učenie na šerblík

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2012, 16:34

tomáškovi je jedno.. niekedy, ked má naložené, všímam si, že si chytá stále plienku. ale tiež nie vždy. popredu neoznamuje, ja vidím na ňom, kedy kaká, ale nie predtým. počas vykonávania potreby už nezasahujem, neruším.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Aug 2012, 18:02

Ja som práve naopak, keď som videla, že kaká, tak rýchlo som ju premiestnila na šerblík a potom sa z výtvoru v šerblíku veľmi tešila :) Inak by som ju to vobec nedokázala asi naučiť, lebo ona sa mi sama spontánne na šerblíku nikdy nevycikala, či nevykakala, to prišlo až po pár úspešných odchytení už počas "akcie".
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Aug 2012, 10:23

No dobre, ja vidím tiež , že kaká, ale s prepáčením stolica nie je natoľko formovaná, že stihnem, má to normálne roztiahnuté v plienke, takže ťažko sa dá zastaviť, o nočníku nechce ani počuť, preto WC, ale tam mám pocit akokeby sa tej dosky bál, že spadne do záchodíka, má teraz také obdobie, že všade vidí samé nebezpečenstvo..pri opekaní sa okolo ohňa ani neprejde, lebo sa bojí požiaru, do vody neskočí, lebo sa utopí, na posteli na kraji sa bojí, že spadne...takže sa mu naozaj asi nepohodlne sedí, neviem ako mu to mám vysvetliť, napr. už chápe, že požiaru sa musí báť, ale požiarnikov nie, lebo tí zachraňujú, takže aj o bezpečnosti záchodíku musíme veľa diskutovať.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Aug 2012, 11:21

No v plienke to je asi vzdy roztiahnute, je ine, ked to ma natisnute, ako ked volne v nocniku :D ja viem,ze je to debata trocha nechutna asi, ale mozno pomoze....ja tiez,len co vidim, ze je naznak, utekam na zachod, ak je neskoro, tak je neskoro, ale ak stihame,tak je dobre
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Aug 2012, 17:31

Anna, je fakt, že keď má plienku, tak to asi nejde stihnúť (body...plienka). Ja malej už plienku nedávam, aj za cenu, že niekoľkokrát denne prezliekame gate :) Vycikala sa už kde-kade - v Hornbachu, v reštaurácii...ale mne to prišlo po druhom roku už ako ozaj škoda, neskúsiť to bez nich. Navyše my sme mali jednorázovky a okrem ekologickej záťaže som mala i pocit, že sa strašne fixuje na vykonanie potreby do plienky (ona sa plienky priam dožadovala).
Záchod (s redukciou) jej tiež nie je sympatický, skor šerblík a ten máme stále po ruke (v obývačke pri gauči), druhý nosíme stále v aute.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Aug 2012, 17:46

nooo, my sme nemali problem ani vonku...ale v poslednom case maly vycitil nejaku moju neistotu, tak uz sa nechce vonku vyickat...ale uz ide zima, tak ani nebude mohol....dufamze to nejako zvladneme, horsie,ak pojdeme na dlhsie niekam....napr do mesta....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Aug 2012, 18:01

Ja som samozrejme plienku nedávala, ale keď mi kakal 3-4x do gatí a k tomu tepláky, tak ma to prestalo baviť, vidím, že ho to nebaví, asi aj kvôli tomu, že má trochu posunutý zubný vek, stále nemá trojky a päťky a trápiť ho teraz odplienkovaním, keď nemôže ani poriadne jesť, vidím, že chlieb hryzie len na jednej strane... bol by na tom lepšie za tri mesiaci odkedy to skúšame, plienky sa nedožaduje, práve naopak, vyčíta mi, že je veľký. Vonku -mimo domu som samozrejme chodila s ruksakom plným náhradných vecí, ale keď sme sa dostali medzi ľudí, presvedčiť ho na toaletu už nebolo možné....takže som akotak stihala cikanie, ale kakanie vôbec.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Nov 2012, 22:34

baby, idem to tu oprasit. Hanka ma 20 mesiacov, bezplienkovanie sme nerobili, latkovky sme tiez museli zrusit, takze sme pekne na jednorazovkach. Ale uz ma to zacina matat,ze ci mam zacat skusat, ako a co... doma ju nechavam teraz casto bez plienok, aj v lete byvala, no nezda sami,ze by si velmi uvedomovala suvislost cikanie-nocnik. Ked cika, tak pozera, co jej to tecie po nozkach a potom veselo bezi dalej. Na nocnik si tiez sadne, aj ked sa jej spytam, ci ide cikat, tak bezi k nocniku, dava dole gate a sadne si, chvilu sa tam skeri, potom vstane, vytiahne hore gate a ide sa hrat (a casto pusti vzapati do gati). Kakat mimo plienky nechce vobec, raz zacala ked som ju isla zabalit do plienky na spanok, tak som jej ju rychlo este dala dole, kedze nocnik bol poruke, ale zasekla sa a dokakala az o nejake 2, ci 3 hodiny :? Znamena to,ze este nie je pripravena, ci co myslite? Co s tym? ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Nov 2012, 15:44

No u nás je to podobné, o chvíľu 2 roky..neviem, či ho niečo učiť, alebo to nechať ešte tak?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Nov 2012, 18:21

tym ze dieta posadite na nocnik, mu to neublizi.....nasmu trvalo 4m, kym sa sam naucil pytat....od 18m som ho tam davala ja...rano, pred spanim, po zobudeni, ked sme sli von a pod....iniciativa bola na mne...dobrym signalom bolo to,ze prestal cikat na poobedny spanok...potom v tyhc 22m sa naucil sam pytat na wc, naucil sa zadrziavat...lebo dovtedy sa vypytal , ked uz mu to tieklo po nohach....o 4 dni na to, ako sa naucil zadrziavat, prestal cikat v noci...vsetko slo same od sbea....ale tie 4m to bolo teda na mne...on nevedel zadrzat...moj otec vzdy, ked videl,ze chce cikat, zacal robt taku mensiu paniku a utekal s nim na wc aj on....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 09:39

včera prvý krát kakal do nočníka. vedela som, že bude kakať, nechala som ho bez plienky, povedala som mu, že kakať budeš do nočníka. raz som ho posadila, vstal. medzitým sme sa hrali. potom si sadol sám, zase vstal a tretí krát chytil pinďúra a ledva dobehol- naložil to tam a bol veľmi vytešený. aj ja. Ráno som to pokašlala, ked vstal, išiel hneď kukať kapra vo vani (muž už chytil :mrgreen: ), potom sme šli dole, zobral misky kŕmiť psov a potom už bol pokakaný v plienke:( naozaj by som teraz musela mať prioritu dávať malého na nočník, viem že je to moja chyba.. nerátala som s tým, že bude hned ráno kakať, ked kakal večer.. je to nafigu, naozaj by musel byť asi bez plienky a strážiť ho, aj tak on väčšinou potom čúra po zemi, doteraz na nočník nechcel, aj posedel ale vyčúral sa na zem. muž sa na to hnevá, lebo máme koberec, že ho nemám nechávať bez plienky :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 13:21

Shira :goodjob: , hej, bez plienky je to jednoduchsie, lahsie to "odchytas", ale nemaj stres z toho, vcera prva lastovicka a tak to postupne bude castejsie a castejsie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2012, 19:57

ano. teším sa aj z malých úspechov :) ale po prve väčšinu dňa nie som doma, a po druhé malý tiež nie je celý deň doma. počas spánku má plienku. ciká hneď po zobudení, lenže náš rituál nie je ísť hneď na nočník- čo by bolo ideálne, ale na prsník alebo loziť po posteli a skákať po perinách, pričom už je vycikaný.. nedá sa mi nechať ho bez plienky- v lete to bolo fajn ale teraz tú plienku má možno 70% času, ak nie viac :( neviem to vyriešiť a obávam sa, že to bude trvať do ďalšieho leta- alebo si cez vianoce, ked bude 2 týždne dovolenka, dám odplienkovací záväzok a nespustím z neho oči, nebudeme chodiť z domu- alebo len na dvor a plienku mu nedám. to sa mi zdá celkom dobrý nápad, lebo vidím na ňom, ako urobil od leta obrovský pokrok v chápaní vecí a vo vzájomnej komunikácii. (rečovo je pozadu, ale ja mu rozumiem aj z tých jeho jednoslabičných slov). začala som to riešiť teraz tak odrazu preto, lebo má vyhádzané vajíčka- také červené mapovité fľaky, a mám pocit, že ho to aj svrbí alebo štípe. bolo by fajn bez plienky :( :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Nov 2012, 21:26

shira píše:ano. teším sa aj z malých úspechov :) ale po prve väčšinu dňa nie som doma, a po druhé malý tiež nie je celý deň doma. počas spánku má plienku. ciká hneď po zobudení, lenže náš rituál nie je ísť hneď na nočník- čo by bolo ideálne, ale na prsník alebo loziť po posteli a skákať po perinách, pričom už je vycikaný.. nedá sa mi nechať ho bez plienky- v lete to bolo fajn ale teraz tú plienku má možno 70% času, ak nie viac :( neviem to vyriešiť a obávam sa, že to bude trvať do ďalšieho leta- alebo si cez vianoce, ked bude 2 týždne dovolenka, dám odplienkovací záväzok a nespustím z neho oči, nebudeme chodiť z domu- alebo len na dvor a plienku mu nedám. to sa mi zdá celkom dobrý nápad, lebo vidím na ňom, ako urobil od leta obrovský pokrok v chápaní vecí a vo vzájomnej komunikácii. (rečovo je pozadu, ale ja mu rozumiem aj z tých jeho jednoslabičných slov). začala som to riešiť teraz tak odrazu preto, lebo má vyhádzané vajíčka- také červené mapovité fľaky, a mám pocit, že ho to aj svrbí alebo štípe. bolo by fajn bez plienky :( :(

a keby si trocha investovala do treningovych nohaviciek?? ze je to rychlejsie pri vyzliekani aj obliekani...to mas nevyhodu,ze nie si s nim cely den, tak zasvat do toho muza, a vsetkych ktory sa o neho staraju, nech sa tomu venuju a ono sa to rozbehne....

(mimo tej temy, s tou recou sme na tom rovnako....maly sa nevie rozrecnit, aj ked rozumie vsetko....a my jemu tiez z toho, co zo seba dokaze vydat :-D )
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 21:56

Shira, ak Ti to pomoze, my bezplienkujeme uz dlho, ale aj napriek tomu sa mi niekedy nepodari dat ju hned po zobudeni vycikat, niekedy proste nechce a pusti az ked zlezie z postele, tak ju proste utriem. Mne sa to vidi tak, ze bud pomozu ostatni, ktori sa o maleho staraju, tak ako pise Norika a bude moct byt bez plienky (kup navyse niekolko parov pancusiek, co ich budes musiet viac prat) - to sa potom rozbehne samo, aj maly si to bude viac vsimat a aj ostatni zacnu byt vnimavejsi. Alebo to kompletne nechaj nanho a az bude pripraveny, sam Ti povie, ze uz nechce plienku a odplienkujete sa tak (toto moze trvat, ale kto vie, mozno nie..).

Ak sa do toho muzovi nebude moc chciet kvoli tym kobercom, tak skus argumentovat tymi cervenymi flakmi, nech si muz skusi predstavit ako to svrbi na patricnych miestach a ako by bolo jemu, keby to mal mat zavrete v plienke ;). Inak, tie vecne zapareniny co mala moja ked bola malicka bol jeden z hlavnych dovodov, preco sme my kompletne plienky zrusili. Radsej budem prat a utierat, ale nech sa netrapi so zapareninami..

Este som chcela, ze nevadi, ked nedas hned po zobudeni vycikat, mozes dat znova o trosku neskor. Napriklad, moja cika rano dost intenzivne asi 3 krat za prvu hodinu - prvy krat hned po zobudeni, potom ked sa nam o takych 10-15 podari dorazit do kuchyne na ranajky, to ju dam znova pri prezliekani z pyzamka a potom cika este raz pred tym ako ideme von (po ranajkach, cize zase o takych 10-15 minut). A vobec, niektore cikania sa daju pekne odchytat casovanim, proste skusenostou, ze teraz asi bude cikat. Tento clanok je velmi trefny, pozri si uplne poslednu cast "moje prakticke tipy na uspesne bezplienkovanie":
http://www.prirodzene-materstvo.sk/star ... t-plienku/
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 21:59

shira, my sme na tom podobne, stale plienkujeme... Tak lutujem ze som skor nepocula o bpm,alebo ze ma to samu nenapadlo, uz by sme asi mali pokoj. Myslela som ze po lete sa podari ho naucit aspon to kakanie do nocnika, ale skoro ziadna zmena, pritom cele leto behal dole bez, aj dnuka - sme utierali po nom,, s nocnikom ci redukciou proste takmer ziadny uspech, zvykol sa dokonca hnevat a zaseknut hned, ako ho nieco vyrusi, hlavne pri kakani, nesmiem sa ani pozriet alebo nejako dat najavo ze viem co robi, ziadna sanca mu vtedy podsunut nieco. A dopredu uz vobec nie, je neposedny, najviac 2 minuty vydrzi.
Teraz je to tak, ze to skusame bez plienok aspon cez den, mame viac starsich ba pancuch co sme podedili... Som rada ze vzdy ked sa pocika, tak hlasi , ale s kakanim nastala zmena, predtym vzdy prisiel povedat, ale teraz posledny mesiac prestal, netusim preco... Takze do nocnika sa mu podarilo vykakat ci vycikat dokopy asi len 10x v zivote...
(k tej reci: najskor si rodicia praju, aby cim skor dieta rozpravalo, a potom za dost kratku dobu pride faza, ze by sa tesili, keby bolo aspon malu chvilku ticho.. :lol: :lol: )
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 22:15

luciole píše:baby, idem to tu oprasit. Hanka ma 20 mesiacov, bezplienkovanie sme nerobili, latkovky sme tiez museli zrusit, takze sme pekne na jednorazovkach. Ale uz ma to zacina matat,ze ci mam zacat skusat, ako a co... doma ju nechavam teraz casto bez plienok, aj v lete byvala, no nezda sami,ze by si velmi uvedomovala suvislost cikanie-nocnik. Ked cika, tak pozera, co jej to tecie po nozkach a potom veselo bezi dalej. Na nocnik si tiez sadne, aj ked sa jej spytam, ci ide cikat, tak bezi k nocniku, dava dole gate a sadne si, chvilu sa tam skeri, potom vstane, vytiahne hore gate a ide sa hrat (a casto pusti vzapati do gati). Kakat mimo plienky nechce vobec, raz zacala ked som ju isla zabalit do plienky na spanok, tak som jej ju rychlo este dala dole, kedze nocnik bol poruke, ale zasekla sa a dokakala az o nejake 2, ci 3 hodiny :? Znamena to,ze este nie je pripravena, ci co myslite? Co s tym? ;-)


Mna napadlo iba, ze by ste mohli skusit cikat spolu (hned vysvetlim) :), my to niekedy tak robime, ked sme vonku a musime niekde na zachod, alebo aj doma, ked viem, ze jej treba cikat ale mam pocit, ze je prilis zaujata nejakou cinnostou a na nocnik ju nedostanem. V zasade jej zahlasim, ze musim ist cikat ja, idem do kupelne a ona ma nasleduje (zvacsa chodi vsade za mnou), spytam sa ci jej treba a ked neprotestuje, tak sa posadime na zachod spolu, a to tak, ze ja si sadnem uplne dozadu kolko to ide a malej ritku mam medzi stehnami, ked zacnem cikat ja, tak jej ten zvuk asi evokuje cikanie a pusti aj ona :D. Treba si pri tom trochu davat pozor, aby neslo mimo zachoda, ale to je vec cviku. V tejto polohe sa daju potom aj nozicky trosku pridrzat, tak aby bola lepsia poloha na kakanie, tak ak sa jej tak bude pacit, mozes este podrzat, nech skusi potlacit a mozno sa aj vykaka. Asi to nepojde hned na prvy sup, ale mozno to pomoze si uvedomit, ze cikat sa da aj do zachoda. Ak nie, tak proste potrebuje svoj cas a odplienkuje sa sama, ked na to bude pripravena..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 22:29

Tia, ja som tu knihu Bez plenky citala az ked mal maly skoro rok a hned som to zacala skusat, aj ked priznam sa, v noci ani raz, lebo tak ci tak je to pre mna tazke - tak casto ho dojcim po sediacky, mam pocit ze by som uz nic navyse nezvladla. No nezda sa mi, ze by sme nejak pokrocili, rok je asi uz prilis neskoro zacat s bpm, mesiac mu trvalo vobec to, aby sa mu "odfixovalo" kakanie do plienky - proste kym ju nemal zalozenu, nedokazal to uvolnit a drzal aj do druheho dna (normalne kaka 1-2x denne) to uz sa nastastie zmenilo a teraz nema problem pustit ani na zem, ani do gati...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 22:34

TIA píše:Mna napadlo iba, ze by ste mohli skusit cikat spolu (hned vysvetlim) :),

myslis, ze by sa to dalo aj s chlapcom? :) to by som mohla skusit...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 22:42

:D Urcite ano. Ked je niekde mensi zachod a nezmestime sa poriadne, tak si necham cikat do dlane, aby to kontrolovane stekalo kam ma (boze, to je opis !!! :D ). Alebo, nech skusi ocino po stojacky (ale to radsej vonku)..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Nov 2012, 22:46

TIA, fiha, zaujimave, hned zajtra skusame! :) no dnes napriklad bola dost dlho bez plienky a cikat ani za svet, na nocniku sedela niekolkokrat. potom sme ju zabalili a po chvili plienka plna, akoby na nu cakala :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 22:59

luciole píše: no dnes napriklad bola dost dlho bez plienky a cikat ani za svet, na nocniku sedela niekolkokrat. potom sme ju zabalili a po chvili plienka plna, akoby na nu cakala :(

to presne ako my pred par mesiacmi, ked sme zacinali! :) , luciole, treba tomu cas, postupne sa jej to iste odblokuje... ale mozno by sa dalo to urychlit tymi pancuskami aspon ked sa da... v lete je to lahsie, ale aj takto sa da..
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Nov 2012, 23:04

TIA píše: Alebo, nech skusi ocino po stojacky (ale to radsej vonku)..?

no vonku to pravidelne spolu skusaju :) uz od leta, ale maly sa dajak hanbi, ci je zablokovany, ci co... len obzera :lol:
ale skusim to s nim od zajtra na tom zachode aj s dlanou ( ;) ), som zvedava!!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 23:21

tina píše:Tia, ja som tu knihu Bez plenky citala az ked mal maly skoro rok a hned som to zacala skusat, aj ked priznam sa, v noci ani raz, lebo tak ci tak je to pre mna tazke - tak casto ho dojcim po sediacky, mam pocit ze by som uz nic navyse nezvladla. No nezda sa mi, ze by sme nejak pokrocili, rok je asi uz prilis neskoro zacat s bpm, mesiac mu trvalo vobec to, aby sa mu "odfixovalo" kakanie do plienky - proste kym ju nemal zalozenu, nedokazal to uvolnit a drzal aj do druheho dna (normalne kaka 1-2x denne) to uz sa nastastie zmenilo a teraz nema problem pustit ani na zem, ani do gati...


Neviem, ci je to neskoro alebo nie, ale co sa nocneho cikania tyka, tak my sme celkovo v bezplienkovani urobili najvacsie pokroky, ked som ju zacala davat cikat v noci. Robi sa to po sediacky, niekde som to uz opisovala, v zasade prsnik v puse, ritka hola medzi stehnami a pod nou miska a zase si nechavam cikat do dlane :mrgreen:. Prve dve noci bolo vsetko precikane, ale potom som uz vedela kedy jej treba a ako sa pri tom natahuje a odvtedy su aj denne cikania lahsie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Nov 2012, 23:25

TIA píše:Neviem, ci je to neskoro alebo nie, ale co sa nocneho cikania tyka, tak my sme celkovo v bezplienkovani urobili najvacsie pokroky, ked som ju zacala davat cikat v noci.


Teda, aby som to poopravila, ked som jej zrusila plienku na noc..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron