Dojčenie na verejnosti

témy ako sa pripraviť na dojčenie a život s bábätkom a kde získať správne informácie

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Amalia » 20 Apr 2013, 15:26

carodejnica píše:Inak presne Amelia myslím, že si to pekne vystihla, je to aj môj problém, že som hanblivá a k tomu nízke sebavedomie, keby som možno mala telo ako modelka :D, tak by som sa nejak s tým vysporiadala, no neviem...minule som dojčila u nás v parku v dedine, ale zozadu ma zakrývala bunda a spredu kamoška držala deku, proste sem tam sa tam premelú aj kadejaký spitinohovia, alebo horší prípad puberťáci, to teda nemám chuť aby očumovali moje faldy... akože samozrejme nadojčím vonku, ale potrebujem mať pri tom súkromie. :dojcenie:
Som pozerala tie zástery, neviem, také divné mi to akési príde, aj keď účelné zrejme.. :)

Ja inak tiež tak dojčím, že vyhrnam tričko zospodu, lebo mám väčšie prsia (Géčka). A tým pádom čo sa týka podprdy, tak potrebujem kvalitnú pevnú podprsenku, tak minule som otrepala peniaze na toto http://www.anita.sk/sk/sortiment.php?sk ... ukt_ID=366
No, ale mám len dve a tie striedam, takže ja sa radím zásady radšej menej, ale poriadne... :)
Ale tričko si tiež plánujem kúpiť, práve kvôli tomu, že musím vyhŕňat tričko zospodu a vidno mi pol chrbta a brucha :? , tak tiež si kúpim zo dve tričká na leto, keď pôjdem medzi ľudí...



No ja mam mini prsia som takmer plocha! :-DDDD podprdu drahu nekupujem, asi keby som mala velke tak je to dolezite, mat ich pevne upevnene.....
co ti pripada na tej zastere divne? :-DDD Akoze keby si ma videla sediet na lavicke s takou zasterou, tak mi povies ze som divna? :-DDDD mi teda davas! :-DDD ci ako si to myslela? Ja si myslim ze omnoho blbsie vyzera ked pred tebou stoji kamoska s dekou ta zakryva :-DDDD ale ja som tiez take mala kym som si tu zasteru nekupila :-DDD je to fakt super! a tamten salik co tu dala link kocka pred chvilou to je este lepsie! ale teda nech to vyrobia tu na SK za 10 Eur a to si kupim pre dalsie babo satku! :-)
Amalia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2013, 00:14

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Apr 2013, 15:43

Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Amalia » 20 Apr 2013, 15:50

reanda píše:a co poviete na toto http://3.bp.blogspot.com/_PTM9I6IE8Vk/T ... /burka.jpg

:twisted:



:-DDDDDDDD
Amalia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2013, 00:14

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod TIA » 20 Apr 2013, 16:04

Ja, ked to tu tak citam, tak ma napadlo toto video :D

http://www.youtube.com/watch?v=MMvLMXZZsOA
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Apr 2013, 18:09

TIA píše:Ja, ked to tu tak citam, tak ma napadlo toto video :D

http://www.youtube.com/watch?v=MMvLMXZZsOA


Super :goodjob: :dojcenie:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Apr 2013, 18:18

Amalia píše:No ja mam mini prsia som takmer plocha! :-DDDD podprdu drahu nekupujem, asi keby som mala velke tak je to dolezite, mat ich pevne upevnene.....
co ti pripada na tej zastere divne? :-DDD Akoze keby si ma videla sediet na lavicke s takou zasterou, tak mi povies ze som divna? :-DDDD mi teda davas! :-DDD ci ako si to myslela? Ja si myslim ze omnoho blbsie vyzera ked pred tebou stoji kamoska s dekou ta zakryva :-DDDD ale ja som tiez take mala kym som si tu zasteru nekupila :-DDD je to fakt super! a tamten salik co tu dala link kocka pred chvilou to je este lepsie! ale teda nech to vyrobia tu na SK za 10 Eur a to si kupim pre dalsie babo satku! :-)


No to s tými podprdami je tak, čím menšie, tým lacnejšia podprda, ja pre seba kvalitnú podprdu pod 30€ hádam ani nekúpim...
Nie nepomyslela by som si, že ty si divná, ale že tá zástera je zvláštna, na mňa to prvý dojem zapôsobilo ako zástera ku vareniu... ale ako bez urážky, asi je to vec zvyku, ale to je aj rovnako dojčenie na verejnosti vec zvyku... ;)
Ono to nebolo také okaté s tou dekou, lebo sedela vedľa mňa a vlastne prikryla malého. :) Keby išiel niekto bližšie okolo tak všetko vidí :lol: , ono to možno nebolo až také dôležité, len ona si myslela, že to bude tak lepšie... lebo chrbát som mala zakrytý bundou, lebo to je u mňa hlavný problém, ja si v prvom rade musím kúpiť riadne tričko na dojčenie, lebo tým, že vyhŕňam tričko zospodu, tak si odkryjem pol chrbta a všetky faldy, takže to mi na tom asi najviac vadí... 8-) 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod miriam » 20 Apr 2013, 21:30

Amalia píše:Jeeej to je paradne ta sala!!! ale 40 USD !!!!!! :-OOO No keby to ta sk firma vyrabala tiez za 10 Eur ako tie zastery tak by bolo fajn..... dalsim tehu kamoskam by som to kupila.....Ta zastera na dojcenie je presne to iste ako ten sal iba je to len spredu latka, vzadu nie.... a je to 100% Bavlna, tento sal je asi iný material......

Mozno by som im tam mohla napisat nech vyrobia aj taketo saly.... mozno by to vedeli spravit!


Amalia, ten obrazok som nasla narychlo ako priklad toho, ako sa da zahalit zadarmo do vlastnej satky, ktoru mas urcite v skrini..Da sa do nej zahalit len tak navolno, alebo konce uviazat do uzla, aby to drzalo..nic zlozite a drahe, co by bolo treba objednavat a kupovat :)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 21 Apr 2013, 08:28

Baby, ako nápad pre hamblivé sú tie zásteny super. Ale môj malý od istého času potreboval pri dojčení vidieť naokolo. Čiže u nás by to nebolo riešenie.
Videla som už dojčiť ženy s prehodenou plienkou cez dieťa, čiže sú aj lacné alternatívy.
Ja tiež nemám tričká na dojčenie. Vyriešila som to tak, že si dám tielko a na to normálne tričko. Tričko vyhrniem zdola a tielko zhora stiahnem. Takto nemám holé kríže, na čo som ja dosť háklivá. Zdá sa mi, že niektoré tričká na dojčenie fungujú na podobnom princípe.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Amalia » 21 Apr 2013, 13:00

Kandy píše:Baby, ako nápad pre hamblivé sú tie zásteny super. Ale môj malý od istého času potreboval pri dojčení vidieť naokolo. Čiže u nás by to nebolo riešenie.
Videla som už dojčiť ženy s prehodenou plienkou cez dieťa, čiže sú aj lacné alternatívy.
Ja tiež nemám tričká na dojčenie. Vyriešila som to tak, že si dám tielko a na to normálne tričko. Tričko vyhrniem zdola a tielko zhora stiahnem. Takto nemám holé kríže, na čo som ja dosť háklivá. Zdá sa mi, že niektoré tričká na dojčenie fungujú na podobnom princípe.


ano prehodenu plienku latkovu to som aj ja tak mala na zaciatku, ale na to potrebujes tretiu ruku aby to drzala a nepadalo to! :-P a ja som mala dost prace s oboma rukami jednou drzat dieta, druhou vyhrnat podprsenku a prsnik nastavit do ust.... a pri tom ta plienka sa este neda drzat.... to je na nervy......
Mne mala tiez zacala vela pokukovat po okoli, ze mi chytala tu zasteru a chcela vidiet, dala som jej do ruky latkovu plienku tu si zmolila a tym sa zabavila tak mi tu zasteru nestrhavala.... a pekne na mna vzdy videla cez to okienko taky otvor tam je... tak bola ok.......

a s tym tielkom nerozumiem ako to robis? ze tielko si kupis nejake o dve velkosti vacsie, ze ti vystrih tielka pretrca pod prsia? a potom na to das tricko ktore vyhrnies hore? lebo inak si to neviem predstavit......
Amalia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2013, 00:14

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Kandy » 21 Apr 2013, 13:52

Používam klasické tielko, čo sa nosí v zime pod tričkami. To má veľký výstrih, tenučké ramienka, ktoré sú dosť často elastické, takže sa to dá v pohode stiahnuť pred dojčením dole, pod prso. Ale na leto to veľmi nie je vhodné, človeku je potom teplo.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 02 Jún 2013, 18:45

Mamicky,

nieco povzbudive a nieco na rozhorcenie:

http://www.bild.de/ratgeber/kind-famili ... .bild.html

Sakira ma v plane dojcit dlhodobo, k comu sa samozrejme uz vyjadruju odbornici. Co sa tyka trvania dojcenia, sice uvadzaju dobu do 7 rokov, ale posledny odstavec ma zaskocil.

Odkaz posledneho odstavca: Dlhodobo dojciace matky uspokojuju dojcenim svoje potreby a su v podstate egoisticke.
S tymto postojom som sa este nestretla. Ale v akom obdobi sa lame normalny matersky pristup na egoizmus, to nepisu.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Jún 2013, 23:59

:mrgreen: hmm, tiez zrejme mam pri dojceni egoisticky pocit - v danej chvili mam pocit, ze ziadna chvila nie je pre moje dieta krajsia, ako ta, ktoru preziva so mnou pri dojceni... a tatinovia zrejme ziarlia, ze toto s futobalovou loptou zatial nedokazu...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jún 2013, 15:00

Ja som z toho záveru smutná. Mrzí ma, že to takto može niekto vnímať. Ako na také niečo mohli prísť?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jún 2013, 16:09

Prečítajte si článok, na ktorý sa pýta mamička v tejto otázke z poradne...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1264
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 03 Jún 2013, 22:09

Klemka píše:Prečítajte si článok, na ktorý sa pýta mamička v tejto otázke z poradne...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1264

necitala som odpoved v poradni, iba ten clanok, takze mozno moj nazor bude podobny, ako odznel v poradni.
1. ohanaju sa sklonom k zavislostiam v dosledku casteho kojenia a naplnania vsetkych potrieb kojenim. Ako potom vysvetlia, ze takmer kazdy sucasny dospelak (ktory povacsinou zazil kojenie raz za 3h, aj to len par mesiacov) ma nejaku zavislost? Bud kojenie so zavislostami nesuvisi, alebo ak aj ano, tak dieta skonci ako rovnaky zavislak ako vsetci jeho nekojeni rovesnici...
2. to, ze niektore matky si mozu AJ kojenim kompenzovat nejake svoje traumy a roznymi sposobmi nasilne drzat dieta k sebe priputane, nehovori o kojeni vobec nic. Ked mi niekto povie, ze psychopati jedia chlieb, prestanem kvoli tomu jest chlieb? A ked mi povie, ze dusevne narusene matky dlhodobo intenzivne koja, prestanem s tym len kvoli nim? Umelo si nezdravo priputavat dieta sa da aj bez kojenia, ale zdravo si priputat dieta je bez kojenia narocnejsie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 06 Jún 2013, 22:50

Quaxi,
zas si to raz vyborne vystihla.
Myslim, ze clanku vela chyba celkovo na odbornosti a vierohodnodti. Ked totiz niekto vyhlasi podobny statement, tak to musi byt podlozene citaciou. Inak je to len domnienka alebo osobny nazor. Problem je, ze siroka verejnost citajuca podobne clanky asi nebude uvazovat v sirsom kontexte a nepredstavi si, ako absolutne nemozne je zostavit daku prospektivnu studiu a sledovat vyskyt vzniku abuzu v zavislosti od dlhodobobeho kojenia, pricom ani posledny termin v podstate v clanku nebol zadefinovany: rok? 2? 4? 7?
A v pripade, ze pan terapeut hodnoti vlastne skusenosti z ambulancie s pracou s hyperprotektivnymi albo nejak traumatizovanymi mamickami, tak by musel uda kolko matiek, kolko deti, kolko z toho kojenych, ako dlho......
Inak to nema dostatocnu vypovednu hodnotu a su tu len osobne postrehy, ktore nie su dostatocne podlozene.



Klemka, zaujmalo by ma, ako Ty alebo ostatne LP, osobne reagujete na taketo clanky a nazory.
Ja to dako beriem vzdy prilis osobne a poburuje ma to. A to sa dojceniu nevenujem profesionalne, resp. poloprofesionalne roky, ako Vy.
Nerozculi Vas to? Zvykli ste si? Nemate potrebu zareagovat? Alebo uz ste uz rezignovali, lebo by ste museli viest neustale tie iste diskusie?
Dakujem
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Jún 2013, 23:29

Mamamima, časom som sa v tomto zmenila. Pochopila som, že títo ľudia sú - rovnako ako matky - obeťou normy. Je to podobné ako s mamičkami. Človeka môže potenciálne nahnevať napr. ak najskôr mamičku ťahá s nasadením všetkých síl z problémov s dojčením v prvom mesiaci a potom následne sa v roku znova ozve, že už nechce dojčiť a ako zastaviť laktáciu. Ale dá sa na takú matku naozaj hnevať? Nedá. Pretože za tým vždy je celá spoločnosť. Tá ovplyvňuje jej predstavy o tom, či je rok doba odstavovania alebo čas, kedy sa dieťa dojčilo ešte len štvrtinu z toho, čo sa bežne deti dojčia a teda ju ani nenapadne, že by odstavila. Zdravotníci, aj psychológovia sú takisto ajobeťou normy. A hlavne - nie je možné ich alebo kohokoľvek pohnúť v uvažovaní smerom k tomu, čo považujem za správne, ak sa budem hnevať a útočiť na ich výroky a články o dojčení. Logickou obrannou reakciou je útok späť, bez toho, aby sa vôbec čokoľvek z argumentov, ktoré použijem, dostalo na druhú stranu. Aj pre toto poradkyne MAMILY majú v etickom kódexe stanovené, že nesmú hodnotiť prácu zdravotníkov. Pracujeme s mamičkami. Poskytujeme im informácie a nechávame priestor matkám, aby sa rozhodli, čo je pre ne v ich situácii najlepšie. Je to cesta, ktorá evidentne funguje a to nielen z hľadiska množstva matiek, ktoré dojčia vďaka tejto pomoci, ale aj z hľadiska toho, koľko zdravotníkov postupne sa už zúčastnilo rôznych akcií MAMILY, posledný kurz pre budúce poradkyne naplnili prakticky takmer výlučne zdravotníci a prejavili úžasnú ochotu a úprimnú snahu zmeniť zaužívané postupy.
A aby som sa vrátila k pôvodnej myšlienke - keďže všetko toto súvisí s normou spoločnosti, to, čo vnímam ako riešenie, je hovoriť o Medzinárodnom kódexe WHO o marketingu náhrad materského mlieka a zvyšovať povedomie ľudí, prečo je toto také dôležité. Viac tomto článku http://www.mamila.sk/o-mamile/medzinaro ... ovy-kodex/
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 07 Jún 2013, 22:43

Klemka dakujem za odpoved.

Zjavne musim este dozriet do fazy, kedy ma to nebude vytacat. :D
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Klemka » 07 Jún 2013, 23:05

Asi skôr pochopiť, že tí ľudia to nerobia preto, že chcú naschvál ublížiť. V podstate robia najlepšie, čo vedia. Norma spoločnosti mení všetko... stačí sa pozrieť len napr. na toto fórum, aké odlišné odpovede a reakcie si tu mamičky medzi sebou dávajú na svoje problémy a starosti, oproti bežnému fóru matiek zastupujúcich tradičnú vzorku spoločnosti.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 09 Jún 2013, 23:50

Mamamima píše:....Myslim, ze clanku vela chyba celkovo na odbornosti a vierohodnodti. .....A v pripade, ze pan terapeut hodnoti vlastne skusenosti z ambulancie s pracou s hyperprotektivnymi albo nejak traumatizovanymi mamickami, tak by musel uda kolko matiek, kolko deti, kolko z toho kojenych, ako dlho......
Inak to nema dostatocnu vypovednu hodnotu a su tu len osobne postrehy, ktore nie su dostatocne podlozene.

Klemka, zaujmalo by ma, ako Ty alebo ostatne LP, osobne reagujete na taketo clanky a nazory.
Ja to dako beriem vzdy prilis osobne a poburuje ma to. A to sa dojceniu nevenujem profesionalne, resp. poloprofesionalne roky, ako Vy.
Nerozculi Vas to? Zvykli ste si? Nemate potrebu zareagovat? Alebo uz ste uz rezignovali, lebo by ste museli viest neustale tie iste diskusie?
Dakujem


Mamamima, ale čo čakáš od bulvárneho časopisu? Mňa by hnevalo, kebyže to vytlačia v nejakom odbornom časopise či publikácií...takto je to jedným uchom dnu a druhým von, veď s tými novinami sa vykladá podlaha keď sa maľuje byt...alebo sa na ne strúhajú zemiaky či mrkva a šup spolu so šupkami do koša! Také nech Ťa vôbec netrápi. Klientela Bildu, sú malomeštiacke paničky v strednom veku a penzistky...tie také články už v kojení neovplyvnia...koľko blbostí sa tam popíše, pochybujem, že ten článok aj niekto čítal do konca.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 11 Jún 2013, 00:08

Artemis,

:D , clanky v Bilde su len skor na pobavenie.

Moj komentar, ktory si citovala, sa vztahoval na clanok, na ktory dala Klemka link, na webe psychologie.cz. A tam by som uz ocakaval vyssiu uroven odborneho pristupu.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod artemis » 11 Jún 2013, 13:40

Mamamima píše:Artemis,

:D , clanky v Bilde su len skor na pobavenie.

Moj komentar, ktory si citovala, sa vztahoval na clanok, na ktory dala Klemka link, na webe psychologie.cz. A tam by som uz ocakaval vyssiu uroven odborneho pristupu.


Pardon pre oči nevidím :lol:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 11 Jún 2013, 23:21

Jasna Artemis, pohoda.

Klemka, Tvoj pristup je uslachtily a nesmierne tolerantny. Pripomina mi Tolstoja: neodporovat zlu nasilim.
Plne sa s nim zatial nestotoznujem, ale dakujem za navod.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Jún 2013, 07:47

To nie je môj prístup, to je prístup MAMILY a zaviazala som sa k nemu v etickom kódexe. Najskôr som mala tiež pocit, že to nie je správne, že takto nič nezmeníme, že treba bojovať. Teraz vidím, že ľudia, ktorí bojujú, trávia veľa času negatívnou energiou a výsledky nie sú také, aké dosahujeme, ak sme pozitívni.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie na verejnosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jún 2013, 00:02

Este je aj ine prislovie: "Kto do teba kamenom, ty donho chlebom"
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na Význam dojčenia, príprava na dojčenie , poradenstvo pri dojčení

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron