bezplienkova metoda

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 01 Jún 2012, 20:57

mamickalenocka píše:my prechadzame obdobim, ze Ondrej sa v klbocku vspiera, pomaha nejaka vec do ruky... Problem je ze zacne sa pucit, idem s nim do kupelne a ked ho dam do klbka-odpor!!! ideme spat a je to... pokakany, alebo pocurany. a ja sa pytam WHY! inac posledne tri noci mal len body a zakazdym ked sa zacal mrvit a plakat som ho dala vycurat a spali sme dalej. a tak mi spi aj do osmej rana... Uz ma prestava bavit, furt ho balit do plienky. To furt taky boj... a ja barz netrpezlivy clovek. Od akeho veku sa vyrabaju slipy?


ako pisala tia, rovnaka faza bola u nas cca v tom istom obdobi, potom ok a teraz opat, takze kruto napisem, ze zvykaj si :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: koncom aprila som malej zrusila plenu uz aj na von (dnu a na noc nema tak od polroka), mala som pocit, ze uz je na to dostatocne "vyspela"...zvladla to bravurne, vonku som sa jej vzdy opytala, ci chce pisat, ak nehcela, krutila hlavou a ak chcela, tak cakala, kym ju dam...takto to islo mesiac bez jedinej nehody..no a tyzden dozadu sa vonku pocurala, som ostala ako obarena, uplne necakane, nahradne gate ziadne, este ze bolo teplo, nemuseli sme sprintovat domov. neskor sa opat vonku pocurala, cize za den 2x, fakt ma to dost vzalo :roll: a od toho dna nehrozi na nocnik, vzpiera sa, obcas sa necha vycurat nad wcko, sem tam do vane...inak bojkot obrovsky, normalne sa mi s nou ani von nechce ist, lebo sa mi nechce vlacit nahradne oblecko :lol: bolo mi od prveho pocuraneho dna jasne, ze nieco sa deje nove v jej zivote, chapala som to, poznala, cakala, ale predsa to mrzelo, ze kurniiik, uz bola bez pleny:-) od vcera sa aspon obcas necha na nocnik, kaka sice kade chodi - vratane u kamosky na koborec:-))) - ale zlepsuje sa to a dnes som nasla kusok noveho zubka vonku, takze pricina je objasnena...no nic, vidim to tak, ze kym nevyjdu zuby, musim byt priprvena na "bojkoty"... gatky mame z tesca na 1 a 1/2 roka, urcite tam najdes aj take slipky a z bojkotom a vzpieranim drzim palce a posielam energiu a trpezlivost, je mi jasne, ze je to o nervy, kedze to doverne poznam :twisted:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Jún 2012, 08:06

Inak, my niekedy tiez mame take situacie, ked nechce na nocnik, a ja viem, ze jej treba. Vsimla som si, ze je to vtedy, ked je uz velmi unavena, alebo ked ju chcem dat v (pre nu) nevhodnej chvili, ked prave zbadala loptu/psa/macku, alebo je u nas navsteva alebo sa deje nieco ine strasne zaujimave, tak nema cas ist cikat. My nemame nikde koberce, takze mna to vobec nerozculuje, ked sa pocika, proste vyzleciem a dam prat (esteze mame zarobeny mydlovy sliz). Teraz, ked uz je teplo, tak ju casto necham aj na holo alebo len v gatkach..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod paulinaz » 06 Jún 2012, 15:06

mamickalenocka nic ine len vydrzat alebo najist nieco fakt zaujimave do ruky :-) mne sa tiez vzpieral ked mal asi 8 mesiacov, teraz to slo nejaky cas hladko a teraz sa zas vzpiera. ale tiez vykukuju nove zuby tak ho to hadam coskoro prejde.
ja som mu inac kupila trenky v h&m a 1/2 roky. je male prasiatko ta su mu celkom fajn. ale vacsinou mu davam len gate lebo potom ak sa pocura by som muslea prezliekat aj trenky aj gate a to sa mi nechce :-D plienku mu uz dam len ked ideme do auta na dlhsie ako hodinu, a to mu strcim do treniek poskladany stvorec
Obrázok užívateľa
paulinaz
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 04 Nov 2011, 17:32
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Tibor
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 16 Jún 2012, 20:30

Zabudla som vcera napisat ako sme "boli" na stretku bezplienkacov :) . Den pred tym som si to celkom dlho studovala na mape, ze kam to mam vlastne ist a kolko krat prestupovat, lebo ja Podunajske Biskupice vobec nepoznam. No a nastudovala som si, ze najblizsia zastavka je teda asi Hronska, tak som si pozrela ako sa tam dostat a na druhy den sme teda vyrazili. Dost sme meskali, lebo sa mala neskor zobudila, ale isli sme. Cestovali sme asi 50 minut, a neviem ci to teplo v mestskych hromadnych prostriedkoch alebo co ma tak zmohlo, ale po vystupeni na Hronskej, som sa vybrala uplne opacnym smerom :( a stale som nachadzala same tabule, ze mestska cast Vrakuna a nikto mi nevedel poradit, tak sme isli este chvilku, dosli sme k nejakej budove, kde bola DM-ka, tam sme si kupili balik susenych sliviek, malu som tam kdesi vypustila nech si pobeha pod stromcekami, zjedli sme nabalenu desiatu a pobrali sme sa domov. Takze takto sme mi dopadli, ani len do tych Podunajskych Biskupic sme sa nedostali :D :D :D

A tak by mi to bolo dobre padlo, lebo co sme tu, tak veru cikame viac do gati ako do serblika. Ale hlavne som sa chcela spytat, ci je normalne, ze mi mala prestala cikat v noci? Ked som ju skusala dat, tak sa hrozne vzpierala a kricala, tak som to vzdala a uz asi tyzden mi v noci vobec necika, budi sa mi raz/dva krat na dojcenie.Taktiez denne intervaly medzi cikanim sa velmi predlzili, stane sa, ze necika aj 3 hodiny, myslite, ze malo pije? Dojcena je samozrejme na poziadanie a aj casto ponukam, ale ani vodicke moc neda, viac sa s nou momentalne hra ako jej vypije..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Jún 2012, 20:47

tia, nebudem sa vyjadrovat k tomu, ci malo pije - to musis ty posudit... ale idem pisat moju skusenost - bia ma tiez obdobia, kedy v noci vobec nepisa, ako ju dam nad misku, hned sa napne, takze ju ulozim a spime dalej a cika potom az rano. a inokedy mame obdobie, ze vycura hadam aj 5litrov:-DDD intervaly pisania malej sa tiez predlzili, velakrat sa napr stane, ze vonku nechce curat vobec ani dve hodiny a pije aj vodu aj sa dojci medzitym - mne by uz praskol mechur:-D takze tot moja skusenost. pitny rezim ma moja mala urcite dostacujuci a aj napriek tomu raz cura viac, raz menej...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Jún 2012, 10:11

Ja mám tiež skúsenosť, že malý neciká aj tri hodiny vonku ale aj doma, dojčí sa na požiadanie, pije primerane, ponúkam, ale nenútim , takže intervaly aj mňa prekvapili, ale ja tiež na toalete veru nie som často a pijem hektolitre vody, zdravá som určite, bola som na PP u svojho obvoďáka.Potom príde čas, keď ciká často aj 3-4-krát do hodiny a ja nestačím prezliekať.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Jún 2012, 10:26

baby ja mám normálne plienkové dieťa, len ráno a po spánku som ho zvykla dávať na nočník, tam vždy cikával a cez denné spánky mával suchú plienku -všetko vycikal až potom. lenže už je tomu pekných pár mesiacov, čo ho vobec nedostanem na nočník- alebo iba výnimočne (nerátam sadnutia do 5 sekúnd) potom nočník odhodí a vyčúra sa na zem. dnes ráno znova, videla som, ako sa postavil, išiel cikať, tak som ho zobrala, že Tomáško, cikať budeme do nočníka... a on hned protesty, necikal, vstal z neho, ked som ho chcela znova dať tak nervy, obďaleč sa postavil a vycikal asi "liter". kedže máme koberec, dosť ma to štve, je to s ním ako so šteňaťom. ked je holý, robí mláčky a aj kôpku samozrejme... takže bud ho hned prebalím-z plienky do plienky, alebo len a len na zem.. na záchode sa zatiaľ bojí sedieť-skúšali sme... mám sa vobec s tým nočníkom snažiť? mám nejako riešiť to čúranie po zemi? bojím sa, že ked mu niečo na to poviem, tak sa zasekne a bude čúrať kdesi tajne v kúte, aby som ho nevidela. mne sa zdá, že jemu je to jedno, či je suchý, morký, pociká sa hocikde, ked mu treba tak kludne aj mne na rukách pri dojčení, bez výstrahy vopred. pritom sme už mali fázu, že cikal hned po posadení na nočník :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod Anna » 17 Jún 2012, 10:40

Shira, to všetko, čo píšeš je úplne, ale úúúplne normálne, my máme gauč ocikaný kade-tade, nočník nepoužívame, hádže ho od zlosti do stien a podláh, takže už ho neštvem, na záchod čúrame keď má chuť, nenútim ho, opýtam sa , nie a do 10 sekúnd je mláčka na stoličke, lepšie je všetko vonku, tam polieva kvetinky a ocikáva kamene, ale samozrejme keď má chuť, nasilu to nerobím, ani sa nedá...kakanie je furt do gatí ,to proste nestihnem, vidím, že nohy sú už rozkročené, kričím zadrž, ale bohužiaľ...ja ho nepérujem, ale okolie má reči -si veľký, nehanbíš sa a pod., tak kričím na pribúzných, mne to veľmi prekáža a tiež reči typu-si zlý, nemám ťa rád-neznášam, takže všetci si zvykli na-prečo nepočúvaš.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 17 Jún 2012, 21:20

shira, pohodka, take fazy ma kazde dieta-moja mala aj deti kamosiek bezplienkaciek aj plienkaciek:-) nebudem ti tu vypisovat, ze takemu malemu dietatu je zcela fuk neake wcko a nocnik a ostatne ludmi vymyslene hygienicke navyky, zatial sa sprava uplne pudovo, pusti, kde to ide:-DD mne mala teraz cura max nad vanou, do wcka fakt malo, nocnik vobec a koberec je top v kazdom veku ako ju sledujem od mala:-) ked cura na zem, tak to (uz) neriesim, normalnym konverzacnym tonom poviem, ze nabuduce moze pisat do wcka a podam jej handru, nech si to mokre utrie (ked sa otoci chrbtom, tajne doutieram:-)..takze je to cisto tvoje rozhodnutie ako sa k tomu postavis: ak nemas na to nervy a fakt ta to vytaca, daj ho z plienky do plienky a skus "vhodnejsi" vek. alebo mykni plecami, podaj mu handru a skusaj dalej wcko a nocnik, ved raz sa chyti:-)))
chacha, inak pobavilo ma spojenie, ze "normálne plienkové dieťa" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mne uz to napr teraz pride uplne nenormalne, ze deti sa davaju do plienok:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jún 2012, 22:08

hej...pravda... malému je to celkom fuk..
ja len, že či nie sme ako nejakí neprispôsobiví humusáci čo im dieťa čúra kade chodí :o
vonku behá holý, po dvore, takže tam je to najlepšie. navyše sme zistili, že naša sučka po ňom čistí ako po šteniatku, dokonca mala snahu očistiť mu aj riťku, keby bolo po jej, no zbohom..to svet nevidel.
takže my voláme zase tepovača :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Jún 2012, 10:06

pamatam, ako som po porode pozerala zhrozena na tu kazdodennu kopu plienok a skoro zakazdym po usi zababrane dieta (fakt vela cural a kakal do kazdej plienky) no neslo mi do hlavy, ze toto je normalne... ako to bolo u nasich praprastarych mam? alebo ako je to aj teraz v menej civilizovanych kutoch sveta bez nepremokavej vrstvy?...ale BPM ma proste nenapadla, napriek zjavnej nepohode maleho pred vyprazdnovanim...skoda, s kakanim uz vie pockat dovtedy, kym mu nezalozim cistu plienku, takze vsetko presne naopak! teraz sa aspon snazim, aby sa mu urobil navyk aj na ine miesto, kedze nocnik ci zachod s redukciou odmieta z pre mna nepochopitelnych dovodov, ostala zem...esteze je uz leto a ze mame zahradu a doma prakticku dlazku. inak casto vidi, naco sa pouziva zachod, aj to okomentuje...ale sediet tam odmieta...pri tom nikdy som ho nenutila, alebo nehresila.. tak mu vzdy len pripomeniem kde sa kaka, cika, pripadne spolu to splachneme... myslite, ze staci len tak dalej? viem ze skor neskor sa to nauci aj sam, ale mam odstrasujuce pripady vo svojom okoli: 3apol rocne deti, jedno stale s plienkami, druhe nechce priznat ked mu treba, radsej schovava kaku po kutoch. Uz ma napadlo, ze som mozno neschopna mama, ved ho neviem motivovat ani len k cisteniu zubov..ach jaj
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 23 Jún 2012, 13:05

Tak my mame za sebou tri tyzdne cikania kade-tade. U nasich som ju proste nemohla dostat ani na nocnik, ani na zachod. Vzdy, ked jej bolo treba, tak sa vzpierala a neexistuje aby sa vycikala. Cikala u nasich uplne vsade :), uz som to po takom tyzdni aj vzdala a ani som ju nedavala, proste sme len utierali podlahu (kachlicky a laminat, nastastie koberce nasi nemaju). Mala to potom od nas odkukala a ked sa domohla kusku papierovej utierky, tak s nou stvornozkovala a utierala podlahu po celom byte :D . Ak sme ale boli niekde na navsteve, tak to v pohode sa vycikala do zachoda :o , aj po ceste domov sme krasne cikali a kakali do zachoda, ziaden problem, cely den mala tie iste gate (to uz sa mi poriadne dlho nestalo). Co sme sa vratili domov, tak to zase uplne perfektne funguje. Zuby jej nesli ziadne, ale uz ta zmena prostredia mohla urobit svoje, alebo to, ze zacala vlastne lepsie chodit, tak asi na cikanie nemala cas.

Taktiez som nad tym rozmyslala, ze vlastne, babatko ked je malinke, tak mu nic ine nezostava, nez davat signaly, aby ho rodic dal cikat a kakat. Ked uz potom lozi tak sa proste niekam vzdiali a tam sa vycika. Mala to robila vzdycky, odliezla k niecomu, kde sa mohla postavit a tam pustila. Odkedy vie chodit, tak je to snad este vyraznejsie. Robi to celkom prirodzene, zachod sa v evolucii este nestihol zaznamenat, takze aj bezplienkaci sa musia naucit tam cikat..

Tina, tak Ti neviem, nase materske ulohy sa za poslednych par desatroci trochu rozrastli o take tie nie velmi prirodzene oblasti, ktore suvisia s vydobytkami modernej doby. Nezijeme v sulade s prirodou, tak, ako to evoulcne nase deti ocakavaju. Z toho mozno vyplyvaju aj niektore frustracie, ktore matky maju, ked sa im nedari naucit dieta sa v tom nasom svete orientovat. Dieta nesmie chytat mobil, pocitac, televizor, ovladac, nesmie chytat zachod, zachodovu kefu, nesmie liezt na schody, nesmie liezt vlastne vobec nikde aby odtial nespadlo, nesmie ist na cestu, nesmie chytat tetine veci, ujov chlebik, psika, macicku, zem, spaky, odpadky (..co este tak vsetko najde na zemi), nesmie si zaspinit saty, ruky, nesmie sa zamocit, nesmie chodit bose, hole,... (urcite toho je este viac, ale toto sa zo mna teraz tak jednym dychom vysypalo :D ). K tomu je este tolko veci co musi, tak sa niekedy nedivim, ze sa mu do toho nechce.

Deti sa velmi krasne ucia od starsich deti, len co ked zijeme tak izolovane a stretnutie s inymi detmi v parku ci na ihrisku mna osobne niekedy viac desi, ked to tam pocuvam. Takze pre nas som si to ja tak uzavrela, ze ked pride malej cas, tak sa to nauci, dovtedy ju za to nemienim karhat a napominat, sak by som cely den niekedy ine ani nerobila :). Taktiez ju ale nechvalim, ked sa vycika do zachoda, proste jej bolo treba, spravili sme pipi, utreli sme a ideme sa dalej hrat. Takto to proste citim a nam to vyhovuje. Nemyslim si, ze existuje nejake "spravne" riesenie alebo postup, kazdy clovek je jedinecny, ten maly drobcek co nam vsetko ocurava, ale taktiez aj jeho mamina, ktora ak pocuva svoje srdiecko a instinkt, tak musia byt obaja spokojni..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tina » 23 Jún 2012, 16:53

ano, prilis rychlo sme sa vzdialili a nielen od nasich evolucnych ocakavani...a sme pri tych vsetkych novinkach, vymozenostiach zabudli rozmyslat nad trvalou udrzatelnostou nasich vymyslov. predtym vsetko fungovalo v kolobehoch do kruhu, v naseba navazujucich samoregulujucich sa systemoch. no clovek v snahe zjednodusit zivot skomplikoval. v praci cele dni sedime, pouzivame len svaly na rukach, alebo nohach ked soferujeme, a zbytok tela musime ist rozcvicit do fitka a potom sa cudujeme, ako malo casu mame. vytvorili sme si sterilne domacnosti a umelu imunitu a potom riesime alergie a choroby liekmi a pri tom vsetkom vznika kopec odpadu a nemyslim len v zmysle smetia...proste veci co nezapadaju do kruhu prirody, zivota a robia tak tento system trvalo neudrzatelnym. tak je to aj s kazdodennym materstvom...
takze tiez to tak citim, ze nieje dobre stale hovorit nie a nesmies, dieta ma byt radsej stastne a spinave... ale ktovie, aby som zas neprepadla niekam na druhu stranu...nakolko sa moze na svoju intuiciu spoliehat civilizovany clovek poznaceny chladnou sterilnou vychovou? na jazyk a do reakcii sa mi tisne privela nedobrych vzorov, chybaju mi tie zazite vhodne... a niet casu kontrolovat a pripravit dopredu kazdu reakciu a ani by to nebolo dobre... Coraz viac mam pocit, ze som mala miesto tolkeho studia radsej sa pripravovat na materstvo a prakticky zivot. Lebo trva to velmi dlho, kym si clovek vymysli, vyrobi a vychodi ine kolaje,, neporovnatelne dlhsie, ako ked len nabehne do zauzivanych.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 06 Nov 2012, 10:43

Tia,ako sa vam dari s bkm?napis,som zvedava v akom ste stadiu:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 06 Nov 2012, 11:45

Juuj, Fliacik, teraz super, ale mame za sebou jedno precikane leto :D . V lete chodila skoro stale s holym zadockom, cikala kade stihla (teda na zem, nikdy mi neocikala nic vyvysene, vzdy zliezla ked jej bolo treba), nechcela do misky, tak som utierala a neriesila. Az po nejakom case si vsimla nocnik a sama si do neho sadla, tak sme nejaky cas cikali do nocnika a postupne to zase zacalo byt normalne a mozem ju dat, ked viem, ze jej treba. Teraz fungujeme velmi dobre, vela dni mame uplne bez nehody, sem-tam sa stane, samozrejme, ale to uz je minimum. V noci cika asi 2 krat, okolo polnoci a nadranom okolo piatej, takze sa to da v pohode. Inak, nepyta sa este tak klasicky, ze jej treba, iba raz sa to muzovi stalo, ked boli spolu vonku bezo mna, tak pred tym nez isli som sa jej pytala, ci jej treba pipi a ona nechcela, tak som jej povedala, ze ked jej bude treba vonku cikat, tak nech tatinovi povie. Ked sa vratili, tak muz mi hrdo hlasil, ze cikali, ze sa zastavila, zakricala tataaaaa, tak ju dal vycikat a bolo :o. Pri cikani ju stale prevazne drzim nad miskou alebo zachodom, do nocnika teraz menej casto, vonku do travicky, alebo uz kde sa podari :) ..

Vy ako?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod babiola » 08 Nov 2012, 17:34

Mate nejake skusenosti s posilnovanim signalov u dietata, ktore neignalizuje? Ci vela by som chcela? :)) latkovky pouzivame.
Odkedy zacal lozit a skoncilo leto ide to dole vodou uz dvaapolmesiaca.
Mesiace som nevidela okakanu plenu a teraz tak 50% :(

Som sa tu chcela vystazovat, ale ako vas tak citam, tak to nikdy nie je vyhraty boj.
babiola
 

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 09 Nov 2012, 14:32

Tia, Bia je uplne bez plienok od 14 mesiacov. Vsimla som si totiz,ze ked som jej davala von plienku,tak aj tak do nej necurala,tak som sa proste 1.maja rozhodla,ze jej plienky uz netreba ani na von(doma nemala od 4mesiaca cez den, v noci od 6steho mesiaca). Odvtedy sa mi vonku pocurala iba 3x,prave v tom maji(ako naschval som nemala nahradne gate:-) . Okolo 15mesiaca prestali " strajky" s curanim na nocnik,dovtedy to bolo take vseljake,ale naopak zacali 'problemy' s kakanim. Bia zacala kakat vyslovene kade chodila,nebolo mozne ju dat na wcko,aj ked som presne vedela,ze ide tlacit. Akonahle zbadala,ze ju chcem vziat na wcko,nocnik,spustila krik,plac.tak som ju nechala,zbierala hovienka a cakala:-) vzdy ked sa vykakala,prisla mi povedat a ukazala mi presne kam to ulozila, raz pribehla za mnou do spalne, povedala: "paci sa" a hodila mi kus hovna na vankus:-) :-) alebo k nam prisla kamoska a stupila do cerstvej kopky:-) no proste to bolo zaujimave,ale akosi som citila,ze mala to skratka potrebuje riesit takto,tak som to kaslala a nesilila..no a potom odrazu,ked mala cca 17-18m, sa jedneho dna nechala posadit na wcko a vykakala sa a odvtedy sa pekne pyta, pride za mnou a povie,ze potrebuje ist.. takze to je taka skratena verzia nasho bezplienkovania,mozno inych inspiruje,ze sa to da aj bez plienok:-)

Babiola, moja nesignalizovala vobec, vsetko som spociatku riesila intuitivne a neskor uz casovanim,ked som spoznala jej cikacie,kakacie potreby a hoc ako som sa snazila zistit signaly,skratka to neslo,lebo neboli. Preto si myslim,ze nie je mozne tie signaly ovplyvnit. pozeram,ze krpcek ma skoro 9m, z neakeho dovodu je to vek detureniec,kedy v BKM akoby strajkovali, brania sa nocniku a aj ked mama vie,ze babo potrebuje pisat/kakat,tak babo sa brani posadeniu na nocnik a hned ako ho mama teda zlozi,tak si curne vedla...pisem to zo skusenosti mojej a par kamosiek,co sme kecali...takze ti poradim obrnit sa trpezlivostou,toto obdobie naozaj prejde,aj ked sa bude zdat nekonecne,len to nevzdavaj:-) este zvyknu deti 'strajkovat' -neznasam ten vyraz- ked im ide neaky zub, ci prezivaju vyznamnu zmenu,ale o tom si uz mozno zahytila niekde..ja ti mozem jedine poradit,aby si dala plienky uplne dole doma a aj na noc,lebo ako tak tajne sledujem bezplienkacky,ktore davaju plienky pre istotu a zaroven sa snazia davat na nocnik,alebo ked je plienka na noc,tak mi pride,ze tie deti maju viac nehod a pomalsie sa odplienkuju..potvrdene vyskumom to nemam,je to len moje pozorovanie dostupnej vzorky:-) :-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod babiola » 12 Nov 2012, 11:28

Nieco na tm bude fliacik, lebo cele leto bol holy a islo to ovela lepsie. Len neviem, ci mam na to - matrace, koberec ajajaaj.
Dakujem za tvoju skusenost, idem sa posustredit na casovanie viac :)
babiola
 

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lulu » 12 Nov 2012, 23:29

Bezplienková metóda? Môžete mi to niekto zrnúť do pár viet, o čo ide? Nemám času to tu všetko čítať. To akože dieťaťu nedávate vôbec plienky od určitého veku, či?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod doominika » 28 Nov 2012, 10:55

Baby,

uz som nestastna z toho, ako sa snazim maleho bezplienkovat a on ma stale ignoruje! Ciastocne bezplienkujeme od narodenia, intenzivnejsie od jari. V lete som mu plienku cez den zrusila uz uplne. Za pol roka mojho snazenia maly stale cika na zem a do gati. V lete sa pocikal tak 2-3 krat do dna, teraz cika do gati stale. Odmieta cikat do zachoda, nocnika, umyvadla, na travicku aj do sprchoveho kuta. Pred pol rokom vzdy rano kakal do zachoda, teraz uz len do plienky. Je mi nechutne mu davat plienku, ale ma to vyznam vkuse utierat mlacky (alebo zbierat kopky) a vymienat gate?

Pol roka som sa uprimne a nenasilne snazila ukazat mojmu dietatu, ze moze kakat a cikat gustiozne. Zacinam vsak pochybovat, ci ma Alexander o bkm zaujem. Zda sa mi, ze ho viac obtazuje to, ze ho davam na zachod, ako to,ze ma medzi nohami nakakanu a pocikanu plienku.
doominika
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 15 Mar 2012, 20:33
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Alexander
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 19 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 28 Nov 2012, 13:31

Dominika,jedine vydrzat a utierat a prezliekat:-) u nas to bolo podobne,zhrnula som to strucne vyssie o par prispevkov. Mne prislo uplne nemyslitelne jej plienku davat,preto som bola vyrovnana s tym,ked curala/kakala kade tade a wc/nocnik/vanu odmietala. V noci bolo bkm vzdy super,odporucam vyskusat.ak ma plienky,daj mu na noc dole a pri kazdom dojceni ho daj nad misku. Urcite pride coskoro faza,kedy sa 'vysporiada' so svojimi vylucovacimi potrebami a bude cikat a kakat podla tvojich poziadaviek - jednoducho bude na to zrely on sam a nie vtedy,ked to od neho niekto pozaduje:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2012, 00:35

Lulu, zhrnutie - ide o to, ze dieta dostane prilezitost sa vyprazdnit i mimo plienky. V nasich klimatickych podmienkach nie je mozne fungovat bez plienok celkom, nie sme v Afrike, kde je jedno, ci dietatko uschne za minutu alebo za pat. Idealne je to kombinovat s latkovymi plienkami, najlepsie pohodlnymi modernymi (pridi na navstevu, vsetko ukazem), lebo tam nie je problem davat plienku hore-dolu.

Zalezi na mamicke, ako casto chce dat dietatku tuto prilezitost - niekto chce aspon pri prebalovani, niekto si vie odsledovat cas (u mna to bolo do 30minut po nadojceni), niekto vie rozpoznat signaly a skoro vzdy sa trafi, niekto vie, ze rano po zobudeni bude stolica a tu si odchyti, pricom cikanie nechava tak.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod luludi » 30 Nov 2012, 17:04

ahojte :) ,

ako by ste prosim poradili riesit situaciu - milotka od tretej rano zacne tlacit, zvíja sa, mrnci aj pol hodinu - poprdi a spi dalej a o ohodinu zase, to sa opakuje do rana, kym sa okolo 8 nevykaka. Pri tlaceni byva taka hlucna, ze zobudi viackrat starsieho syna. Ked ju vezmem do klbka, akurat sa uplne rozoberie, lebo vyprdi sa aj tak az po pol hodine :cry: a este otazku, kolko najdlhsie nechat dieta kakat? Niekedy mam pocit, ze by mozno este potrebovala dotlacit, ale drzat ju v klbku 20 min mi pride veeeeelmi dlho? Dakujem za rady :love:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Predchádzajúci

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron