Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Jan 2013, 16:58

A tu je preklad, ktorý zajtra bude uverejnený na FB MAMILY:

Preklad statusu dr. Jacka Newmana:
"Včera som dostal tento email:
- Mala by som prestať dojčiť moje 27-mesačné dieťa, ktoré priberá na 2. percentile? Dojčíme sa priemerne 5-6-krát za 24 hodín a podľa amerických rastových tabuliek priberá konštantne približne podľa 2. percentilu. Pediatrička chce, aby som prestala dojčiť okrem dojčenia na noc pretože, ako hovorí, dieťa pije príliš veľa materského mlieka a keby som jej nedovolila piť toľko materského mlieka, začala by jesť viac tuhej stravy a viac priberať (na vyšších percentiloch). Teraz jedáva príkrmy niekoľkokrát za deň.
Moja odpoveď:
- Ak dieťa vždy priberalo podľa 2. percentilu, je to normálne. Prečo by Vaša pediatrička mala chcieť, aby dieťa priberalo podľa vyšších percentilov? To nie je normálne. Niekto musí priberať podľa 2. percentilu. Ak dieťa dobre pije na prsníku (pozrite si vo videoukážkach dojčenia http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne- ... -dojcenia/ videá, ktoré zobrazujú, či dieťa pije výdatne aleob nie), ak je tuhú stravu a priberá stále podľa 2. percentilu, je všeobecne spokojná, má energiu, je zdravá. Ak odpovede na všetky predchádzajúce podmienky boli "áno", je úplne normálna, toto je to, čím ona je, mala menšia a nie je jediný dôvod, pre ktorý by mala mať nadváhu. Nie je dôvod obmedzovať dojčenie. Je množstvo dôvodov, pre ktoré by mala byť naďalej dojčená kedykoľvek si zažiada."
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod palesandra » 07 Mar 2013, 17:44

My sme v irsku a v nedelu sme boli v kostole kde maju oddelenu miestnost pre deti,chodi tam jedna rodinka ktora ma asi sest deti a sa mi pacilo ako mama tam vytiahla prso a kojila najmladsieho asi 1,5 rocneho:-) v kostole:-) ale bolo to elmi mile..dokonca maju jedneho chlzpca kus postihnuteho mentalne,a asi je aj nemy...ale zasnem nad nimi,lebo tolko deti..
palesandra
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Feb 2012, 15:46

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Máj 2013, 21:41

dnes som sa vytocila....bavili sme sa so sestrou o mojich problemoch so zubami, a sestra povedala, ze to u mna moze byt aj kvoli tomu, ze som po porode a stale dojcim...bola som ticho, lebo je marne sa s nou o tom hadat...no zapojila sa do debaty neter, ktora povedala nieco v tom zmysle, ze preco este dojcim a nicim si zdravie..."dieta sa ma dojcit do pol roka" ...neter prave maturuje na zdravotnej skole : " v nemocici mi povedali, ze mlieko po 2 rokoch nema ziadnu vyzivovu hodnotu, je to len voda" ....taketo nezmysly tlacia do buducich zdravotnicok a matiek :( ...a stve ma, ze jednou z nich je teda moja neter, ktoru moje dojcenie nenadchlo, ale casto vravi,ze ona kojit nebude..priam ju to odradza, pride jej to neprijemne :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Kandy » 21 Máj 2013, 21:48

Keď je to len voda, tak ti to určite zdravie neničí. ;)
Mňa kamoška tiež minule šokovala tým, čo ich učili na veterine o materskom mlieku. Že človek nemusí dojčiť, lebo v mlieku nemá protilátky. Teraz je tehotná, tak uvidíme, ako sa postaví k dojčeniu...
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Máj 2013, 00:54

moja suseda sa ucial zasa na strednej skole osetrovanie zvierat a vedela odtial o dojceni niekedy viac ako ja
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 23 Máj 2013, 11:55

Ohľadom protilátok v MM som čítala v knižke "nase deti naše svety", že je to zistenie z posledných desať-dvadsať rokov, takže sa to zrejme ešte nedostalo do povedomia verejnosti ako aj učebných osnov veteriny :-D z toho dôvodu sa aj dlho považovalo UM za adekvátnu náhradu, lebo sa o tomto nevedelo...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod snežienka » 27 Jún 2014, 12:26

K dojceniu na verejnosti: Sesame Street (tusim 1977) :dojcenie:
http://www.youtube.com/watch?v=7-L-Fg7lWgQ
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Jún 2014, 23:28

Som zvedava, ake by boli dnesne ohlasy, ako sa 30 rokov zmenila spolocnost.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Jún 2015, 20:42

Mam pocit ze je nas tu viac veriacich, mozno niekoho zaujme polemika ohladne dojcenia v kostole http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clano ... -v-kostole
Clanok je napisany ako reakcia na clanok v katolickych novinach, kde dojcenie v kostole odsudili a tvrdia ze rodicia maju zostat radsej doma, nez by mali ich deti v kostole rusit ci nebodaj sa nakojit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Jún 2015, 23:15

Casto KN necitam, ale tento clanok zhodou okolnosti ano. Pravdu povediac, odpoved tam ma dost vytocila, dokonca som rozmyslala, ze napisem svoju reakciu. Clanky Marie Kohutiarovej zboznujem ,su pisane s uzasnym citom. Pokial viem, ma napisanu minimalne jednu malu knizku pre dospievajuce dievcata (odporucam, dievcata nemaju poznat rozvoj svojej zenskosti len so zameranim na jedinu vec, ale predovsetkym na rozvoj krasy zeny a matky ktora sa v noch ukryva).

Som zvedava, ci by sa nasiel co len jediny citatel co so suhlasom kyval hlavou pri odpovedi, ze dojcenie do kostala az tak nepatri, co by sa zapodieval nad cumlikom v ustach dietata. A pri tom dojcenie je predovsetkych u ukludneni, nie o jedeni.

A tento clanok si idem vytlacit, dam ho k nam do kostola :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron