Pri dojčení strašne priberám

témy o dojčení starších detí

Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 20 Feb 2013, 16:51

Mám takmer 2ročné dieťatko, stále dojčené na požiadanie. Je to už moje tretie dieťa a pri všetkých troch som počas dojčenia nekontrolovateľne priberala. Pôvodne som pri výške 165cm vážila 50-52kg, stravovala som sa pomerne zdravo a váhu si bez problémov udržiavala. Zakaždým som v tehotenstve pribrala za prvé dva trimestre 2kg a za posledný trimester (bez zmeny stravovacích návykov) 13kg. Po prvom pôrode mi zmizlo 5kg a počas dojčenia som za 8 mesiacov pribrala 15kg. Potom som odstavila a o niekoľko mesiacov bez diét vážila toľko čo pred otehotnením. Po druhom pôrode som priberala ešte rýchlejšie, za 6 mesiacov 17kg. Znovu som po odstavení okamžite bez problémov schudla. Zakaždým boli hlavným dôvodom na odstavenie kilá navyše - bolo ich toľko, že mi spôsobovali zdravotné problémy. Teraz dojčím už takmer 2 roky. Znovu mi z tehotenstva zostalo 10kg naviac, a popri dojčení som už získala neuveriteľných 36kg. Vážim takmer 100kg, takmer dvojnásobok svojej normálnej váhy. Zdravotný stav tomu zodpovedá, astma, závrate, bolesti, ekzém, zlé trávenie, neviem spať, neviem sa hýbať... Všetci mi hovoria, že je egoistické odstaviť kvôli váhe. Ale mne už ide o zdravie, pomaly aj o život. Podotýkam, že sa vôbec neprejedám, nejem žiadne sladkosti, čipsy, mastné jedlá - jem máličko, mám jedálniček zostavený obezitológom, bez výnimky ho dodržujem už vyše roka. Každú omrvinku mám odváženú a zapísanú, aby som neprekročila 6000kJ. Predtým som jedla podobne, ale jedálniček som si zostavovala sama. Ak nedojčím, môžem jesť aj 12tis.kJ denne bez toho, aby som priberala, po skončení dojčenia pri príjme 10tis. kJ spoľahlivo chudnem 5-8kg mesačne. Gynekológ mi povedal, že to je hormónmi, ale v rozboroch nenašiel nič neobvyklé. Všetci si myslia, že sa prejedám a vyhováram na dojčenie, veď predsa pri dojčení sa chudne. Neviem kto pri tom chudne, nepoznám jedinú takú šťastnú ženu, všetky mali skôr problém schudnúť, alebo aj trochu pribrali. Ale žiadna nie tak hrozne, ako ja. Poraďte mi, ako odstaviť, alebo čo robiť???
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Feb 2013, 17:19

Filomena, nemyslím, že je to dojčením - tvorba mm v tejto dobe, máš 2r dieťa nieje riadená centrálne (myslím hormonálne), ale lokálne. Ja naopak strašne chudnem - od porodu mám dole za 2mesiace cca 14kg :) ale aj sa snažím - oproti gravidite sa veľa hýbem, bežkujem, behám so psom. Ono vždy u každého je priberanie a chudnutie podmienené proste jasnou fyzikou - príjem a výdaj, aj keby si mala hormonálnu poruchu, tak ak energiu proste nepríjmeš, tak nepribereš.
Mrzí ma, že to tak vnímaš, že je vina na dojčení, proste sa na to nefixuj, dojči ďalej a radikálne zmeň svoje návyky - veľa športuj, plávaj, chodievaj von na prechádzky - ale nie len tak "rekreačne", aspoň každý druhý deň naplno, do spotenia ako myš, sama intenzívne, bez malého, nájdi si tú chvíľku pre seba...moc Ti držím prsty!!!
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Feb 2013, 17:20

tými 14kg myslím váhu teraz oproti predporodnej , samozrejme
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 20 Feb 2013, 17:39

Kinsi, ďakujem, lenže presne toto mi hovorí každý a vôbec to nefunguje. Mám príjem energie o polovicu NIŽŠÍ než by som mala mať ako dojčiaca matka, zaznamenávam každý gram jedla, jeho energetickú hodnotu, zloženie živín, glykemický index. Každý deň športujem - pol hodina domáceho aerobiku, dve hodiny prechádzok v kopcovitom teréne (nerátam tie s deťmi), k tomu 3x do týždňa plávanie 1h a takmer každý víkend aj nejaká dlhšia túra. Nevieš si predstaviť, aké namáhavé sú takéto aktivity s takmer 50kg nadváhou. Jedny topánky mi vydržia mesiac a sú zničené, taká som ťažká. Aj nohavice prederiem za pár týždňov. Ja neverím tomu, že toto nie je dojčením, keď je to už tretí krát, čo mám rovnaký problém. Ako je možné, že keď som odstavila, mohla som jesť akékoľvek jedlo a množstvo, mohla som sa vykašľať na šport, a kilá šli samé od seba dolu? A už dva krát po sebe? Nikdy som s priberaním nemala problémy, vždy len presne posledných 12 týždov tehotenstva a počas dojčenia.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Feb 2013, 17:56

Tak to potom ozaj neviem :( mrzí ma to. VTo si viem predstaviť, že s 50kg nadváhou je to ozaj trápenie :(
Neviem poradiť...len jesť ešte menej, jesť ako nedojčiaca matka, alebo ešte menej, každý sme individuálny, tabuľky Ti evidentne nesedia. Držím prsty.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Feb 2013, 18:13

Filomena, s týmto som sa ako poradkyňa pri dojčení nestretla, preto Ti odporúčam skúsiť to skonzultovať prostredníctvom emailu dojcenie@mamila.sk (stačí, ak skopíruješ svoj úvodný príspevok). Ak by skutočne dojčenie spôsobovalo túto situáciu (hoci si skutočne nedokážem predstaviť mechanizmus, akým by sa to mohlo diať...), potom je bez debaty správnym rozhodnutím dojčenie obmedziť alebo dieťa odstaviť. Pred týmto rozhodnutie by však bolo dobré sa poradiť s odborníkom, niekym, kto vie, o čo ide a kto možno môže prísť na nejaké riešenie, v ktorom by sa Ti dalo pomôcť a dojčenie by mohlo byť zachované.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod didulka » 20 Feb 2013, 18:27

Filomena tiez som na tom bola rovnako. Pocas dojcenia isla moja vaha poriadne hore. Za 2 roky a par mesiacov dojcenia som pribrala z 64 kg na 77, pricom som sa vobec neprejedala. Ako sa mi mala odstavila, tak mi aj napriek tehotenstvu isla vaha poriadne dole. Sice som zacala jest viac zeleniny, menej vareneho... Momentalne som 34tt a este som nic nepribrala oproti vahe spred tehotenstva. Som zvedava, ako to bude po porode a ci mi zase nepojde vaha tak rapidne hore.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 19:15

Filomena, odporúčam Ti dať si vyšetriť štítnu žľazu!

Ak aj to bude v poriadku, bohužiaľ, niekde robíš chybu...Tvoj energetický príjem asi nutne prevyšuje energetický výdaj...vieš povedať informačne čo si dnes všetko jedla a pila, a aký druh pohybu a ako dlho robila?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 20 Feb 2013, 20:20

Ďakujem za rady, obrátim sa teda na ten mail, tam majú viac skúseností? Ja som myslela, že tam sú tie isté osoby čo na tomto fóre.
Artemis, štítnu žľazu mi vyšetrovali, aj pár ďalších vecí - bola som na obezitológií, čo je lekár zároveň endokrinológ. Ten lekár si podrobne preštudoval moju stravu (záznamy za 2 týždne) a povedal, že sa stravujem ako anorektička, a že menej jedla by už bolo životu nebezpečné. Trochu mi pomenil jedálniček, dal nejaké odporúčania, ale vôbec nepochopil, prečo chcem pokračovať v dojčení, keď viem že som z toho obézna. Dieťatko vtedy malo 9 mesiacov. Teraz má 22 mesiacov, viac som uňho nebola, lebo by mi aj tak nič nové nepovedal, len že mám odstaviť. Ale jedálniček stále poctivo dodržiavam.
Príjem mám za deň 5-6 tis. kJ, základný výdaj pre dojčiacu matku sa udáva okolo 11 tis. kJ a moje športové aktivity zhltnú ďalších minimálne 3-4 tisíc kJ. Teoreticky by som mala mať deficit okolo 10 tis. kJ denne, čo zodpovedá chudnutiu 1kg za 3 dni. A ja namiesto toho priberám skoro 2kg mesačne! Obezitológ mi povedal, že pod 4tis. kJ pre bežných ľudí a 5tis.kJ pre ťažko pracujúcich a dojčiace ženy, sa už nedá zo stravy získať všetko potrebné a telo začne tráviť samo seba, ničia sa svaly vrátane srdca, kosti, a ak to trvá dlhšie, zostanú už poškodenia nezvratné.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 20:26

nepocuvaj reci o prijme a vydaji a fyzike.. clovek nie je stroj.. nejak psychiku tu nikto neberie do uvahy..
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Feb 2013, 20:53

Ja som tiez dost priberala pri kojeni, a potom po dokojeni to slo same dolu, ale nastastie som na tom zdaleka nebola az takto zle. Toto co opisujes podla mna uz je nejaka serioznejsia vec - hormonalna porucha, porucha metabolizmu, alebo nieco take. Okrem toho aj rychlost chudnutia u teba nasvedcuje skor tomu, ze tvoje kila su skor zadrzana voda, nie tuk. Neskusala si, ako rychlo priberas, ked sa stravujes normalne? Keby si mala napr. dvojnasobny prijem?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Feb 2013, 21:02

Musím povedat, ze tiez badam na sebe stazene chudnutie. Dramaticky som nepribrala ale dolu to nejde. Ale ked to máš odsledovane uz viackrát tak tvoje telo z nejakého dôvodu takto reaguje. Musi to byt strašne deprimujuce :-(
Na tom maily funguje poradkyňa, ktora sem na fórum nechodí a myslím, ze klemka (ak si dobre spomínam) ju charakterizovala ako chodiacu encyklopédiu v otázkach dojcenia. Hádam som to info nepoplietla :-D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Feb 2013, 21:19

filomena píše:Ďakujem za rady, obrátim sa teda na ten mail, tam majú viac skúseností? Ja som myslela, že tam sú tie isté osoby čo na tomto fóre.

Cez tento email Ti odpovie poradkyňa, ktorá má encyklopedické vedomosti, ktorej nesiaham ani po členky a na tomto fóre nevystupuje.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 21:21

reanda píše:nepocuvaj reci o prijme a vydaji a fyzike.. clovek nie je stroj.. nejak psychiku tu nikto neberie do uvahy..


reanda, človek je stroj, organický. Od psychiky samotnej človek nikdy nepribral, na váhu je zdravá, šťastná, chorá a nešťastná psychika rovnaká, totiž neváži nič. Psychika iba spôsobuje, že sa človek prežiera alebo naopak. Filoména tvrdí, že sa neprejedá. Menštruačný cyklus a podobne môže spôsobiť síce dočasne zadržiavanie vody v organizme, preto napr. pred menzes sa cítime spuchnuté a tučné, čiže aj viac vážime, ale to je iba voda, ktorá sa vyplaví, nie tuk. A tuk je hmota, nemá nič s duševnom, psyché spoločné :mrgreen:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 21:27

reanda, človek je stroj, organický. Od psychiky samotnej človek nikdy nepribral, na váhu je zdravá, šťastná, chorá a nešťastná psychika rovnaká, totiž neváži nič. Psychika iba spôsobuje, že sa človek prežiera alebo naopak. Filoména tvrdí, že sa neprejedá. Menštruačný cyklus a podobne môže spôsobiť síce dočasne zadržiavanie vody v organizme, preto napr. pred menzes sa cítime spuchnuté a tučné, čiže aj viac vážime, ale to je iba voda, ktorá sa vyplaví, nie tuk. A tuk je hmota, nemá nič s duševnom, psyché spoločné :mrgreen:[/quote]

nuz, ja to vidim inak ;)
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 21:36

filomena píše:Ďakujem za rady, obrátim sa teda na ten mail, tam majú viac skúseností? Ja som myslela, že tam sú tie isté osoby čo na tomto fóre.
Artemis, štítnu žľazu mi vyšetrovali, aj pár ďalších vecí - bola som na obezitológií, čo je lekár zároveň endokrinológ. Ten lekár si podrobne preštudoval moju stravu (záznamy za 2 týždne) a povedal, že sa stravujem ako anorektička, a že menej jedla by už bolo životu nebezpečné. Trochu mi pomenil jedálniček, dal nejaké odporúčania, ale vôbec nepochopil, prečo chcem pokračovať v dojčení, keď viem že som z toho obézna. Dieťatko vtedy malo 9 mesiacov. Teraz má 22 mesiacov, viac som uňho nebola, lebo by mi aj tak nič nové nepovedal, len že mám odstaviť. Ale jedálniček stále poctivo dodržiavam.
Príjem mám za deň 5-6 tis. kJ, základný výdaj pre dojčiacu matku sa udáva okolo 11 tis. kJ a moje športové aktivity zhltnú ďalších minimálne 3-4 tisíc kJ. Teoreticky by som mala mať deficit okolo 10 tis. kJ denne, čo zodpovedá chudnutiu 1kg za 3 dni. A ja namiesto toho priberám skoro 2kg mesačne! Obezitológ mi povedal, že pod 4tis. kJ pre bežných ľudí a 5tis.kJ pre ťažko pracujúcich a dojčiace ženy, sa už nedá zo stravy získať všetko potrebné a telo začne tráviť samo seba, ničia sa svaly vrátane srdca, kosti, a ak to trvá dlhšie, zostanú už poškodenia nezvratné.


Filoména, máš masívnu adipositas, takže Tebe určite nehrozí aby Ti telo začalo tráviť samé seba, tukových zásob máš ojoj. Ja by som odporučila konzultovať nie len jedného ale viacerých lekárov obezitológov... Ja som tiež teraz na diéte podľa Dr.Bukovského a schudla som za mesiac 5 kg, ale nie je to prechádzka ružovou záhradou...hlavne ten pohyb, ktorý sa vyžaduje... tiež mám v pláne vrátiť sa na svoju pôvodnú váhu...ešte je toho dosť predo mnou...Čo je ale dobre, napríklad som si všimla, že mi prestávajú chutiť veci čo som jedla predtým (fašírky, rezne, údené mäsá, majonézové veci, múčniky, knedle, pečené mäsá, silno ochutené šaláty a pod.) a vyložene sa teším na také jednoduché veci ako sú cereálie, celozrnný chlieb, olivový olej, ryby na prírodno, rajčiny, cottage syr, orechy atď. atď. čo by som predtým vôbec nechcela jesť.

Veď napíš konkrétne, čo jedávaš, tén sumár kalórii veľa nepovie...totiž...záleží od toho aj kedy ješ, čím to zapiješ, kedy nasleduje pohybová aktivita a tak podobne. Zaujíma ma to, naozaj, aj kvôli sebe, ja som si tiež myslela, že som pomaly chorá, keď nechudnem, ale bola to len, tak sa zdá, stravovacia chyba...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 21:38

reanda píše: nuz, ja to vidim inak ;)
tak vidieť to môžeš inak, je to Tvoje právo na vlastný názor, ale tvoje videnie nezodpovedá realite a Filoméne to nijako nepomôže, toť vsjo
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 21:49

akej realite, tvojej? :D
ok, ja filomene takto jednoducho pomoct neviem, tak snad jej pomozu tie fyzikalne rovnice
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 22:18

reanda píše:akej realite, tvojej? :D
ok, ja filomene takto jednoducho pomoct neviem, tak snad jej pomozu tie fyzikalne rovnice


si zbytočne sarkastická...a nemiestne...

...ale tak dobre, vieš uviesť nejaký dôkaz pre Tvoje tvrdenia, že obezitu spôsobuje psychika? (Okrem teda zdrojov ako v jednom ženskom časopise písali, alebo jedna pani povedala...)

Vieš popísať mechanizmus ako psychika vyrába tuk, ktorý sa hromadí v bunkách?, (ak to teda níe je z jedla, alebo hormonálnych porúch, či iných fyziologických príčin) :mrgreen:

Som veeeeeľmi zvedavá...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod reanda » 20 Feb 2013, 22:33

nie, neviem, nie som fyzik :) ale ty mas urcite aj na lasku vzorec..
ale nechcela som viest tuto debatu, pisala som len filomene, aby nemala pocit, ze jej nikto neveri, ze sa skutocne nepreziera a nevala si cele dni sunky, lebo inak by, samozrejme, nebola tucna
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Feb 2013, 22:36

damy, filomena sa obrati na nasu TOP poradkynu a verim, ze najdu spolu s nou riesenie :) a tymto by som celu diskusiu ukoncila skor, ako to zajde niekam inam. Dakujem za pochopenie
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 22:42

reanda píše:nie, neviem, nie som fyzik :) ale ty mas urcite aj na lasku vzorec..
ale nechcela som viest tuto debatu, pisala som len filomene, aby nemala pocit, ze jej nikto neveri, ze sa skutocne nepreziera a nevala si cele dni sunky, lebo inak by, samozrejme, nebola tucna


na lásku určite existuje nejaký vzorec, je to všetko chémia :mrgreen: len ho nepoznáme...

tak adipositas nie je že bavme sa o ilúziách ale je to trpká pravda, a kto sa nedokáže pozrieť pravde do očí, vopred má prehratý boj. Je to tvrdé, viem, ale...nikto tu Filoménu nepodozrieva z neúprimnosti, ide len o to, či naozaj sedia fakty, napríklad ja som dlho žila v omyle a myslela som si, že moja strava je zdravá a primeraná...a nebola...

Ide o to, že aj keď nabehnem na zdravý režim a budem sa stravovať podľa odporučených tabuliek, neschudnem, lebo mám už nabraté, a to treba zhodiť. A preto musí byť príjem nižší a výdaj energie vyšší. O tom že srdce, svaly začne telo tráviť o tom nemôže byť ani reči, to možno hovoriť o ľuďoch čo prišli z koncentráku o váhe 45 kg pri výške 1,90 m, tam je to niekedy už nevratné, ale takto...

...ja nie som lekár, aby som mohla robiť nejaké súdy, a keby tu aj nejaký bol, ani ten by nedokázal takto poradiť po internete, preto som napísala filoméne, nech skúsi konzultovať iného, než doterajšieho obezitológa.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Feb 2013, 22:42

dajte sem prosim potom link s odpovedou z Mamily
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 20 Feb 2013, 22:42

Quaxi, aj mne to stále viac vŕta v hlave, či nejde o nejakú zvláštnu chorobu, ale lekári ma vždy odbavia tým, že som obézna = určite sa prejedám a nehýbem, neveria mi, že jem tak málo a napriek tomu priberám. Jesť viac som neskúšala, bojím sa rýchlejšieho priberania, na diéte som ešte od tehotenstva. S tou zadržanou vodou môžeš mať pravdu, aj mne to už napadlo.

Artemis, ak chudneš, určite poznáš Mira Veselého a jeho stránku. To, čo ti odporučia na obezitológií, je veľmi podobné. Je toho veľa, ťažko to rozpisovať celé, to by bolo na dva dni písania. V skratke: malé jedlo každé 3h, 6 jedál denne po 1000 kJ, posledné trochu menej. Denne 50g tukov, 100g bielkovín, 150g sacharidov. Tuky rozdelené rovnomerne medzi tých 6 jedál, ale tuky musia byť, nesmú sa vynechávať, používajú sa hlavne rastlinné - ja dávam iba olivový. Sacharidov viac prvé 3 jedlá, posledné 2 jedlá bez sacharidov. Bielkoviny v každom jedle, ráno menej, posledné 2 jedlá sú už takmer výlučne bielkovina + zelenina + troška tuku. Ku každému jedlu 200-400g zeleniny a len troška ostatného. Sacharidy výlučne tzv. pomalé, teda s nízkym glykemickým indexom, obilniny sa používajú iba celozrnné, ovocie iba kyslejšie druhy, 100g denne na desiatu v kombinácií s niečím ďalším. Pitie každú hodinu štvrť litra čistej vody, nič iné. Žiadne sladkosti, múčne jedlá, koláče, mastné jedlá - do rozpisu sa nevojdú. Ale tie som ani normálne nejedávala. Sladkosť som mala naposledy na moje narodeniny v auguste, 15g čokolády. To bola jediná sladkosť od pôrodu. Ja som dostala od lekára aj hotové jedálničky, ktoré toto všetko zohľadňovali, ale lekára som vyhľadala až pri treťom dieťati, toto som poznala od Mira už pri prvých dvoch, aj som sa tým riadila, obezitológ mi už vlastne takmer nič nové nepovedal.
Šport mávam 1,5h po obede keď mi najmladšia zaspí, tak 1/2h low-impact aerobiku podľa DVD a potom okolo štvrtej-piatej keď príde manžel z práce, tak idem na 2h prechádzku po okolí, 8,5km mierne kopcovitý terén, pri mojej nadváhe ani nemusím ísť rýchlo a ledva fučím (predstav si túru s 50kilovým ruksakom na chrbte, toľko snáď ani v Tatrách nosiči nenosia). Niekedy stihnem až večer po ôsmej. 3x do týždňa idem ráno na hodinu plávať. Aerobik a prechádzku nemám v sobotu, ak ideme na viachodinový výlet, ale teraz v zime na také nechodíme, takže toto dodržujem každý deň, len občas pomením časy ak nestíham.
Bukovského nepoznám, môžeš mi o ňom napísať viac? Tebe sa pekne darí, dojčíš ešte?
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 22:44

elinka27 píše:damy, filomena sa obrati na nasu TOP poradkynu a verim, ze najdu spolu s nou riesenie :) a tymto by som celu diskusiu ukoncila skor, ako to zajde niekam inam. Dakujem za pochopenie


Tak držím palce :goodjob:
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron