málo frekventné dojčenie za deň

O dojčení malých bábätiek

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Apr 2013, 11:18

Juuuj, aky je rozkosny :) :love: Nevidam take male babatka sa dojcit (som si prave uvedomila). Uz som uplne zabudla ake je take male dojciace sa babatko zlatunke a na druhej strane ake je to vlastne narocne, ked si dieta nesmatra rukou pod tricko, aby si vytiahlo prsnik a samo sa prisalo :D

Aj mna veru prve napadlo, ze kedy si ho prisunies blizsie a zaklonis mu hlavku, ze ved takto Ta to musi bolet :(.

Este som chcela, ze aj ja som mala silnu nadprodukciu a mala okolo toho stvrteho mesiaca bola riadny kus. Podla fotiek to teraz spatne vidim, potom to nejako tou dlzkou vyrovnala :). A sice si nikdy necmulala prsty ale zaspavat na prsniku sme sa museli ucit, zaspavala natriasanim a chodenim a potom postupne k tomu priberala aj dojcenie a dneska uz plne vyuziva vsetky funkcie :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Apr 2013, 11:27

.. este som chcela dodat, ze teraz ked tak nad tym rozmyslam, tak potom sa tvorba mlieka zacala znizovat (alebo lepsie povedane som si ju ja zacala znizovat), ale mala z toho nadsena nebola :). Okolo siesteho-siedmeho mesiaca som ju musela chodit dojcit do spalne, alebo niekde mimo aj to som ju pritom musela natriasat a nosit a spievat a co ja uz viem co, lebo inak nechcela a nechcela, no, bolo to narocne..

Takze, poriesit prisatie sa mi zda ako dobry napad, cim skor. Je super, ze si si to vobec vsimla, ze je to dojcenie menej caste a napisala si sem. Urcite predides takym strajkom :goodjob:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Máj 2013, 16:11

Dievčence, veľká vďaka za komentáre a hlavne veľká vďaka JankeMich, ktorú už otravujem i telefonicky. Poradila mi jednu strašne dobrú vec, ktorú som si akosi neuvedomovala - vedela som, že malý by mal mať vačšiu pusinku, ale nevedela som ako ju dosiahnuť a ono je to v podstate jednoduché, pomohol nám záklon hlavy :) vtedy sám pusu otvorí a lepšie sa prisaje a potom krásne pije :) Ale nielen to, skúsila som "vačšiu pusinku" aj s malou, pri nej v podstate tým, že som ju k tomu vyzvala, ale aj tam to funguje - už ani dojčenie malej, dlhšie na zaspatie, mi nebolo nepríjemné a ani sa mi tak nepoodtláčali zúbky na kraj bradavky ako bežne. Takže super. Frekvecia sa nám síce zatiaľ moc nezmenila, ale mám pocit, že v tej vertikálnej polohe, čo poradila Janka sa malý celkom ochotne prisáva, nezlostí sa.Mne síce moc nejde, resp. ide, len sa na to musím oveľa viac sústrediť, ale je to asi skor o zvyku (takmer tri roky čisto priečnej polohy robí svoje :) )
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Máj 2013, 23:20

:goodjob:

Ano, kazda poloha je o zvyku a to sa tyka aj deti - tiez je to pre ne nieco nove a nie vzdy sa prisposobia jednoducho a hned.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 01 Máj 2013, 23:36

Kinsi,

tak to je fajn, ze si predsalen nasla nejaku dobru rada. Mna to Janka naucila uz pred 2 rokmi. A dieta som to potom ucila 2 roky ja. A myslim, ze keby som to bola vedela vcas, tak by sme sa nasim problemom pri rozkojovani Paulinky mohli uplne vyhnut.
Snad Vam to teraz pomoze sa rozbehnut dalej. Drzim palce.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Anka » 03 Máj 2013, 21:00

Ahoj Kinsi,
mne to co popisujes pripomina strajk mojej malej. Strajkuje mi uz treti mesiac a teraz ma pol roka. Dojcime sa len pospiacky a obcas, ak ma naladu sa nacucne aj za bdeleho stavu, no a palcek je jej najlepsi priatel (vymenila ho za prso). Ja som situaciu s mliekom musela riesit s domperidonom a odstrekovanim, nakolko sa znizena frekvencia dojcenia prejavila na tvorbe mlieka, ale to nastastie nie je tvoj problem.
Drzim palce, nech sa ti maleho dari prisavat co najcastejsie. :)
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 03 Máj 2013, 22:28

Anka, a si v kontakte s nejakou poradkynou? Bola u vas?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Anka » 06 Máj 2013, 12:32

Ano Janka, uz dlohodobo riesim strajk s LP.
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Máj 2013, 17:21

Kinsi, prepáč prosím, že píšem až teraz. Po zhliadnutí videa som si nebola úplne istá sa priznám. Sú tam isté náznaky štrajku - malinký pije výdatne (hoci nepije nejako typicky "nadprodukčne"), akonáhle je ale potrebné, aby natiahol mliečko viackrát, kým prehltne, je tam vidieť správanie podobné štrajku. V kombinácii s tým, ako si pri spomalení toku mlieka cmúľa prstíky a ako často sa dojčí cez deň, chcela som si byť istá. Takže som to konzultovala s omnoho skúsenejšou poradkyňou, ktorá ale pár dní bola úplne nedostupná, a ktorá sa vyjadrila podobne - nie je možné odhadnúť, ako to bude ďalej. Zatiaľ to čisto z hľadiska jeho správania pri dojčení nevyzerá nejako akútne na riešenie. Pravdepodobne je teda dobrým postupom pokúsiť sa zvýšiť častosť dojčenia kontaktom koža na kožu, fyzickým kontaktom, je možné, že situácia sa začne zmierňovať po tom, čo začneš po 6. mesiaci zavádzať príkrmy. Je dôležité sledovať, ako to pôjde ďalej a ak by sa malinký začal na prsníku hnevať, je dobré hneď v začiatkoch to začať riešiť, ozvi sa potom, dobre? Je rovnako dobre možné, že to takto pôjde ďalej a nebude sa to zhoršovať. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Máj 2013, 13:07

ďakujem Klemka, určite budem priebežne informovať. Vertikálna poloha nám pomohla v tom, že už sa malý nehnevá ani pri pokuse o prikladanie - buď si dá, alebo si hlavičku zdvihne a smeje sa mi do tváre :) . Takže som rada, že som týmto odstránila asi jeho posledný zdroj nespokojnosti - vyložene odmietal byť položený do priečnej polohy a je až neuveritelné, aké je to teraz dobré bábatko. Samozrejme ale, na druhej strane, si nás, ako by sa niektorým iným mamičkám mohlo zdať "pekne vycvičil" - ak chce je na rukách, a celkovo, ako mi povedala moja mama, je jasné, že neplače, keďže behám, ako on píska :) :) :) Ja ten pocit ale nemám, sú chvíle, kludne i 30minút, keď vydrží sám pod hrazdičkou, alebo s hračkami v lehátku, prípadne v hojdačke, kým uspím malú...a že nečakám, kým tam začne plakať, ale vezmem ho na ruky hneď ako vidím, že už ho to nebaví, začne si dudlať prstíky, alebo je len nepokojný, mi príde normálne a prirodzené. Čo som ozaj rada je, že celkom vydrží i bdelý v Manduce, to sa mi pri dcére nestávalo.
No čo sa týka frekvencie sme na tom tak podobne, ako predtým , i keď možno o čosi lepšie, dojčí sa po cca 3-4 hodinách keď je hore, ak zaspí tak aj po šiestich a v noci vačšinou prespí i dlhšiu dobu, čiže to vychádza stále na tých max 6 dojčení za 24hod. Veľká pozitívna zmena ale predsa nastala - podarilo sa mu párkrát na prsníku zaspať :D bez dudlania prstíkov. Inak často mu musím počas toho ako on pije držať ručičky a rytmicky mu s nimi trošku kývať hore -dole, lebo inak si ich, asi nevedomky, tlačí popri prsníku do pusy. Toto ale funguje, keby ich len držím, to ho hnevá, ale ako sa s nimi kýve, tak na ne zabudne a nehnevá ho, že si ich nemože dudlať - vlastne takto prebehli i tie zaspatia bez dudlania.
Ďakujem ešte raz :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Máj 2013, 14:38

To je skvelé!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Máj 2013, 14:38

To je skvelé!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Máj 2013, 20:06

:goodjob:

Predpokladam, ze onedlho pride na to co robit s rukami (aj vdaka tomu, ze mu ich stimulujes) - deti sa obvykle velmi rady hraju bud s prsnikom alebo so vsetkym, co je okolo ;)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 05 Jún 2013, 19:28

rada by som položila otázku, čo sa týka množstva príkrmov. Nebola som si istá, do ktorej témy to zaradiť, ale rozhodla som sa pre túto "moju" tému, lebo odpoveď bude možno ovplyvnená tým, ako sa dojčí konkrétne moj malý.
Frekvencia dojčenia sa upravila k lepšiemu, malý papá cca 5-6x denne, v noci vačšinou raz, nad ránom, niekedy vobec. Zmena je v tom, že sa dojčí akoby viac "vedome", vtedy keď je hore, naopak, keď je unavený, prípadne v noci, aj ak precitne, chce len znovu zaspať dudlaním prstíkov a prsník vtedy nechce. Dalo by sa povedať, že prsník má čisto ako zdroj jedla, bohužiaľ, toto sa moc nemení. Hneď ako sa nasýti, prsník pustí, nikdy ho nedudle, vtedy nastupujú jeho prsty...aj keď musím uznať, že párkrát mi už na prsníku po jedení zaspal. Krásne priberá, inak je všetko OK, je pokojný, usmievavý. Papá vačšinou v polohe podľa rady Janky :) čiže už odpadol problém s tým, že papal len v ľahu a možeme teda kdekoľvek ísť :)
Jediné, nad čím momentálne rozmýšlam je to, že malý je strašne dravý za jedlom. On sa úplne klepe od vzrušenia, ak sa mu dá nejaké jedlo - zatiaľ som mu nedávala vyložene príkrm, len dostal uhorku, mrkvičku, jablko , či chlebík do rúčky, ale vidím na ňom, že keby mu dávam lyžičkou do pusy, tak by jedol a jedol - dnes som takto skúšala avokádo. Posobil ako keby bol veľmi hladný, čo asi aj bol, nakoľko prsník som mu už asi 2 hodiny neuspešne núkala, ten nechcel, iné by ale jedol (bol asi 4hod od dojčenia)...Aké je v takomto prípade primerané množstvo príkrmu? Mám mu dať koľko chce (aj povedzme 200-250ml?) Alebo núkať príkrmy len po dojčení? Veľmi by ma mrzelo, ak by príkrmy viedli k predčasnému odstaveniu, čo mi príde, že u neho by aj celkom hrozilo. Moc ďakujem za odpoveď.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Jún 2013, 21:20

Najjednoduchšie je posadiť dieťa k jedlu, o ktoré má záujem a nechať na ňom, nech s ním urobí, čo myslí. To, že má o jedlo záujem, je normálne v tomto veku a to, čo v skutočnosti to dieťa chce - je zistiť, čo s tým vlastne tí dospelí robia, keď im to mizne v puse a venujú tomu toľko času denne. Takže si to dá do pusy, vypľuje, rozotrie si to po hlave a skúsi znova. Takto určite nezje 200 ml. A môžeš mu takto ponúkať čokoľvek a koľkokoľvek krát za deň bude chcieť.
Viac o príkrmoch tu http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2013, 13:58

Myslíte, že je OK nechať malého cca 3,5 hodiny s tatinom? Urobila som to včera, po pol roku som dostala neodolatelnú chuť zájsť si zabehať so psom agility...A mala som ešte i šťastie, že malý sa akurát najedol pred časom, kedy bolo treba odísť a tak som ich nechala všetkých doma a šla som sama. Nakoniec som i tak skor odtiaľ odišla, lebo som sa po 2 hod aj tak už na iné ako na malého nemohla sústrediť, ale je to asi 40min cesty od nás, tak prestávka bezo mňa bola vyše 3hodiny. Malý bol v pohode. Rozmýšlam, či možem takto chodiť častejšie, alebo mám radšej ešte nejakú dobu počkať...Mohli by sme teoreticky ísť aj všetci, ale asi by to nijako nepomohlo, lebo malý by sa tam zrejme i tak nenadojčil a navyše by chudák priateľ musel 2,5hod krúžiť okolo cvičáku s dvoma deťmi, čo teda, hlavne v lete nie je bohviečo.
Ono totiž stále tak trochu váham, či malý pri tej frekvencii 5-6(7) dojčení za 24 hod nie je v štrajku, ako ste naznačovali a vtedy by asi prestávky v našom kontakte moc vhodné neboli :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jún 2013, 15:22

Myslím, že by to nemal byť problém, prípadne nájdi spôsob, ako ho vziať so sebou, ale - prečo nie, myslím, že to bude v pohode. Uži si život :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2013, 20:40

Ďakujem Klemka, zajtra idem zase :) ale beriem priateľa so sebou, takže bude nakoniec predsa len "krúžiť " okolo cvičiska. Bude chudák po službe, takže dúfam, že nebude úplne zničený...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jún 2013, 22:24

Snáď to zvládne :) Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Jún 2013, 14:41

Klemka, spomenula som si na tvoju poznámku "skús nájsť sposob, ako ho vziať so sebou" :) bola tam totiž baba, čo mala so sebou 8m chlapčeka. Samozrejme s cumlom. Po pár minútach ho to v kočíku nebavilo a tak plakal, čo bohužial vadilo len mne, maminka bola evidentne na podobné scény zvyknutá :( Nakoniec som ho skoro celý čas, čo sme práve nebežali my, mala na rukách ja. Baba mi potom povedala, že práve rieši nočné dojčenie, že jej všetci vravia, že už malo byť dávno odstránené, ale že jej sa to zdá kruté. Musím uznať, že s celkom velkým záujmom si vypočula, že ja dojčím v noci bez problémov, keďže malé spia so mnou a vravela, že to skúsi, že sa jej to vidí prirodzené, len všetci naokolo sa tomu divia. No tak hádam som ju aspoň nahlodala a nebude mať za nočné dojčenie také výčitky.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Jún 2013, 14:59

No vidíš, evidentne si našla spôsob, ako sa postarať o bábätko popri tom, hoci nie svoje :D
K nočnému dojčeniu máme teraz tento nový článok http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie ... -dojcenie/ (spolu s množstvom iných na pravom stĺpci stránok), keby si do budúcna potrebovala zase pre niekoho :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 14:25

Baby, toto kopírujem z FB mamily: Ak matkám povedia, že musia dojčiť každé tri hodiny, výsledkom je nasledujúci email:
„9-týždňové bábätko kričí, keď sa snažím ho dojčiť. Snažím sa ho dojčiť každé tri hodiny, ale on kričí, ako keby ho niečo bolelo. Nakoniec sa prisaje, ale podarí sa to až po šiestich hodinách. Potom sa príliš veľa napapá a veľa grcká. Pravdepodobne by sa prisal ešte neskôr, keby som sa medzičasom toľko nesnažila. Veľmi potrebujem zistiť, či je toto normálne. Mám svoje 9-týždňové dieťa nechať bez jedenia 6 hodín? Po pôrode vážil 3, 72 kg, pri výlučnom dojčení vážil 4, 77 kg v mesiaci a v 2 mesiacoch 5, 9 kg.“
Pár poznámok:
1. Toto bábätko priberá viac než dosť, pričom sa dojčí každých 6 hodín.
2. Aj napriek snahe matky donútiť ho dojčiť sa častejšie, neprisaje sa po troch hodinách, matka s ním väčšinu dňa zápasí a napriek tomu sa dojčí po 6. hodinách.
3. Matkinu situáciu sme sťažili, pretože tak ako sa to často deje, na základe takýchto odporúčaní trvá na tom, že sa bábätko musí dojčiť každé 3 hodiny.
4. A čo s tým, že bábätko veľa grcká? Je zrejmé, že veľa priberá, takže aj veľa papá. Ak by ho matka nepokúšala dojčiť pred tým, než je pripravené, pravdepodobne by bolo väčšinu času pokojné. V takom prípade grckanie, ak ide o grckanie materského mlieka, nie je problém. V skutočnosti je to pravdepodobne dobré. Materské mlieko je plné imunitných faktorov (nielen protilátok, ale aj množstva iných látok, ktoré pôsobia vzájomne), ktoré chránia bábätko pred baktériami a inými mikroorganizmami (kvasinky, vírusy, atď.) tým, že vystieľajú sliznice bábätka (sliznice čreva, dýchacej sústavy a na iných miestach). Bábätko, ktoré grcká, získava dvojitú ochranu – raz, keď bábätko pije mlieko a to ide dole do žalúdka a druhý raz, keď grcká. Toto často používam ako príklad toho, ako veľmi sa líši dojčenie od umelého mlieka a kŕmenia fľašou. Grckanie umelého mlieka, ak všetko ostatné je v poriadku, pravdepodobne neškodí. Grckanie materského mlieka, ak všetko osatné je v poriadku, je pravdepodobne prospešné.“

Tak toto bolo presne i u nás. Tak možno to nie je problém, keď sa dieťa dojčí len 4x denne a pekne pritom priberá.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Júl 2013, 20:02

Práve som to z FB dala dole, Newman práve dnes písal (súkromne), že toto bábätko skončilo štrajkom a teraz ho riešia klasicky podľa protokolu o štrajku. Jeho pointou bolo najmä to, že matka nemá dieťa nútiť dojčiť, ak je inak všetko ostatné v poriadku, ale to ešte nevedel, že toto dieťa súčasne bojuje pri každom dojčení, keď sa už prisaje a inak odmieta akýkoľvek kontakt s matkou - to napísala matka až v ďalšom emaili.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod kinsi » 07 Júl 2013, 20:13

Aha, takže moja radosť bola príliš skorá :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: málo frekventné dojčenie za deň

Neprečítaný príspevokod Kandy » 07 Júl 2013, 21:17

U nás sa Maťko tiež málo dojčil. Ale ja som nejak podvedome tušila, že to nie je dobré. Pomohlo, že som ho začala viac nosiť, spali sme spolu a zmierila som sa so skutočnosťou, že mám dieťa a to ma 24hodín potrebuje. Pritom malý bol plánovaný, akurát ja som si to materstvo predstavovala trochu ináč. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron