kúpanie v tehotenstve

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod mimuka » 19 Jún 2013, 08:25

ahojte, chcem sa s vami poradiť, či sa môže v tehotenstve kúpať....či doma vo vani, v bazéne, v jazere, v mori....prípadne či sa treba nejako špeciálne zabezpečiť...??...lebo ja si len pamätám ako mi sestrička pri prvom tehotenstve na začiatku výstražne povedala: "a od teraz sa nekúpať, iba sprchovať". Ale príde mi to také zvláštne, lebo počujem o tom, že si tehotné chodili zaplávať...a veď sa aj rodí do vody...tak vám dopredu pekne ďakujem za vaše rady a skúsenosti...
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Jún 2013, 12:21

doma vo vani ano,ale neviem,pri akej teplote. A na kupku akurat bacha na mykozy...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod quaxi » 19 Jún 2013, 13:24

Horuca voda nad 36C moze v niektorych pripadoch vyvolat porod, takze v takej by si sa nemala kupat, inac nie je ziaden problem. Akurat niektore zeny su nachylne na mykozy, ale prinajhorsom zistis, ze sa to tyka aj teba a potom sa vode vyhnes, nie je to nic, kvoli comu by si sa mala teraz 9m iba sprchovat. Osobne nepoznam jedinu zenu, co by sa vyhybala verejnym bazenom v tehotku :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Jún 2013, 15:52

mykozu staci riesit tamponom
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod evitentia » 19 Jún 2013, 22:01

Ja som chodila v poslednom trimestri dosť plávať, gynekologička mi hovorila, že je to bezpečné, až kým mi nepraskne plodový vak :)
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 8 dní

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Jún 2013, 22:39

evitentia píše:Ja som chodila v poslednom trimestri dosť plávať, gynekologička mi hovorila, že je to bezpečné, až kým mi nepraskne plodový vak :)

ale mykoza je nebezpecna , ak ju ma zena pri porode... preto moja svagrina nechce ist do vody...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Jún 2013, 22:44

inak okrem tamponu su rovnako dobre i menstruacne kalisteky - ale to asi len pre tie, co ich pouzivaju. Mam tiez pocit, ze v lekarni je dostat na tieto ucely i specialne cipky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: kúpanie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Jún 2013, 21:46

Norika píše:ale mykoza je nebezpecna , ak ju ma zena pri porode... preto moja svagrina nechce ist do vody...

Pri mykoze ti hrozi horsie roztrhnutie a tazsie hojenie ran. Ak sa toho bojis, staci sa vyhnut vode 2-3 tyzdne pred terminom porodu. Ak by si ju aj dostala, liecba je velmi rychla a u gyn. si v tom case kazdu chvilu, takze by ta ohrozovala len par dni. Urcite to nie je dovod, aby sa zena vyhybala kupaniu po cele tehotenstvo, a zeny, ktore na to nie su nachylne, nemaju dovod ju dostat zrovna pred porodom. Okrem toho mykozu dostanes s omnoho vyssou pravdepodobnostou napr. vdaka holeniu kvoli porodu. To ti budu vnucovat, aby mali oni lahsiu robotu, a nezaujima ich, ze ty mozes vdaka tomu trpiet horsim hojenim ran po porode. Takisto ta ohrozuje pri vsetkych vaginalnych vysetreniach, ktore ti bez ohladu na ich zbytocnost budu vnucovat pri kazdej navsteve lekara...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron