strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 16 Máj 2013, 10:21

Lulu, Zigi
ste fakt velkou oporou :goodjob: a super v zdolavani strajku
Len aby som to uviedla napravu mieru- tych 80- 130 som myslela za cely den. Na jedno odstrekovanie to urcite tolko nie je :)
To by bolo super, keby som tiekla ako taka 'dojka' ;)

No nic, tak ideme dalej. Tiez by som nevedela skoncit s dojcenim, asi by mi to prinieslo este horsiu naladu, takze mi takisto Zigi nezostava nic ine ako ist dalej a skusit sa menej stresovat.... a obcas vam sem napisat.
Baby, tak dojceniu 3-krat nazdar :D
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 16 Máj 2013, 11:37

Hmm, tak som ti teraz uvedomila, ze asi nie som s tym mliekom na tom najlepsie.... :(
Ako si si Zigi odstrekovala? Ja si odstrekujem len po kojeni, lebo sa bojim, ze sa mi dalsieho spanku neurobi dost mlieka.
Ty si si odstrekovala aj medzi spankami?
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Máj 2013, 13:29

Anka, je úplne jedno, ak odstriekaš mlieka menej ako niekto iný. Dôležité je, že aj vďaka tomu idete ďalej, pokračuješ!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 17 Máj 2013, 08:36

Hmm,
asi mas pravdu Klemka, ze je dolezite ze ideme dalej. No bojim sa toho, ze mi mlieko odide a ze mala sa nebude mat coho napit. Sice sme uz na 5 prikrmoch denne, no to dojcenie je stale dolezite hlavne v noci, lebo mala neprijima tekutiny inak ako v prikrmoch alebo z prsa. (zatial sa to len ucime) Tak sa bojim, aby rano nebola sucha plienka.... Ale mozno ten strach je vacsi ako na tom s mliekom v skutocnosti som....
Klemka, necitala som si celu historiu fora- ty mas/ mala si takisto strajkujuce babo?
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Máj 2013, 11:33

Neboj, Anka, tak, ako to robíš, je to skvelé!
A ja som tá poradkyňa, s ktorou to riešiš posledné mesiace ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 17 Máj 2013, 14:28

Anka ja som sa tiez snazila odstrekovat po dojceni, ale co ja viem, nie vzdy sa darilo. Po dojceni to bolo ked sa mi mala zobudila a to sa nie vzdy dalo spolahnut na to, ze bude kludna a ja si budem moct odstriekat. Poradkyna mi potom radila odstriekavat hocikedy, ked mam cas, nech sa nestresujem, tak to u nas bolo take halabala...ale ja som uz potom bola sama cela zchaosena z toho stresu, fakt velmi som sa bala, ze pridem o mlieko uplne. Naozaj Ta velmi chapem, ked sa tak bojis. Viem aky je to stres, ked je rano sucha plienka...preto som aj dokrmovala dlhe mesiace cez cievku. Netreba sa tomu strachu uplne poddat, lebo clovek potom robi veci este horsimi, aj ked lahko sa mi hovori...

Klemka píše:A ja som tá poradkyňa, s ktorou to riešiš posledné mesiace


Ale ked mas Klemku na telefone, tak to urcite zvladnes ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Máj 2013, 15:40

Och, ďakujem, Zigi :)
Verím, že si navzájom dokážete veľmi pomôcť! To je úžasné!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 17 Máj 2013, 18:41

Anka píše:Hmm, tak som ti teraz uvedomila, ze asi nie som s tym mliekom na tom najlepsie.... :(
Ako si si Zigi odstrekovala? Ja si odstrekujem len po kojeni, lebo sa bojim, ze sa mi dalsieho spanku neurobi dost mlieka.
Ty si si odstrekovala aj medzi spankami?


...Anka ja tiež odsávam, nerozmýšľala si nad elektrickou odsávačkou? možno by ti to trochu uľahčilo, predsa len ručná práca je makačka :mrgreen: Viem, že to nieje najlacnejšia záležitosť, ale keď sa takto dlhodobo snažíš, možno by ti to aj pomohlo a využila by si to. Ja som kúpila cez bazár z MK, raz sa stalo, že prestala odsávať, ale stačilo len vymeniť filter a bola ok a fungujem na nej každý deň.
Ja narpíklad odstriekavam mlieko ráno, lebo malá neťahá keď je hore, ale už sa mi začína stávať, že si aj cucne, lenže málo, tak kľudne odsajem prsník a keď sa zobudí, tak jej ten istý ponúknem a ona si trošku sose a to čo tam vlastne ostalo jej aj stačí:-) potom uspávam na druhom prsníku a keď zaspí, tak hneď z neho odsávam, občas nejde nič a občas sa mi raz pustí reflex a to je super a dám aj do tých 50 ml, ale to som fakt, že vyšťavená :mrgreen: Potom už neodsávam celý deň, iba ak sa stane, že v čase, keď si zvykne ešte cucnúť /po spánku/a necucne si, tak vtedy odsajem aspoň trošku... takto isto to robím každý deň, takže mám už taký odsávací režim :mrgreen:
...myslela som, že toľko mliečka, čo si písala dáš na jeden raz...ale aj keď to dáš za deň, je to lepšie ako nič :goodjob: a keď sa to zoberie, tak dosť často aj dojčíš, takže ani nemôžeš moc odsať, to je môj názor...
Držte sa a nech vám to dojčí
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 18 Máj 2013, 09:44

Klemka,
prijemnejsie zistenie som si ani nemohla priat 
Dakujem velmi pekne za vsetku tu podporu. Ani neviem kde chodis na tu uzasnu inspiraciu, ktoru mi vies dat.... :D
Zigi,
ze by sme mali spolocnu znamu... ? ;)
Hej, obcas si aj uvedomujem, ze ten moj strach asi nie je az taky opodstatneny, no niekedy ma prepadne riadna panika, ze ako to mam cele zvladnut a svetlo na konci tunela jednoducho zhasne. No vtedy pomaha Klemka na telefone a nejak to svetielko znova rozsvieti (aspon trocha) a svieti aspon do dalsieho tyzdna.
Lulu,
aj o tej elektrickej odsavacke zacinam uvazovat. No bojim sa aj toho, ze budem sklamana ak to nebude fungovat. Vyskusala som toho uz naozaj dost a obavam sa dalsieho sklamania. Ale myslim, ze to skusim. Hlavne to bude asi dobre, ked mala zacne vynechavat denne spanky. Zatial su 4 a zatial sa mi aj podari ju 4-krat nadojcit. Dnes v noci sa mi to podarilo dokonca 5-krat :dojcenie: . Sice neviem kolko si sosla, ale nieco cucala, tak aspon nieco.

Dievcence, ani neviete ako som rada, ze si najdete cas a napisete nieco na forum. Viem, ze mate kazda koooopec svojich starosti a radosti a o to viac si vazim, kazdy vas riadok. Naoazaj ! Ste super a bez vas by som asi uz bola k.o. :love:
Daaakujem veeelmi pekne za vasu neskutocnu podporu. :goodjob:
Sranda, akurat tu mam v pozadi pustenu rozpravku o vile Cililink a prave sa tam hovorilo, ze ... ‘’neterba rozumiet, staci verit’’.... tak mi to tak krasne zapadlo aj do mojho strajku. Mala by som asi prestat chciet tomu vsetkemu rozumiet a zacat viac verit, ze to raz vsetko dobre dopadne... :)
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Máj 2013, 11:04

Anka, nuž ono to je presne naopak. Inšpiráciou si pre mňa Ty :love:
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Máj 2013, 23:25

Anka,


K Tvojej otazke, kedy odsavat, musim povedat, ze ja som odsavala vkuse.
1) Odsavala som pre Paulinku, kym Danko z druheho pil, lebo to dobre tecie. Neviem, do akej miery je to pre Teba mozne, ci potebujes obe ruky, ci by to Tvoje babatko budilo. Ale je to prakticke, lebo ziskas lahko viacej mlieka a mas najvacsi odstup do dalsieho dojcenia.
2) Odsavala som vzdy, ked sa mala zobudila, ze je hladna. Chcela som, aby telo kopirovalo jej potreby.
3) Odsavala som, ked som ich uspavala v kociku na terase hojdajuc a pozerala som do ich tvariciek, lebo to tiez zvysuje vynos.
4) A kedze to stale bolo knap, resp. vela z toho znehodnotila vygrckanim, tak som odsavala kedykolvek, ked som mala jednu ruku volnu: ked som ranajkovala alebo miesala polievku pri sporaku a samozrejma aj vzdy, ked sa uz mlieko minulo. To ale umoznila i ta elektricka odsavacka s baterkami.
Tie objemy boli vzdy uplne ine. A vzdy, ked som mala pocit, ze parada, podarilo sa mi do zasoby, tak to 3 x za sebou vygrcala. A nikdy sme nemali koniec koncov viac, ako by vyzadovala.

Len som sa tusim snazila jeden prsnik nechat na pokoji, ked som mal pocit, ze chlapcek uz 2 hodiny nepil.

Neviem, ci Ti nieco z toho pomoze. Snad najviac ta odsavacka, ja som si ju zadovazila hned, ked som pochopila, ze dieta neviem z prsnika nasytit a bude to na dlhsi boj. Tusim ju este mam a nepotrebujem, ak sa pre nu rozhodnes....
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 19 Máj 2013, 08:27

Mamamima,
fuha tak to si teda bola tusim stale na odsavacke...a mala si vzdy dost mlieka ked si potrebovala nadojcit? Respektive aku si mala pauzu medzi odsatim a dojcenim? Ja sa totiz bojim, ze sa mi nestihne urobit dost mlieka ked si budem castejsie odstrekovat... Ale podla toho co pises, tak sa to asi nejak da.
Myslim, ze si nejaku odsavacku zadovazim. Lebo vcera mi mala vynechala navecer uz jeden spanok. Len sa ukladala a ukladala a nakoniec otvorila oci akoze uz nepotrebuje spat... Tak vidim, ze ju budem potrebovat. Pozerala som na bazosi elektricku medela swing- nejaka dvojfazova a tiez na baterky. Mala si nejaku podobnu? Neviem ci je to naozaj vyhodnejsie ako taka normalna... Ty si mala aku?
Diky,
Anka.
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Máj 2013, 09:43

-elektricka je vyhodnejsia ako rucna
- cim castejsie sa dojci, resp. odsava, tym viac mliecka sa tvori. Je to len opticky efekt, ze za urcity cas sa zhromazdi viac mlieka - ak ti kvapka voda z kohutika do poharika a budes ho brat kazdych 5minut,tak sa ti to bude zdat malo. Ale ked ho nechas 3hodiny, tak ti mozno aj pretecie. ALe objem za hodinu bude ten isty...
- je lepsie odsavat kazdu hodinu 3minuty ako kazde 3hodiny 9minut (samozrejme moznosti prisposobit podmienkam)

Aby si malu na prsnik viac prilakala, je dobre snazit sa zvysovat tvorbu mlieka
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 19 Máj 2013, 21:26

Anka,

odsavacka sice stimuluje menej mliecnu zlazu, ako babatko, ale tiez je tam vztah odber/vyroba. Takze do velkej miery plati, ze cim viac odsajes, tym viac vyrobis. Moje deti vacsinou pocas jedneho jedenia chceli len jeden prsnik. Takze ked som i odsavala, tak som brala ohlad na to, aby jeden ostal plnsi, pre to druhe babo. A druhy som dosledne cedila. A najvyhodnejsie to bolo, ked som paralelne kojila a na druhom odsavala, ako som ti pisala, vyborne to tecie a vobec som sa nemusela bat, ze by nebol dostatocny odstup do dalsieho kojenia.
A ked kojis malu, tak z oboch si da? Lebo ak nie, tak by som sa toho na Tvojom mieste vobec nebala. Jeden prsnik odsavacke, druhy malej, v dalsom kole naopak.....
Sledujem Tvoje prispevky, ale aj tak teraz presne neviem, nehnevaj sa, aky mas rezim s tym odsatym mlieckom? Davas po cievke pocas dojcenia? Ci mimo?

Co sa tyka mnozstva mlieka, tak kojenemu dietatu bolo vzdy dost, ved v najhorsom cucal dlhsie, alebo sa vypytal castejsie. Ale k odsatemu som pristupovala ako k svatenej vode, lebo som uz naozaj nemala kapacitu odsavat viac a castejsie. Ratovala som kazdu kvapocku. Aj ked som myslela, ze bolo naodsavane do zasoby, minulo sa vzdy do kvapky, Paulinkine potreby boli velmi nestabilne. Ale zazracne to naozaj fungovalo tak, ze to vzdy akurat stacilo.

Pri prvom dietati som mala rucnu odsavacku, ktorou som ziskavala mlieko do prikrmov, alebo odsavala ked som mala dokusane bradavky. To sa dalo, ale na pokrytie celkovych potrieb dietata by to bola otrocka praca a velmi mala vytaznost. Na intenzivne odsavanie sme potom kupili Medela mini electric. Malicka, aj na baterky. Mam s nou len dobre skusenosti. Pouzivana bola intenzivne 3 mesiace.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 20 Máj 2013, 13:00

Tak som sa teda rozhodla si kupit tu elektricku odsavacku, taku istu ako ty Mamamima.
No neviem, ake „zazraky“ to urobi s tym mojim mliekom....
Odsate mlieko davam do prikrmov. Cievka u nas zial neprichadza do uvahy, nakolko sa Diana dojci len v spanku a to som rada, ze vyberiem palec a dam aspon na chvilu prso a z druheho si uz nepotiahne.Takze nehrozi pocas pitia ani odsavanie odsavackou . Odstrekujem vzdy po dojceni a oba prsniky, takze cca kazde 3 hodiny a 4- krat denne.
Ty si mala Mamamima dvojicky? A mala si jedno z nich strajkujuce. (prepac, ale nepoznam historiu tejto temy)
Inak od soboty mi mala zacala nejak strajkovat aj s prikrmamy a dostat do nej nieco, je teda riadna fuska. Som si na teba Lulu hned spomenula. Fakt mi nezostava moc casu medzi spankami. Lebo sa mi uklada tak dve hodiny po tom ako sa zobudi a ked s nou chcem este vybehnut von.... no sialene... boze, uz nech to je cele za mnou, aspon ten prvy rok
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod zigi » 20 Máj 2013, 15:19

Mamamima, ty si takto odsavala? A pri tolkych detoch??? :o A ty este nemas za to nejaku medailu??? Ja by som Ti urcite dala...
A prepac, ze sa pytam, ale preco si odsavala? Lebo jedno babo strajkovalo? Takze druhe sa popritom normalne dojcilo a ty si odsavala len jeden prsnik? Viem, vela sa pytam, ale naozaj ma to zaujima. Aj to pomoze, vediet, ze je nas viac takych, co sme sa natrapili s odsavanim....

Anka ja len potvrdim, ze odsavanie je ovela lepsie ako odstriekavanie. Pre mna uz len kvoli tomu, ze som mala aspon jednu ruku volnu. Okrem toho sa mi obcas stalo, ze som si pri odstriekavani trosku poskodila tkaniva, a v mlieku som mavala krv. Ale najlepsie na tom bolo to, ze ked Hanka vecer konecne zaspala, ja som si sadla pred telku, pustila odsavacku a vegetovala som (a zaroven pracovala na zvysovani laktacie ;).

Tiez som mala medelu elektricku a nedam na nu dopustit.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 20 Máj 2013, 20:54

Zigi,
a to si si odsavala len vecer? Ja sa snazim po kazdom dennom dojceni a to obe prsia. A v noci sa snazim prikladat co najcastejsie a vychadza mi to na 4 razy.
Inak som na tom s mliekom fakt dost blede. Skoro vobec sa mi nenlievaju prsia a dnes poobede som si aj velmi malo odstriekala...
Lulu, Zigi, mali ste to takto aj vy okolo toho pol roka?
Myslite, ze mi ta elektricka odstriekavacka pomoze rozbehnut laktaciu? Costi stale uzivam 4x4 denne, no dnes akosi nezaberal. Aspon ze Diana cuca co je a nevybera si. Dievcata, fakt to bol dnes blby den, dufam, ze zajtra to zas nejak prezijem :)
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Máj 2013, 21:57

Zigi, Anka,

ja som sem svoje trable nepisala, lebo som sa nedostala 2 roky ani k PC. Az od nedavna sa mi dari trosku pravidelnejsie, to som akurat pisala Pizik, ako sa nam podarilo ziskat Paulinku opat na prsnik vo veku okolo 2,5 mesiaca.
Tesne po porode to sice vyzeralo slubne, ale aj napriek systematickej priprave na kojenie som mala do tyzdna znicene bradavky sprevadzane samozrejma ohromnymi bolestami. Milej dobrej LP sa podarilo identifikovat aspon vinnika a bradavky mi pomohla vyliecit, ale na pravu pricinu sme nedosli a ani sme ju teda nevedeli odstranit. Napriek vsetkym predsavzatiam skoncilo teda jedno babatko s cumlom a flasou uz po tyzdni. Musim tu podotknut, ze sa nejednalo o LP z Mamily, ale z La leche liga. Na zaklade mojich dalsich skusenosti si myslim, ze mamilacka by mi vedela vtedy pomoct a usetrit stres nasledujucich mesiacov.
Takze jedno dieta bolo normalne kojene a druhemu som zacala odstriekavat. Ked bolo uz jasne, ze to nebude chvilkove, zadovazili sme tu elektricku odsavacku. To, ze som odsavala pri tych vsetkych horeuvedenych cinnostiach (este som nepisala umyvanie zubov), nebolo prvotne zrovna premyslene, su to totiz cinnosti, kedy mas volnu jednu ruku. V priebehu ostatneho dna som ich potrebovala obe. Takze to bola skor nutnost.
Hrdinka moc nie som, ved manzel bol so mnou prve 2 mesiace na materskej. Ale ten stav pre nas nebol dlhodobo udrzatelny, nielen koli mne, ale Paulinka (flasove babo) bola velmi narocna, velmi nespokojna, hypertonicka, nervna, ba az hystericka. Ked sa budila, mavala som pocity, ze chcem radsej utiect z bytu, ako pocut jej plac. Plakala stale, hrozne.
Musim povedat, ze ja obdivujem kazdu matku, ktora dlhodobo vydrzi odsavat a nejak alternativne krmit dieta, lebo mne to pride asi ta najkomplikovanejsia varianta. Alebo sme to robili dako zle. Ja som totiz nechcela to mlieko dopredu prihrievat a dako temperovat, nech sa neskazi a bolo samozrejma v chladnicke. Ona sa budila uplne nepredvidatelne, raz 15 min, raz 2 hodiny a vzdy chcela pit, ako kojene babo. Len to cakanie na zohriatie schladeneho mlieka vo vodnom kupeli, to bolo prenikavo hlucne. A potom chcela napr. len 10 ml, casto len 5. takze som zohrievala po mllinkych mnozstvach, lebo som nechcela opakovane prihrievat. Ale inokedy chcela zase 40, zrazu este 20. Spokojna. O 10 min to vygrcala. Nespokojna. Az pokym opat nepila. Zohriala som teda 20, chcela 7. A tak dokola. Nevedela som najst v tomto lepsi system.
Odsavala som len necele 3 mesiace - to na ziadnu medailu nie je. Pocas toho obdobia bol zvacsa manzel so mnou doma a prevzal vo velmi velkej miere mamickovske povinnosti o najnarocnejsie dieta.
Spatne viem, ze tento nas postup tiez nebol spravny. V tej situacii som ale odsuvala nanho cinnosti, ktore som nemusela vykonavat prave ja. A starsie dieta chcelo mna a kojene dieta mamu plus domacnost (lebo zena je rychlejsia a stihne 2 veci naraz, tak to bolo z hladiska zadelenia casu rozumne, ze to zostalo na mne). Preto on prebral Paulinku - mohol prebalit, nakrmit z flase. Robil to najlepsie, ako to muz moze robit. A hodnoti toto obdobie ako najnarocnejsiu a najunavnejsiu cast jeho zivota. Ale zial to nestacilo, lebo jej chovanie svedcalo pre velmi velmi nespokojne babo.
Nastastie sme sa potom skontaktovali s JnakouMich a pomocou nej sme presli na prsnik, tu cast nasej historie som ale uz pisala. Pricina bola v nespravnom prisati a to sa nam potom podarilo natrenovat aj napriek cumlovej pauze od prsnika.
A to bol koniec odsavacej historie, aj ked rozne problemiky koli nie uplne spravnemu prisatiu sa vyskytovali, ale dako sme to vzdy prekonali a tahame dodnes.
:dojcenie:
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 26 Máj 2013, 11:50

Ahojte,
tak uz mi prisla domov ta odsavacka, len neviem v com je problem.... ci su zvlasnte moje prsia, alebo je ta odsavacka slaba... jednoducho mi nic neodsaje :( Vobec mi to ani nenacuclo prso....
Tak zostavam pri odstrekovani.
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 26 Máj 2013, 14:31

Anka,

mas to odbre zostavene, zapadaju ti do seba tie dielce?
Lebo ked mas niekde fugu, tak sa ti nevytvara podtlak a nic Ti netaha.
Skusala si aj zvysit intenzitu regulatorom? Nemala si to na najmensom?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Anka » 29 Máj 2013, 14:55

Mamamima,
zostavenu ju mam dobre, len to asi na mna jednoducho nefunguje :( Tak co uz, hadam sa mi ju podari predat ;)

Odstrekujem si dalej a s mliekom som na tom hore- dole. Nechapem preco to tak je a to sa to snazim pochopit a najst v tom suvislosti uz niekolko mesiacov. Obcas mam pocit, akoby mi jednoducho neucinkovalo Costi a asi je to aj o psychike, asi teda dost. Aj ked je zvlastne, ze mam dni, ked som fakt v relativnej pohode. Mala som to minuly tyzden. Popri dojceniach som si bola schopna odstriekat 180- 195 ml a trvalo to tri dni. No a potom dorana, zrazu akoby utalo, strasna bieda. Tak som hned volala Klemke so smutkom v dusi. Este ze mi vzdy zdvihne telefon ;)
Ale aspon, ze mala je stale relativne ochotna sa prisavat.
Navyse mi zacala nejak horsie jest prikrmy. Musim ju strasne zabavat, aby som do nej nieco dostala. Bojim sa, aby nezacala odmietat aj tie, lebo to by som na tom bola uz asi uplne ze zle.
Jaj nie je to jednoduche, ked clovek nie je schopny ovplyvnit veci okolo seba, hlavne ked pre to robim maximum... Moje materske sebavedomie pomaly klesa :? ale dufam, ze sa raz odrazi z dna a bude stupat do vysin :)
Anka
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Apr 2013, 20:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Diana
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 22 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Máj 2013, 15:33

Anka, odsavacky mavaju taky ventil - malicky plastovy dielik, ktory ked je opacne, tak sa vobec nevytvara podtlak. Velmi lahko to prehliadnes, skus to este skontrolovat, ja som sa na tomto tiez nie raz nachytala. Malo by to byt tam, kde preteka mlieko z odsavacky do flasky.
Ak sa nepodari, ty si tusim z BA? Mam doma avent odsavacku (elektricku), mozem ti ju pozicat, teraz ju nepotrebujem.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Máj 2013, 17:39

Anka, nevidí sa bežne, aby matka tak veľmi dokázala bojovať za dojčenie a tým pádom za zdravie svojho dieťaťa. Tvoje materské schopnosti sú úžasné!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 29 Máj 2013, 21:38

Anka,

presne na ten maly dielik, co spominala Quaxi som aj tiez myslela. Mne to apociatku tiez neslo, aj niekolkokrat, ked som zabudla tam dat ten maly zlty diel s bielou malou foliou, alebo ked mi ta mala folijka na tom nesedela. Mam dojem, ze tam musi byt skor technicka chyba, ako to, ze by to u Teba z dakych pricin neslo.
Jejda, este budem mat vycitky svedomia, ze som Ti to odporucala.

Drzim Ti velmi palce, pridu zase lepsie dni. Slniecko zasvieti, babatko sa usmeje, pekne napapa, mliecko potecie. Kym su take male, tak je to ako na hupacke.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Kandy » 30 Máj 2013, 00:10

Anka,
aj ja mam Medelu mini electric. Ak ti ani len nenacucla prso, tak je niekde problem. Zrejme presne v tom ventile, lebo ked som si pri odsavani dala tah na najviac, tak mi dobre ze neprehltla bradavku. :mrgreen: Presne ako baby pisali, ak tam nevznika podtlak, tak moze byt problem v tom ventile (male zlte cosi s bielou blanou, co sa dava zdola do toho nastavca). Mne sa tiez parkrat stalo, ze som na ten ventil zabudla, respektive zle som ho nasadila a odsavacka neodsavala. Tiez sa mi parkrat stalo, ze som zle dotiahla elektricku cast k tomu nastavcu a tym padom nevytvorila dostatocny podtlak. Ak si z BA, tak sa na to mozem teoreticky aj prist kuknut, ci na nieco spolu neprideme. Urcite by som ju len tak nepredavala, lebo ak neodsava a ma ventil spravne nasadeny, aj tu elektricku cast spravne napojenu, tak moze byt pokazena. To by bolo lepsie reklamovat, nech nepredavas pokazeny vyrobok dalej. Drzim palce. :goodjob:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron