hnačka a zuby?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Feb 2013, 00:33

ďakujem :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jún 2013, 09:24

zienky maly chytil taku vyrozu, aku doteraz este nemal. hnacky co mal doteraz sme ustali dojcenim.

od tretej mi zvracia , uz asi 6x. prehnalo ho 4x, uz z neho idu len hlieny. vypil za ten cas asi 10 glgov vody a dojcenie. co mam robit??cakam kym to prejde, ale to zvracanie to zhorsuje. kedze nedostanem do neho ani vodu, dokedy este cakat?? on chce pit, ale po pol hodine to je von
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jún 2013, 10:03

Prečítaj si prosím tento článok http://www.mamila.sk/post/dojcenie-ked- ... acia-1284/ a obráť sa na lekára ohľadom možnej liečby.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Jún 2013, 10:25

norika, ak vracia takto vela, tak po vracani nesmie cca hodinu dostat nic do zaludka - sposobuje to dalsie vracanie a praveze zhorsuje dehydrataciu. Treba vydrzat, a az po tej hodine davat po malickych mnozstvach - nesmie vypit vela naraz. Mali sme rotavirus s malym babatkom a tiez kym som strkala prsnik hned po vracani, tak to nechcelo prejst, stale vracal, az ked som mu prestala v panike nutit hned tekutiny, tak sa to zlepsilo. A nezabudni si ty dat poldecak, aby si to od neho nedostala ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jún 2013, 10:34

ten poznam...len sa trapime, lebo fakt zvracia po kazdom glgu, ci mlieka, ci vody...rano o tretej to zacalo, potom sme lahli do postele, zaspal, ale po polhodine ho naplo zas...potom este zaspal , cca do pol siedmej a potom uz dojcenie nechcel...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Jún 2013, 11:13

nevadi, nemusi hned pit, radsej nech sa zaludok trosku skludni, potom to dobehne. Pripadne mu mozes neskor ponuknut nejaku sladku malinovku s trochou zazvoru, ten je dobry na zaludok.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jún 2013, 11:47

Norika, ak sa dá, čo najviac ho drž na prsníku, aspoň čiastočne sa mu vstrebe to, čo sa Vám podarí doňho dostať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jún 2013, 16:42

on chce pit, musim ho az krotit, lebo hned mu to robi zle..naposledy vracal o jednej, teraz preslo uz 3 a pol hodiny, jedol cokoladu a pije sladku vodu....ked videl, ze jem, aj on chcel :( ...a dojcit sa nechce vzdy, ked zaspi, tak to ani nie je satie...muz ma uz vyhanal na pohotovost, ale zatial nevracia, tak dufamze ani nebude uz,.a cikal, to je hlavne nie??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jún 2013, 17:40

Myslím, že ak si doňho dostala nejaký zdroj energie, pije, ciká, dojčí sa, tak je to na dobrej ceste.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Jún 2013, 17:53

no, ale mam cudny pocit, ze zachvilu to chyti aj mna...mama si tym presla v sobotu, som myslela, ze ak sme to nedostali do pondelka, tak uz nedostaneme,,,,,chcem este dodat, ze, v Janikovom pripade pomohla zrejme teplota, ktora sa dostavila okolo obeda
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jún 2013, 21:13

Držím palce...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Jún 2013, 22:14

Na pohotovosti sa taketo veci takmer vzdy skoncia hospitalizaciou, ak nevyzera ze by to fakt potreboval, tak by som tam radsej nesla. Ak uz prestal vracat, tak ani nie je dovod, bezna hnacka ho neohrozi, hlavne ked ma chut do jedla.
Ak mas pocit, ze to schytas, tak si daj co najskor stamperlik a zivocisne uhlie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2013, 09:30

no, vecer som uz myslela, ze pojdeme na pohotovost, lebo o siedmej vyzvracal vsetko, co som vyssie vymenovala, ze zjedol a vypil....potom mu strasne vystupila teplota, skin to skin sa mi zdalo byt marne.tak sme volali mojej sestre, ktora mala akurat nocnu na detskom odd. povedala, ze sa nemame plasit, na noc, pockat noc....v noci nezvracal, cely cas mal teplotu, o piatej ho zas prehnalo poraidne, teplota 36,8 ...ale spali sme potom az do deviatej. len neviem, ci mu dat daco jest, chudatko moje, pyta ham.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Jún 2013, 10:05

ked uz celu noc nevracal, tak mozes skusit jedlo, ale len lahke jedla a MM. Nedavaj banany, tie sa casto odporucaju na hnacku, ale v takomto stave by z nich znovu vracal. Aj z cistej vody je tazsie od zaludka, radsej daj nejaku sladku zbrnu ak by nechcel MM.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Jún 2013, 10:42

Norika, to znie dobre :) A jesť mu môžeš dať to, na čo má chuť. Žiadne z tých "šetrných" diét (sucháre, ryža, mrkva či čo) nemá oporu vo vedeckých poznatkov, tie naopak hovoria, že človek má jesť to, na čo má chuť po takejto chorobe. Možno to vyvráti, ale nie preto, že si mu dala nevhodné jedlo, ale preto, že ešte nie je zdravý.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2013, 13:24

no,praveze som mu dala trocha bananu quaxi.

Este chcem dodat,ze vdaka za pribeh,kt. je pod tym clankom ,ten mi dodal odvahy. Dufamze to bude uz len lepsie. Je vysileny,hladny.dojcenie mi odmietal a mame problem najst vhodnu pohodlnu polohu.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Jún 2013, 13:54

ved hlavne ze sa nepovracal, potom je to predsa jedno :-) malokto vie, ze aj banany mozu byt tazke na zaludok v takychto stavoch, ja som bola tiez prekvapena. Ked uz nevracia, bude lepsie, neboj :-) Teba to nechytilo?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Jún 2013, 14:06

Quaxi, mimochodom v USA je banán to, čo sa odporúča pri hnačke a vracaní - tak ako u nás je tou klasikou ryža a mrkva. Všetko toto sú odporúčania nemajúce oporu v žiadnych dôkazoch. Ak má dieťa chuť, nech si dá, na čo má chuť. Dôkazy hovoria skôr o tom, že čím dlhšie sa človek vyhýba normálnej strave, ktorú bežne konzumuje, tým pomalšie sa lieči z choroby, ktorá hnačku či vracanie zapríčinila.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Jún 2013, 14:37

u nas sa banan tiez odporuca pri hnacke, pri vracani som s tym mala velmi zlu skusenost a postupne viacero znamych spominalo to iste. A potom mi hovorila lekarka, ze naozaj banan je na pokazeny zaludok nevhodny, ze ma velmi vela takych skusenosti, ked to ludia davaju v dobrej viere ze dietatku pomozu lahkym chutnym ovocim a sposobia dalsie vracanie a zhorsenie stavu. U nas sa ryza a mrkva tiez neodporucaju na vracanie, ale iba na hnacku, netreba si to mylit. Na hnacku to aj tak nema vplyv, tam ma najvacsi vplyv stav crevnej mikroflory a nie strava. Vracanie sa vsak lahko vrati, ak si das nevhodne jedla - tym nemyslim nejake normalne jedlo, ale dat si 2h po vracani hriby na cibulke s vyprazanym reznom, to urcite nikoho ku zdraviu neprivedie, aj keby mal na to neviemaku chut. Nehovoriac o tom, ako ti asi tak 2rocne dieta povie, na ake konkretne jedlo ma zrovna chut ;-) Co, komu, ako zaludok stravi, je velmi individualne a preto sa neda vseobecne povedat, aka strava by bola najlepsia a co plati na inom kontinente (kde je napr. vela cernochov s trochu inym travenim) nemusi platit aj tu. Dospelak uz aspon vie, po akych jedlach mu byva tazsie, dlhsie ich travi, takym sa vyhne. Ale u dietata si mozes len tipovat, pripadne sa vyhnut tym jedlam, ktore robia problemy mnohym ludom - tazkym, mastnym, vyrobkom z kravskeho mlieka a pod.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Jún 2013, 15:23

Súhlasím s Klemkou. Návrat k bežnej strave (samozrejme bez extrémov - vyprážané, pikantné...) je vhodné zrealizovať čím skor. V akútnej fáze si uvedomiť, že i vstrebávanie vody z poškodeného tráviaceho traktu je lepší vspolu s malým množstvom cukru, preto, ak nechcete vyhadzovať peniaze za rehydratačné roztoky (zbytočne), tak je dobré si doma mierne osladiť neperlivú minerálku a to podávať dieťaťu.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2013, 21:34

boli sme na pohotovosti,uz som sa nedokazala dalej divat,aky je slaby. Problem je,ze nie je sustavne na prsniku,niekedy odmieta,a spi.ja uz mam rozcitlivele bradavky zo zleho prisavania. dokt. nas poslala domov,ze ked sme uz prezili vcerajsok. Maly sa im tam pekne vycikal,aj doma cika.odisli sme s odporucenim kupit kulisek,biogaiu...mame som povedala ze netreba. Poradte,ako maleho posilnit?poobede 2x zvracal,tuha strava mu furt nejde.a dojcenie niekedy nechce. Pije svoju vodu (kubik water) ...a len lezi a spi.raz zaspal sam bez dojcenia.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Jún 2013, 21:40

Norika, nechaj ho oddychovat a spinkat. Pije vodu a ostatne momentalne nepotrebuje, nic mu nebude ak nebude chvilu jest. Prave naopak, organizmu to spravi dobre, moze sa sustredit na to aby sa vyliecil a nemusi spracovavat potravu. Pockaj kym zacne mat chut do jedla a potom normalne, co si vypyta.

Drzim palce, nech je to cim skor za Vami :love:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 12 Jún 2013, 21:46

Podla mna to zosilnenie pride postupne. Na to, aby zosilnel zrejme potrebuje spanok.
Matko mal tiez pred pol rokom podobnu prihodu. Prvy den vracal vsetko, mlieko si pytal, nic ine jest nechcel. Druhy den to uz bolo trochu lepsie, ale presne ako u vas, ked bol hladny a dal si tuhu stravu, tak ju vyvratil. A na treti den uz bol relativne v pohode. Ani nevracal, aj jedol a aj lepsie vyzeral. Takze podla mna to chce cas. To, ze cika je super. Matko tusim vtedy cikal veeelmi malo, mozno tak raz za pol dna. Ale uz sme prezili aj vacsiu dehydrataciu, ked som bola v nemocnici, tak som nepanikarila.
Drzim palce, nech to nechyti teba a nech je maly rychlo fit. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2013, 22:29

ja len pocujem,ako mi bublinkuje v bruchu.maleho to chytilo 3 dni po mojej mame. Zajtra ideme na vyter,som zvedava,co to je.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: hnačka a zuby?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 12 Jún 2013, 23:52

Matko to chytil u lekarky, ked som ho bola dat zaockovat (podotykam, ze ziadne chore deti v cakarni neboli). Tak som neriskovala dalsiu navstevu, clovek nikdy nevie, co za bacily sa tam povaluju... A hlavne, ak je taky oslabeny tesne po chorobe, to sa nalepi na cloveka ani nevie kedy. :evil:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron