Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Jan 2013, 17:41

Ahojte mamičky, malá bude mať 9 mesiačkov, robím jej 4 príkrmy denne a strácam už fantáziu.

ak máte nejaké DOBRÉ TYPY NA DOBROTKY PRE DROBCOV, tak sem s nimi.

Rozmýšľam, že už budem dávať aj chlebík /nie len odrobinky/, ale čo na neho natrieť? Rastlinnné, či kravské maslo? Nejaké robené nátierky, či niečo kúpené? Čo na raňajky? Čo radi papajú vaše dietky? Hocičo zdravé, chutné, prípadne rýchle... Čo na obed, olovrant, či večeru? Čokoľvek vás napadá, môžte napísať.

Ešte ma zaujíma aj konzistencia, ja stále mixujem:( pridávam aj trochu do toho iba popučené vidličkou, nech sú tam aj kúsky, ale malú často napína a sem tam aj vracia, akoby sa jej nechcelo žuvať, či čo... Pritom má už 8 zubov. Žuve iba chlebík, ale aj ten ju napína. Je to normálne?
Akú konzistenciu jedla dávate?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Jan 2013, 19:52

Myslim, ze dobre tipy najdes v tejto teme: viewtopic.php?f=10&t=404&hilit=led+weaning

/nad rastlinnym maslom by som ani neuvazovala - jednoznacne bud maslo alebo bravcovy tuk/
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Jan 2013, 10:31

lulu, s tou konzistenciu sa vobec nemusis ponahlat, zdrave dieta na kusky jedneho dna prejde. Mne obe deti zozaciatku nezjedli ine, ako dohladka vymixovane, a potom v podstate zo dna na den presli na normalne nakrajane jedlo - vtedy, ked o to same prejavili zaujem. U oboch to bolo okolo roka. So zubami to nijako nesuvisi, moje obe deti mali prve zuby az po 15mes.
Ked sme mali 4 prikrmy denne, tak boli 2 ovocne, 1 kasa a 1 maso+zelenina. Chlebik mi nikdy prilis nejedli. Ovocie mali stale dokola to iste, tam moc nevymyslis, ja som davala vacsinou ciste pyre, co som si v lete narobila z domaceho ovocia, bez piskot a pod., casom sme jedno ovocie nahradili jogurtom, ked na to mali vek. Mladsia tie jogurty moc nechcela, tak som jej ich ochucovala ovocnou vyzivkou. Kase som kupila asi 3 druhy (nemliecne) a to som stale dokola striedala, potom zase kupila ine. A maso so zeleninou, to podla toho, co bolo doma. Vacsinou nejake 2 zakladne zeleniny, k tomu zemiak alebo cukina na objem, a k tomu maso, strukovinu, alebo zltok. Polievky mi deti zacali jest az tak od cca 15mes.
A na chlebik - ja davam najradsej klasicke maslo, alebo cerstvy syr (taky natieraci, ale treba tomu kontrolovat zlozenie, aby nebol prilis slany a neobsahoval sajrajty). Zozaciatku (a dlho, syn do 2 rokov a dceru to este drzi) som nedavala nic na chlebik okrem natierky, lebo by to obzrali a chlebik nechali tak :-D Po zjedeni chleba som im nalozila kusky paradajky, papriky, uhorky a pod., pripadne sunky (robievame domacu) a syru (parenica). Ale chlebik do roka takmer nejedli, az ked zacali akceptovat kusky.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Jan 2013, 09:11

ďakujem:)

čo sa syru týka -toho mäkkého, tak tie sú všetky mylím plné éčok. Sú aj také vhodnejšie varianty pre deti?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Jan 2013, 09:58

Myslis taveny? Lebo to je fakt hnus, plne soli, ktore vyplavuju vapnik z tela, take vobec nekupujeme. Ja myslim cerstvy syr, byva to v takych teglikoch ako natierkove maslo, aj to ma take vlastnosti. Kupujem ho v Kauflande, ta ich znacka, stoji okolo 1E tusim a zlozenie ma len mlieko, smotana, mliecne kultury, syridlo a sol. Ale urcite v kazdom vacsom obchode ho najdes. Taketo cosi (tento konkretny nepoznam, takze zlozenie ti nepoviem) http://www.levmilk.sk/index.php?page=12324
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Jan 2013, 12:18

taký čerstvý syr nekupujem, ale vyskúšam, keď to uvidím. Podľa zloženia to je niečo ako nátierkové maslo, či? Asi si ešte počkáme, lež zje chlebík na zasýtenie.
Ráno malú napína a vracáva mi kaše. Žeby skúsim jogurt? Odkedy ste dávali jogurt?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Jan 2013, 14:39

Jogurt mozes tak okolo 9m skusat.
Ten syr je podobny ako natierkove maslo, len tie stale neviem zohnat bez kadejakych divnych ingrediencii (ktore mozno ani nie su zle, ale co ked to nepoznam...). Inac sa da pouzit aj do varenia, na zapekanie a pod.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Jan 2013, 19:50

Ja odporucam Cottage cheese a Lucinu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 30 Jan 2013, 00:31

AHOJ Lulu,

moje prikrmy vyzerali takto: A+B+C, pricom
A: zemiak, cestovina, pohanka, ryza
B: mrkva+petrzlen, pastrnak, karfiol, spenat, brokolica, mrkva+ kalerab, cukina, por+ mrkva
C: kuracie prso, morc. prso, kralik, tela, vajecny zltok

Vzdy som vybrala po jednom zastupcovi z kazdej skupiny a uvarila, pomixovala. Do hotovej zmesi som pridala par kvapiek repkoveho oleja a ked to nechutilo dako paradne, tak aj trocha hnedeho cukru. ( To sa ale neodporuca, aby si nezvykli na sladke. Ale s tym cukrom to zedli podstatne lepsie. Tucni nie su.) Nemixovane chceli az od roka, napinalo ich este sem-tam aj dlho potom. Urcite sa da pouzit i oliv.olej, ale vraj ma repkovy este komplexnejsie zlozenie a o dakych par nenasytenych kyselin viac.

Skus, dobru chut.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Jan 2013, 12:44

pri prirodzenom pristupe (vid primaty) sa ako prve dava ovocie, prave preto, ze sa nemusi upravovat a prave preto, lebo je sladke. Lebo co sa tyka zvyknutia si na sladke - oni si uz za tych minimalne 6 mesiacov dojcenia zvykli na sladke MM :-). Takze je to skor opacne. Dieta si postupne zvyka na inu ako sladku chut. Neznamena to vsak samozrejme, ze musime hned davat cukor, ale pokial mozno, tak osladit varenym zemiakom, mrkvou...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 31 Jan 2013, 17:46

...ďakujem.

mammamima niečo podobné ako A/B/C používam aj ja. Používam aj pšeno. To je také obedové menu, to ako tak obmieňam. Len na tie ostatné chody by som potrebovala inšpiráciu. Niekedy dávam na večeru to čo k obedu, prípadne dám iba zemiačik. Skúsila som už aj pšeno s jabĺčkom, to je tuším jediná obilnina vhodná aj v kombinácii s ovocím.
Prijala by som nejaké konkrétne recepty. Niekde som tu na fóre čítala o nejakej obilnine, čo som v živote nepočula - veď ani si nespomeniem ako sa to volalo :mrgreen: ...
Už sa neviem dočkať, kedy malá zje aj jogurt a chlebík, hodne mi to pomôže, lebo furt len vyváram, odsávam a kŕmim... mi z toho už šiši.
Ozaj, kedy môžem dávať malej aj solené, akože z nášho hrnca? Lebo už si to fak nepamätám, ako to bolo u staršej...

Mám doma maslovú tekvicu, vživote som to nemala. Hokaido som nezohnala. Viete, čo s touto maslovou? Je strašne tvrdá, dá sa aj udusiť a mixnúť, robievate to niekto?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 31 Jan 2013, 18:10

materske mlieko a jeho variabilita pripravuje dieta na tuhu stravu. Dieta pozna rozmanite chute zo stravy matky, a preto akekolvek dodrziavanie tabulky, kedy co dat ako prve nema vobec vyznam.:)
K jogurtom a mliečnym výrobkom, pre dojčené deti sú zbytočné, pretože dojčením prijímajú dostatok mlieka a nepotrebujú ďalšie mlieko, z príkrmov potrebujú získať niečo iné než mlieko. Materské mlieko je omnoho kvalitnejšie než akýkoľvek jogurt (akokoľvek reklamovaný), aj z hľadiska obsahu probiotík. Na druhej strane, ak v rodine konzumujete jogurty a jogurty budú patriť do jedálnička vášho dieťaťa v budúcnosti, začnite ho dávať, keď to budete považovať za správne, ale nemáte sa kam ponáhľať. Čo sa týka typu jogurtu - toto je vaša spotrebiteľská voľba, neexistuje žiadne odporúčanie, takéto odporúčania sú často ovplyvnené (vedome či nevedome) marketingom.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 31 Jan 2013, 20:56

Lulu, tekvica je super, ja ju bud rozkrajam, vyberiem semienka a upeciem, polejem olejom a pre seba navrch dam sol, korenie, bylinky, vyborne sa hodi salvia. Ak mixujes, mozes potom mixnut samostatne alebo napr so zemiakom. Ja to davam malemu cele do ruky bez supy a chuti velmi. Alebo uvarim so zemiakom a mrkvou a mixnem a je kremova polievka , je super, ja si ju zjemnim obcas smotanou a dochutim.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 31 Jan 2013, 22:32

Lulu,

odborne zdroje vacsinou odporucaju zavadzanie soli po ukoncenom 1. roku. Koli oblickam.

Ja v kuchyni velmi rada pouzivam Hokaido, aj maslovu, ale to najma sezonne.
Spracuvam najcastejsie vo forme kremovej polievky (na maslo cibulku, potom zemiaky, povarit, potom tekvica, uvarene zmixovat, zjemnit slahackovou smotanou)
Ale velmi nam prave ta maslova chutila zapecena so zemiakmi. Len pokrajane zemiaky a maslova tekvica na maslom vytrety pekac, zaliat: slahackova smotana okolo 400ml + 3 vajka, sol, korenie. Piect tak 45 min, mozno dokonca viac. Uz aj to same nam velmi chuti. Ja potom este na to cele polozim file z tresky, na rybu trochu creme fraiche s koprom, sol...este 10 min piect. Naozaj to zatial vsetkym velmi chutilo.
Tu maslovu tekvicu musis i supat, zatial co Hokaido netreba, preto je vseobecne asi oblubenejsia.

Lulu, ja som sa u nas so psenom napriklad vobec nepresadila, mozno to zle uvarim, vzdy bolo take horkaste...

Bru chut
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Jan 2013, 22:44

mamamina, prelievas pred varenim vriacou vodou? ja pseno hojne cez sitko prelejem vriacou vodou z kanvice, tym ho zbavis horkosti. potom normalne uvaris.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod miška11 » 31 Jan 2013, 23:17

ja som tiez pseno premyvala vriacou vodou, ale potom som sa docitala, ze staci preprat v jemnom site tecucou teplou vodou, dokial sitom vyteka zlta alebo zklalena voda. .. tym, ze sa to premyva vriacou vodou, tak sa stracaju dolezite ziviny. ja to teda uz dlhsie takto robim a nemala som nikdy horke pseno..
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 01 Feb 2013, 08:58

ďakujem vám za typy

Hokaido sa nešúpe? Ja som vždy šúpala :) Ja pšeno len umyjem vo vode a hotovo, ako ryžu. Tuším pohánka sa môže premyť vo vriacej vode, aby nemala taký ten svoj pach, ale to tiež nerobím
....nemám šajnu, čo je creme fraiche s kôprom :o , ale určite je to dobrotka ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Feb 2013, 14:21

Hokkaido sa nesupe, po 10-15min. tepelnej upravy je supka makkucka, az sa rozpada. Ak ju budes mixovat v polievke alebo v prikrme, nezostane po supke ani stopy :-) A pri peceni ti zostane taka, ze ju aj vidlickou prekrojis.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 01 Feb 2013, 22:47

Dievcata, dakujem za upozornenie, nepamatam si, ze by som pseno tak dosledne premyvala, asi bola chyba v tom, skusim opat.

Creme fraiche je ako kysla smotana, len menej kysla a ma vacsi obsah tuku (30%). Zmiesam s koprom, solou, korenim s horcicou a natrem na rybu, lebo ta treska by bola inak velmi sucha. Ale to kludne vynechat. Aj samotny gratin len zemiakovo-tekvicovy je dobry, ci uz ako hlavne jedlo alebo priloha.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Feb 2013, 11:09

Mamamima:
Jéééj, ty máš dvojičky, to je zlaté :) , ako to zvládate? Neviem si to predstaviť. ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 03 Feb 2013, 23:24

LULU;

dakujem za zaujem a otazku. Strucna odpoved je velmi tazka.
Dlhe mesiace mi v suvislosti s popisom nasej/mojej situacie napadali 2 kultove vety z nesmrtelnej ceskej kinematografie:

1) Vesnicko ma strediskova: stazujuci sa pacient u Dr. pana Hrusinskeho: Dr.: ...a co tam mes este? P: Rano nemohu vstat. Dr: Ale nakonec vstanes! P: Vstanu. Dr: Bud rad, jsou lidi, co nevstanou.

2)S tebou mne bavi svet: pan Satinsky filozofuje o starostlivosti o Matyska (cca 1 rok): ...Co jich ty matky vlastne za ten rok naucili??? JIST, SPAT A SRAT.

Tak aj ja koneckoncov vzdy vstanem a napriek tomu, ze nerobim nic ine a snazim sa, moje deti zatial ani jest, ani spat ani to tretie nevedia. No, dajme tomu, ze jedno to vie, aby som mladeho pana neurazila. Tak zatial v 5 bodoch zo 6 sme neuspesni. A to budu mat uz 2 roky.
Mrzi ma to, ze nie sme o nieco dalej, ale na druhej strane som velmi rada, ze fungujeme uspesne v inych oblastiach, a sice kojeni a medzisurodeneckych vztahoch. Co tiez nie je vzdy samozrejmostou.

Zelam pekny den, ci vlastne dobru noc
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 04 Feb 2013, 09:05

mamamima:
:lol: , no pekne si to napísala. určite to je dobrá makačka, obdivujem ťa a ešte sa aj kojíte, fúú. Ale musíte byť krásna rodinka ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 06 Feb 2013, 21:40

Dakujem Lulu, snazime sa, tak ako vsetky ostatne mamicky tu na fore.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Mar 2013, 12:46

Viete mi prosím niekto povedať, či je vhodné dávať 10 mesačnému dieťaťu do jedla tahini pastu /mletý sézam/?
Viem, že sézam má veľa vápnika, len neviem, či je to vhodné v tejto forme dávať dieťaťu, či to nieje ťažké na žalúdok a tak...
Ď.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod lulu » 05 Mar 2013, 12:47

...alebo radšej sézamový olej???
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Ďalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron