strajkujuci kojenci

O dojčení malých bábätiek

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Nov 2012, 00:25

Tina ma tak vyplašila tým, že "otáľala" s učením nových polôh, tak sme dnes celý deň experimentovali. Takže už dojčíme po ležiačky z oboch pŕs a dopracovala som sa aj ku klasickej polohe, ktorá sa mi zdá vhodnejšia na diskrétne dojčenie (napr. v čakárni u lekárka) ako priečna... Aj malý je z toho paf, v pozitívnom zmysle slova, dnes sme veľa ležali a dudkali, lebo vlastne keď ležím a oddychujem, je mi jedno koľko cucka, kým v priečnej polohe po nejakej dobe som ho už napoly uspatého musela tak či tak preložiť... takže aj dojčenie sa dnes zlepšilo, takže štrajk zatiaľ zažehnaný...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Nov 2012, 11:04

super!
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Nov 2012, 17:31

čavte, neviem či sem patrím či ako. Ale rada by som sa poradila. Mala mi pije velmi kratučko. Tak 5 minut, viac nie a potom spi a spi, a ked nespi tak len tak kuka. KEd jej dam prsnik trošku si potiahne a potom vypluvne bradavku z pusy. žiadne nervy ani nič, je kludna zlata, vela spinka pozoruje, ale velmi kratučko a maličko papa sa mi zda. Bojim sa aby nezačala chudnuť a doktora nekazala prikrmovať. Pritom mlieka mam skutočne vela, ale jej akoby ho nebolo treba. Nechapem, dominik takyto nebol, ten papkal pekne vela. A kristinka teda nič moc. Myslite že s tym treba niečo robiť? Pritom žiadne cumle nemame samozrejme, prsník davam hned, neprebalujeme sa pred tym ani nijako dojčenie neoddalujem....
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 21 Nov 2012, 17:34

inak tiež mame sopliky, ale nemam pocit že by to bolo tym.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 21 Nov 2012, 18:27

Môžeš mať aj silný tok mliečka a malinká sa za tú chvíľu napapá. Moja jedávala istého času iba 3-4 minúty a bolo. Vtedy priberala dobre.
Keď máte dostatok plienok, tak by to malo byť v pohode, asi by som sa zamerala na tie plienočky. :)
...ale to je iba môj laický postreh...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Nov 2012, 18:43

Vejula, toto treba vidieť... bez toho nikto nemôže zodpovedne povedať, o čo skutočne ide... Ako často a ako veľa malinká kaká? Zmenilo sa cikanie? Ako často takto pije po 5 minút? Je to skutočne pitie?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Marika » 21 Nov 2012, 21:53

o kakanie by nešloo si myslím,skor cikanie.ak máš mlieka,tak si myslím,že by to malo byť v poho. Ja som do pol roka 5 min neprekročila.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Nov 2012, 14:06

lulu marika klemka dakujem za odpovede.
tie plienky som dnes začala počitať, tak večer poviem ako sme dopadli. Inak mala papa určite, aj pauzy v brade aj počujem preglganie, dosť sa zakuckava...
a ako čsto pije? to je individualne... niekedy po 2 hodinach niekedy viac..dnes v noci prespala od 11hodiny večer do 5.30 ráno!!!! neviem či je to v poriadku
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Nov 2012, 14:44

Vejula, je dosť dobre možné, že to je úplne v poriadku, ale zavolaj si niekoho k sebe pre istotu...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Nov 2012, 10:25

dakujem klemka. spýtam sa kamarátky, je poradkynou z mamily a budem mudrejšia
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 23 Nov 2012, 14:32

Ahojte, čo poviete na toto.
Takže u mňa som vtedy ten štrajk zažehnala (veľmi pomohlo, že konečne dojčím konečne hlavne po ležiačky a nechám ho cucať koľko chce), ale posledné dva-tri dni sa mi zase začína diať toto.
Stále pekne saje - keď je spokojnučký, rozospatý, prispatý, v polospánku .... ale akonáhle plače, na prsník ho nedostanem, ako sa to stane? napríklad aj takto - dojčím, prisaje sa, saje možno 3 minúty, potom sa rozkašle, zabehne mu (silný tok??? slabý tok?? hm?) a začne plakať a na prs ho na ukľudnenie už nedostanem.. revúceho ho nosím aj 15 minút na rukách, kým nedokväcne, potom buď zaspí na rukách, alebo sa naopak preberie a začne sa na mňa škeriť, môžem ho položiť na gauč a bude si džavotať, potom počkám pár minút znovu ponúknem prsník, prisaje sa, pije a zaspí....
Evidentne, akoby ho niečo rozrušilo na prsníku a nie a nie sa ukľudniť... nie je to však pravidlo, večer po kúpaní zvykne zaspať na prsníku hneď pekne... inak tiež pekne ciká, plienky sú ťažké, kaká menej - raz za 4-6 dní, na poradniach má dobré prírastky, už váži vyše 6kg (pôrodná váha 3580g).
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Nov 2012, 00:35

Stava sa to casto - viackrat za den a trapi ta to alebo je to skor len obcas a nevies, ci a ako to riesit? Kedze uz mas velke skusenosti s dojcenim, predpokladam, ze tvoj odhad co sa deje bude blizko pravdy (skor silny tok, ked sa rozkasle). Ono po leziacky sa prisatie najtazsie kontroluje, i ked samozrejme skusat mozes. Co ma tak napada, poleziacky by sa mu silny tok mohol obmedzit i noznicovym uchytom - bradavku dat medzi ukazovak a prostrednik a tlacit voci prsniku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Nov 2012, 02:09

Stava sa to často a trápi ma to. :-( Pri dcére si to nespomínam, prsia boli vždy pre ňu magnet, liek na všetky plače, pamätám si u nej len večerný štrajk medzi 4 a 5 mesiacom. U Mateja je to. komplikované, nevidím v tom nejaké pravidlá, prečo to robí. Napríklad teraz večer sa pekne nadojcil, v klasickej polohe, pritom zaspal, položila som ho, išla som za dcérou do spálne na chvilku, on sa medzitým zobudil a zacal plakať, chcela som si ho priložiť ale už sa zase odtahoval a spustil rev a reval asi trištvrte hodinu a nedal sa utíšiť, tak som s ním, vrieskajucim, pochodovala po chalupe, malý sa až zadusal od plaču, prehynal sa do luku a metal sa, až mi ho zobral muž a ten ho nejak upokojil, potom som ho zobrala ja, ale ako zbadal prso tak zase rev, ale po 5 minútach revu sa mu zadarilo prisat, do ďalších 5 minút bol tvrdý. Takže zase trošku iná situácia, ako píšem v predchadzajucom príspevku - fakt v tom nevidím systém, proste niekedy sa pricucne inokedy nie, je jedno, či je ráno, alebo večer, a už som zažila, že sa pricucol aj napriek tomu, že plakal, stane sa to posledné dni tak 2-4 denne - dojcim možno bajocko 10x denne /na požiadanie, prs aj aktívne ponúkam/ , takže cca taká tretina dojceni ja takáto, a už ma to proste nebaví, on sa nakoniec po tých hysakoch prisaje, ale ten cirkus okolo toho...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod luludi » 24 Nov 2012, 13:51

carodejnica nechcem pausalizovat, lebo kazde dietatko je ine, ale moja skusenost hovori, ze druhe dieta je ine - uz ho vela satkujeme a nosime, nemame snahu ho cez den nasilu nechavat v postielke, ak tam nechce byt a podobne a preto tieto "druhe" deti uz nie su tak fixovane na prsko ako deti prve, kt. v tom videli hlavnu sancu ako udrzat mamu pri sebe. Rovnako sme vnimavejsie na signaly. Pri prvom dietati som si myslela, ze je akurat stale hladne, pri druhom uz viem rozpoznat hlad, smad, nepohodlie v satke, kakanie, cikanie a podobne, proste skusenosti nedaju - sme vnimavejsie :) Tiez s laskou spominam na nekonecne dlhe dojcenia pri prvom synovi, ktoremu boli prska svate, alfa i omega jeho bytia a dcerka sa kratko nadojci - do 5 minut (silny tok mlieka) a koniec, proste ju uz prsko neuspi. Najhorsie je to vzdy vecer, pretoze cez den je ochotna sa nechat nosit a prezit kadejake hluky v domacnosti, ale vecer je len jej a chce mamu pri sebe. Rozdelili sme to tak, ze manzel sa vecer venuje synovi a ja lezim s dcerkou, inak placu obaja. Je mi to luto, lebo tiez chcem travit so synom viac casu, zatial sa to ale neda. Drzim prsty, vsetko sa casom upravi ( to si opakujem kazdy den milionkrat.) :D

Uplne od veci na margo temy: ako ma kedysi rozculovalo synove nekonecne "pocuckavanie" na prsku, teraz pri dcere by som za to dala modre z neba, zlte z usi a este 2 prsty na pravej ruke, co ja som si odpocinula pri synovi a precitala knih. Uspat dieta bez prska je velmi tazke, netusim, co robia mamy, ktorych deti su na UM, tie musia byt nekonecne kreativne..
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Nov 2012, 18:42

Luludi, u deti na UM je to obvykle dost lahke - na papanie flasa (tesie vzdy), na upokojenie cumlik (nikedy netecie). Pri prsnikoch je to niekedy narocne - na upokojenie niekedy tecie aj ked nechce aby tieklo, pri papani niekedy netecie az tak rychlo ako by dietatko chcelo. Prave toto potom mnohokrat zvadza maminy k pouzitiu flase a cumlika - jedoducho vedia, ze tam to funguje tak, ako si predstavuju. Je to urcite jednoduchsie (aspon na prvy pohlad) ako snazit o zladenie spolu s dietatom.

Carodejnica, nahodou ti nepride na um akakolvek zmena, co to mohla sposobit? Navsteva, zmena prostredia, ockovanie, tatino na sluzobke, zmena rezimu, lieky (antikoncepcia, antihistaminika), nova aromaticka potravina (u mna to napr. bol por)...?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Nov 2012, 20:10

Carodejnica, ja by som tipla, ze je to prirodzeny vyvoj: konci sa "stvrty trimester". Ja som to tak mala s oboma detmi, ze v tom obdobi okolo troch mesiacov boli proste uvrestanejsie. Take obdobia boli zhruba v troch tyzdnoch, v siestich tyzdnoch a v troch mesiacoch, pricom v tych troch mesiacoch to bolo jednoznacne najdlhsie. Zhoduje sa to casovo s tymi takzvanymi "laktacnymi krizami", no moje pozorovanie je, ze je to skor o rozvoji vnimania babatka, nie o mlieku: ze zrazu su vnimavejsie, no nezrely mozog este nedokaze vsetky tie podnety spracovat. Ja viem, je to otrava, ked sa snazis dojcit a dieta sa len prehyba do luku a vresti, musela som sa s babatkom prechadzat, natriasat, unatriasat do polospanku a potom prilozit, prikladat pocas natriasania, prikladat zabalene v satke... skratka cokolvek, co prave fungovalo. Tiez som v tom ziaden system nenachadzala, to treba len vytrimat. Neboj, prejde to.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Nov 2012, 21:31

nezabudnem na tancovanie s holými prsami vo wc kabínke v nákupnom centre alebo v reštauráciách s malým na rukách :D my sme mali štrajk aj v treťom, aj v piatom mesiaci, bolo to otrasné obdobie.. ako píše janka, unatriasať do polospánku a on sa akoby "náhodou" pricucol, vedela som, že už je dobre.. ale tie tance okolo toho.. ato on bol jediný,,neviem si predstaviť keby boli dvaja.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 25 Nov 2012, 21:05

Ahojte žienky, ďakujem za príspevky.

luludi - presne aj u nás je to podelené, dcéru ma na starosti muž, malého ja... inak našťastie malý sa väčšinou pri prsku uspí, a rapídne sa to zlepšilo po tom, čo som začala dojčiť po ležiačky...
jankamich- veruže očkovanie, predminulý štvrtok ... :? plus ma ešte napadla možno kapustnica minulú nedeľu ? :o

No a mám dojem, že som tomu prišla na kĺbik.
Začalo to totiž v pondelok (4. deň po očkovaní a deň po kapustnici? ) a ja som totiž podľa toho protokolu Newmana úplne vypustila kočík (ako píše, zintenzívniť fyzický kontakt a vypustiť uspávanie v kočíku) a mám dojem, že sa to potom o dosť zhoršilo. On mi totiž zvykol prespať aj 3 hodiny cez deň v kočiari (či už na prechádzke, alebo pod oknom - máme dom, alebo na terase, keď pršalo), už som to písala inde, že mi niekedy nepomohlo ani nosenie, ale keď som ho šupla do kočíka tak v momente zaspal, že som sa smiala, že dlabe na atachment parenting... :lol:
No a on to asi potreboval, lebo tým, že som to vypustila (aby som teda nezhoršila štrajk), tak mu chýbal taký hlboký denný spánok, to sa mi akosi nepodarilo docieliť doma, či už pri nosení, alebo keď som ho nechala spať na na posteli...vždy si schrupol tak max. hodinku, bolo vidieť, že len driemal, kým v koči fakt hlboko spal, včera som to už nevydržala, ako zaspal na prsku, tak som ho preložila do kočíka, a hybaj von, prespal vyše 2 hodiny, a ajhľa decko včera úplne vymenené.. :o vysmiate, spokojné... dnes detto, ale dávala som ho tam bdelého, do 5 minút natriasania bol tvrdý... takže (zatiaľ) vyzerá, že bol proste nevyspatý... :o
On mal už celkom taký systém (neznášam systémy, ale akosi to samé vyplynulo), že doobeda mal jeden plytší spánok doma, potom cez obed jeden hlboký v kočíku a poobede tak dve zdriemnutia a potom nočný hlboký s dvoma - štyrmi prebudeniami, no a ja som mu to možno narušila, možno stačilo len vydržať, ak to bola reakcia na očkovanie, alebo kapustnicu... :evil:

No a k tomu štvrtému trimestru, ako píše janka a shira.. 8-)
Ja rozmýšľam, že možno mám dojčenie dcéry zidealizované, proste tým, že som ju dojčila tak - dlho takmer tri roky a spomínam si, že tie posledné roky cuckania boli fakt bez problémov, tak som možno zabudla aké to naozaj bolo keď bola takáto malinká a predstavte si, volala som s kamoškou a tá mi hovorí, že či som zabudla na to, že keď bola pri mne (kamoška) na návšteve, že malá mala cca 3 mesiace, a že celú návštevu preplakala a že som kamoške hovorila, že je to normálne, tak som si fakt na to spomenula, ono asi zafungoval spomienkový optimizmus a že je pravda pravdúca, že to dojčenie začne byť pohodové, keď má dieťa rok a a viac... 8-)
A že fakt treba len vytrimať... :goodjob:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Nov 2012, 00:42

super. pricinu uz mame, uz len doriesit nasledky :D . Mensi ci vacsi strajk po ockovani hlavne v 3.mesiaci je dost bezny, niekedy to moze byt i cisto fyzicka bolest v mieste vpichu. Takze ak si zintenzivnila nosenie, mohlo to zintenzivnit i bolest, ak si prave tam mala uvaz. Na druhej strane, dnes nevieme povedat, ci v kociku by to bolo vtedy naozaj lepsie - mozno je lepsie vacsia bolest s maminou ako mensia v kociku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Nov 2012, 18:32

čavte kočky. takže dnes sme bolina poradni a za 17 dni sme pribrali 720g. takže zrejme mojej bambulke stačí aj tých 5 minut dojčenia... lebo dr. bola s prirastkom spokojna.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Nov 2012, 22:05

vejula:
...tak ti to tečie ako z krhličky :lol: , šikovnice ste :goodjob:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 29 Nov 2012, 23:03

Ahojte,

nečakala som že nás to postretne, ale pravdepodobne aj u nás štrajk.
Najskôr som to pripisovala zubku ktorý sa dral von, ale už je skoro celý prerezaný, tak neviem či to môže byť nadalej z toho.
Ide o to, že asi 4 dni fungujeme tak, že sa dojčíme len asi 30 sekund. Jednoducho, ak je hore, tak sa prisaje a ťahá asi 30 s a potom sa odtrhne a ani za svet ho neviem dostať naspäť. Začne sa zapierať, ohne sa akoby do luku, hlavu otočí čo najdalej od prska a strašne plače, ked ho položím na bok. Dojčíme sa po ležiačky. Už som skúšala aj priečne, ale ten istý efekt. Dobre sa nadojčí len v polospánku, ked ho ponosím v šatke, zaspí a idem ho zložiť do postele a sa preberie, tak mu dám prsko a vtedy sa naje dobre.
Plienky má pocikané dobre, lebo v noci sa dojčí dosť často. Ale už nehrozí uspávanie na prsníku.
čo ma tiež trápi, bojkotuje aj všetky formy uspávania. Nezaspí na prsníku, lebo sa odtrhne, ani na rukách, ani v šatke dokonca. Zaspí teda iba v šatke, ale musím hopkať pri otvorenom okne a on pozerá na svetielka na sídlisku.

Prosím čo je na to dobré? čo pomôže? dnes som ho vyzliekla do plienky a seba od pol pása a šatkovali sme sa. On len také ležanie skin on skin neuznáva. Nevydrží na mne ležať, nudí sa. Takže u nás skin on skin len v šatke, čo je niekedy namáhavé pre mňa, lebo by som si aj pospala ale so šatkou sa nedá.
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 30 Nov 2012, 13:52

Ahojte,

nechcem to zakríknuť, ale dnes je to o čosi lepšie. už 2 krát som ho uspala na prsníku, aj teraz zatiaľ spinká už hodinu, čo inokedy po 3/4 hodine je hore.
Ale zaujímalo by ma, ako to riešite skin ok skin, lebo v noci malý plakal, tak som ho vyzliekla, a položila na seba, stále sa mrvil, zaspať ani náhodou (ale aspon sa pricucol), evidnetne by veľmi spal, ale akosi zle sa mu na mne leželo, tak som si ho potom položila na bok vedla seba a dojčil sa. Trápi ma však, že pliecka, ktoré nemal prikryté, tak mal veľmi studené. Chcela som mu dať ne na plienku, ale to som ho vždy zbytočne len zobudila, alebo vyrušila od dojčenia a zasa začal plakať a nechcel sa prisať. Nechcem aby mi kvôli tomu ochorel. A ja tak isto, ležala som od pol pása vyzlečená a dnes už cítim tvrdú hrču v pravom prsníku (ten mám veľmi náchylný na zápaly a upatie mliekovodu). Nestalo sa to prvý krát, ked som ležala vyzlečená, akoby mi prsník prechladol a vytvorila sa tam hrča.
Ako to riešiť, aby som neubližovala malému ani sebe.
A inak, nezaspal na mne ani náhodou, za celú noc čo spal, to bola asi hodina ked som ho pred 4 ráno dala do šatky a ja som driemala opretá o čelo postele.
Dúfam, že sa to už bude len zlepšovať, lebo teda ten štrajk, to je fakt na nervy. Obdivujem vás kočky, ktoré máte štrajkujúce detičky. Dúfam, že nás to obíde, také dlhodobé štrajkovanie...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Nov 2012, 15:33

nika, ty si daj urcite koselu/sveter na zapinanie, nechas ju rozopnutu, takze budete bruskom na brusko na holo, ale chrbat, krize, plecia budes mat zakryte, takze nebude velky unik tepla. Malemu ak sa opat nebude pacit na tebe lezkat (ak by ste sa nahodou este zmestili zapnut do toho, co budes mat na sebe, mozes aj tak vyskusat) a nebudes ho moct zakryt, tak prip. aj jemu nieco take zapinacie rozhalene a potom ked uplne zaspi, mozes ho zapnut + prikryt. Prip. vas skus prikryt uz na zaciatku, nie az ked bude zaspavat, ci sa nenecha. Pod spolocnou perinou (dekou) vam bude obom super teplucko ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: strajkujuci kojenci

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Dec 2012, 10:54

...pridávame sa k vám... Keďže mlieka je biedne málo. Včera som skúsila dať malej mlieko z mrazáka cez cievku. Nepodarilo sa mi ju už potom anilen dojčiť. Zacítila hadičku a konec. Rev, otočenie, palec a hotovo. Snažila som sa celú noc ju priložiť, ani som nespala, čakala som na správnu chvíľu. Ráno tiež nechcela prso. Ráno pijávala aspoň munútu. Teraz nič. :cry: Skúsila som koža na kožu, ale revala a strčila si palec. Skúšala som prikladať, ale ani za svet. Prsia mi miznú pred očami. Ani kvapku mlieka nechcela streknúť do pusy :( Odsávačka mi nefunguje. Prsia nedotekajú. Tak som jej až teraz dala kašu a vodu, jakštakš zjedla. Som zúfalá. Moje dieťa ma tuším neznáša a chce sa odstaviť úplne alebo čo. Mizne mi mliečko, čo mám robiť. Nosíme sa, prikladám, ale nechce. Nechcem prísť o mlieko úplne, zbláznim sa. :cry:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron