ako dalej?

témy o dojčení starších detí

ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Mar 2013, 23:17

vyse polroka trvajuca candida sa odraza na nasom dojceni.tvorba mi v poslednom case klesla a mam pocit,ze maly 80% dojcenia predudle naprazdno. Kvoli neprijemnym pocitom so satia (candida a nizka tvorba) som si zvykla maleho odtrhat z prsnika.naozaj malokedy mu dovolim sat dokedy on chce.v noci katastrofa.to uz nie su tie noci,kedy som pri dojceni spala.krkolomne maleho polohy,zle prisatie a to ostatne ma nuti priat si,aby ma uz pustil. Ked sa maly "nakoji" rozumej satie o dusu a nervozita na oboch stranach,vytiahnem mu prsnik nasilu,maly sa otoci na druhy bok,chrbtom ku mne,a spi. Toto sa nam deje casto. Kvoli nizkej tvorbe sa maly nevie dojcenim upokojit niekedy.samozrejme nie je to tak stale.len neznasam,ked ho kojim (s tym vsetkym neprijemnym) a on vobec nezaspava..bojim sa,ze sa zachvilu takto nauci sam zaspavat...

Mam zacat brat nieco na podporu laktacie? Pomohlo by mi vnutorne uzivanie flukonazolu proti candide?preco je to az posledna volba?je to nebezpecne?
Maly ma zachvilu 2 a pol,to je dolna hranica prirodz. odstavenia. No toto Jankovo odstavenie je skor umele. Rada by som potiahla do 4 rokov,no moja viera v to je takmer ziadna. :-|

Dakujem.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Mar 2013, 00:12

Norika, mala by si mať svoju jednu poradkyňu, s ktorou toto budeš riešiť, rozhodnúť sa, ako chceš pokračovať ďalej a potom dôsledne liečbu dodržať, pretože najväčší problém doteraz bol, že si liečbu robila nedôsledne (ako sme sa viackrát osobne bavili, ja chápem, že brať pravidelne čokoľvek nie je jednoduché). Áno, toto je indikácia na domperidón a ako postupovať pri liečbe kandidózy si naozaj netrúfam na diaľku, začni to prosím s niekym riešiť osobne, dlhodobo, pravidelne...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Mar 2013, 09:21

tak porad s kym o kom vies, ze mi dobre poradi...Hanka byva daleko a poradkyna z PP ma uvedene, ze ziada zaplatit za poradenstvo, a na to ja nemam.... Ved len na UniMast som dala vyse 30 €.... Rada by som presla na vnutorne uzivanie flukonazolu, lebo to jelahsie uzivat, ako lokalne natierat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Mar 2013, 10:38

Navrhujem - spísať detailne celú históriu toho, čo sa doteraz dialo, ako si liečila, čím, ako dlho, aké sú príznaky a začať to riešiť napr. emailom (nájdi poradkyňu, ktorá poskytuje emailové poradenstvo zadarmo). Áno, je možné, že toto je čas na flukonazol, ale neviem to posúdiť, nemám dosť informácií, domperidón by som videla ako dôležitý, ale ja mám stále dojem, že ak by si sa vrhla na možnosti z protokolu pred flukonazolom a užívala by si ich poriadne, možno s niečim, čo zvýši imunitu a s úpravou stravy a k tomu zvýšiť tvorbu mlieka domperidónom, že by to povolilo...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Mar 2013, 10:44

pozri, snazim sa polroka....to lokalne natieranie nie je take lahke...vela sa mi otiera do oblecenia, a vzdy, ked ustupia priznaky, tak vtedy uz nenatieram...viem, v tomto robim chybu...preto by som radsej brala tabletky, lebo to si viem ustrazit,aak treba brat tyzden tak tyzden, ak dva tak dva....ale prehltnem a mam...a nie je to 8x denne, ale mozno tri, ale urcite menej ako natieranie....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Mar 2013, 10:47

sem to pisem, lebo mi chyba psychicka podpora....zauzivana kultura naokolo mi vravi, aby som sa uz na to vykaslala, ze maly ma uz dva a pol..nemozem robit veci, ktore robia mamicky po porode...musim nejakoi zabudnut na maleho vek a bojovat , ako by mal tyzden a snazit sa dobojovat to dojcenie...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Mar 2013, 12:54

Myslím si, že v takom prípade stojí za to flukonazol vyskúšať. Spolu s domperidónom.
A jasné, že to má zmysel. Môžeš pokojne dojčiť ďalšie dva roky. Kto chce dojčiť dva roky s bolesťami? Nevzdávaj sa!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Mar 2013, 08:36

vcerajsie uspavanie vecer bolo take pohodove,az som sa skoro cudovala...no v noci som sa musela zobudit na to,ako maly saje, najviac neznasam,ked si lahne "kolmo" ku mne,povykrucany,vtedy to prisatie je fakt idealne. Niekedy uz mi to tak lezie na nervy,kazdy naznak dojcenia,zeby som bola radsej,keby som uz nedojcila. Ale nejchcem to ukoncit.hoci maly nepyta dojcenie pri uraze,badam u neho,ze zaujem stale ma. A ja s nim stale bojujem,nie a nie. A to ste uz zazili aj vy urcite,ze si pripadam ako chodiaci prsnik niekedy.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Mar 2013, 05:02

dnes to je uz maximum. Dojcenie ma privadza do vyvrtky a sialenstva! Je mi hrozne proti srsti.maly sa o tretej zobudil,takmer vyspaty a neuspesnym dojcenim sme prebrati obaja. Kedysi sa mohol prebrat hocikedy,dojcenie ho ovalilo na dalsie 3h.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 19 Mar 2013, 08:28

Myslíš, že keby sa nedojčil, tak by spal ďalej? Respektíve, keby sa zobudil, tak by teba nezobudil?
Podľa mňa hľadáš zámienku prečo s tým skončiť. ;)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Mar 2013, 10:01

Kandy píše:Myslíš, že keby sa nedojčil, tak by spal ďalej? Respektíve, keby sa zobudil, tak by teba nezobudil?
Podľa mňa hľadáš zámienku prečo s tým skončiť. ;)

Nie,ja len pisem,ako to fungovalo kedysi a ako to nejde teraz.ja chcem dojcit,ale nie takto.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Mar 2013, 19:43

Norika,ale potom sa proste pusti naplno do tej kandidy. ONa ta asi sama nepusti.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Mar 2013, 20:43

pustila som sa,ale nemam dostatok liekov,snad bude stacit co mam. Je to hrozne drahe. Za to,co som dala na lieky na dva tyzdne by mal maly dalsie odrazadlo aj s prilbou :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Mar 2013, 21:20

Norika, nechces vyskusat aj kandidovu dietu? Ma dost dobre vysledky a spolu s liekmi by ti to za tie 2-3 tyzdne mohlo pomoct. http://webmail.stuba.sk/~tibor.stujber/ppdieta.htm
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Mar 2013, 14:04

quaxi píše:Norika, nechces vyskusat aj kandidovu dietu? Ma dost dobre vysledky a spolu s liekmi by ti to za tie 2-3 tyzdne mohlo pomoct. http://webmail.stuba.sk/~tibor.stujber/ppdieta.htm

viem o diete, ale nie som schopna ju uvest do praxe....nevarim ja, kedze nemam vlastnu kuchynu, a aj keby som varila, tak musim aj pre ostatnych, cize prisposobit sa....snazim sa aspon obmedzovat cukor....ale vazne neviem,cim by som nahradila chlieb, zemiaky a cestoviny?? ci staci hladat take, ktore nie su z bielej muky?? a este k toomu, idu sviatky....priam nemozne :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Mar 2013, 14:54

Chlieb staci vymenit za celozrnny, alebo celozrnne rozky, to by sa snad dalo aj ked nevaris, nakupis si zvlast pre seba. Ale inac je to problem bez varenia. Niekedy sa da priloha vynechat a dat si len zeleninu, alebo celozrnnu ryzu (ale to uz by si si musela sama uvarit). A velkonocne kolace aspon obmedzit, alebo pockaj a zacni s dietou az po velkej noci, nema to totiz moc vyznam ak mas uprostred diety hodovat. Urcite pomoze aj ked to nebudes dodrziavat uplne, len kolko sa ti da.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Mar 2013, 20:50

mne sa uz aj v noci snivalo, ze jem kolace a mam vycitky, lebo nemozem...az potom cez den mi doslo, ze to bol len sen :-D

inac, dnesne dojcenie..bez nasilia nejako casto....sme u svokrovcov, a so svokrou kym sme viedli debaty, maly sa kojil a kojil a kojil, ze som aj zabudla na to...poobedny spanok bol zas mensi boj, ale sa tesim, ze dnes pocas dna tolko dojceni.....po domperidone som este nesiahla, hoci uz mam kupeny...zatial len flukobazol beriem....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Mar 2013, 00:07

no, tak po 8 dnoch zlepsenie neprislo... Unimast mam len od vcera, tak asi preto...no badam novy jav, a to je bolest kdesi pri prsniku pri podpazusi, cca 10 min po dojceni....dnes uz treti krat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Mar 2013, 07:44

Norika a berieš protokolovo, či o 100 mg menej denne?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Mar 2013, 13:47

protokolovo,okrem toho boomu na zaciatku
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Mar 2013, 14:04

Treba pokračovať ďalej, takáto liečba môže byť dlhodobá, 10 dní je minimum.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako dalej?

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Mar 2013, 14:20

no nezvladnem to financne. Keby mi dr. predpisala väcsie balenie,ale ja som kupila 56tbl x 50 mg..to je 56 eur.a v utorok mi vychadza posledna davka
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron