 2013, 18:42

My sme prišli z pôrodnice s fľašou, mal týždeň keď sa mi prisal s laktačnou, odvtedy fľašu nevidel. Ale:

1) prvé týždne sa prisal možno na druhý, tretí, štvrtý aj piaty krát....
2) prvé tri-štyri mesiace som dojčila výlučne v priečnej polohe v inej sa nevedel prisať, respektíve sme nedocielili správne prisatie..
3) furt štrajkoval v tom veku do 5 mesiacov
4) dodnes mám dojem, že to nie je celkom ok, často ho naprávam, proste keď to porovnám z bezproblémovou dcérkou je to iné "kafe"
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Okt 2013, 23:42

Ja poznam jednu mamu, co dojcila 3 roky a mali cumel. Mimochodom, bolo to 4te dieta.
To je skor na margo toho, ze aj ked sa pouziva cumel a nevie sa ho mama vzdat, tak ju povzbudzovat, aby dojcila dalej a podla moznosti cumel pouzivala minimalne.

Poznam aj taku, co dojcila od 3 do 8mich mesiacov len v noci, cez den flasa a vela cumla. Este sa tusim dojcia, vyse 3troch rokov. ALe museli zabojovat a zrusit cumle.

Na druhej strane poznam velmi vela babatiek, ktorym uz jedno-dve pouzitia flase zhorsili az uplne pokazili prisavanie a o cumlikoch ani nehovoriac- rychla cesta ku strajku.

Je to ako s kazdou nevhodnou zavislostou - najlepsie nikdy nezacat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Okt 2013, 08:43

Ja som mala v spoluziacku co v 16tich otehotnela. Od prvych mesiacov od dietata odchadzala na cele noci, nechavala ho mame alebo kamoskam strazit, a ona sla na diskoteku a balit dalsich chlapov. Dieta jej samozrejme krmili flasou, cumel mal v ustach vzdy ked som ho videla, s matkou bol malicko. Ale mal uz viac nez 3 roky, ked sa rozhodla ze ho fakt uz viac nechce kojit a sla si dat na gyndu pichnut nieco na zastavenie laktacie, na tyzden sa od neho vyparila, len aby jej to vyslo. Dovtedy vsetky pokusy o odstavenie zlyhali. Ked si popritom spomeniem, kolke tyzdne a mesiace museli mamicky z mojho okolia napravat problemy sposobene casto len 1-2 pouzitiami flase ci cumla...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Okt 2013, 19:31

Takéto prípady sú asi tou najhoršou vecou pre nové mamičky. Je to niečo ako argument typu - aj moj 95 ročný dedo denne od mlada fajčí a nič mu nie je, takže vidíte - fajčenie vlastne neškodí.
Inak moja prababka, ktorá umrela pred pár rokmi po tom, čo sa potkla a udrela si hlavu, ked mala vyše 96, skutočne príležitostne celý život fajčila :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod lucious » 05 Okt 2013, 15:43

:))) máme doma 90letou a není to příležitostně, "zdravým" způsobům se jen směje ....
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod lucious » 14 Nov 2013, 13:49

Jen bych chtěla uzavřít ten 3. příběh: Z maminy nakonec, po té co prohudrovala jak je bezmlečná dieta těžká a omezující, vypadlo, že kromě toho, že se jí ztrácí mlíko, se jí malá chytá jen přes kloboučky ... no nic, neměla jsem sílu to dále komentovat a zjišťvovat :( ... stejně přístup ke kojení vnucovat nedá, a vím že svým způsobem to mámy mrzí, ikdyž si uleví od momentálních problémů. Je zvláštní, že u nás se stále diktuje, jak to má vypadat správně, ale ta správná podpora a pomoc ve chvíli, kdy je potřeba, chybí :(
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Nov 2013, 18:04

A dojci este, hoci cez klobuciky? Samozrejme poradit sa da, ako sa da zbavit klobucikov, ale ak nema zaujem o radu v zmene dojcenia, urcite by jej pomohol aspon domperidon. Je lepsie dojcit s klobucikmi a podporou liekov ako nijako. A ono - ak sa zvysi tvorba mlieka, mozno bude ochotnejsia skusit odstanit i klobuciky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod lucious » 18 Nov 2013, 23:09

je mi líto, ale myslím, že to mělo rychly průběh ... v čechách je kojení s domperidonem jak ufo
4) příběh - teďko tu píše jedna novopečená mamka:
Je to ještě "jenom" kolika? Nebo závažnější problém?


Ahoj, ráda bych znala vaše zkušenosti. Na téma kolika proběhlo na emiminu mnoho diskuzí, které jsem přečetla, použila některé rady, ale odpověď na základní otázku „je to ještě jenom kolika“ jsem nenašla. Proto zakládám novou diskuzi. Mám doma 5-ti týdenního chlapečka. Už od porodnice ho trápí bříško, ale vždy to bylo nějak v normě. Chvíli pořval, zacvičili jsme nožičkama a krásně spal. Poslední týden ale nastal zlom a je to totální horor. Řekla bych, že trpí celý den. Nakojím, u toho spokojeně tahá, ale cca 2 minuty po odstavení začne řvát, propínat nožičky. Tím pádem si už ani neodříhne. Trvá pak třeba hodinu, než se utiší. Položím ho postýlky, chvíli leží, pak začne zase křičet nebo usne, ale spí neklidně, jde vidět, že trpí, kroutí se v postýlce, neklidně dýchá, ze spaní tak trochu naříká. Myslím, že si vůbec neodpočine. Když pak přitahuju nožičky prdí, slyším, jak se v něm všechno přelívá, někdy se totálně pokaká, že z něho doslova teče stolička. Jsem úplně nešťastná, to že jsem nevyspalá je věc jedna, horší je, že vidím, jak trpí to malé tělíčko a nemůžu mu pomoc. Dřív se tvářil po nakojení spokojeně a teď mám pocit, že mu tím spíš ubližuju. Máte někdo podobnou zkušenost, že bříško bolí de facto celý den. Kladu si otázku, zda je to ještě normální nebo jestli nemá nějaký vážnější zdravotní problém? S tím souvisí i to, že nechce být na břichu, křičí, tak si říkám, jestli ho to nebolí. Jak to řečí vaši pediatři, byli jste na UTZ břicha?

Jinak dělám všechna běžná opatření, cvičím nožička, masíruju bříško, přetáčím na bříško (když se nechá), dáváme probiotické kapičky, Espumisan. Dneska jsem ještě kopupila BabyCalm, ale nepředpokládám, že nás spasí. Dávám pozor co jím a vyhýbám se všemu nadýmavému. Vyloučila jsem mléčné vyrobky, nebo jím jenom ty bez laktózy, kdyby měl alergii.

Kojím tak 15 až 20 minut, podle vážení stáhne 100ml i víc. Zkoušela jsem ho poté co začal křičet vrátit k prsu, přisaje se a trochu ještě pije, ale pak se mi stávalo, že zase pak ublinkával. Spíš mám pocit, jestli se nepřepíjí. Už jsem zkoušela kojit v kratším i delších intervalech, teď zkouším po čtyřech hodinách, aby to mlíko strávil, ale zatím bez efektu. Když jsem kojila po třech, byl jak průtokáč, hrozně vodová stolice. Teď jí má taky, ale ne tak často, jsem vždycky v šoku, kolik z toho z něho vyteče.

Nevim, jeslti se mi podaří ji přesvědčit ať ty intervaly zruším a soustředít se na snížení produkce
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Nov 2013, 23:40

co robit:
- mamicka: jest normalne, ziadne iba rozky a osupane jablko. Normalne jablko, aj celozrnne rozky a vsetko ostatne. Vylucit najviac nafukujuce potraviny (fazula, kapusta - zeli) a mlieko - prip. na isty cas - 2-3 tyzdne nasadit bezmliecnu dietu. Po zvladnuti koliky opatrne skusit zavadzat i to.
- dojcit: - co najcastejsie, idealne keby bolo dieta na prsniku uplne stale - 2 hodiny je prilis vela. Zaludok omnoho lahsie zvladne mensie susto a taktiez je traviaci trakt plynulejsie v pohybe
- nosit, nosit, nosit - a to zvislo. Ziadna postielka, ci kocik.
- na zaklade mojich skusenosti aj dojcit zvislo, Velmi dobre tak zvaldne pripadne velky tok mlieka a dobre sa pri nom uvolni (poprdi)
- druhy prsnik ponuknut vtedy, ked je prvy viac-menej vypity, ale nebyt na jednom prsniku viac ako 2-3 hodiny - to pri velkej tvrobe mlieka. Pri nizkej tvorbe mlieka sa prsniky samozrejme mozy striedat i viackrat na jedno posedenie
- produkciu zamerne neznizovat - moze to viest ku strajku. Zaklad je zvladnut tok mlieka spravnou polohou a objem mlieka castym dojcenim
- ziadne postolkove nohavicky - obmedzuje to pohyb babatka
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Nov 2013, 23:44

este na doplnenie - dojcit bez perinky, zo zaciatku i koza na kozu, hlavicku do zaklonu, brusko na brusko, velka pusina
- ziadny cumlik, ci flasa
Espumisan neriesi pricinu, iba nasledok
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod lucious » 25 Nov 2013, 17:16

JankaMich, nevim proc, ale prijde mi ze se mi tvoje odpoved zobrazila pozdeji ... mozna, jsem to jen spatne zkontrolovala :(.
Mamina jeste stacila napsat, ze stolici ma zlutou ale vodnatou (je mozne ze je zluta po probiotikach? a ze to zakryva problem predniho mlika? nas mel ukazkove kadeni po probiotikach Biopronu) , a ze prisati uz ji kontrolovali LP ... at nechava dite na prse kontinualne vlastne doporucuju vsem znamym v tech prvnich tydnech :), ze poloha na svislo ulevuje jsem pridala taky, ale nevim jestli to zni pro novopecene maminky prilis alternativne, zustalo bez odpovedi .... tak uvidim, diky moc za sepsani, chtela jsem si ujasnit jestli neco neprehlidnu, preci jen 5tyd je jeste malinkate
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: kojeni a novorozenecke alergie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Nov 2013, 00:53

standardna poloha je o vpecateni - ako inak je mozne prilozit babatko v perinke?
Na druhej strane, staci sa pozriet na primaty (mam zopar krasnych fotiek), tam by inak ako zvislo nezvladli - mimoine i preto, ze babatko samotne velmi pomaha - drzi sa mamicky opicky rukami i nohami za srst (my to nazyvame uchopovy reflex, ale zabudli sme, naco to fungovalo) - to by poleziacky nezvladlo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron