Pôrod doma

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 09 Feb 2013, 20:29

zaznam z relacia aj o porode doma so Saskou Keselovou a Slovenskou viceprezidentkou porodnych asistentiek Ivetou Lazorovou
http://www.rozhlas.sk/radio-regina-ke/w ... iv?rel=754
Radio Regina KOSICE, Magazin radia Regina, dna 7.2.2013 bola relacia

http://vnimavetehotenstvo.sk/rodili-sme ... ych-rodin/
pripravovaná 2.knia s 34 príbehmi
http://vnimavetehotenstvo.sk/podprite-v ... dili-doma/
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Feb 2013, 23:40

keď zavriem oči a predstavím si ako by mal vyzerať môj druhý pôrod... tak si vybavujem, že nikam nejdem ostávam doma, behám po byte, z izby do izby, pustím si hudbu na plné pecky.. (však nech si aj naši susedia dôchodcovia užijú), a komandujem manžela... čo potrebujem a šup do vane, potom von, zas sa šmontŕlam po byte, púšťam si nejakú muzičku, zapaľujem sviečku a skúšam tancovať ak to pôjde alebo spievať a keď nie.. tak aspoň zase komandujem muža nech ma obskakuje.. no proste nikam sa nejde rodí sa doma. By som sa za jeden pôrod obťažovala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: keď si predstavujem, že som doma cítim sa istá a silná... a keď si predstavujem, že by som mala do nemocnice, tak sa cítim napätá, nervózna, podráždená a keď si predstavím, že by som sa tam mala s niekym naťahovať alebo o niečo stále prosiť a požadovať a čakať... no proste celé ZLE.
Tak ale neviem ako to nakoniec bude, som po prvom CR tak uvidíme, že či nebudem riziková :lol: :lol: ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 13 Feb 2013, 22:35

GAbika, nemusíš byť riziková, príbeh http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porod ... -po-sekcii vejula a ďalšie ženy poznám, kt. rodili 1.bábätko cisárskym rezom a 2.prirodzene
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod magdal » 18 Feb 2013, 16:06

Dňa 22.2.2013 bude na www.slobodnyvysielac.sk rozhovor o domácich pôrodoch, pôrodoch, pôrodných asistentkách... Hosťami na telefóne bude - Mgr.Iveta Lazorová, viceprezidentka slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek a osobne v rádiu budem ja.
Ak vás téma tehotenstva, pôrodov, pôrodných asistentiek, ambulantných pôrodov...čokoľvek zaujímajú, napíšte na http://slobodnyvysielac.sk/kontakt/m7/p10
V prípade nápadov, tipov alebo námetov na relácie nás kontaktujte na:
tipy@slobodnyvysielac.sk
Obrázok užívateľa
magdal
 
Príspevky: 203
Registrovaný: 16 Nov 2011, 21:29
Počet detí: 0
1. dieťa: prve
2. dieťa: druhe
3. dieťa: tretie
Môj status: *rozmýšľať srdcom a cítiť rozumom *

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod Amosa » 19 Feb 2013, 13:08

http://www.youtube.com/watch?v=XrGiOVHuab8
Uzasna beseda s Jaroslavom Duskom, tentokrat na temu prirodzene porody.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 22:09

Amosa píše:http://www.youtube.com/watch?v=XrGiOVHuab8
Uzasna beseda s Jaroslavom Duskom, tentokrat na temu prirodzene porody.


:love:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod Amosa » 28 Feb 2013, 12:58

Amosa píše:http://www.youtube.com/watch?v=XrGiOVHuab8
Uzasna beseda s Jaroslavom Duskom, tentokrat na temu prirodzene porody.


Mam kratko pred druhym porodom, takze vyhladavam informacne zdroje na nacerpanie tej spravnej energie.
Rodit sice planujem konvencne, v porodnici, ale verim, ze napriek prostrediu najdem v sebe dost vnutorneho mieru a dovery, ze to pojde co najprirodzenejsie.
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod kinsi » 28 Feb 2013, 15:29

Amosa, držím prsty, nech to všetko dobre dopadne :) Druhý porod, aspoň u mňa, bol o ďosť lepší, už som mala lepšiu predstavu ako a čo chcem...Tak nech je to tak i u Vás :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Feb 2013, 18:58

gabika ja po mojej skusenosti z druheho pôrodu, kedy som vlastne celu noc sama bdela v bolestiach, zatial čo chlapi spali si predstavujem môj pôrod presne tak, akurat bez toho zaveru v nemocnici (ale to by mi môj manželik nedovolil, velmi sa toho boji)
Takže najidelanejšie aby už manžel aj detičky spali a ja uplne sama s tym maličkym človiečikom v mojom bruchu. Nič extra si nepredstavujem ani sviečku ani ezotericku hudbu. PRoste uplne bežne ticho len pre mna a moje dieťatko. Tichý rozhovor medzi nami, nikto iný, ani manžel ani pôrodna asistentka. Robila by som presne to na čo by som mala chuť. Samozrejme horuca vana, to mi velmi pomahalo, takže tipujem, že aj tentokrat by som si trocha poplavočila. Ale inak žiadne podnety zvonku. Tak ako naše prastare mamy, uplne normalne prejsť tou nocou až do zaveru.
Len škoda, že je to cele dosť nezrealizovatelne. A neviem, možno aj trochu nezodpovedne, bez pôrodnej asistentky ktora by aspon občas odsledovala ozvy. Ale keby som mala istotu že sa nič zle nestane tak by som chcela byť pritom uplne sama. Pretože mna po prebudeni domacej osadky uplne všetko obťažovalo každé slovo mojho manžela navyše, aj zaslzene oči mojej mamy, ktorej sme zavažali Dominka, ked sme šli do nemocnice. Nechcelo sa mi konfrontovať so žiadnymi emociami od cudzich ludí, ani s ich strachom o mna ani s nadšením, nepotrebovala som od nich žiadne povzbudenie ani slova utechy. Proste všetci ostatní okrem mna a môjho dieťaťa tam boli navyše. Takto som to citila ja

a čo sa tyka prvej sekcie, som tiež po nej a porodila som prirodzene krasne dieťatko s mierami 4,26kg a 54 cm. Pričom ma strašili, že mam hraničné rozmery panvy... a vidiš :--)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Feb 2013, 21:02

no vejul, aj mne sa porod zacal cca o jednej v noci...o 4 v porodnici uz sa stopli kontrakcie.....ja este stale nie som spamätana z toho porodu....druhy zatial riesit nemusim, ale veru, neviem co robit...nechavam to na Boha...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Feb 2013, 21:39

norika uplne ťa chapem. Ale zas z vlastnej skusenosti ti hovorim, nemôžeš porovnať pôrod zničený nevhodnymi zasahmi lekarov a pôrod, ktorý postupuje prirodzene. To je milion a jedna. Ja pri prvom pôrode, ked mi prepichli vodu, ked som bola len na 2 cm otvorena, som bola z tych bolesti uplne zufala. Myslela som, že to nemôžem prežiť, naťahovalo ma na zvracanie z tych bolestí. Fakt som myslela že každu dalšiu kontrakciu neprežijem. Prišlo to strašne rychlo asi 10 minut po tom prepichnutí a bol to neuveritelny šok pre telo aj pre psychiku. Uplne som zlyhavala po oboch strankach a nakoniec som aj skončila na operačke.
Po pôrode mi všetci hovorili Joooj moja a to si mala tie bolesti len hodinu čo by si robila pri 12 hodinovom pôrode. A fakt som o sebe začala pochybovať. Takéto bolesti po 12 hodinach by ma priviedli do pakarne, skutočne, asi by som zošalela. totalne som o sebe začala pochybovať aka som padavka.
Druhý pôrod trval takmer 24 hodín. A predstav si, za celych tych 24 hodín, som nezažila okamih, že by som si povedala, že toto sa neda vydržať, alebo že umieram, alebo že to nevydržím. Trvalo to sice velmi dlho, ale nebolo v tom to zufalstvo čo bolo pri Dominikovi. A zrazu po druhom pôrode ma začali všetci tí, ktorí ma pred tym pokladali za padavku považovať za hrdinku. A pritom vôbec nevedia vôbec nechapu, že tento pôrod bol pre mna ovela krajší a lahší ako ten prvý.
Norika v prvom rade si nenechaj so sebou robiť veci, ktoré ti uškodia. To je zaklad a uvidiš, že pôrod môže byť celkom iný ako si ho teraz po svojej zlej skusenosti predstavuješ.
Ak sa môžem spytať z čoho maš najväčší strach?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Feb 2013, 21:43

Ja som mala tiez taky idealny porod, zacal sa rozbiehat vecer a ja som stale rozmyslala, ci muzovi uz povedat, ze rodim, alebo este nie. A potom som si v jednom momente povedala, ze uz mu to poviem a vtom on, ze mi zabudol povedat ze o hodinu musi ist naspat do prace... tak som si kusla do jazyka, lebo som vedela ze ak sa priznam, neodide, a chcela som byt sama. Bolo to uzasne, nakoniec som porodila sama doma (iba syn bol vedla v izbe ale prespal to) a nech je to neviemako nezodpovedne, nikdy by som to uz nechcela inak.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Feb 2013, 21:55

super :-) mne sa ta predstava velmi pači, ale asi na to nemam gule
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Feb 2013, 23:10

vejul, ja som bola pri porode strasne unavena,rodila som 36 hod. Nevladala som fyzicky,dve nevyspate noci. Nevladala som psychicky. Od momentu,ako ma prijala sestricka na prijme, som mala strach. Muza som musela opustit a ostala sama. Ja som bola nanho velmi naviazana a potrebovala som ho. Bojim sa,ze to zas dopadne rovnako,ze lekari budu nevrli a budu konat proti mojej voli. Ale, tiez nemam odvahu porodit doma. Stale je tam to, co ak nastanu komplikacie, a ja by som bola bez pomoci lekarov. Najradsej by som rodila v nejakom porodnom dome,v utulnom prostredi,bez lek. plastov nastrojov, iba ak by to bolo potrebne,tak vtedy by bol lekarsky zasah. Ale ako vravim, zatial druhe nie je v plane,takze sa nemusim bat. A ak bude,tak by som si priala, aby to Boh zariadil tak, aby som proste musela ostat doma a zvladla to...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Feb 2013, 23:11

quaxi, to som nevedela, mas moj obdiv
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2013, 11:56

vejula píše:super :-) mne sa ta predstava velmi pači, ale asi na to nemam gule

mam obavy ze akekolvek gule su pri porode skor na obtiaz :mrgreen:

Ale vazne, na to netreba odvahu, ale presvedcenie. Odvahu treba pri nebezpecnych veciach, akonahle niekto porod vnima takto, doma nema sancu, hormony nezafunguju a bude zle - zenske telo nedovoli zene, aby vystavila dieta riziku a staci podvedomy pocit rizika na to, aby sa porod zastavil. K takemu porodu sa v nasej kulture neda prist rozumom, ani volou. Bud to v tebe je, alebo nie - a mozno to zistis az pri porode :)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod reanda » 01 Mar 2013, 12:33

quaxi :goodjob:

ja som chcela rodit uz melanku doma, nevyslo

druhe by bolo fajn v tom centre prirodzenych porodov, ktore ma byt tot o chvilu otvorene, aj ked neviem zistit, ci ozaj bude :? .. ked nie, mozno to dam tentokrat doma :lol:

a ked nie, tak snad tretie :lol:
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2013, 12:39

myslis to Isis? mam obavy ze to tak skoro nebude.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod reanda » 01 Mar 2013, 12:47

quaxi píše:myslis to Isis? mam obavy ze to tak skoro nebude.


ano, to mam na mysli.. a mas nejake cerstve konkretne info? ja mam termin 10 juna.. tak nejak som tusila, ze to nevyjde, ale nadej umiera posledna :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod venus » 01 Mar 2013, 12:51

Quaxi prosim ta mas niekde napisany pribeh tvojho porodu? Alebo vies sa podelit s viac detailami? myslim ako si si pomahala od bolesti...v akej polohe si tlacila a ako si potom vybrala babo samotna von, co potom, ked uz je babo vonku, no placenta este v tebe a co aj po jej porodeni? neviem si predstavit toto vsetko po tom robit sama..nekrvacala si? nezacala si sa potom bat, ze co teraz bude ak krvacanie neprestane? nebala si sa omotanej snury okolo krku? ako/cim si po dotepani svorkovala? kedy si isla na prehliadku s babom a so sebou? ako s tebou jednali? Uprimne ma toto vsetko zaujima....mne uz sa niekolkokrat snivalo ako som porodila svoje babo takto sama doma a veeelmi by sa mi to pacilo takto jedneho dna rodit, no v reale si to neviem dobre predstavit...moc by mi to pomohlo...dakujem
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2013, 14:10

reanda, nechcem sirit klebety, napisem ti spravu :-)

venus, nerada to zverejnujem takze ti tiez radsej napisem spravu :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Mar 2013, 14:18

quaxi maš pravdu. No ide o to, že napriklad ja som bola celu noc doma už v silnych bolestiach v podstate som nemohla vedieť kedy porodim a ak by som porodila doma, bolo by fajn. Ale po prichode do nemocnice rano po osmej sa zo mna vylialo asi deci čistej krvi. KEby sa mi toto stane doma isto sa zlaknem. pritom to nič nebolo, v nemocnici povedali, že to bolo z toho, že som sa priliš rychlo otvorila. Doma by som isto panikarila. Neviem proste posudiť čo je normalne a čo už nie, preto by som sa asi bala byť celkom sama doma.
a ja by som tiež rada vedela ako je to s tympôrodnym domom, čo nove
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Mar 2013, 14:29

norika to je najlepšie riešenie. Ja som si ista, že všetko bolo tak ako malo byť. Keby som bola doma o niečo dlhšie a tak zakrvAcam doma, tak letim v momente do žiliny do pôrodnice, kde by stopro rezali. Takže Boh to mal všetko podchytene a riadil moje rozhodnutia
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod reanda » 01 Mar 2013, 14:58

quaxi píše:reanda, nechcem sirit klebety, napisem ti spravu :-)

venus, nerada to zverejnujem takze ti tiez radsej napisem spravu :-)


ok, diky :)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pôrod doma

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2013, 16:00

vejula, ved prave preto sa vobec neodporuca rodit sama doma a ja tiez urcite nechcem na to nikoho nahovarat. Sama som to zazila v podstate nahodou a doslova so sanitkou za zadkom (pred domom, ale nestihli sa ku nam dostat kym som porodila), takze tu nechcem hrat ziadnu hrdinku. Len ked som to zazila, tak som pochopila, ze toto je to, po com som podvedome vzdy tuzila, a verim ze podobne to citia mnohe zeny, aj ked si to mozno rovnako ako ja nechcu priznat ani same pred sebou :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Ďalší

Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron