ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

diskusia o zdraví, chorobách, raste a vývoji bábätka

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Jún 2011, 14:00

ahojte,tak sme doma,nenechali si ju v nemocnic, no nie som z toho az taka nadsena,ako by som mozno mohla byt,pretoze hannah potrebuje vysetrit poriadne oblicky. tak cakame zatial,do konca jula,kedy ma termin na sono. dakujeme za podporu:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Jún 2011, 16:00

estterka a preco jej dali termin na vysetrenie az o mesiac? To nechapem. Nemozete ju nechat vysetrit v nejakom sukromnom zariadeni?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Jún 2011, 16:06

vies,to co sme mohli,sme vybavili sukromne,ale dalej potrebuje nefrologa a nejake podrobnejsie vysetrenia,napr CT,ktore sa sukromne nedaju vybavit :( ten termin ma uz pol roka na to sono a nezda sa im to dolezite,urychlit nieco. uz nic viac spravit nevieme bohuzial. chuda,uz ma 17 dni atb:(
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 30 Jún 2011, 17:50

Ach jaj, to je blbe. Tak drzim palce a mozno sa z toho medzitym dostane aj sama, hlavne, ked ju budes kojit :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Júl 2011, 18:44

no vies,toto je situacia,ked potrebujeme,aby ju niekto vysetrili,aby sme vylucili vazne ochorenia. a nikoho to tu nezaujima. tak musime pockat. zajtra doberame atb,tak uz musi byt dobre.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Júl 2011, 12:59

drzim palce. a nemohli by ste ju vziat na vysetrenia na Slovensko? Tu by to hadam bolo lepsie, ci nie?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Júl 2011, 00:29

nemozme s nou ist teraz na slovensko,a aj keby,do toho 29 jula by sa nic nevybavio,takze zostaneme zatial tu a pockame.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 05 Júl 2011, 14:25

Tak jej posielam pozitivnu energiu, nech sa vyzdravie :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Aug 2011, 17:19

dnes nas poslali do nemocnice....doktorka sa chcela zbavit zodpovednosti,dovolim si povedat,tak nas radsej poslala do nemocnice na vikend na pozorovanie....vychadzala z toho,ze sme jej povedali, ze maly rano hnackoval, zvracal....nakoniec to bolo asi tym,ze sme mu dali lieky nalacno, lebo ani pred tym to neznasal....a ma horucky....vdaka Klemkinej a Ludkinej podpore som sa rozhodla ostat doma...drobec je dojceny, hnacku preto myslim prekoname lavou zadnou...v tej nemocnici by to bolo iba rtapenie....samozrejme ze by podcenovali dojcenie a spravali sa k nemu ako k dietatu na UM....same vyzivy, vazenia pred a po dojceni..a hlavne, ze by sme nemohli spolu spat...matky su u nas oddelene , maju vlastne izby, takze si vobec neviem,predstavit,ako by sme sa v noci dojcili....svokra povedala, zeby ma k nemu ani nepustili, aj keby som chcela....takze som fakt rada, ze sme ostali doma, ja by som to v tej nemocnoci psychicky nezvladla, ak by nam nejako branili v nasom dojceni,ako sme nauceni...a samozrejme aj maly, to by mu k vylieceniu nepomohlo, len pritazilo....dnes nam poobede uz druhy krat spi, na dlhsie cca 1 hodinu, dojcim ho kolko sa da a chce.....tak snad to dobojujeme.....

ln sa priznam,ze mam strach z tych teplôt co ma...rano mal az 39, 1 ...ak zas bude v noci horuckovat, ja neviem :( lieky na znizenie nam odmieta.....vcera este chcel, ale dnes, vravim zvracia hnackuje, hned ako mu dame sirup,alebo cipok...a tiez sa bojim, ze ma maly daco s hlavickou,len kvoli tomu mam vycitky, ale to sme tej doktorke aj zabudli poveadt....lebo furt si ju chyta, tak ci ho boli ??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod estterka » 05 Aug 2011, 21:12

norika,zobrali mu moc na kultivaciu? a napr. krv? pretoze zvracanie u malych deti spolu s horuckou byva prejav infekcie. poviem ti,mam za sebou 5 dni s 39 teplotou a boli ho hlavicka,ked ma taku vysoku :( lieky som hannah davala injekciou a hned za tym dojcila,na vyber nemala,chytil jej muz ruky a ja som drzala jednou hlavicku a druhou injekciu davala liek.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Aug 2011, 22:50

Bolest hlavy pri horuckach je vcelku normalna, nie? Ozaj, ak by si predsa len musela do nemocnice, nemozes ist napr. do ZIliny alebo inde, kde nebude problem so separaciou? Napr. v Piestanoch to do 7 rokov problem nie je.
Co sa tyka horuciek, mam taku skusenost, ze cim mensie dieta, tym reaguje vyssou teplotou. Ja sa uz tiez maximalne vyhybam doktorke a ATB a tiez to radsej prelezime spolu v posteli. O horucke jednoducho viem, ze je dolezita, aby sa choroba prekonala. AK by bola prilis vysoka (tak 39.5) a tiez podla stavu dietata, tak by som to riesila zabalmi, bez liekov proti horucke. Akurat pri bolestiach hlavy davam. Samozrejme dieta pozorujem, ci je ok, ci pije, ci tam nie je nahodou nejaka komplikacia.
So starsou, mala vtedy 7-8 rokov sme skoncili v nemocnici so salmonelou, lebo uz to z nej islo dolom i horom, uz pomaly ani nechcela pit, a bola viditelne oslabena. Tam sa to dalo riesit jedine infuziou. Inak cela liecba okrem infuzie spocivala v tom, ze zobrali krv na testovanie, boli sme v izolacke a mala pila Smectu a Biogaiu. A ze mala Salmonelu, nam povedali v den odchodu. Aj sestricka nam to potvrdila - kym nie je potrebna infuzia, nech je zatym cokolvek, treba Smectu a Biogaiu (samozrejme pri dojceni Biogaiu netreba. Ci Smectu to neviem, ale predpokladam, ze momentalne odmieta prikrmy, takze asi by som Smectu neriesila)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Aug 2011, 23:25

maly je culy v pohode, aj vcera aj dnes, tak ako bezne, nie je nejaky malatny....
zvracal len rano po tych liekoch, vtedy ho aj prehnalo....cez den mal kaknute sice v kazdej plienke, ale nebolo toho vela, a bolo to uz zlte....2x sa poriadne vyspal, kedy sa aj vpotil, a teplotu uz nemal, mozno este poobede, ale nemereala som mu cez den, vecer uz vobec.....
a myslim ze neodmieta prikrmy, neskusala som mu davat, ale keby mohol, tak mi zje keks :D
a tak daleko cestovat nemozme, mozno ze by som mohla ist k nasim do KK, ale ja sa do nemocnice zatial nevrham,uvidime cez vikend,aky bude, a ked to bude vazne,tak pojdeme do toho KK, tam su nadstandardne izby,kde mozu byt rodicia s detmi...neviem preco v trstenej je to tak na H, ze matky su uplne inde ako deti....

asi je tu malo dojcenych deti,ktore navysie spia s rodicmi,tak o niecom takom ani netusia
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 28 Nov 2012, 23:30

Prosím Vás,

je možné, aby matku hospitalizovali v nemocnici a nedovolili jej vziať so sebou dojčené dieťatko?
Ja mám pol ročného synčeka a budem hospitaalizovaná po Novom roku v Národonom endokrinologickom ústave (neviem či sa to považuje za normálnu nemocku či nie), ale v každom prípade mi lekárka povedala, že malý so mnou ísť nemôže, že sa to nedá. Okrem toho chce, aby som začala teraz od pol roka odstavovať... ale to je už iná pesnička. Kvôli tomu že mám mikroprolaktinóm na hypofýze, ale to mám vyriešené s Mamilou, dojčiť môžem, len ešte som jej to nepovedala a ani ona mi vlastne nepovedala, aký má dôvod na to aby som odstavila. Takže vlastne ide o to, že dúfam, že po Novom roku bude teda syn ešte stále dojčený a chcem ho tam mať pri sebe. Aj keby nebol ,tak by som ho doma nenechala. Môžem sa niečím ohradiť? Dá sa niečo robiť, napríklad že zaplatím ten pobyt pre neho z vlastného vrecka, aby to nešlo cez poisťovňu?
Ďakujem za rady, už som zúfalá...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2012, 01:20

V prvom rade by som sa asi nepytala lekarky, ale vedenia ustavu. Oni vedia, ako prebieha vysetrovanie, pripadne operacia - t.j. ci tam bude nejaky casovy usek, pocas ktoreho budes neschopna starostlivosti o dieta. Dalej oni vedia, aka je moznost ubytovania doprovodu, ktory by sa v pripade potreby staral o dietatko. Ich argument bude asi ten, ze on sa maju starat o teba, ale nemaju kapacitu, aby sa pocas starostlivosti o teba starali o dietatko - takze toto si treba asi zabezpecit individualne.

Ak by aj doslo k nevyhnutnosti vasho oddelenia, hoci i na dlhsi cas, stale to nie je dovod na ukoncenie dojcenia. Pocas prerusenia kontaktu treba nasledovne-
1- udrziavat tvorbu mlieka (odsavat, pred prichodom domov moznost pouzitia Domperidonu)
2- opatrovnik dietata sa musi naucit dokrmit dieta bez flase a uspokojit ho bez cumla. Z fyziologickeho hladiska je prvorade, aby dietatko bolo vo fyzickom kontakte (nosenie, spolocne spanie) s dospelou osobou - dospela osoba mu svojou pritomnost totiz reguluje srdcovy rytmus, pocit bezpecia, .... Dojcenie je z tohto pohladu na druhom mieste, to len priroda vynikajucim sposobom zabezpecila, aby bol fyzicky kontakt zabezpeceny a dodala potravu situ na mieru + dalsie malickosti.
3- nech moznosti vasho pobytu dopadnu akokolvek, treba to prijat, dalej sa nestresovat a sustredit sa na liecbu. Stres je najvacsim nepriatelom dojcenia. Treba sa zamerat na udrzanie MM a spokojnosti dietatka aj bez mamicky.


Co sa tyka zakonov, tam asi argumentovat Pravami deti. Toto je nieco, co sa mozno da pouzit:
http://www.unicef.sk/sk/prava-deti/dohovor/plne-znenie

Článok 9
ODLÚČENIE OD RODIČOV

1. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, zabezpečia, aby dieťa nemohlo byť oddelené od svojich rodičov proti ich vôli, okrem prípadov, keď príslušné úrady na základe súdneho rozhodnutia a v súlade s platným právom a v príslušnom jednaní určia, že takéto oddelenie je potrebné v najlepšom záujme dieťaťa.

Článok 24
ZDRAVIE A ZDRAVOTNÍCKE SLUŽBY

1. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, uznávajú právo dieťaťa na dosiahnutie najvyššej možnej úrovne zdravotného stavu a na využívanie liečebných a rehabilitačných zariadení. Musia sa usilovať, aby žiadne dieťa nebolo zbavené svojho práva na prístup k takýmto zdravotníckym službám.
3. Štáty, ktoré sú zmluvnými stranami tohto Dohovoru, musia prijať všetky účinné a vhodné opatrenia na odstránenie všetkých zaužívaných postupov, ktoré škodia zdraviu detí.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 29 Nov 2012, 10:14

Kamarátka bola nedávno hospitalizovaná kvôli embólii v nohe a doma nechala 3 týždňové dievčatko. Nemocnica v ZA jej umožnila raz denne návštevu bábätka, ktoré mohla nadojčiť. V nemocnici si odsávala pravidelne mlieko, takže ej zrejme pomohli aj pri tom, lebo ona nemohla týždeň vstať z postele (umyť a doniesť odsávačku do postele, uskladniť mlieko a podobne).
Doma sa o bábo starala jej sestra, veľa praktizovali kontakt koža na kožu, v rámci možností, lebo ešte majú ďalšie dve deti 3,5 ročné a 2 ročné dievčatko. Viem, že dokrmovali z fľaše :( , ale zatiaľ chvalabohu bez následkov (už je druhý deň kamoška doma), ale dala som im kontakt na poradkyňu v ZA Janku Mekyňovú, ak by boli komplikácie pri prisatí.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Nov 2012, 11:25

Nika, na hospitalizáciu, dokonca nielen s dieťaťom, ale aj so sprevádzajúcou osobou k nemu, máš jednoznačne nárok. Treba hľadať spôsoby ako to uskutočniť, nenechať sa odbiť. Osobná skúsenosť je - ak matka naozaj vytrvalo trvá na tom, že toto je to, na čo má nárok a je to dôležité, tak sa to podarí - nájdu sa spôsoby, ako to uskutočniť. Viac tu - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=490
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 29 Nov 2012, 14:41

Dakuejm za rady,

moje vyšetrenia práveže nijako neobedzujú môj čas so synom. Nebudem uspaná, ani žiadne vyšetrenia ,kde by nemohol som nou byť. Len odbery krvi, aby skontrolovali ako na tom som, zberanie moču a nastavenie novej liečby.
Veľmi dúfam, že sa to bude dať vyriešiť. Už som povedala, že bez malého tam ani nepôjdem. Ja si to neviem predstaviť nebyť s ním...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Nov 2012, 17:44

Super, Nika. Nenecha sa odradiť. Pomôžeš tak aj iným matkám do budúcnosti.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 30 Nov 2012, 13:49

Ahojte, tak ja pridám jednu správu z pobytu v nemocnici. Aktuálne som v 13 tt. tehotenstva a kvoli náhlemu krvácaniu (hematóm na maternici) som musela byť hospitalizovaná. Bol to pre mňa veľký šok, keďže tehotenstvo bolo doteraz bezproblémové a krvácať som začala náhle. Najviac ma trápilo, čo bude s dcérkou, ktorá je dojčená. Bála som sa ako to s ockom zvládnu, keďže v podstate sami ešte dlhšie ako na 3 hodiny neboli a navyše malá zaspávala len na prsníku. Tajne som dúfala, že bude voľná nadštandardná izba, na ktorej by som mohla byť v podstate s manželom aj dcérou ubytovaná, no mala som smolu keďže bola obsadená a musela som ísť na izbu kde sama nie som. Príjemne ma však aspoň prekvapila správa, že mi ju manžel môže nosiť na dojčenie aj keď sú navštevy malých detí na oddelení zakázané. Keď som však povedala, že malá je ešte dojčená, vrchná sa pousmiala a povedala, že to samozrejme musia urobiť výnimku a malá môže na :dojcenie: chodiť kedy chce. Takto chodia za mnou 2x denne na cca 2-3 hodinky, snažím sa jej prsník aj ponúkať, no zdá sa, že už stráca záujem. Dnes ráno prišli, malá sa prisala ale po pár sekundách sa odtiahla a vyhlásila, že si nechá mliečko na zajtra. Prsník som jej potom ponúkla ešte 2x, ale zakaždým len párkrát potiahla a po chvíľke sa odtiahla a vyhlásila, že už stačí. Obavám sa, že kým sa vrátim domov, úplne sa odstaví :cry: . V tejto chvíli sa snažím mlieko si aspoň odstriekavať a neznížiť už aj tak tú nízku tvorbu mliečka, no neviem, či to bude mať nejaký efekt a či sa nám dojčenie po mojom návrate domov vráti do starých koľají.
S ockom to inak zvládajú celkom dobre, cez deň je úplne v pohode, večer to už majú ťažšie, to už je malá veľmi unavená, pýta ci mamkinu cicinku a keďže tam nie som, neobíde sa to bez plaču. Uspávanie je však úplne bez problémov, malá zaspáva od únavy takmer okamžite. Obedný spánok je úplne iná kapitola, tam uspatie nehrozí. Včera to dopadlo tak, že ocko zaspal a malá mu čítala rozprávku :D
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Dec 2012, 13:28

Maťa, to ma veľmi mrzí, prajem Vám, aby sa Ti podarilo čím skor dojsť domov a pokračovať v dojčení i tehotenstve už bez komplikácií.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 15 Dec 2012, 21:15

Ďakujem, už sme doma, aj keď musím mať naďalej kľudový režim (no nadľudská úloha pri 2,5 ročnom dieťati), keďže hematóm v maternici stále je, no nevadí, hlavne že som už doma. A naďalej sa aj dojčíme :dojcenie: . Keď som sa vrátila z nemocnice, malá bola zavesená na prsníku hádam aj každú hodinu, postupne sa to ale ustálilo a teraz sa dojčí tak cca 6-7x za deň. Občas si už však želám, aby sa konečen odstavila. Dojčenie je pre mňa čoraz viac nepríjemné, zvlášť keď už malá aktívne nesaje ale len dudluje. Bradavky mám veľmi citlivé už od začiatku tehotenstva a je to stále len horšie a horšie. Na druhej strane však viem, že na odstavenie nie je pripravená, stále dojčenie veľmi potrebuje, zvlášť pri zaspávaní. Presvedčila som sa o tom aj pri pobyte v nemocnici, keď ju celý čas doma uspával manžel. Na obed mu nezaspala ani raz, večer zaspávala o 21.00 -22.00 až keď už bola totálne unavená a v posteli len odpadla. Ráno sa budili už okolo 5.00, presne v čase keď zvykne aj doma precitať a pýtať sa na prsník. No celé to bolo zlé :-( Takže svoje nekalé myšlienky na odstavenie pekne potláčam a hovorím si, že pekne počkám na chvíľu, kým sa malá rozhodne odstaviť sama.
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Dec 2012, 11:10

Je super, že ste už doma :) Mala som v tehu presne tvoje pocity okolo dojčenia, lepšie by som to sama neopísala. Asi je najlepšie to ani moc neriešiť, lebo je to vec , čo sa asi nedá moc ovplyvniť. Teraz som veľmi rada, že sa malá neeodstavila, i keď niekedy je to ozaj divočina u nás, aj kvoli cici - malá chce vždy vtedy , keď vidí malého...Ale zas nie je to jej chyba, ona má na to tiež právo, je sama maličká.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 05 Feb 2013, 19:12

Baby normálne som sa rozčúlila, čo sme na FB skupina augustoviek 2012 - sme ušli z MK :D - tak jedna kočka píše, že od soboty má svoje dojčené dieťa v nemocnici so zápalom priedušiek, a že ju - mamu - odmietli hospitalizovať !!! - lebo že je tiež chorá- má teploty a ATB, tak posiela mlieko do nemocnice, ale že ak mala teplotu nad 38,5 - tak jej to mlieko vyliali !!!! a dieťatu dali akési mlieko HAMI a samozrejme z fľaše!!!!
Akože je toto možné v 20 storočí !!!!!!!!!!!!!! Zúrim !
Ako to je, môžu odmietnuť hospitalizovať chorú matku dojčeného dieťaťa???? Normálne som z toho v šoku, veď to bábo má ledva pol rôčka !!
A ešte jedna otázka, tá kočka je z Novej Dubnice, poznáte z tých končín šikovnú LP, čo by som jej odporučila, ak by bol problém s dojčením???
Vďaka!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Feb 2013, 19:16

carodejnica píše:Baby normálne som sa rozčúlila, čo sme na FB skupina augustoviek 2012 - sme ušli z MK :D - tak jedna kočka píše, že od soboty má svoje dojčené dieťa v nemocnici so zápalom priedušiek, a že ju - mamu - odmietli hospitalizovať !!! - lebo že je tiež chorá- má teploty a ATB, tak posiela mlieko do nemocnice, ale že ak mala teplotu nad 38,5 - tak jej to mlieko vyliali !!!! a dieťatu dali akési mlieko HAMI a samozrejme z fľaše!!!!
Akože je toto možné v 20 storočí !!!!!!!!!!!!!! Zúrim !
Ako to je, môžu odmietnuť hospitalizovať chorú matku dojčeného dieťaťa???? Normálne som z toho v šoku, veď to bábo má ledva pol rôčka !!
A ešte jedna otázka, tá kočka je z Novej Dubnice, poznáte z tých končín šikovnú LP, čo by som jej odporučila, ak by bol problém s dojčením???
Vďaka!

carodejnica....co vsetko je mozne v tomto case....nielen to , o com pises...zalezi od nas matiek, nakolko dokazeme byt asertivne a drzat sa svojich prav....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: ako zvladnut pobyt v nemocnici s dojcenym dietatkom?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 06 Feb 2013, 00:01

V Dubnici nad Váhom je poradkyňa. Ani Trenčín nie je odtiaľ ďaleko.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Rast a zdravie bábätka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron