druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

úspešné dojčenie sa začína už v tehotenstve

druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Nov 2012, 19:19

Chcela by som sa opýtať dievčat, čo majú za sebou už dva tehotenstvá, či mali počas druhého tehotenstva iné pocity ku koncu tehotenstva vo vnímaní plodu - neviem , ako to popísať, skúsim vysvetliť :) Ja som počas prvej gravidity o malej ani nevedela, do konca som bola úplne v pohode, tolerovala som námahu, beh, i keď som mala už veľké brucho, prenášala som v podstate v termíne sme šli hrebeňovku Jeseníkov...Teraz už cca od 30 týždňa mám pocit, že malé cítim - vnímam dyskomfort v pánve, tlak na hrádzu. Posledných niekoľko dní, cca od 35t. je to už ozaj nepríjemné, pokiaľ čo i len ľahko pobehnem, hneď mám kontrakcie a malé ozaj intenzívne vnímam, akoby šlo vypadnúť. Neviem, či je to bežné u každej ženy pri ďaľších tehotenstvách, alebo je to následkom prvého porodu (i mimo teho mám od porodu predný i zadný prolaps pošvy). Ďakujem za Vaše skúsenosti.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Nov 2012, 19:40

Rovnako som to vnimala aj ja, koniec druheho tehotenstva bol namahavejsi aj fyzicky aj psychicky - nevedela som si predstavit, ze mam este aj ist rodit, ked sa teraz citim takto, vlastne sa mi ulavilo asi az 2 dni pred porodom. A porod bol nakoniec uplne uzasny :) Drz sa zlaticko, uz sa to krati :love:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Nov 2012, 20:02

no, tak ja som dost vnimala maleho uz pri prvom, kedze mal 4 kila...nechcem teda mysliet, co to bude pri druhom :lol:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod miriam » 22 Nov 2012, 20:13

rozdiel som samozrejme vnimala, ale skor opacny, ako pises, Kinsi..prvy syncek v brusku dost vyvadzal, dral sa na svet, od 24 tt mi tvrdlo brucho, v 32tt ma hospitalizovali koli hroziacemu predcasnemu porodu..posledne tyzdne som skutocne mala pocit, ze zo mna cochvila vypadne- tlak na panvu, stahy maternice..druhe tehotenstvo bolo uplne pohodove, maly bol kludny, nebyt planovanej sekcie, urcite by som prenasala a citila sa este aj dobre dalsie dva tyzdne v pohode..no ale to je uz iny pribeh :) chcem tym len povedat, ze urcite je kazde tehotenstvo niecim specificke, ja som napr. pri prvom mala neprestajne palenie zahy, pri druhom sa toto vobec nevyskytovalo..aj deti su uplne ine- prvy syn je raketa a druhy je taky pohodacik..takze tak u nas :)drz sa, uz sa ti to krati !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Nov 2012, 20:53

tiez myslim, ze to moze byt normalne, vsak gynekolog Ta asi kontroluje, ze ci je vsetko ok, nie? Moze byt, ze babo je inak ulozene, alebo sa skorej prevratilo hlavickou nadol.... Mna pri prvom strasne, ale strasne bolel lavy bedrovy klb, ale tak, ze som az krivala a obcas sa mi od bolesti zatmievalo pred ocami. Vraj to bolo zrejme tym, ako bol plod zostupeny do panvy, ze prilis tlacil na jednu stranu. Tak som sa bala, co bude pri druhom, lebo sa mi ta ista bolest ozvala okolo stvrteho mesiaca, ale postupne ustupila a bolo to uplne v pohode. Este vydrz dva-tri tyzdne neporodit, a potom drzime place! :)
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Nov 2012, 22:17

Ja som tiez kazde tehotko vnimala inac. Pri druhom som bola viac unavena, mala som omnoho horsie nevolnosti, tiez ma kazdu chvilu nieco bolelo, mala som cosi s ocami, vdaka comu som nevedela zaostrit, uz niekedy zaciatkom tretieho trimestra som mala brucho take velke, ako na konci prveho tehotka a aj som sa tak nejako citila, nevedela som si predstavit, ako este tie 3 mesiace doklepnem... fyzicky otrasne, pritom v prvom ma takmer nic netrapilo, tiez som este po termine absolvovala dlhu turu. Ale zato psychicky presne naopak - pri prvom ma neskutocne otravovali vsetci naokolo, tie blbe poucne reci z ktorych 99% boli uplne bludy, vecne som sa s niekym hadala, aby ma neotravoval s takymi blbostami. V druhom tehotku uz okolie nemalo taku potrebu ma poucovat, ich dobrosrdecne rady som sa naucila zneuzivat, lekarovi som hovorila presne to, co chcel pocut, a nie to co bola pravda - a hned bol pokoj :mrgreen: Takze psychicky bolo oooomnoho prijemnejsie to druhe.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Nov 2012, 16:41

hovorí sa, že každé tehotenstvo je iné, takže sa nedá na nič spoľahnúť..mám dobrú kamarátku čo má 6 detí a tiež to tvrdí.. ja som pri prvom mala také pocity, ako píšeš, Kinsi, dva trimestre pohoda potom bieda. 8 týždňov pred porodom som prestala chodiť do roboty, lebo som nedokázala sedieť na stoličke-mala som pocit, že sa mi rozsype panva a pri chôdzi dlhšej ako 30 min som krívala- veľká bolesť bedrových kĺbov... brucho obrovské, fučala som ako slon, záha neskutočná.. s blížiacim sa porodom stále horšie.. ja verím, že ak bude druhé tehotenstvo, bude lepšie :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod didulka » 23 Nov 2012, 18:05

Pri Sare som mala brucho ako keby som dvojicky cakala a vobec mi neprekazalo. Teraz som v 21tt a uz mi brucho zavadzia pri beznych cinnostiach, pohybe. Ale energie mam na rozdavanie. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Nov 2012, 18:28

ďakujem za reakcie. Ja som to asi nie moc dobre popísala - nejde mi tak o únavu, to je ťažko posúdiť, som unavená, ale to je jasné, to by som pri malej asi bola i bez tehu. Ide mi o to, že ja skoro stále cítim malé v pánve, taký tlak na konečník by sa dalo povedať. Ale asi je to jedno, už len pár týždňov vydržať a malo by to byť, aspoň dúfam, znovu OK.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Marika » 23 Nov 2012, 19:59

ja som tiež tak pocitovala pri poslednom tehot. Bála som sa, lebo som predtým potratila,ale chvála Bohu. Ak Ti na to dr. nič nehovoril, tak snád to bude ok. Už nie veľa ale ešte :goodjob:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 28 Nov 2012, 00:42

treba aj veľa oddychovať, pokiaľ sa dá a nohy hore. ja som toto podcenila a rodili sme v 35.t, našťastie všetko OK, ale aj tak to bolo o dosť skôr. nevyhli sme sa mnohým lekárom, sledovaniam, komplikáciám s kojením, inkubátoru,... malá bola od 4. mes. veľmi nízko, tiež mi často tvrdlo brucho.
držím palce.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Nov 2013, 19:04

chcela by som sa opýtať, aká fyzická námaha sa vlastne v tehotenstve môže absolvovať- som už v posledných rokoch fyzicky pasívny (až lenivý) človek, takže nechystám sa teraz začínať s nejakým športom, ale základné veci - napr. či ste dvíhali staršie dieťa na ruky (malý má 14 kg) alebo či sa môže bežať. pri prvom som to neriešila, lebo som mala zakázané úplne všetko vrátane sexu :mrgreen: . teraz som celkovo viac v pohode...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Nov 2013, 19:15

Ja som robila všetko , ako normálne
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod quaxi » 04 Nov 2013, 23:59

Ja tiez, ved sme na to stavane :-) My aj dost sportujeme, neobmedzovala som sa. Nosila som najprv asi do 4m este v manduce a potom mi uz zavadzal bedrak, tak som nosila na pleciach a parkrat ked zaspal, tak som ho proste vysadila na vrch tehubrucha a tak odniesla :-D A na rukach samozrejme bezne.
U nas sa dost obmedzuje pohyb a aktivity tehotnych, napr. v USA je pristup uplne opacny (asi aj vdaka tomu, ze u nich je omnoho vacsim problemom tehu obezita), sporty vyslovene odporucaju, mozes s nimi aj zacat v tehotku, ziadne obmedzenia okrem potapania... Tiez v mnohych krajinach sa vobec neuznava teoria, ze pri niektorych problemoch pomoze lezanie pripadne aj s vylozenymi nohami, aby sa tehotenstvo dlhsie udrzalo - a uspesnost maju lepsiu nez my...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 05 Nov 2013, 00:16

Shira,

ja myslim, ze telo ti povie najlepsie a vhodna aktivita pre buducu mamicku je taka, ktora jej je prijemna a vyhovuje. Ja som v prvom trimestri 2. grav. intenzivne cvicila, ale v istom momente mi to prestalo robit dobre, lebo som jednoducho nevladala. Teda pocas cvicenia bolo dobre, ale nasledujuci den som mala vsade svalovicu a bolesti, ze som sa nevedela hybat. A to som bola vtedy skutocne fyzicky na tom dobre a len som pokracovala v tej intenzite cvicenia, ako pred tehotenstvom. Potom, ked sme v 12tom tyzdni dosli na to, ze ich je v bruchu viac, som sa aspon uspokojila, ze to snad bol ten dovod zleho zvladania zataze. Pocas 1. grav. mi zas limitujucim faktorom pohybu boli kontrakcie, ktore sa s intenzitou pohybovych aktivit tak stupnovali, ze som sa zle a neisto citila a nemohla si to tak ci tak uzit. Kontrakcie boli koniec koncov neefektivne v zmysle vyvolania predcasneho porodu, ale aj tak sa s takym tvrdym bruchom zle cokolvek vykonava.
Ale na to prudke zdvihanie a nosenie by som napriklad ja bola opatrna. Ono to vzdy suvisi s osobnou skusenostou. Tiez som dvihala a nosila bez velkych obmedzeni, az pokym sa nedostavila insuficiencia krcka.... Ved hej, boli sme uz viacplodovou graviditou rizikovi, ale verim tomu, ze to zdvihanie 2,5 rocneho dietata mohlo dopomoct.
Takze ja by som cvivila do unavy a dychavicnosti, alebo do kontrakcii, ale snazila by som sa zdvihanie tazsich predmetov a deti skutocne obmedzit.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Jan 2014, 21:35

Nuž cvičiť chodím, ale teda podľa toho čo tu píšete, nezvládam určite všetko "normálne", túry ani nápad. mňa veľmi bolí brucho, ked čo len chvíľku bežím alebo ked toho viac ponosím. v robote sa v podstate v jednej polohe krčím 7 hod. takže doma som rada, ked možem vyložiť nohy a takto celkom dobre fungujem. plánujem chodiť do roboty do posledného možného dňa, no ale teraz sa mi to ľahko hovorí :mrgreen: na to že som začala piaty mesiac, brucho už neutajím :) pribrala som zatiaľ 3 kg, uvidím, ako bude.. zajtra ma čaká veľké sono tak dúfam, že všetko bude ok :love:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Jan 2014, 00:08

shira, ty uz zacinas 5. mesiac? wow, ja som mala pocit ze si tak v tretom, ved len nedavno si zistila, ze sa zadarilo :-) Drzim palce zajtra na sone :)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Jan 2014, 19:25

nuž, čas beží :D čakáme chlapčeka :love:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 31 Jan 2014, 20:47

Gratulujem. Ake prakticke.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod quaxi » 31 Jan 2014, 23:25

Gratulujem :-) Bracek bude mat urcite radost :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod Anna » 02 Feb 2014, 10:34

Aj ja som prekvapená, 5. mesiac...blahoželám.My teraz bojujeme s Martinkom,rozmýšľam, že pôjdem opäť za psychologičkou, len sa uistiť, že robíme veci ako sa dajú, malý má razantné obdobie vzdoru, kričí, zlostí sa , už musím regulovať aj tablety a ostatnú techniku, inštaluje a sťahuje kadejaké hry, aj v mobiloch, robí aj iné veci, kreslí, maľuje, lepí, číta, ale keď ukončuješ niečo proti jeho vôli, úplná katastrofa,chodím s ním plávať a do sauny, aby sa aspoň trochu skľudnil, potom pridáme aj druhý skupinový šport, lebo prechádzky po škôlke nestačia, chlapci fakt potrebujú agresiu niekde vložiť, aspoň sa aj ja hýbem, na druhej strane je naozaj disciplinovaný- napr. v obchodoch žiaden problém, ani v hračkárstve, dá sa sním diskutovať a dohodnúť bez emocií...myslím si, že keby mal súrodenca aspoň by privykol, že svet je aj o ostatných i keď my s manželom určite neskáčeme ako on píska, až sa moja mama hnevá, že mu nevyhovieme...ja by som určite druhé dieťa chcela, ale manžel si myslí, že on už druhé nezvládne,mali sme víkend s priateľmi a ich deťmi, manžel po ich odchode išiel na dve hodiny do lesa, tak uvidíme, prejem všetko dobré celej rodinke!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: druhé tehotenstvo - rozdiel vo "vnímaní plodu"

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Feb 2014, 10:53

ja sa snažím trpezlivo, podľa knižky Ako hovoriť s deťmi aby počúvali, vzdor neviem, či máme či nie, náš má väčšinou dobrú náladu, pokiaľ nie je unavený alebo hladný. energia, to je teraz v zime problém, náš vymýšľa šialené veci, ale len to predýchavam, celkom som rada, že vydrží aspoň pri rozprávke sedieť, zatiaľ si trochu oddýchnem. spať chodí kedy chce, je mi jedno, aj o 23:00 meriešim, ideme spať spolu a hotovo. ked nespí cez deň, tak je už o 19:00 k.o. ale v školke stále spáva, tak chodí viac oddýchnutý ako unavený - poobede je plný sily, už nech je leto. na prechádzky nechodíme, lebo ma to nebaví, 100m ideme polhodinu, čo ho všetko zaujíma nechcem ho na prechádzke stále buzerovať, však by to mal býť príjemný zážitok, lenže nikam sa tým pádom nedostaneme, najviac ho baví na dvore, tam si robí svoje. pýta sa stále prečo, prečo, milión krát za deň. to je na nervy, kedže mna rozprávanie vyčerpáva, nuž ale snažím sa... s naším sa dá iba po dobrom, radšej ustúpim, v tom, čo sa dá, snažím motivovať, aby som ho dostala tam, kde chcem - lebo ked začnem nmegatívne, hned prejde do vzdoru a už sa s ním nedá pohnúť- potom máme všetci zlú náladu a nič sa tým nerieši. lenže takto je to samozrejme omnoho náročnejšie... mnohokrát mám chuť len dávať rozkazy, a aby boli hned aj splnené :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Tehotenstvo a pôrod

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron