Dlhodobe dojcenie s domperidonom

témy o dojčení starších detí

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Feb 2012, 23:43

Pri vysadzani Costi treba ist na to velmi opatrne, odporucam dobre precitat protokol Ukonceni uzivania Domperidonu, na hlavnej stranke blogu, v sekcii AKo dojcit.

Optimalne je znizovat dennu davku o jednu tabletu v intervale 2-3 dni. Tie 2-3 dni je taka prirodzeny reakcny cas tvorby mliecka. Ak dojde k akemukolvek poklesu tvorby, treba sa vratit o jednu tabletku vyssie a pockat par dni a az potom skusat opat znizovat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod miška11 » 30 Mar 2012, 10:52

Ahojte baby, potrebovala by som poradit..uz dlhsiu dobu mame zle noci. Casto sa mala budi, hned jej ponukam prsnik, ale hneva sa...mam pocit, ze sa nespusta mliecko..pomaha, ked si ju dam na seba, samozrejme prsnik a tak spime..tak je pokojna. Neviem co to ma znamenat, ci to ma suvis s mlieckom, alebo nieco ine. Cez den sa dojcime na poziadanie, ale popravde stale papa len ked sa spusti mliecko, chvilu a potom si uz len cucka...ale je spokojna, dobre prospieva, cez den pekne 2 x spinka, uspavame sa na prsniku, to velmi dobre funguje. Co sa tyka pocikanych plienok, tak mam pocit, ze su menej pocikane. Ponukam jej aj vodicku, cajik...da si, ale su to len minimalne mnozstva. Prikrmy mi papa ako kedy, niekedy fajn, niekedy pomenej. Brala som zvysenu davku domperidon 3 x 4, ale nebadala som nejaky rozdiel, tak som to postupne vratila na 3 x 3. Dcerka je cez den spokojne dietatko, len tie noci...tak to ma zaujima, co to moze byt..hmmmm..mate s tym nejake skusenosti??
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Mar 2012, 00:37

Moze byt za tym vselico, ale najdolezitejsie je, ze si nasla prijatelny sposob pre vas obidve, ako to vyriesit. Fyzicky kontakt mimoine spusta hormon oxytocin a tym aj zlepsuje dojcenie a upokojuje dietatko.

V zasade v noci je lepsia tvorba mlieka ako cez den, takze ak by bol nejaky problem, zbadala by si to zrejme skor cez den. Nepokojne noci mozu byt skor zalezitost vyvinoveho obdobia, tam pomaha zdielanie podobnych starosti, co mozes najst napr. v teme Neprespi celu noc, co s tym.

S tymi pocikanymi plienkami je tazko povedat na dialku, dolezite su tiez vahove prirastky. Ak papa len vtedy, ked nieco tecie, tak si mozes vzdy pomoct klasikou - stlacanim prsnika, ked prestane pit a uz si len dudka. Taktiez pri jednom dojceni mozes ponuknut oba prsniky, a to aj viackrat vystriedat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod miška11 » 31 Mar 2012, 09:09

Dakujem Janka za vysvetlenie. Urcite si precitam temu, ktoru spominas. Tiez som sa upokojovala tym, ze ked je na mne je spokojna, tak som to nebrala tak "tragicky". Dnesna noc bola pokojnejsia, budila sa castejsie, ale upokojila sa tym, ze som jej ponukla prsnik, nemusela som ju brat na seba. Mam v plane zacat postupne vysadzovat costi, zachvilu bude mat dcerka rocik, tak som zvedava. Rada by som to znizila, ale uvidime, ak bude problem, ochotne budem dalej lieky uzivat, len aby sme sa co najdlhsie kojili :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod chomka » 02 Apr 2013, 19:39

Dobry den mala by som otazku na laktacne poradkyne. Dnes som sa stretla s informaciou ze dlhodobo zvysena hladina prolaktinu sposobuje autoimunitne ochorenie. Mam rocneho syna, dmp beriem od jeho troch mesiacov. Moja otazka je ci matka na domperidone ma vdaka domperidonu hladinu prolaktinu na urovni ako matka s rovnakou tvorbou ale bez domperidonu. Alebo ci domperidon tu hladinu zvysuje nejako vyrazne nad tie prirodzene "kojacie" urovne? Tiez som sa stretla s informaciou ze vysoka hladina prolaktinu sposobuje suchost sliznic (od porodu s tym mam obrovsky problem, jednoducho sekrecia absolutne ziadna co nam komplikuje aj sexualny zivot) tak rozmyslam ci to je domperidonom a tou hladinou prolaktinu alebo podobny diskomfort patri ku kojeniu a maju to takto vsetky kojacie zeny aj bez dmp (sudim ze asi nie). Vie sa mi k tomu niekto vyjadrit? Beriem 3x4 obcas sa mi podari zist na 9,10 tabliet no nizsie sa mi nespusta mlieko a maly este nema kojenie ustanovene takze velke pokusy s tym este robit nemozem. Napriek prikrmom (trikrat denne) este potrebujem tu tvorbu udrziavat aby chcel chodit na prsnik. Dakujem
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Apr 2013, 23:21

K tomu sa vyjadrit neviem, odporucala by som poradnu na www.mamila.sk
K tej suchosti - tam podla mna by mohol vplyv aj zmenenej hormonalnej situacie. Ked si tak vezmem, po prechode zeny mavaju s takymyto vecami problemy, mozno je to nieco podobne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Apr 2013, 12:36

chomka píše:Dobry den mala by som otazku na laktacne poradkyne. Dnes som sa stretla s informaciou ze dlhodobo zvysena hladina prolaktinu sposobuje autoimunitne ochorenie. Mam rocneho syna, dmp beriem od jeho troch mesiacov. Moja otazka je ci matka na domperidone ma vdaka domperidonu hladinu prolaktinu na urovni ako matka s rovnakou tvorbou ale bez domperidonu. Alebo ci domperidon tu hladinu zvysuje nejako vyrazne nad tie prirodzene "kojacie" urovne? Tiez som sa stretla s informaciou ze vysoka hladina prolaktinu sposobuje suchost sliznic (od porodu s tym mam obrovsky problem, jednoducho sekrecia absolutne ziadna co nam komplikuje aj sexualny zivot) tak rozmyslam ci to je domperidonom a tou hladinou prolaktinu alebo podobny diskomfort patri ku kojeniu a maju to takto vsetky kojacie zeny aj bez dmp (sudim ze asi nie). Vie sa mi k tomu niekto vyjadrit? Beriem 3x4 obcas sa mi podari zist na 9,10 tabliet no nizsie sa mi nespusta mlieko a maly este nema kojenie ustanovene takze velke pokusy s tym este robit nemozem. Napriek prikrmom (trikrat denne) este potrebujem tu tvorbu udrziavat aby chcel chodit na prsnik. Dakujem


Chomka, nemusíš mať obavy z dlhodobého užívania domperidónu, ak je jeho užívanie potrebné pre udržanie tvorby mlieka. Počet matiek, ktoré takto dlhodobo užívali domperidón, je celosvetovo veľmi vysoký a nespôsobuje autoimunitné ochorenie. Pokračuj v užívaní domperidónu a vysaď ho až potom, čo sa synček bude dojčiť bez problémov bez ohľadu na množstvo mlieka - ten čas raz príde.
Čo sa týka suchosti slizníc - toto nie je počas dojčenia nič neobvyklé, špeciálne, ak ešte nemáš menštruáciu (čo je tiež normálne v tomto veku dieťatka). Hovoria o tom mnohé dojčiace matky, aj tie, ktoré neužívajú domperidón, dá sa to zmierniť napr. lubrikantmi, kým sa stav nezmení sám.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod janka » 03 Apr 2013, 21:43

chomka, mozem ti povedat bez domperidonu: suchost sliznic je po porode normalna, gyndos mi vravel, ze po porode ma zena sliznice ako po prechode, teda sex nic moc, treba si pomoct napriklad lubrikantami. Trvat by to malo asi pol roka, potom by sa to malo upravit, u mna to tak nejak aj fungovalo. Snad sa Ti ozve aj niekto, kto dojcil s domperidonom, ze aku ma skusenost.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dlhodobe dojcenie s domperidonom

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Apr 2013, 22:17

Mnohé mamičky, ktoré dojčia dlhodobo, popisujú tento stav aj dlhšie ako pol roka. Gynekológ má pravdepodobne skúsenosť najmä s tradičnou vzorkou populácie, v ktorej v polroku už dojčí len malé percento žien.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron