hnačka a zuby?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Okt 2013, 19:27

Podla mňa akykolvek jogurt so živou kulturou by mal byt OK, prave Activiu by som osobne asi nedavala, kdesi som minule citala , že Danone pre vychodny trh dava do jogurtov nejaku kačaciu kulturu laktobacilov, ktore viac vydržia žive, ale nie su telu vlastne a robia problemy. Neviem , či to je fakt pravda, ale ja by som asi zvolila nejaky bežny, v podstate, aky zoženieš, či maš doma.
Myslim, že maly bol na odstavenie zrejme zrely, lebo inak by sa ti tak ľahko neodstavil, čo i by si chcela. Teraz sa ti to asi zda škoda, pre tu chorobu, ale raz to muselo prisť. Držim prsty, nech ste čím skor všetci zdraví (nie aby ste si to teraz predávali jeden-druhému :))
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Okt 2013, 19:30

no s tým Danone, teraz som to chcela dohladat a zistujem , že to bol asi nejaký hoax :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Okt 2013, 19:53

Co sa doby dojcenia tyka, pekne vypovedne bolo, co poslala Mamamima. Jedna vec je priemerna doba dojcenia a nieco ine su minimalne a maximalne dlzky - to je uz rozptyl. Za minimalnu dlzku u nas povazujeme 27 mesiacov, co ste davno za tym

osobne ku jogurtom - tu urcite podporujem len domacich producentov. Cim mensi vyrobca, tym skor kupim. Ostala som uz len pri bielych, nakolko neobsahuju (obvykle) uz ziadne pridavne latky, ako napr. modifikovany kukuricny skrob.
O nepasterizovanej bryndzi sa pise, ze je to probioticka bomba.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Okt 2013, 20:00

no beriem späť, maly si pred chvilou pytal cicu, ale bolo to len sekundove....mozno pocas horucky len nevladal :Dtrdlo jedno....ale i tak, nebudem dojcit do 18...co teda potom.,....

a co hovorite na domaci jogurt?? uvazujem ze si kupim jogurtovac, svokrovci, kupuju 3x2l mlieka tyzdenne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Nov 2013, 23:28

Maleho dnes 3x prehnalo,2 vodnate stolice. Akomu mam davat atb este 4 dni? Ved ho to viac znici ako rotavirus
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2013, 00:35

neviem.. nám zase probiotiká vo forme kvapiek rýchlo pomáhajú. asi je to individuálne, ale možno by to stálo za pokus, ja som dávala hylac, ked sme hnačkovali. bolo teda viac stolíc ako píšeš ale nebol dehydrovaný, proste som mu dávala veľa piť, a to už aj sladené - džúsy, čaje, lebo toho vypil viac..
atb treba dobrať.. no, my sme mali asi 2 alebo 3 hnačky doteraz, z toho jedna bola z antibiotík, ktoré podľa mňa bral aj zbytočne - tiež pomohli probiotiká, ale nie je to zase zo dňa na deň, treba vydržať, a ak je dieťa inak ok, netreba sa stresovať, postupne to prejde.
to odstavenie prebiehalo u nás podobne, ale ja v tom vidím proste vývoj- ja som myslela, že potiahnem ešte nástup do škôlky ale odstavil sa pred nástupom, proste už nechcel - ale tiež sa ešte skúšal prisať na sekundu a naposledy asi pred mesiacom, to už zistil, že sa ani prisať nevie- odvtedy už ho prsia nezaujímajú :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Nov 2013, 22:03

Norika, ja len k tomu jogurtovacu: robim domace jogurty uz asi 3 roky, jogurtovac nemam a nechyba mi. Hlavne ak mate malo penazi, kasli na to, da sa to v pohode aj bez jogurtovacu. Ja ich vzdy supnem do truby po tom, ako sa tam nieco pieklo, kym je este tepla, ale da sa to robit napr. aj na radiatore.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Nov 2013, 19:34

tak,maly mal nastasie hnacku len prve dva dni,potom uz nebola....

quaxi mozes hodit recept :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Nov 2013, 22:48

Potrebujes 1l cerstveho plnotucneho mlieka a jeden jogurt 150-200ml - mozes si odlozit posledny z domacich, alebo kupit novy, musi byt uplne bez prisad, len mlieko a ziva jogurtova kultura. Nam sa najviac osvedcil Hollandia alebo Tami zivy jogurt, z activie alebo danone mi to nevyslo. Recyklovat domaci sa da aj roky, kym sa omylom nezjedia vsetky :-) Ak pouzijes polotucne mlieko, tak ti vyjde jogurtove mlieko, takze to je prakticke robit do nejakych flasiek, aby sa dobre pilo, z plnotucneho mlieka je normalny jogurt.
Do mlieka vmiesas jogurt, dobre je ho premiesat este v kelimku, aby bolo menej hrciek (male hrcky nevadia, nemusi byt uplne rozpusteny), zohrejes na cca 40C - skusam to malickom, aby to bolo horuce, ale este znesitelne. Ak mas teplomer, tak treba teplotu 38-42C, nie viac, lebo si zabijes kultury. Potom sa nalozi do kelimkov a da na teple miesto - truba, radiator a pod. Je dobre ho nejako zakryt, nech vydrzi teply. Ak mu zostane tych cca 40C, tak sa spravi za 3-4h, ak je teplota nizsia, trva to dlhsie, niektori to len nechaju na linke na 24h. Ja to davam do truby po peceni, ked je v nej asi 50C a ked vychladne, tak ju este par krat na chvilku zapnem znovu na tych 50C (realne je tam menej) a potom to uz nehcam tak, spolu to tam mavam tak od obeda do vecera a vecer odlozim do ladnicky, alebo nalozim vecer, potom uz nezapinam a rano su hotove. Vydrzi asi 2 tyzdne.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Predchádzajúci

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron