jak kojit po 2. roce

témy o dojčení starších detí

jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod lucious » 27 Mar 2013, 23:29

zacnu toto tema trochu lehceji :)

reknete mi, jak se odstavuje dite, ktere kdyz mu nakonec preci jen kyvnete na kojeni zacne skakat a volat "jupijou, jupijou ".
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 16 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Mar 2013, 23:51

Tak, že sa neodstavuje vo veku, kedy hovorí "jupijou", ale keď povie "Už mliečko nepotrebujem" :)
Je ťažké si to predstaviť. Mne dosť pomáhalo, keď som si predstavila, že raz bude mať 15 rokov. A to už určite nebude potrebovať prsník na zaspatie, prespí aj u kamoša, dokonca si navarí jedlo, a keď ho pohladkám, tak bude s hrôzou utekať predo mnou :) Dnes mám dieťa, ktoré zaspí samo a naozaj prsník nepotrebuje. V 2. rokoch nielenže hovorilo "jupijou", ale sa dojčilo každých 5 minút. Len naplnená potreba môže odoznieť. Dojčenie má trvať dovtedy, dokiaľ matke a dieťaťu vyhovuje. Väčšine detí dojčenie vyhovuje do 3-4 rokov.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Mar 2013, 02:31

Preco brat dietatku to, z coho je navrchole blaha? Schvalne, skusila si niekedy vymenit dojcenie za cokoladku alebo novu hracku? Asi nic, vsak? Mama je lepsia :love: .
Moja 4rocna sa cez den uz dojci iba vynimocne, ale ked dostane chut, neodradi ju nic. Este skusim natiahnut cas a dat si podmienku - upratat hracky, umyt poharik, poskladat skladacku... dufajuc, ze zabudne. Nezabudne. Ani za cokoladku nevymeni :D . Ta som zvedava, ze dokedy jej budem stacit na vrcholovy pocit stastia. 15 rocne dieta si predstavovat nemusim, staci moje 11rocne (volakedy s rovnakymi potrebami). Pre pohladenim ujde a na vrchol stastia jej staci niekedy ta cokolada - ale vacsi vrchol by bol urcite dotykovy telefon alebo spinboard. Och, jednoduchsie je nadojcit :D :dojcenie: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 19 rokov, 25 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 15 rokov, 18 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Mar 2013, 18:44

Klemka, Janka, súhlasím s Vami. Ja som si síce situáciu "skomplikovala" tandemom, ale pevne verím, že tiež to dotiahnem do prirodzeného odstavenia ako vy :) U nás má cici takisto najvyššiu prioritu. Mám ale problém a neviem čo s ním s urputným domáhaním sa cici často a všade, i na verejnosti. Malá poučíva cici si trochu i tak manipulatívne, možno nie vedome, to neviem posúdiť, ale v podstte domáhanie sa cici je jej reakciou na akúkolvek moju výtku - akoby tým chcela zahovoriť. Naposledy sme mali celkom pekný výstup na pošte. Stáli sme pri okienku a ona začala stláčať tlačítka na kartovom terminále.Povedala som jej Kristínka prestaň, mohlo by sa to pokaziť, neprestala, tak som to zopakovala a odsunula terminál , aby nedotiahla. Na to začala s neskutočnou scénou opakujúc "mami daj mi cici" asi 100x...Normálne sme sa skoro s pani za prepážkou nepočuli. Na pošte boli asi 3 pracovníčky, začali sa po chvílke smiať, takže to vzali aspoň naoko dobre. Nuž ale viem si predstaviť, ako to komentovali po našom odchode :) Nanešťastie sme malá dedinka, takže už to asi vedia všetci :) Viem, že je to si nejaká moja výchovná chyba, ale ozaj neviem čo s tým, robí to často, absolútne nehľadí na to , kde sme. Inak je ozaj dobrá a rozumná na všetkom sa dohodneme. Ak sme doma a je niekto u nás, stáva sa to isté. Musím sa priznať, že kvoli tomu sa už aj bojím pozvať niekoho, pred kým sa hanbím dojčiť (čiže skoro každého okrem pár blízkych priateľov) a takisto sa obávam i niekam ísť. Hlavne ma mrzí, že to asi posobí i na iné potenciálne dlhšie dojčiace mamičky veľ mi odpudivo - klasický príklad toho, čo opakovane ľudia používajú ako argument proti dlhšiemu dojčeniu.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 7 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Mar 2013, 19:03

Knisi, toto je najmä otázka toho, ako sa rozhodneš Ty ako matka toto riešiť. Ak Ti to prekáža natoľko, že je podľa Teba potrebné s tým niečo urobiť, tak nájdeš spôsoby, ktoré budú čo možno najšetrnejšie riešiť to, že teraz proste dojčiť nebudeš. Niektoré situácie nie je možné riešiť dohováraním či iným riešením, napr. vieš, že dieťa sa takto správa, pretože vieš, že je hladné, či unavené a vieš, že s ním "nebude reč". Podľa mňa sama budeš najlepšie vedieť, ako a kde stanoviť hranice. Budú situácie, kedy si povieš - radšej hneď teraz vytiahnem prsník a utíšim ju, lebo bude krik ďaleko väčší a budú situácie, kedy môžeš stanoviť nejakú hranicu a nepôjdeš za ňu...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Mar 2013, 19:12

No ono to tak je ako píšeš, ak sa čo len trochu dá, tak ju už dojčím kde príde, ale často sa nedá, teda ak nechcem celú návštevu napríklad kolegov u nás presedieť s Kristi na prsníku, prípadne vyťahovať a skladať malého z manduky napr.na tej pošte, aby som jej mohla dať priamo na okienku...Ale hlavný problém je, že ona tak reaguje ozaj na akúkolvek, čo i len drobnú výtku- napr.nekresli prstom do špiny na aute, nenamáčaj čiapku do kaluže....proste na všetko, čo sa jej nepáči....Čiže prakticky každý kontakt s kýmkolvek skončí do 10min jej revom "mami daj cici", alebo dojčením. A hlavne jej, ani doma, nejde v poslednej dobe nič vytknúť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 7 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Mar 2013, 19:17

neviem, či to dobre vysvetlujem, ale mám proste pocit, že malá začala tak trochu zneužívať cici- vie, že tým , že sa začne domáhať, akoby sa zabudlo na to čo robila predtým. Aspoň, že je celkom dobrá a tak sú často dlhé intervaly, kedy jej netreba nič vytýkať :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 7 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Kandy » 29 Mar 2013, 20:18

Klinsi, malý robí to isté a to ešte nemá ani dva roky. Len on si pýta, až keď vidí, že sa veľmi hnevám. Vtedy samozrejme vytiahnem prso a počas dojčenia sa ukľudním. Už som to aj pred manželom spomínala, že sa mi zdá, že to dojčenie takto zneužíva. On ho dosť obraňoval, zdalo sa mu toto správanie prirodzené a normálne. Tak ja verím, že s vekom sa naše deti naučia zvládať takéto situácie aj inak ako mliekom. :dojcenie:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 9 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Jurko
Rokov: 6 rokov, 4 mesiace, 18 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Mar 2013, 20:41

Základná otázka ostáva tá istá. Prekáža to matke? Prečo? Treba si dobre zodpovedať na dôvody, prečo mi to vadí a preskúmať, nakoľko veľmi mi to vadí, nakoľko mi to stojí za riešenie a potom podľa toho konať. Každý má hranice inde. Každé dieťa sa raz odstaví, netreba sa báť, že nie. Ak však riešite často nejaké správanie, ktoré matka považuje za neprijateľné, má právo urobiť potrebné úpravy.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Mar 2013, 20:45

Klemka píše:má právo urobiť potrebné úpravy.
no ale aké?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 7 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Mar 2013, 21:22

kinsi, ja som uz v tomto veku nekojila, ale syn mal presne rovnaky vzorec spravania. Akonahle existovala poziadavka z jeho strany, ktoru som vzdy splnila (napr. pit alebo pritulit sa), tak ked som na jeho spravanie zareagovala negativne, okamzite skusal pytat tu vec, s ktorou vzdy vyhoviem. Ja som si to vysvetlovala ako urcitu formu uistovania sa, ze je vsetko v poriadku. Zacal s tym pitim - vodu som mu dala vzdy ked pytal, a v urcitom veku ju zacal pytat v takychto situaciach. Lenze zrovna do toho prisiel cas, kedy nam kvoli jeho zdrav. problemom nakazali urcity rezim v piti a uz nemohol pit vzdy ked si vypytal. Samozrejme ked som mu v takejto situacii prvykrat nevyhovela, bol z toho hrozny rev, ale som si ho pritulila, dala mu vsemozne najavo ze ho lubim aj ked spravil zle, len vodu teraz nemozem dat. Po par pokusoch vodu prestal pytat a presiel na to pritulenie. To mi nevadilo, takze v tom sme pokracovali az kym ho to same nezacalo opustat. Potom uz pytal rozne veci, postupne to mizlo, ale doteraz sa rad pride takto uistit, ze ho lubime, aj ked iba pri vacsich neprijemnostiach. Teda mozno je to vypocitave zahovaranie a len ja si to tak idylicky vysvetlujem :-D Ale mozno by aj toto bolo pre teba riesenim - ak sa to stane v situacii, kedy kojit nechces alebo nemozes, tak stanovit nejaky iny ritual, ktory jej bude dostatocnou nahradou.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Mar 2013, 22:20

no ale aké?

Kinsi, na toto Ti ale odpoveď nedá nikto, jedine Ty ako matka. Ty jediná poznáš svoje dieťa a Ty máš takisto nastavený určitý typ výchovy a riešenia situácií v materstve. Je naozaj dôležité, aby si si rozmyslela Ty, nakoľko Ti je čo podstatné riešiť a ak sa rozhodneš, že toto je už mimo Tvojich hraníc a potrieb, potreby sú rovnocenné, máš rovnaké právo trvať na svojej potrebe, nech už je tou potrebou čokoľvek. Toto presahuje hranice poradenstva pri dojčení. Z hľadiska dojčenia toto môže byť normálne správanie dieťaťa. Rovnako ako je normálne a bežné, že dieťa v staršom veku potrebuje pri dojčení chytať druhú bradavku matky. Sú matky, ktoré to neznesú a ak je ich odhodlanie naozaj jednoznačné a veľké, sú schopné urobiť úpravy, aby to dieťa nerobilo. Ideálne je robiť ich citlivo a šetrne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod lucious » 02 Apr 2013, 10:25

kinsi: - nevim, jestli neco neprehlizim ..ale jsou doby kdy u nas pomohlo, kdyz se malemu venoval jenom tata ( babicka by byla lepsi, ale s tou neni rec )
proc - malej je zvykly se prsem uklidnovat ale postupne se prso chtic/nechtic stalo bojem o moc to jestli svym nestestim prso privola (taky davam prso co chvilku, ale kdyz utika polevka, nebo je potreba jit na autobus, tak nechci). Kdyz je s tatou, tak jsou vlastne na stejne lodi - oba chteji prijit na to jak se zklidnit kdyz prso doma neni - takze u nas to je ted 1) prso nebo 2) Postak Pat :o .
Ale take nam to nekdy utece - asi to chce neunavne, vysvetlovat(a vyuzit k tomu kazdou klidnejsi prilezitost) - ano prso, ale musime najit klidny kout, ne mezi temito neznamymi lidmi ... nekdy mi prijde,ze vitek zarli na spolecnost - hova se "nevhodne" pred navstevama a to zvlast doma, aby na sebe pripoutal pozornost - snad se snazi "pochopit" proc nema mamu a vsechny hracky pro sebe. Co u nas pomaha je naopak delat castejsi navstevy a nejlepe s pomoci nekoho, abys nebyla na hosty a malou sama :/.
.. taky se pise ze starsi deti, se nekdy chteji vraci do mimikovskeho obdobi kdyz prijde novy sourozenec - mysli si, ze kdyz se bude chovat jako miminko, dostane se mu stejne pozornosti
" zdravejsi je, kdyz sve pocity ventiluje.... rodice pomohou vyjadrit, co citi a ujisti ho o tom, ze mu rozumeji. Je dobre, kdyz rodice sdileji urcity cas jen se svym starsim ditetem .... uzkost: ... kdyz ma maminka rada nekoho dalsiho, znamena to, ze uz nema rada me, nebo alespon ne tolik jako driv:"

je mi hloupe vypisovat vety, se kterymi nemam zkusenost - pro nas je kojeni zaroven i absolutni antikoncepci.Ani si nedovedu si predstavit, ze bych v tomhle stavu byla jeste tehotna nebo v 6ti-nedeli.

Ja zas nevim co s tema nekonecnyma unavama - domacnost je vzhuru nohama, myslela jsem ze davno budu shopna si privydelavat, ale v tomto stavu vubec nevim jak zacit :(( - moje rodina pro to dost nenachazi pochopeni, chlapova rodina je daleko. A od vsud jen slysim - a my jsme praly plinky a do prace jsme musely nastoupit - vy si to vsechno jen zbytecne komplikujete: dite si v noci nenaucila spat, furt se hlasi na prso a porad na nem visi, nechce nic jist .... I kamaradky se uz pohorsuji nad mou "nevychovou" :(
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 16 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Kandy » 05 Apr 2013, 21:22

No ako si si ho vychovala... ;) Ale nie, moj tiez donedavna skoro nic nejedol, iba mliecko pytal. Vody doteraz vypije max 2-3 glgy denne. V noci sa obcas budi aj kazdych 30 min, pricom ja o nicom neviem, to iba manzel pocital, ked nemohol spat. Tym ze spi s nami, tak si najde prso aj sam. Neviem si predstavit, ze by som mala v noci vstavat a zarabat mlieko. Takisto cez den, ze by som niekam isla a musela mysliet na to, ze treba aj mlieko so sebou nosit, respektive termosku s vodou, flasu a pod. Mne dojcenie neskutocne ulahcuje zivot. Unavena som, ale to je skor z toho, ze popri materskej studujem, cize v noci chodievam spavat dost neskoro. Okolie uz nic nevravi, a ked, tak sa manzel statocne za nas bije. :twisted: Dokonca robi aj osvetu kolegom v oblasti dojcenia. :love:
U nas nanestastie dojcenie neposobi ako antikoncepcia, takze s prvym menzesom po porode prisla aj neskutocna chut na dalsie babo, co ale momentalne nie je mozne. :(
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 9 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Jurko
Rokov: 6 rokov, 4 mesiace, 18 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod lucious » 17 Apr 2013, 10:18

" ... ze popri materskej studujem, cize v noci chodievam spavat dost neskoro. ... "
jak to zvladas :), ja pri vecernim kojeni usinam a neprobudilo by me snad ani stado :))."No ako si si ho vychovala.." ... Vetu - jaky si to udelas, takovy to mas - posloucham uz 33 let. A nasi se tak chovaji - babicku i dedecka jsem zebrala, aby prijeli, kdyz byl maly dlouhodobe oslabeny a nemohl mezi lidi a nudil se a pak se bal lidi - ale oni si to proste udelali, tak aby jim to vyhovovalo - maj to 35 km a jestli si dobre pamatuju,tak neprijeli ani jednou.
Nechci byt takova a nechci todle pro maleho ... ale pokazdy, kdyz mi tuto vetu nekdo prednese, tak mam chut maleho zavrit do pokojika/do ohradky/do skolky a jit si posvem - zda se, ze me tak vychovali a taky ziju.

Ja nevim co mam delat - prababicka si ze me dela legraci ze si chci vychovat ruskeho bohatyra, ja a bracha jsme byli kojeni snad 3 tydny, tchyne povazuje maleho za opozdeneho protoze se porad koji a nespi, sousedka se zhrozila - kdyz jsem se ji zminila, ze jeste kojim, nejlepsi kamaradka mluvi o tom, ze je dite v jidle treba vychovavat (sama maleho po 10 minutach odendava od prsa aby se ji neprepijel)

Kolem me nikdo uz davno nekoji, a dite jim spi samo v pokojiku - a vsichni jsou vysmaty a upraveny a vyspaly ... a spokojeny :))) ... malej na radikalni reseni v 1. roce vubec nereagoval, jedno jakou "metodu" clovek aplikoval, malej jak se rozerval, tak by rval jak pominutej desitky minut do mdlob - jednou to zaslechli na tvrdo sousedi a posilali na me socialku :)) - tak jsme zvolili jinou cestu - jenze stejne neudrzitelnou ... tak co ted? proste chci slyset jak to funguje u jinych kojicich :)) ... nemam srovnani s jinou kojici mamou nez se mnou nebo znamou co byla 6 let ditete doma (to si z chlapova platu dovolit nemuzem) - proto jsem pisu, abych slysela, jak to delaji jine kojici maminky, abych pokud se rozhodnu dal kojit nesla furt na slebo - dyt ja vubec nevim co me ceka

Malej je jinak docela hodnej - vlastne kdyz si vezmu okolnosti, tak me prekvapuje jak pekne dokaze poslouchat, ale pritom je zivej, ma vlastni hlavu, zajima se o kde co (jen tech lidi se boji), zkousi co muze, ale zase jine si necha vysvetlit a poslechne, uklidi, donese - akorat je potreba se mu venovat - a ja uz proste kolikrat nemuzu.
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 16 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod reanda » 17 Apr 2013, 10:56

lucious,
mas to tazke, ked nemas podporu okolia.. mna by muz od malej ani do roboty nepustil :D , nie ze by mi vycital, ze nezarabam a to on tiez zarobi nic moc, tak sa uskromnime, no.. co hovori ostatna rodina a okolie sa snazim mat na haku, som uz zvyknuta, ja som vzdy bola niekde inde ako vsetci ostatni..
ja ta za seba prosim, vydrz a "nevychovavaj" :lol: ;) .. cim menej "vychovanych" deti bude tvorit buducu generaciu, tym bude tento zivot tu snad znesitelnejsi, lebo to, co tu ziju momentalne "vychovani" obcania, je, aspon pre mna, dost tazko zitelne :roll:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 7 rokov, 6 mesiacov, 1 deň

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Apr 2013, 10:56

" dite v jidle treba vychovavat"
by teoreticky mohlo fungovať, hoci aj tak je to šialené, ak by dojčenie bolo jedlo. Čo nie je.
To, čo popisuješ, je logické a bežné, pretože nemáš vzory a ani podporu okolia. Tam, kde žiješ, nie sú na blízku žiadne možnosti sa stretávať s dojčiacimi matkami na podporných skupinách? Ak nie, tak si tu založ vlastnú podporku, s otázkami, ktoré momentálne riešiš, je nás tu dosť veľa, ktoré dojčia, dojčili dlhodobo, môžeš sa inšpirovať skúsenosťami iných matiek. Hoci vidieť to osobne je samozrejme ešte lepšie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Apr 2013, 14:15

aj mne už začína manžel naznačovať, aby som prestala dojčiť a aby začal malý spávať vo vlastnej posteli sám. Som dosť rozpoltená, pretože si uvedomujem, že manžela dosť zanedbávam, vobec spolu nespávame, ja dávam vo všetkom prednosť Tomáškovi, aj ked už spí celú noc a ja si mám vybrať, pri kom budem spať, vyberiem si Tomáška.. manžel je doslova vo vyhnanstve v obývačke na gauči, má problémy s krkom, býva zle vyspatý.. o sexe ani nehovorím, to vobec.. fyzický kontakt mi celkom nahrádza malý Tomáško a ked na mne nevisí, nechcem nikoho, chcem byť len sama pre seba.. chcela som kúpiť druhú veľkú posteľ, aby aj manžel mohol normálne spať a ja by som bola pri ňom, a zase keby potreboval Tomáško, išla by som k nemu.. manžel v tom už tuší náznaky, že aj tak budem stále pri malom, nepáči sa mu to, chce detskú posteľ, detskú izbičku. Ja nechcem zase nič viac, iba byť dobre vyspatá, je mi jedno ako. som v tomto sebecká- ked spí pri mne malý nebudí sa, obaja sme vyspatí..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 6 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Apr 2013, 14:45

shira,preco proste nespava pri vas v posteli manzel? My sme takto fungovali od zaciatku, ako maly zaspal,mali sme cas na seba. Ja som zas mala problem chodit s muzom von,kvoli vzajomnej naviazanosti s malym. V roku 2011 sme boli spolu von az 1x.tak az teraz zacinam pocuvat,co vsetko som urobila zle.preto je dobre,ze si to uvedomujes,tak ukaz manzelovi,ze myslis aj na neho.

Co sa tyka okolia,mala som dlho pokoj.byvam u rodicov a casto som so sestrami,ktore uz davno maju vlastne deti. No ani mama,ani svokra,ani sestry nedojcili dlhsie ako tri mesiace.odchovali deti v postielkach,kociaroch a na flasiach. Vidia ma casto dojcit,vedia,ze maly spi pri mne.vidia,ze maly je inteligentny, zdravy...v minulosti mi hrozne vycitali tu naviazanost,brali to negativne.ja som maleho nechcela nikomu nechat.teraz som sa pomaly naucila doverovat opatrovnikom,a maly sa tiez odputal odo mna. Myslela som,ze po tom vsetkom, ako vidia nas vztah, ze si na dojcenie zvyknu. Svokra ta nas obdivuje, lebo vychovala 4 deti,s odstupom roka, tak vidi, ze vztah. vychova je jednoduchsia, ako vstavat niekolko rokov v noci a robit flase...no tento mesiac si mama a jwdna sestra neodpustili poznamku, ked som kojila, tak rypli do maleho, ze este papa cicu. Maly taketo poznamky nemoze chapat. Chystam sa to okoliu zatrhnut, aby v malom nevzbudzovali pocit hamby, lebo nie j sa za co hambit
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 9 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Apr 2013, 15:15

Shira a nebolo by najlepšie spraviť obrovskú postel pre všetkých? My máme k manželskej prirobenú ďaľšiu normálnu a tým pádom máme postel 240cm širokú a spíme v pohode všetci 4 spolu :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 7 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Apr 2013, 20:38

Veľká posteľ nepomôže/ takú máme/, manžel ma problém so spaním- pomerne plytký spánok, preto sme pri spoločnom spaní vlastne vstávali všetci...Shira, viem o čom hovoríš, my spíme a žijeme rovnako , rozdiel je v tom, že náš Maťo vstáva ďalej každé dve hodiny, takže manžel odmieta spoločné spanie, dojčenie mu už ide na nervy, ale keď si nevieme rady vo výchove, tak je rád , že neskončilo...ja som chronicky nevyspatá, ale vysporiadaná,no rozcitliviem sa rýchlo, napr. podala som sťažnosť pre chybu a tiež na neklientský a neprofesionálny prístup a zároveň som daným zapleteným zamestnancom refundovala poníženie platu, lebo mi prišlo ľúto, mne šlo hlavne o princíp a spravodlivosť, uvedomujem si, že byť lojálny k firme pri takých platoch...no je to určite o ľuďoch alebo o duchovnom Q, ale aj tak mi ich bolo ľúto...hlúposť bohužiaľ kvitne takmer všade.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 10 rokov, 5 mesiacov, 8 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Apr 2013, 22:11

anna :D
presne tak.. Tomáško je schopný nejakým čarovným spôsobom niekedy zabrať posteľ veľkú 220x180, neviem ako je to možné keď má hádam iba meter :D a ja najprv uvažujem na ktorú stranu sa mám vlastne uložiť. našťastie Tomáško sa už zakaždým nebudí na to, keď ho chcem trošku posunúť, ale aj tak je to ešte riziko :mrgreen: vždy, ked sme spali traja pokope, nevyspal sa nikto. bohužiaľ najľahší spánok mám ja a ked mi niečo nevyhovuje, som schopná nezaspať komplet celú noc... traja potrebujeme tri postele, naša manželská je jeden kus spolu s oblými nočnými stolíkmi, takže sa nedá ani prisunúť ku stene, ani tam nič pripojiť.. na druhej strane je veľmi pekná a bola by škoda sa jej zbaviť. som zvedavá, ako to vyriešime, ale detská postel, ktorú by chel moj manžel, je podľa mňa utópia- jedine že by malý sám povedal, že tam chce spať, že má svoju postielku..
norika, divím sa, že sa pomestíte :o ale asi je to o zvyku.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 6 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 17 Apr 2013, 22:50

Shira, a neriesila si uz nedavno kupu dakej postele pre Tomaska s moznostou pristelku?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 17 Apr 2013, 23:14

Shira,

podla Tvojho opisu sa moze skutocne manzel citit zanedbany, a ani to nie je dobre.
My sme pred par mesiacmi z podobneho dovodu zaviedli urcity system, ktory nam zatial velmi dobre funguje, dokonca sme uz par kamaratov inspirovali. Islo vzdy o pary s viacerymi detmi, kedy sa pri vytazeni mamicky detmi, domacnostou, pripadne pracou, citia byt tatinkovia v oblasti intimity zanedbani. Velmi casto pravom.
Tak vychadza to z toho, ze cakat, ze dakedy neskor bude mat mamicka viac casu, nebude az tak unavena a bude natolko pohoda, ze si spomenie na sex, je utopia. Po druhe, ak by si v Tvojej sucasnej situacii planovala ist do divadla, cvicit, alebo na ryby, tak by si tuto akciu musela dopredu naplanovat, zorganizovat si cas, povinnosti tomu prisposobit.
Rovnako sa da pozerat i na intimne chvile - skratka ich spolocne planovat. Napriklad, ze v utorky vecer nezehlim, nevarim, a po ulozeni dietata sa usmejem na manzela, ktory v utorky nechodi na futbal. Znie to dost sucho a nespontanne, ale ked ziadna spontanna aktivita nie je, tak to je v kazdom pripade viac. Manzel si myslim, ze bude spokojnejsi, ako doteraz. Samozrejma, ked sa v daktory utorok aj tak nezadari, moze byt utorok aj v stredu.....
Ako zaciatok to nie je zle.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní

Re: jak kojit po 2. roce

Neprečítaný príspevokod cottoncandy » 18 Apr 2013, 13:06

Ahojte,
zaujímavá diskusia... ak ste niekto sledovali moje príspevky, tak viete, že som moju dcéru pred nejakým časom chcela odstaviť práve kvôli nezhodám s manželom ktorému neustále dojčenie veľmi vadilo (vadí?) ...zabojovala som, verím, že nie na úkor vzťahu, no a dojčím stále... zaujalo ma, že vaše dietky pýtajú prsník často aj niekde vonku...u nás pokiaľ si spomínam bol vždy opačný problém - keď sme boli inde ako doma, malá na prsník zabúdala alebo piť nechcela napriek ponúkaniu a to jej zostalo doteraz... v júli bude mať dva roky, mlieko jej už neponúkam, dá si, keď chce, ale odkedy sa oteplilo a trávime veľa času mimo domu, na mlieko si ani nespomenie, cez deň jej prsník vôbec nechýba, vypýta si až večer, v pribehu večera aj 5X... pritom je výborný jedák, na obed mi už zje polievku aj hlavné jedlo, niekedy pýta aj druhú večeru a tú výdatne zapije ešte materským mliekom, ale už sa mi stalo, že si miesto mm vypýtala kravské! a vypila plný pohár (k spokojnosti môjho manžela :love: )... v noci sa dojčí už málo, väčšinou 2x, no a najviac mm pije ráno tesne pred zobudením... nechcem ju odstavovať, ale nebudem ani ponúkať, sama som zvedavá, kam smerujeme...
pravda je taká, že by mi samej nevadilo, keby sa odstavila... chceme mať druhé dieťa a zatiaľ sa nedarí, mám rozhádzaný cyklus... no a v rodine je ďalšie bábo, to je na um vlastne od narodenia a spinká 8 hodín cez noc, vydrží bez mamy a pod., no a ja sa veľmi bojím, že o nejaký čas sa nevyhnem porovnávaniu a výčitkám zo strany manžela, lebo naše dieťa je podľa neho nesamostatné, nie je schopné stráviť noc ani deň bez mamy a pod.
cottoncandy
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 02 Aug 2011, 21:23
Počet detí: 0
1. dieťa: Veve
Rokov: 9 rokov, 5 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron