napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes.

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes.

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Apr 2013, 16:07

Ahojte, neviem si rady, tak by som sa rada poradila, možno máte niekto rovnaké skúsenosti.
Malá má už 11 mesiacov. Momentálne je dlho zahlienená, ale už sa mi to zdá lepšie, no napriek tomu ju každé jedlo napína a často mi vracia. Mám pocit, že žije z lásky:-(
Niekedy vyvráti všetko. Niekedy ju napínali zväčša len kaše na raňaky, aj to vyvrátila... aj ostatné chody ju sem tam napli, no udržala to.
Teraz proste vracia skoro všetko, mixujem jej jedlo na kašu, skôr v nej aspoň niečo ostane. Skúšala som aj chlebík,jogurty, kúsky zeleniny, proste ju všetko napína a už neviem čím ju kŕmiť...
Doktorka vravela, že ak prestanú hlieny a bude to pokračovať, tak pôjdeme na gastro...
Máte niekto podobnú skúsenosť, či nejakú radu?
Ďakujem
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Apr 2013, 22:02

Lulu,

a vracia aj ked pije tvoje mlieko?
Vracia aj inokedy, ako v suvislosti s jedlom? Napr. ked lezi v noci a podrazdia ju zatekajuce hlieny?
Ako dlho Vam to uz trva?

Nasi ked maju sople, nejedia skoro nic. Len sa dojcia. Pokial sa dojcia, tak to neriesim.
Zvracaju casto, ked su zahlieneni, preto ich do jedla vobec nenutim. Len ponuknem, oni odmietnu. Trva to este tak tyzden po soploch, ked uz su zdanlivo zdravi. Ale kedze moc nejedia, tak ani uz tak velmi nevracaju. Okrem toho zvyknu v tomto obdobi zvracat nadranom, ked dopiju mliecko a asi sa im nazbierali hlieny z celej noci. Nezavisle od soplov mi chlapcek zvracal vsetky kase.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod Klemka » 05 Apr 2013, 22:41

Myslím, že ísť na gastro nie je zlý nápad. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod artemis » 09 Apr 2013, 04:05

Keď bola dcéra takto malá a bola zahlienená, tiež vždy vracala a dialo sa to i v neskoršom veku. Ale po niekoľkých dňoch, keď vymizlo zahlieňovanie tak to prestalo. My sa snažíme lekárom vyhýbať čo najviac...takže na gastro by som šla, len ak by to neprechádzalo, resp. ak by ma intuícia alarmovala...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Apr 2013, 11:19

...nie malá nevracia moje mlieko... keď mala sople fest silné tak šlo aj to von:-(
ale stále to pretrváva, hlavne do obeda má prázdne bruško, lebo ju napína a vracia. Už som z toho zúfalá, tiež sa vyhýbam lekárom ako sa dá, ale toto je už moc... dávam malej antihistaminiká na sople a čakám, kým úplne prejdú, aj keď už niesú také silné... Malej sa tlačia ďalšie zuby, tuším štvorka sa prerezáva. Nemôže vracať aj z toho? To je asi blbosť, že? Rozmýšľala som aj nad celiakiou, ale to dúfam, že nebude:-(
Ani sa neočkujeme, aj sa snažím dojčiť a stále sme nejako chorí. Už tomu nerozumiem. Vraj aj pri prerezávaní zúbkov je oslabená imunita :(
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Jún 2013, 09:24

ahojte mamičky:-D

malá má už 13 mesiacov a stále papáme mixované jedlo:-( v podstate stále to isté dookola, na raňajky instantná kaša s MM, na obed ovilie zelenina mäsko, na olovrant výživa a na večeru zemiakové pyré alebo to čo bolo na obed.... už mi to príde fakt divné, že malá mi nezje žiaden chlebík a ani naše jedlo ani živú zeleninu a ovocie...hej občas niečo ocucle a dá si dve lyžičky ryže či cestovinu, ale to sú také stopové dávky, že by sa z toho nenajedla a ja ju stále naháńam s tou mixovanou varenou stravou... Mám obavy, aby mala dosť vitamínov, keď živé mi nič nezje. Minule som jej dala na jemnúnko nastrúhanú surovú mrkvu a ešte len som sa dotkal jej pusinky s lyžičkou a vyšabľovala mi s tým aj zjedený mixnutý obed...pomixovala som melón a otočí sa mi, že nechce a hotovo... Príde mi to divné, že dieťa v jej veku už neje normálne. Na gastro som nebola a ani sa nejak tam nechystám, lebo aj tak by mi povedali, že jej mám dávať, to čo zje...si myslím:-D nechcem ju zbytočne zaťažovať vyšetreniami. Čo sa dojčenia týka tak stále štrajkujeme odsávame a palčekujeme a tak...takže žiadne dojčenie na požiadanie nepripadá do úvahy. Len na zaspatie sa mi podarí vymeniť palec za prsník a ani toho mlieka nemám nejak extra.
Zaujíma ma váš názor, či je v pohode, že stále jeme mixované a že mi malá odmieta normálne jedlo a neje nič surové...dosť ma to trápi

ďakujem:-D
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Jún 2013, 10:49

Mnohé dojčené deti v tomto veku sú stále "slabí jedáci" a je to normálne. A mnohé z nich naďalej jedia mixovanú stravu, ak sa to tak naučili na začiatku a časom sa to zmení. Tvoja situácia je špecifická v tom, že to máte s dojčením komplikované, ale malinká nejaké mliečko dostáva, takže tam má veľa živín. Pozri si túto odpoveď z poradne, ktorá sa týka inej situácie, ale tie odporúčania pre to, ako skúšať dávať nejaké nové potraviny alebo celkovo príkrmy, sa môžu týkať aj Vás http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=935.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: napínanie na zvracanie a zvracani pri príkrmoch v 11mes

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Jún 2013, 00:18

Kazdopadne blahozelam ku pokracovaniu v dojceni :goodjob: .

AKo to vyzera s prirastkami? Pokial viem, mala napriek strajkovaniu priberala vzdy velmi pekne. AK vyzera zdravo, pribera primerane veku tak to naozaj vdaka dojceniu netreba riesit. Aj WHO hovori o tom, ze prikrmy sa zavadzaju do dvoch, vedia velmi dobre, ze deticky su vselijake a mnohe su i slabsi jedaci a napriek tomu v norme.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron