učenie na šerblík

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 23:28

hmm.. ja by som muža zainteresovala, lenže oni sú dosť rozlietaní.. zase im nechcem zakazovať chodiť z domu, aj za cenu dlhšieho plienkovania.. dilema :? viem, že muž by nemal nervy riešiť niekde v stavebninách alebo v banke pocikané dieťa.. chlapi sú proste v tomto iní.. jasné, že riešiť pocikané dieťa by dokázal ale myslím- akože dieťa pocikané každú chvíľu- aspoň takto hororovo si predstavujem začiatky. plus počúraný v autosedačke, to ani nechcem vidieť tú reakciu :lol: :lol: navyše v zime, hmm
pančušky/tepláčky dávate naholo- žiadne slipy? asi čím menej vrstiev, tým lepšie.
zapareniny my nemávame vôbec, v jednorázovkách žiaden problém, v látkovkách býval trochu občas vyhádzaný na dolnej časti brucha. Teraz látkovky nepoužívame, lebo ich prečúra jednou dávkou- mám dojem, že pustí naraz také množstvo, že to nestihne vpiť, akože katastrofa- ak ho mám na rukách v tej chvíli ked ciká, môžem sa prezliekať aj ja. zapareniny sme mali pri nekonečnej ceste z fínska a teraz druhý krát- neviem od čoho.. celkovo mi idú už plienky na nervy.
dávať ho na nočník, ked v ostatnom čase nosí plienku, má vobec zmysel? myslím kým sme doma- bez plienky a mimo domu s plienkou? nie je potom dieťa z toho domýlené?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 23:46

my len pancusky naholo, najmenej prace a podla mna viac citi co robi...
presne tak zacali aj nam pretekat - nestacit latkovky, takze dalsi dovod pre tie pancusky - lebo tak ci tak bolo vsetko mokre... ale na vonku mu teraz uz vzdy davam plienku ako je chladnejsie a nosi overal, tolko ich nemame :) mna najviac mrzi, ze jemu zacali nestacit aj nocne latkovky, normalne vsetko mokre, este aj moj matrac ako sa rozvaluje, mechri,, siahli sme po jednorazovkach :( ...takze asi to predsa skusim s tym nocnym bezplienkovanim!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 11 Nov 2012, 23:49

TIA píše:Neviem, ci je to neskoro alebo nie, ale co sa nocneho cikania tyka, tak my sme celkovo v bezplienkovani urobili najvacsie pokroky, ked som ju zacala davat cikat v noci. Robi sa to po sediacky, niekde som to uz opisovala, v zasade prsnik v puse, ritka hola medzi stehnami a pod nou miska a zase si nechavam cikat do dlane :mrgreen:. Prve dve noci bolo vsetko precikane, ale potom som uz vedela kedy jej treba a ako sa pri tom natahuje a odvtedy su aj denne cikania lahsie..


ked idem večer k malej, ked sa preberá a začne mrnkať a opýtam sa jej, či chce cikať, vždy mi povie alebo pokrúti hlavou, že nie. v noci počas spánku ju nedávam cikať. no teraz už má väčšinou plienku suchú, sem tam mokrú. ked jej nedám plienku na noc alebo denný spánok, vždy je mokrá postel. cez den prídem neskoro a ona mi oznámi, že cikala :o a v noci to nejako nevnímam. spím tak tvrdo, či čo? :D
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 23:57

Mne sa to obcas tiez stane, vacsinou, ked idem neskoro spat (ako dneska :) ), tak ja mam este asi fazu tvrdeho spanku, ked jej treba cikat, co je tak okolo polnoci az jednej a ak som vtedy taka ochrapana, ze ju iba prilozim k prsu, tak sa vycika aj vedla mna. Ja som pri nej aj pri dennom spanku, takze po zobudeni to zvacsa stiham. Ked sa v noci zacne mrvit, tak sa nepytaj ci jej treba a rovno ju daj a uvidis.. Je ale taktiez mozne, ze sa nebudi kvoli potrebe cikat, ale aby sa uistila, ze si tam..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Nov 2012, 23:57

aj my doma leginky naholo, v lete mavala nohavicky... hanka je vyhazdana uz par tyzdnov nevedno z coho, konecne jej to odchadza, ale pod plienkou to ma stale nepekne (mala to na celom tele), takze som aj ja odhodlana vydrzat a skusat aspon doma a ked sa naozaj podari, ze si to zacne spajat, tak budeme experimentovat aj dalej, von a tak...len tie noci ma desia, ja si tak uzivam, ze sa nebudi, len precitne, nacucne sa a spime dalej. Uz vidim dlhodobo aj uzasny vyvoj,ze hoci precitne stale dst velakrat, len malokedy potrebuje pomoct dojcenim, vacsinu prebrati uz zvladne sama, pomrvi sa, prip. poobzera okolo seba, otoci sa na druhy bok a zaspi sama :love: Zaviest do toho nocne cikanie si neviem predstavit, to zrejme znamena koniec prespatym nociam :( Ale mozno uz o tie mesiace bude zas ovela dalej celkovo vo vyvoji a zbytocne sa toho bojim. Lebo zatial je rano plienka supertazka.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 23:59

luciole presne som toto písala v inej téme teraz, že malý sa nepotrebuje dojčiť pri každom precitnutí, dojčím v noci iba raz, čo je úžasná pohoda. taktiež neviem, čo s tým nočným cikaním- či sa to dá riešiť tak napolovicu- že na noc plienku, na deň nie..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Nov 2012, 00:04

Ja len na doplnenie, nocne cikanie u nas neznamena, ze horsie spime, alebo ze sa niekto budi. Mala spi pri tom, alebo teda, je v takom polospanku a ja uz tiez som zautomatizovana a zvacsa cika iba raz (okolo polnoci), pripadne nadranom okolo piatej, to ako kedy. Cele to trva asi 10 sekund, nacucne sa, vyberiem nohu z pyzamka, sadneme si, spustim nohy z postele, zoberiem misku, nastavim dlan a uz aj cika, utriem a uz sa aj hrabe naspat lahnut do postele a spime dalej, ziadne dudlovanie na prse, uplna pohoda..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Nov 2012, 00:20

Syn sa sám odplienkoval ked mal 23mes, jeden den plienka a na další zrazu len nocnik. Nemám na tom zásluhu a doteraz nechápem :-) teraz sme vo fáze (26mes), že na noc dávam plienku (z vlastnej pohodlnosti) ale pýta sa cikat. Neberie to tak, že plienka =pocikat sa do nej. Mne sa v noci nechce meniť plachtu, prezliekat pocikane dieťa. Cez den je na 100% bez plienky, bez nehôd. V noci sa začne prehadzovat, kope nohami nervozne a povie "cikat" tak ho vezmem na ruky, prejdem do kúpeľne čo mame vedľa spalne, vyzleciem, posadim, vycika sa a povie "hotovo", obleciem ho a ide sa spať - nacucne sa, chvíľu cuca, odpoji sa a spí. Ja zaspavam tiez prakticky hneď. Cika 1x za noc, vynimocne 2x. Ak je už nadránom tak plienku nedam späť.

Shira, v aute som mala vzdy takú nepremokavu podlozku prebalovaciu (čo sa pod inkontinentnych dáva) aby som ho mohla dať do autosedačky aj keby bola mokra.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 13 Nov 2012, 00:03

TIA píše:Ja len na doplnenie, nocne cikanie u nas neznamena, ze horsie spime, alebo ze sa niekto budi. Mala spi pri tom, alebo teda, je v takom polospanku a ja uz tiez som zautomatizovana a zvacsa cika iba raz (okolo polnoci), pripadne nadranom okolo piatej, to ako kedy. Cele to trva asi 10 sekund, nacucne sa, vyberiem nohu z pyzamka, sadneme si, spustim nohy z postele, zoberiem misku, nastavim dlan a uz aj cika, utriem a uz sa aj hrabe naspat lahnut do postele a spime dalej, ziadne dudlovanie na prse, uplna pohoda..

prepáč Tia, ale úplne nechápem z tvojho popisu, ako vlastne malá je pri tom cikaní :lol:
píšeš, že sa pricucne, to je teda tvárou k tebe? a potom ked si sadnete na posteľ? ciká do misky, či ruky? lebo spomínaš, že zoberieš misku.
dakujem za upresnenie :goodjob:
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2012, 16:02

U nás to zatiaľ nie je o nič lepšie.. To kakanie vtedy do nočníka mi pripadá ako ideálna zhoda okolností, že som ho vymákla v pravej chvíli. Malý uprednostňuje cikanie a kakanie mimo nočníka. Keď má plienku, tak do plienky (mám niekedy do konca pocit, že čaká, kým dostane plienku.. )a keď ju nemá už dlhší čas, tak na zem, a celkom úspešne aj ked ho postavím do vane a pustím vodu. Tak som sa rozhodla vrátiť celkom na začiatok a znovu učiť Tomáška sedieť na nočníku. Ak zvládne obsedieť, potom bude mať asi zmysel pohnúť sa ďajlej.. Takže zatiaľ dávam len tak sedieť, bez vykonania potreby. Akoby nerozumel, že do nočníka sa ciká, normálne mám dojem, že to považuje za nejakú stoličku alebo sedačku, do ktorej sa nemôže vycikať :o s wc je to ešte horšie, tam sa bojí, či čo. Ked ho vezmem na wc na kolená, stále sa vrtí tvárou ku mne (asi na dojčenie), alebo po pár sekundách zlezie dole.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Nov 2012, 17:42

Mirkaska píše:prepáč Tia, ale úplne nechápem z tvojho popisu, ako vlastne malá je pri tom cikaní :lol:
píšeš, že sa pricucne, to je teda tvárou k tebe? a potom ked si sadnete na posteľ? ciká do misky, či ruky? lebo spomínaš, že zoberieš misku.
dakujem za upresnenie :goodjob:


Mirkaska, prepac, ze pisem az teraz, nejak mi tento prispevok unikol. Poloha je vlastne dojciaca (asi koliska, ale tak, ze pri tom mala ako keby sedi, tak neviem ako sa presne taka poloha vola). Je pricucnuta, ale holy zadocek ma medzi stehnami, takze by sa dalo povedat, ze je bokom ku mne.. Misku si pridrziavam lytkami o postel (tak aby bola pod stehnami), lebo nemam taku tu specialnu na bezplienkovanie, ale obycajnu na miesanie kolacov (teda kedysi som tam kolace miesala :)). Keby si mala taku misku, na ktoru by si mohla malej rovno zadocek polozit, tak to by bolo idealne, o to by to bolo lahsie. Ja, kedze takto by mi ocikala stehno, tak jej nastavim dlan, a takym sposobom to steka kam ma (dole do misky). Potom uz len utrem a hotovo..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Nov 2012, 23:52

to spíš potom s ocikanou rukou?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 20 Nov 2012, 00:21

dakujem za vysvetlenie Tia.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Nov 2012, 14:12

Tia, keby si pouzila sirsiu misku?ak bude dostatocne siroka,zadocek na nu pekne zasadne,moc pojde priamo do misky a nemusis nastavovat dlane...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 21 Nov 2012, 20:28

Fliacik, misku mam siroku dost, az moc :D. Uz som si takto zvykla a nevadi mi to, ale aj tak dik za napad :goodjob:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Dec 2012, 00:20

u nás stále žiadny pokrok.. mám pocit, že to nechápe. nočník nechce, ani wc. čúrať postojačky do kýblika tiež nechce. jediné, čo čúra, je do vane ale aj to iba vtedy, ked je čas ísť do vane. len čo spomeniem cikanie, už krúti hlavou že nie... musím to asi nechať tak :( všetka moja snaha vedie k tomu, aby zadržiaval cikanie dovtedy, kým ho nenechám na pokoji, a potom to pustí kam uzná za vhodné :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Dec 2012, 17:52

shira, uz chapem, asi ako sa cititite, u nas je to podobne s fukanim nosa....boji sa vreckovky, a nefukne do nej....uz boli dva nesmele pokusy, ale nechce,,,,a tak sme si zvykli odsavat vysavacom..to znesie radsej :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Dec 2012, 23:57

no chvalabohu sople sme mali hádam len 2 razy.. on je celkovo tvrdohlavec. veci robí iba dobrovoľne, nasilu u neho vobec cesta nevedie. ked chce, tak urobí hocičo, ked nechce, nepomôžem si.. neviem ho veľakrát vhodne motivovať - určite nejaká osoba s pedagogickými schopnosťami by na neho ušila búdu, ale ja nejako nemám fantáziu :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Jan 2013, 16:07

norika - tak u nás zázrak- boli sme s malým vonku - a ako chodíme zo zimy dnu, tečú nám sople, ja som si hned musela vyfúkať nos, a dala som so srandy aj malému, a on si vyfúkal :o odvtedy fúka.. ale on vie celkovo tieto veci dobre- sfúknuť sviečku, robiť bubliny slamkou do pohára aj fúkať do vody ústami aj nosom, tak to asi preto.
chcem sa opýtať odplienkovaných alebo snažiacich sa, ako to vlastne je- trochu sme pokročili, nedávame už plienky, iba na noc, každý deň je síce nejaká nehoda (1-2), ale malý si už ochotnejšie sadá na nočník a ciká do neho, takže ked som s ním, tak ho posadím, ked vidím, že kríži nohy, alebo ked už dlho necikal, a máme s týmto úspech. dokonca na návšteve u svokry aj u švagrinej cikal, ked sme zobrali so sebou nočník (čo zatiaľ nehrozilo). sám od seba sa však vobec na nočník neposadí ani nepýta, keby som ho nechala tak, pociká sa so 100% istotou (príde oznámiť ciii :lol: už pocikaný). chcem vedieť, či je už toto na dobrej ceste, alebo to nič neznamená.. niektoré tu píšete, alebo na mk či kde to bolo, že dieťa sa začalo pýtať zo dňa na deň.. či sa nesnažím zbytočne.. neviem, či "pýtať sa" sa dá takto cielene naučiť, alebo sa nedá.. či ste teda učili týmto posádzaním a pripomínaním, alebo ste to nechali úplne tak, kým sa deti sami od seba nepýtajú (vraj takto to môže prísť aj pomerne neskoro).. koberec už neriešime :mrgreen: :mrgreen: sme si s mužom povedali, že pred letom ho vyhodíme ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 02 Jan 2013, 16:13

Shira, myslím, že si na dobrej ceste. U nás to začalo aku u vás, cikanie len na vyzvanie, pýtať sa začala sama od seba, zo dňa na deň.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Jan 2013, 16:53

som rada, že aspoň takto, teším sa, že prestal odmietať nočník. sama som zvedavá, ako nám to pojde, od pondelka pojdem zase do roboty tak hádam sa to pri tatovi nepokašle.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Jan 2013, 17:08

shira píše:norika - tak u nás zázrak- boli sme s malým vonku - a ako chodíme zo zimy dnu, tečú nám sople, ja som si hned musela vyfúkať nos, a dala som so srandy aj malému, a on si vyfúkal :o odvtedy fúka.. ale on vie celkovo tieto veci dobre- sfúknuť sviečku, robiť bubliny slamkou do pohára aj fúkať do vody ústami aj nosom, tak to asi preto.
chcem sa opýtať odplienkovaných alebo snažiacich sa, ako to vlastne je- trochu sme pokročili, nedávame už plienky, iba na noc, každý deň je síce nejaká nehoda (1-2), ale malý si už ochotnejšie sadá na nočník a ciká do neho, takže ked som s ním, tak ho posadím, ked vidím, že kríži nohy, alebo ked už dlho necikal, a máme s týmto úspech. dokonca na návšteve u svokry aj u švagrinej cikal, ked sme zobrali so sebou nočník (čo zatiaľ nehrozilo). sám od seba sa však vobec na nočník neposadí ani nepýta, keby som ho nechala tak, pociká sa so 100% istotou (príde oznámiť ciii :lol: už pocikaný). chcem vedieť, či je už toto na dobrej ceste, alebo to nič neznamená.. niektoré tu píšete, alebo na mk či kde to bolo, že dieťa sa začalo pýtať zo dňa na deň.. či sa nesnažím zbytočne.. neviem, či "pýtať sa" sa dá takto cielene naučiť, alebo sa nedá.. či ste teda učili týmto posádzaním a pripomínaním, alebo ste to nechali úplne tak, kým sa deti sami od seba nepýtajú (vraj takto to môže prísť aj pomerne neskoro).. koberec už neriešime :mrgreen: :mrgreen: sme si s mužom povedali, že pred letom ho vyhodíme ;)
ako som uz pisala,u nas to bolo tak,ze my sme museli davat 4m na zachod,inak by sa pocikal.po tom zrazu naucil sa zadrziavat a pytat. 4 dni cca po tomto prestal curat v noci. Takze shira,ste na dobrej ceste
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jan 2013, 15:08

norika ako ste to riešili vonku? nosili ste aj tréningové nohavičky/nohavičkové plienky, alebo rovno slipy? ja už mu plienku vobec nedávam, iba na noc, ráno je mokrá, ale pravdepodobne sa tam vyciká až ráno po prebudení. vonku je to teda dosť stres, vonku cikať nechcel, radšej sa pocikal (2x sa nám to stalo) ale chodíme iba tuto blízko na prechádzky s bicyklom, takže to je v pohode, išli sme hneď domov. ale keby sme šli niekde ďalej alebo autom preč, hlavne ak s ním pojde muž sám niekde, neviem ako bude, nechám sa prekvapiť... hádam sa k plienkam nevrátia. nosili ste nočník so sebou, alebo chcel ísť na veľký záchod? náš zatiaľ na veľký nechce, na svoj nočníček áno.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Jan 2013, 15:23

Shira, nám to cikanie von tiež moc nešlo, ale potom sme vymysleli kadejaké zábavky typu, že ocikáme trávičku, kamienky, chodníček, lístočky...a malá začala cika´t von radšej ako dnu. Dokonca niekedy v lete sama utekala na dvor, že ide cikať na trávičku :D A teda, ešte som často v lese na prechádzkach cikala i ja (na tú trávičku, lístočky a pod.).
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jan 2013, 15:43

a kto máte chlapca- vonku cikať dávate "na babu" alebo "na stojáka" ? :o
naposledy čo som to skúšala na stojáka a stiahla mu vonku gate v tejto zime, tak na mňa pozeral, akoby mi preskočilo :lol: samozrejme sa nevycikal ale potom pocikal..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron