Normalny porod

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Okt 2013, 13:52

mimuka píše:Ahojte, neviete mi poradiť kde najbližšie v okolí BA je možný normálny pôrod...rozmýšľam na Topolčanmi a a Vyškovom v ČR...nemáte niekto osobnú skúsenosť? Neviete ako je to s poisťovňou keby som rodila v ČR? vďaka

Najblizsie asi vo vasej obyvacke ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Okt 2013, 15:18

na to treba mať minimálne 2000 euro....[/quote]

Drahsi kocik,postielka,vybavicka a ine 'velmi potrebne' veci, vyjdu na cca rovnako a dietatu pritom staci jedna satka,do ktorej si ju mama uviaze:-) a to este nepisem o odbere a uskladneni pupocnikovej krvi:-)

Pocula som,ze den stoji cca 500e, co je v pripade ambulantneho porodu ok(vykrije sa to napr z prispevku pri narodeni)... Mozno by sa to dalo spatne riesit cez poistovnu ako necakany porod,ale to uz si musi kazdy zistit, vediet svoje financne moznosti a priority. Otazka bola,ci je v okoli ba neaka fajn porodnica a na hainburg som citala,ze su v ramci prirodzenych porodov v nemocnicnom prostredi dobry,osobne nepoznam nikoho a teda ani detaily z prvej ruky(ale kto hlada,najde:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod artemis » 11 Okt 2013, 16:12

fliacik0103 píše: ...Drahsi kocik,postielka,vybavicka a ine 'velmi potrebne' veci, vyjdu na cca rovnako a dietatu pritom staci jedna satka,do ktorej si ju mama uviaze:-) a to este nepisem o odbere a uskladneni pupocnikovej krvi:-)

Pocula som,ze den stoji cca 500e, co je v pripade ambulantneho porodu ok(vykrije sa to napr z prispevku pri narodeni)... Mozno by sa to dalo spatne riesit cez poistovnu ako necakany porod,ale to uz si musi kazdy zistit, vediet svoje financne moznosti a priority. Otazka bola,ci je v okoli ba neaka fajn porodnica a na hainburg som citala,ze su v ramci prirodzenych porodov v nemocnicnom prostredi dobry,osobne nepoznam nikoho a teda ani detaily z prvej ruky(ale kto hlada,najde:-)


Určite sa to nedá riešiť cez poisťovńu, nakoľko komerčné poisťovne, ktoré predávajú poistenie liečebných nákladov v zahraničí pri turistických cestách, odmietajú ručiť poistným plnením pri prípadnom pôrode v zahraničí ak žena vycestuje po 6 mesiaci tehotentstva. Tak by totiž mohla kalkulovať každá a poisťovne by boli škodné.

Hainburg je naozaj dobrý. V podstate by som išla s dôverou do hociktorej pôrodnice v Rakúsku.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Okt 2013, 21:38

Mam cerstvu osobnu skusenost (bola som tam s kamaratkou) s Trencinom. Mozem povedat, ze velmi dobre, urcite aspon do prvych 5tich minut po porode - porodnici koncia s tym, ze babo je je mamicke. Potom vsak nastupuju novorodencke sestry a snazia sa o babatko postarat bez mamicky. Tuto fazu vsak staci odkontrolovat a trvat na tom, ze babo musi ostat pri mamicke. Neskor je to tiez fajn, babo je na izbe stale s mamou, su tam aj vizity i kupanie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Nov 2013, 20:11

ja som rodila v tn, bola som spokojná.. teraz mám trochu obavy, pretože zrušili porodnicu v ilave takže tu široko daleko nič nie je a majú dosť husto. ak teda k tomu dospejem, čo dúfam že áno, pojdem do tn znova, uvažujem nad porodom s dulou, vylepšila by som len určité veci, čo boli z neznalosti pri prvom porode, ale inak to bolo ok.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Normalny porod

Neprečítaný príspevokod Dana1994 » 15 Feb 2017, 10:14

Spoustu příspěvků k tomuto tématu najdeš na http://www.mojetehotenstvi.cz/kategorie-porod nebo na www.tehotenstvi.cz ...
Dana1994
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 14 Feb 2017, 10:43

Predchádzajúci

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron