velke rozdiely v priberani

O dojčení malých bábätiek

velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 19 Sep 2013, 13:34

ahoj zienky, chcem sa opytat ci mate skusenost s velkym rozdielom v priberani. moju 2 mesacnu slecnu mi totiz nakazali vazit, lebo 1.mesiac nepriberala asi tabulkovo, tak nam aj vahu pozicali. viem ze je to skor kontraproduktivne vazit babo, len sa mamicky stresuju no neodolala som aby som to neskontrolovala. no a moje zistenie: na zaciatku mesiaca pribrala za 4 dni 220g (co je na nu az vela) a teraz po 3 tyzdnoch za 6dni 120g. (co je asi menej ako by mohla) boli dni ked vaha stala. viem ze babo nepribera kazdy den rovnako ale toto sa mi zdaju velke rozdiely. dokladam ze malicka je plne dojcena, na poziadanie, spime spolu, aj ked posledne noci ju zavazujem do ulitky lebo je schopna aj hodinu sibrinkovat rucickami. potom je kludna ale vidi sa mi ze ma dlhu pauzu v dojceni. predtym 2-3 hod v noci teraz 6hod, potom ju uz rozviazem a budi sa kazdu 1,5 hod do rana. moze to byt pricina toho spomaleneho priberania? este pre info casto grcka, aj vacsie mnozstva ale vzdy si potom pyta, a mam podozrenie na nie velmi dobre prisavanie, lebo casto cmka pri tom, hlavne ked sa spusti mlieko, nestiha, nahlta sa vzduchu (z toho mozno aj ten reflux) planujem navstivit lakt. p. ale pre choroby a draheho vytazenost sme sa tam este nedopracovali. hadam buduci tyzden.dakujem za nazory
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod artemis » 19 Sep 2013, 14:28

kobercek, naozaj nechcem Ťa odradiť, ani uraziť ani nič, ale prosím ťa prestaň takéto blboviny riešiť.

Vychutnávaj si materstvo a takýmito somarinami sa nezaoberaj. Keby dieťatko neprospievalo, ok, ale ono Ti priberá a Ty riešiš gramy a dni. Veď je to smiešne. Odváž si, koľko váži hovienko, koľko cikanička a zistíš prečo Ti raz váži tak a raz inak...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 19 Sep 2013, 16:15

tak vdaka za nazor. asi len prilis uzkostliva, ked buduci tyzden ideme do poradne. po tom ako som to musela riesit cely mesiac ked sme sa chodili vazit kazde 2 dni. ale vdaka
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 19 Sep 2013, 20:14

Ahoj, Kobercek. Dobre, ze sa pytas. Urcite mas starosti, ci robite vsetko spravne a potrebujes sa uistit. Vies presne aj napisat, ake je vase priberanie, porodna vaha + kazdy mesiac k tomu?
lebo, z tvojho prispevku sa tazko zistuje na com vlastne ste. Urcite by bolo aj fajn kontaktovat LP. Lp ti vysvetli kedy ti drobcek pije, ci je pitie efektivne, spravnu polohu a povzbudi ta. Neodkladaj to zbytocne, mozes sa iba nieco nove dozvediet ;)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod mia » 19 Sep 2013, 20:53

Kobercek hlavu hore ;) najlepsia je podla mna v tomto laktacna. v pripade, ze je zle prisatie, tak by bolo naozaj najlepsie ju kontaktovat cim skor, aby sa to rychlo opravilo... cim neskor to bude, tym sa to bude horsie napravat... pediatra by som v tomto po mojich skusenostiach velmi nepocuvala, a zrejme by som zvazila aj jeho zmenu, ak bude trvat na neustalom prevazovani dietata...
a podla mna vobec nie si prehnane uzkostliva, myslim, ze je to normalna reakcia na konanie pediatra... velmi dobre tomu rozumiem a chapem Ta ;) ale inak Ti asi poradit neviem...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Sep 2013, 22:17

KObercek, ano, vazenie moze byt naozaj stresujuci faktor. Tak ako uvadzas prirastok za jednotlive dni, nemusia mat velku vypovedaciu hodnotu - jednak je to vazene relativne kratko po sebe, vaha ma tiez svoju odchylku, mohlo to byt pred/po dojceni, pred/po vyprazdeni.
Dolezite je pozorovat samotne babatko - ma stale rovnako pocikane plienky, vie sa pocas dojcenia dobre napit (pozorovat samotne dojcenie)...To, co uvadzas je dolezite - mala papa na poziadanie, spite spolu. AK mas podozrenie, ze predsa len to s priberanim nie je v poriadku, napis vek a k tomu hmotnosti, dam to do grafu a mozem to vyhodnit.

To, co uvadzas s cmukanim a nestihanim pitia, vyzera asi na dobru tvorbu mlieka, pricom naozaj mala asi nie je dobre prilozena a nestiha tento tok dobre ovladat. Toto vie dost jednoducho zlepsit zmena polohy na vertikalnu - dietatko je pri nej aj bez vacsej namahy mamicky v spravnej asymetrickej polohe a zaroven sa mu omnoho lahsie zvlada silnejsi tok mliecka ako v priecnej polohe.
Staci, ked si malu usadis oproti sebe na stehno pod prsnikom z ktoreho bude pit, ty sa pohodlne opries a malej ponuknes prsnik. Ak ti to nie je celkom jasne, napis mi na jana.mich33@gmail.com, poslem ti nejake materialy.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 24 Sep 2013, 11:39

dakujem za radu. snazila som sa ju vazit o rovnakom case asi hodinu po papani a vykakaknu. rano ma vzdy vacsiu vahu ako vecer pred kupanim. ked sa narodila mala 3230g, 1mesacna 3.930g (u dr), 2 mesacna 4700g ale doma odvazena lebo k dr ideme vo stvr. je tam nejaka odchylka medzi mojou vahou a dr ale neviem kolko. to kedy pije a len dudluje vidim, to mi ukazovala LP uz pri starsom synovi. vacsinou pije pokial je prebrata ked sa spusti mlieko same, potom sa zacne obzerat a obcas potiahne. o 15 min si pyta zas. to caste papanie nie je pre mna az taky problem, mozno aj lepsie ked sa nenatlaci az po usi kvoli tomu vygrckavaniu. skor sa toho bojim ci kvoli tomu refluxu, lebo niekedy vygrcne dost, aj za polievkovu lyzicu. resp zlemu prilozeniu neprestane priberat. mozno to niekomu pride hlupe, ze ju vazim a stresujem sa ale po tom co sme podobne slabsie priberanie riesili aj pri synovi radsej budem vazit kym si nebudem ista ako mi ma po mesiaci povedat dr ze pribrala len 200g a treba dokrmovat.
cize to cmukanie resp mlaskanie znamena ze nie je dobre prisata? ze sa jej tam dostava vzduch? ona sa neprisava otvorenou pusou, ona skor tu bradavku vcucne, ale to robil aj starsi.
a este otazka. v tej vertikalnej polohe mozu pit aj taketo male deticky? uz som to niekde videla, ale to mala skor na sebe polozene. asi vyskusam a uvidim.
dakujem pekne
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2013, 12:06

to cmukanie je pravdepodobne skor uzdickou, co vsak nemusi byt az taky problem, pokial pekne pije a teba nic neboli. Ale je tam o to vacsia potreba byt dobre prilozena.

Vertikalna poloha je prakticky prva poloha, do ktorej sa dieta dostane pri prirodzenom porode (nehovorim, ze v nasich porodniciach je prirodzeny porod - skor hovorime o vaginalnom porode). Takze ano, je to vhodne uz od narodenia. MOzes si pozriet video c.8 na www.mamila.sk . Len lepsie je trosku dietatku pomoct - drzat ho za siju (nie za hlavu) a pripadne si pridrzat druhou rukou prsnik. Ako som pisala vyssie, ak mas zaujem, poslem presnejsie fotky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Sep 2013, 13:09

kobercek píše:dakujem za radu. snazila som sa ju vazit o rovnakom case asi hodinu po papani a vykakaknu. rano ma vzdy vacsiu vahu ako vecer pred kupanim. ked sa narodila mala 3230g, 1mesacna 3.930g (u dr), 2 mesacna 4700g ale doma odvazena lebo k dr ideme vo stvr. je tam nejaka odchylka medzi mojou vahou a dr ale neviem kolko....


kobercek, ak to pomôže Tvojej psychike, tak som vyhrabala starý zošit, kam som zapisovala váhu svojho dieťaťa. Tu niekoľko údajov:

7 dní po narodení 2480 g (čiže tuším ak si dobre pamätám 10 g menej ako pri narodení)
9 dní po narodení 2500 g
18 dní po narodení 2830 g
1. mesiac 3250 g
48 dní po narodení 3750 g (to sme boli 1. krát u lekára, tam bolo i vážené)
2. mesiac 4000 g
105 dní po narodení 5500 g

Druhá návšteva lekára bola až v začatých 4. mesiacoch a to mi dieťa vážilo 6000 g.

Takže ja fakt nechápem čo riešiš..., dieťa Ti priberie za mesiac 700 g, za dva mesiace skoro 1,5 kg a to sa komu zdá málo?

...ja som si vtedy všetko zapisovala a vidíš, do 3 mesiacov som ju dala na váhu 7 krát, z toho 2 krát vážená u lekára, celkovo 2 návštevy lekára do pol roka života, východziu váhu sme mali oveľa nižšiu ako Ty a nemali sme žiadny stres.

Máte nejaké choroby v rodine, ktoré by mohlo podediť, kde symptomom je práve napr. problém s váhou a pod.? Má dieťa nejakú diagnostikovanú chorobu? Javí nejaké symptómy ochorenia? AK je odpoveď 3x nie, tak si z vás možno robí doktorka dojnú kravu-debilov, naháňa si výkony, vykazuje činnosť, aby mala viac peniažkov, to je všetko.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Sep 2013, 13:36

kobercek, ale ved ti uzasne pribera, fakt s tym nestresuj. Moje deti obe priberali velmi zle, syn pribral za prvych 7 mesiacov 3kg, dcera za prvy rok 4kg. A su zdravi, spokojni, sikovni :-) Ked ti aj Dr povie, ze treba prikrmovat - a co? bude stat nad tebou so samopalom kazde 3h, ci das UM? Proste prides dalsi krat, povies ze si neprikrmovala a basta. Alebo sa ani nepriznas a budes sa tvarit, ze si prikrmovala a kolko pribrala, tolko pribrala :P Omnoho dolezitejsie nez nejake cisla je to, ako sa dietatu dari a ci je kojenie v poriadku. A ak nie je kojenie v poriadku, tak to prikrm nevyriesi, skor zhorsi. Nehanbi sa radsej "otravovat" LP aj viackrat, ak si nie si ista, nehanbi sa s nou skonzultovat aj vsetky odporucania, ktore ti Dr da - ohladne vazenia, frekvencie krmenia, prikrmovania, spania a pod. A hlavne sa neriad nekriticky tym, co povie Dr - minimalne 90% lekarov ma o kojeni uplne scestne informacie, ktore vedu ku predcasnemu odstaveniu a este aj zbytocne stresuju matky.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 24 Sep 2013, 14:18

Máte nejaké choroby v rodine, ktoré by mohlo podediť, kde symptomom je práve napr. problém s váhou a pod.? Má dieťa nejakú diagnostikovanú chorobu? Javí nejaké symptómy ochorenia? AK je odpoveď 3x nie, tak si z vás možno robí doktorka dojnú kravu-debilov, naháňa si výkony, vykazuje činnosť, aby mala viac peniažkov, to je všetko.

ked sa narodila tak sa nenadychla a mala apgara 2 preto to tak riesim, ja aj pediater a neurolog.
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 24 Sep 2013, 14:27

JankaMich píše:to cmukanie je pravdepodobne skor uzdickou, co vsak nemusi byt az taky problem, pokial pekne pije a teba nic neboli. Ale je tam o to vacsia potreba byt dobre prilozena.

Vertikalna poloha je prakticky prva poloha, do ktorej sa dieta dostane pri prirodzenom porode (nehovorim, ze v nasich porodniciach je prirodzeny porod - skor hovorime o vaginalnom porode). Takze ano, je to vhodne uz od narodenia. MOzes si pozriet video c.8 na http://www.mamila.sk . Len lepsie je trosku dietatku pomoct - drzat ho za siju (nie za hlavu) a pripadne si pridrzat druhou rukou prsnik. Ako som pisala vyssie, ak mas zaujem, poslem presnejsie fotky.

nemam bolesti pri kojeni, aj pije ale pojdem za LP nech mi to pozrie. a ak ta mozem poprosit posli mi tie fotky na mail. kobercek@googlemail.com. idem si aj to video pozriet a ked sa zobudi tak vyskusame
dakujem
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Sep 2013, 14:42

kobercek píše:ked sa narodila tak sa nenadychla a mala apgara 2 preto to tak riesim, ja aj pediater a neurolog.

Apgar 2 v suvislosti so zlym priberanim znamena nasledovne rizika:
1. pri komplikaciach porodu nastalo poskodenie nejakeho organu, co sa prejavuje zlym priberanim - to nevyriesi ani prikrm, ani vazenie, treba sledovat celkovy zdravotny stav dietata, krvny obraz, psychomotoricky vyvoj, odhalit kde je chyba a riesit ju, nie nepriberanie
2. nizky apgar bol dosledkom vrodenej vyvojovej vady, ktora suvisi s metabolizmom - riesenie rovnake ako v 1. pripade

Samozrejme najviac pravdepodobna je moznost, ze jej nic nie je, kedze pribera dobre a pripadny metabolicky problem by sa uz prejavil aj horsie. Keby aj nie - samotne nepriberanie NIE JE problem. Znamena, ze niekde inde je problem a treba ho najst a riesit. Ak ma nieco pokazene, bude to pokazene, ci ju odvazis 20x za den, alebo ani raz, ci ju nastopes alebo nie, raz sa to prejavi a lepsie skor nez neskoro... Ak nema nic pokazene, tak nepriberanie vobec nevadi, nijako ju neohrozi. Ci priberie do dalsej navstevy lekara 200 alebo 500g, jej zdravotny stav to nijako nezmeni. A o 30 rokov bude s laskou spominat na obdobie, kedy mohla jest kolko chcela a nepribrala ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Sep 2013, 14:51

kobercek píše:ked sa narodila tak sa nenadychla a mala apgara 2 preto to tak riesim, ja aj pediater a neurolog.


Po kolkých minutach mala 2?
Po 1, 5 alebo 10 min.? To je rozdiel. Keď sa narodila pridusená, tak určite mala telo ochabnuté (svalové napätie), farbu neprimeranú (zafarbenie kože), reakcie tým pádom žiadne (reflexy) ako píšeš nedýchala (dýchanie), tak hneď stratila týh 8 bodov. Tak ale srdce jej bilo (pulz-to budú tie 2 body,nie?) No a potom sa to napravilo, či? Veď žijete.

My sme mali 9, 10, 10.

Ale stále nechápem, čo s tým má priberanie-nepriberanie, hlavne keď je podľa toho ako píšeš, to priberanie v pohode. A už vôbec nechápem, čo s tým má apgarovej skóre, ktoré sa používa ako vodítko na zhodnotenie zdravotného stavu a vyplývajúcich z toho opatrení jednak v krátkom časovom úseku po narodení a jednak ide o neurologické záležitosti, krvný obeh, dýchanie, čo už s priberaním alebo nepriberaním naozaj nemá nič spoločné. Keby ste jej merali dych, ako sa to volá ten monitor, angel care či ako, to kvitujem...ale čo s tým má spoločné váha?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod artemis » 24 Sep 2013, 14:57

quaxi píše:Apgar 2 v suvislosti so zlym priberanim znamena nasledovne rizika:
1. pri komplikaciach porodu nastalo poskodenie nejakeho organu, co sa prejavuje zlym priberanim - to nevyriesi ani prikrm, ani vazenie, treba sledovat celkovy zdravotny stav dietata, krvny obraz, psychomotoricky vyvoj, odhalit kde je chyba a riesit ju, nie nepriberanie
2. nizky apgar bol dosledkom vrodenej vyvojovej vady, ktora suvisi s metabolizmom - riesenie rovnake ako v 1. pripade

Samozrejme najviac pravdepodobna je moznost, ze jej nic nie je, kedze pribera dobre a pripadny metabolicky problem by sa uz prejavil aj horsie. Keby aj nie - samotne nepriberanie NIE JE problem. Znamena, ze niekde inde je problem a treba ho najst a riesit. Ak ma nieco pokazene, bude to pokazene, ci ju odvazis 20x za den, alebo ani raz, ci ju nastopes alebo nie, raz sa to prejavi a lepsie skor nez neskoro... Ak nema nic pokazene, tak nepriberanie vobec nevadi, nijako ju neohrozi. Ci priberie do dalsej navstevy lekara 200 alebo 500g, jej zdravotny stav to nijako nezmeni. A o 30 rokov bude s laskou spominat na obdobie, kedy mohla jest kolko chcela a nepribrala ;-)


Ďakujem za poučenie quaxi, kým som napísala a postla príspevok, medzitým sa objavila Tvoja odpoveď... každopádne údaj "apgar 2" nemusí už teraz v 2 mesiacoch znamenať nič, hlavne v súvislosti s priberaním, ktoré vôbec nevyzerá problematicky. Ale to si už napísala aj Ty.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Sep 2013, 20:27

Do urcitej hodnoty apgar sa vsetky deti pausalne sleduju na neurologii az po dosiahnutie urcitych schopnosti alebo veku, rovnako ako napr. vsetky deti ktore mali porod vakumextraktorom ci kliestami. Ked uz raz je dieta sledovane lekarmi, tak oni spravia vsetko preto, aby ho nasackovali do ich tabuliek, co je zrovna pri pokusoch o dlhodobe kojenie velka nevyhoda. Vedia s tym poriadne vystresovat, takze sa nedivim tuto koberceku (ci kobercekovi? :-) ), ze chce mat radsej dieta podla tabuliek, nez zase pocuvat tie reci. Malokto ma na to zaludok a vie to brat jednym uchom dnu, druhym von.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2013, 23:37

kobercek,

odpoved som poslala mailom. Este upozornenie, Artemis treba brat s nadhladom :D . Ona to mysli velmi dobre :love: , len to tak mozno na prvy pohlad nevyzera, kazdopadne chvilu to trva zvyknut si na jej pristup - ale potom je to uz fajn ;) .

Artemis, len tak na skusku som dala vase data do grafu a vyslo mi, ze vy ste priberali vzorovo, i ked podla 3tieho percentilu, dokonca ste zacali stupat este rychlejsie. Byt doktorom, som v pohode.

U Koberceka treba byt na pozore, lebo cisto podla cisel (ktore mozu byt chybne), doslo k postupnemu poklesu z 50teh percentilu asi ku 25temu. Tu som uz v strehu, i doktor, i ked to este stale nemusi nic znamenat - obvykle mozno len chyba vahy. Mne skor vela povedal opis dojcenia, pre ktory ma mamina 6ty zmysel - mozno cisla su vselijake, ale pocit je pocit. Tam sa urcite da vela zlepsit, aby to bolo viac v pohode.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 25 Sep 2013, 11:14

aby som to uviedla na pravu mieru. apgar skore som napisala aby ste vedeli preco tak riesim to vazenie a preco chodime casto na poradnu a vazenie. proste ju kvoli tomu viac sleduju, a ja asi tiez. pri prvom som nevazila doma vobec a tiez sme chodili na vazenie 2x do tyzdna. ani ma nenapadlo ze by priamo mohlo mat suvis so slabym priberanim. a dalsia vec, ja netvrdim ze malo pribera (aj ked sestricka mi na poradni vravela ze 800g za 4 tyzdne je este ok :)) ja skor riesim ci reflux prip nie vzdy dobre prisatie moze mat a nasledok take vykyvy (lebo aj ten reflux a cmukanie nie je vzdy rovnake) alebo je to proste normalne. a to ze som ju vazila 2 tyzdne v rovnakych podmienkach je asi moja vlastna blbost lebo som si len nasadila chrobaka do hlavy.
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní

Re: velke rozdiely v priberani

Neprečítaný príspevokod kobercek » 25 Sep 2013, 11:23

U Koberceka treba byt na pozore, lebo cisto podla cisel (ktore mozu byt chybne), doslo k postupnemu poklesu z 50teh percentilu asi ku 25temu. Tu som uz v strehu, i doktor, i ked to este stale nemusi nic znamenat - obvykle mozno len chyba vahy.
Mne skor vela povedal opis dojcenia, pre ktory ma mamina 6ty zmysel - mozno cisla su vselijake, ale pocit je pocit. Tam sa urcite da vela zlepsit, aby to bolo viac v pohode.

no zajtra idem do poradne takze budem vidiet co mi povedia. dakujem pekne zatial.
kobercek
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 18 Sep 2013, 20:40
Počet detí: 0
1. dieťa: brunko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: deli
Rokov: 10 rokov, 8 mesiacov, 27 dní


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron